0 oy
1,111 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Oğlum 21 aylık anne der arada baba mama vb birkaç kelime daha doktora gütürmelimiyim yoksa normal mi böyle olması 

46 Cevaplar

+1 oy
(1,042 puan) tarafından
Canım benim kuzenimin oğlu 6 yaşına kadar konuşamadı sağır dilsiz De değildi engelli de degildi sen millete ne bakıyorsun her çocuk bir olacak değil inşallah konuşur sıkma canını
-Reklam-
0 oy
(16,503 puan) tarafından
Bnm kızda 13 aylık ama tık yok :/
tarafından
Herkes te nie konuşmuyor büyüdü artık diyolar çok üzülüyorum
(16,503 puan) tarafından
Ben takmıom kuzum
Sende takma boşver elbet konuşcak
Ama senın onla bol bol konuşman lazım
Bi kelimeyi 100 defa söyle oda tekrarlar
Çocuj hikayesi falan oku ona
İnşaAllah etki eder kuzum
(44,603 puan) tarafından
Kiz napiyon yoktun bayadir
(16,503 puan) tarafından
Oturuom sen napıon
(7,945 puan) tarafından
Benimde oğlum 10 gün sonra 14 aylık olacak sadece baba mama gitti başka hiç bişey demiyor o kdrda onla konuşuyorum
0 oy
tarafından
Gayet normal ya bakmayın çevreye her bebek bir olmaz benim oglum 27 aylik daha yeni yeni iki kelimelik cümleler kurmaya başladı 
tarafından
Offf ne bilim annelik işte üzülüyorum bir sıkıntımı var acaba
tarafından
Göz teması kuruyorsa istediği birseyi parmağıyla gösteriyorsa sorun yoktur hoş benim ki parmakla gösterme olayını da son bir iki haftadır yapmaya başladı da neyse  :)
0 oy
(790 puan) tarafından
Cocuklar napsin evde tikildik kaldik merak etme dogru aşi bulunursa bol bol gezdirirsin acilir cocukta
tarafından
İnşallah kuzum rabbim büyük
0 oy
tarafından
Her cocuk bir degil zaten o bu su ömrumuzu yiyor laflari bitmez takma sen onlari
tarafından
Haklısın galiba canım
0 oy
tarafından
Millete bakarak yasarsan yasayamassin diyim ağzı olan konusuyo daha küçük 4 yaşına kadar normal sayiliyo çocuk seni anlayabiliyosa sorun yapma 
tarafından
Yok herşeyi anlıyor çok şükür
tarafından
Ozman sorun yapma her bebek bir deildir asla kıyaslatma teyzemin oğlu 5 yaşına yakın konuştu şuan 10 yaşında çocuk aşırı zeki
tarafından
Haklısın canım Allah razı olsun ilgilendiğin için
0 oy
(390 puan) tarafından

Bi de konusmuyo mu diyon. Benim oglumda 22 aylik anne demiyo canim cok sıkiliyo:ermm:

