0 oy
399 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (43 puan) tarafından
Pazartesi günü covid-19 test yaptırdım ve  pozitif çıktı 4 aylık kızım var emziriyorum ve geceleri odamda yatıyor emzirdigim için ilaç baslamadilar bir kaç doktora sordum emzir ayırma kendinden dediler benim gibi olup da çocuğuns bulaşan oldu mu ne gibi belirtiler ortaya çıkıyor korkuyorum bişey olursa diye

9 Cevaplar

0 oy
(48,392 puan) tarafından
gecmis olsun canim
(43 puan) tarafından
Sağol canım
-Reklam-
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Doktorların dedigini yap canıl süt korur onı
(43 puan) tarafından
İnşallah korkuyorum bişey olucak diye
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Eldiven takmanı önermiyorum bol bol ellerini yıka, 3 maske takip emzirdim maskenin birisi daha koruculuydu, diğer 2 normal telli maskeden. 

Maskeyle uyudum 20 gun boyunca aynı odadaydık, memeni yıka sürekli sabunla öyle demişlerdi bana. 

Geçmiş olsun rabbim acil şifalar versin hastalarımızın cümlesine.
(43 puan) tarafından
Maske takıyorum sürekli değiştiriyorum arada günlük duşa girip kıyafetimj değiştiriyorum kızımın kıyafetlerini de değiştiriyorum
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Kuzenim pozitif çocuğu 4 aylık çift maske ve eldiven takarak emziriyor. Ve sadece parol içiyor. Tüm gün evin içinde maske takıyor
(43 puan) tarafından
O aklımda o yüzden daha yiyemedim pişik olur diye
(3,107 puan) tarafından
Ye ama fazla yeme vücuduna girsin c vitamini
(43 puan) tarafından
3 kez parol bide doktor tavsiyesiyle imom latte vitamin takviyesi o da günde 2 kere kullanıyorum
tarafından
Emziren anneler kullanabiliyor değil mi
(43 puan) tarafından
Doktora sordum da kullanmaya başladım
0 oy
tarafından
Sultancim gecmis olsun bebegim 2 aylikken yakalandim. Maskeyle sakin uyuma cigerlerin hasar group ama besigine uzagina koy. Ben oyle yaptim arada 1,2 metre vardi  besikle.  Bebegi ise 2,3 maskeyle ve nazende eldivenle emzrdim  sanirim bebekte olmustu test yapmadilar. Fakat  tum.belirtiler vardi  simdi dusunuyorum cideen bebek de olmustu:(( Cok zor donemlerdi ama ona her gun 1,2 veya 3 kez agri kesci surup verdim .  Ve emzrdim....
(43 puan) tarafından
Şurup elimde calpol var zaten bir hafta öncesine kadar üst solunum yolu enfeksiyonu vardı kızımda 5 günlük antibiyotik tedavisi başladılar
(43 puan) tarafından
Öksürüyordu biraz aradım 112 yi ateşi çıkarsa geliriz yada götürmene izin veririz dedi ateşi çıkınca izin verseler ne olacak o zman daha kötü durumda olucak
tarafından
Calpol ver  vala atesini  beklemedim ben verdim hep.
0 oy
(95 puan) tarafından
Geçmiş olsun ben de covid olduğumda maske takip emzirdim hicbir sıkıntıda olmadi
(43 puan) tarafından
Öksürük ateş falan
(95 puan) tarafından
Yok çok şükür hiç birşey olmadi
(95 puan) tarafından
Beslenmenize dikkat edin hergun limonlu su iç meyveyi bol ye kefir çok faydası var etli yemekler ye  bi an önce iyilerisin inşallah
(43 puan) tarafından
Sarımsaklı yoğurt yiyorum 3 öğün protein ağırlıklı besleniyorum
(95 puan) tarafından
Beslenmenize bu şekilde devam edin ama kefir de icin
0 oy
tarafından
Bende emzirdim 21 aylik cift maske eldiven ile ben aynı oda da kalmadım geceleri eşim ilgilendi asla eldivensiz dokunma dokunduğun yerden bile geçer benim oğlum da belirti yokdu şükür günlük değiştir maskeni eldivenini 
(43 puan) tarafından
Eldiven kullanmıyorum ama yıkıyorum ellerimi devamli
tarafından
Kullan bence eldiven şart ben oğlumun bezini degistirsem bile dokunmadan önce eldivene kolonya döküyodum yemek filan yapamıyodum geçer diye eşime uzaktan tarif ediyodm
(43 puan) tarafından
Yemek falan yapmıyorum zaten de dediğim gibi ellerimi devamli yıkıyorum
0 oy
(296 puan) tarafından
Ben emzirdim cift maske ve eldiven ile birlikte ama emzirme disinda bebegime hic yaklasmadim. Ayni odada durmadik ananesi ile babasi baktilar diger odada ne olur ne olmaz. Cok sukur gecti kabustum bebegime. Sende insallah bi an once iyilesir kavusursun canim. Gecmis olsun

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 453 göst.
19 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gebekadin.34 (1 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 251 göst.
19 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Pasakizz (805 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 867 göst.
0 oy
25 cevap 894 göst.
8 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,348 soru

11,292,605 cevap

34,711 kullanıcı

...