tarafından
Kuzum herkese anne diyor buda benim canımı sıkıyor
(507 puan) tarafından
Benım kızım 2 yasında baba.bak .işte.edı.su 6 kelıme bılıyor tek sıkıntı yapma konusurlar
(390 puan) tarafından
Oglumda hep baba baba derdi bugunlerde bilincli olarak babasini cagiriyo .
0 oy
(253 puan) tarafından
10 gun snra 20 Aylik olacagiz.dedigu kelimeler baba anne gel mama hav miyav mö dede  bu kadr yani takma cnm yavas yavas
0 oy
(2,785 puan) tarafından
Derdi milletemi düşmüş herseye muhalefetler takma canım vakti zamanı gelince konusr
tarafından
İnşallah canım Allah razı olsun
0 oy
(1,233 puan) tarafından
Daha 2 yaşında bile deil daha cok erkn her cocuk bir deil boşuna canını sıkıyorsun 2 bucuk yaşında iki kelimelik konuşurlar anca 
0 oy
(1,262 puan) tarafından
Kız benimdekide 23 aylık anne ayse arda hadi gel diyor baba demiyor 
tarafından
Sende baba demiyeşine mi taktın
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Erkek bebekler in çoğu geç konuşuyor canım yeğenim 4 yaşında doğru konuştu şimdi sustiramiyiruz babasının ailesinde herkes geç konuşmuş biraz genetik galiba.arkadasimin oğlu 23 aylık oda al ver mama baba falan diyor sadece 
tarafından
Evet canım eşimde 3 yaşına yakın konuşmuş genetik olabilir
(7,441 puan) tarafından
Takma canım kafama o zaman
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Yoo gayet normal tanıdıgımın kızı 4 yaşında konustu her cocuk bir olmuyo sen surekli konuş onunla anlamaz diye düşünme herşeyi konuş 
tarafından
Canım sürekli konuşuyoruz herşeyide anlıyor çok şükür
(2,127 puan) tarafından
O zaman konuşur canım biraz daha zaman tanı ogluna milletide takma bu kadar her dediklerine canımız sıkılsaydı dert sahibi olurduk
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Bence bi götür canım, dil gelişimi geri ise eğitim desteği almanız gerekebilir. Ama kesinlikle tv den telefondan uzak tutmayı tavsiye ediyo doktorlar. Bol bol önünde konuş, sohbet et, birşeyler anlat. Eğer şimdi götürmeyim diyosan 1 ay dene sohbet muhabbet işini sonra götür
tarafından
Anladım canım sağol
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Komşunun oğlu 5 yaşında iki senedir konuşuyor geç konuşan çocukların çok zeki olduğunu okumuştum biterse ve ben artık emin oldum cnk komşumuzun oğlu öyle maşallah çok zeki bi çocuk ve geç konusmasina rağmen diksiyon u mükemmel ve dediğim gibi koca insan gibi 
0 oy
(5,325 puan) tarafından
E bebekten zeka kartları almıştım çok işe yarıyor bide biz hep sohbet ettik hep soru sorduk mesela zeytin yedircem adını söylüyorum böylece öğreniyor ayrıca mümkün olduğunca TV açmadım açtığım zamanda ekranı kararttım konuşmasını istiyorsan bol sohbet oyun gerçekten çok faydalı övünmek için söylemiyorum bebeğim 13 aylık 25 E yakın kelime söylüyo h.a.y.v.an taklitleride yapıo agzını burnunu VS soruyorum gösteriyo bide resimli hikaye kitapları oku çok seviyorlar dinlemeyi şarkıları filan
tarafından
Anladım canım deniycem hepsini çok sağol
0 oy
tarafından
Bu donemde gerek yok zaten anne baba diyormus yani kelime cikarabiliyormus.isitme testi yaptirmissindir zaten.sahsem ben 4 yasinda konusmusum.komsumun cocuguda 4 yasinda konustu doktorada goturduler hicbirsey cikmadi suan 6 yasinda cokta iyi konusuyor
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Bnm.oglmda 23 aylık sadce baba dyo ama.ne.istedogni parmağıyla işaret edyo bn.gotirdm doktora gayet normal dedi oğlan cocklari ztn 3 le 3 buçuk arasına kdar.konusamayablirmis
tarafından
İçimi rahatlattın canım teşekkür ederim
0 oy
(530 puan) tarafından
Üzülme canım çevrem de o yaşta 3 erkek çocuk hepsi aynı öyle konuşmuyorlar normalmiş yani 
0 oy
tarafından
Canım.cok.tv izliyor mu yada Tablet telefon
tarafından
Ara ara tlfon alıyor video izliyor canım ama çok değil tvde hiç yok
tarafından
Benim.abimin oğlu 3 yaşından sonra şakidı o çok TV izliyordu Dr TV kes dedi sadece anne baba diyordu yengemde kreşe gönderdi orda konuştu işte. Sıkma canını sende

İlgili sorular

0 oy
50 cevap 961 göst.
0 oy
23 cevap 1,063 göst.
31 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 353 göst.
25 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ftmaa (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 135 göst.
21 Mart 2024 Aile kategorisinde Hayatnur (273 puan) tarafından soruldu