0 oy
457 göst.
Diğer kategorisinde (121 puan) tarafından
Arkadaslar maddi imkaniniz olsa cocugunuzu kolejemi dewlet okulunami yollardiniz ?

Esimle konusuyordukta merak ettim esim diyorki her zorlugu gormeli bana gore diyo sizin dusunceniz ney ?

27 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Ben her zaman tüm çocukların eşit olması taraftarıyım keşke imkanım olsa tüm çocuklara aynı şeyleri alabilsem aynı yerde toplayabilsem ve hiçbirinin hiçbirinden farkı olmadığını gösterebilsem diye düşünürüm hep.. 

Ben devlet okuluna gönderirdim okumaya niyeti olan çocuk her türlü okur kolejde okuyan çocuğun  iyi bir üniversiteyi kazanamayıp yine parayla bi üniversite okuması ile dağdaki çobanın en iyi üniversiteyi kazanması en güzel örnek.. 
(306 puan) tarafından
Çok haklısın artıladımmmm ++
tarafından
Sağol canım gerçeği bu ☺️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tabiki koleje yollardim 
0 oy
tarafından
Koleje tabiki bitane oglumuz var esim yeter diyor koleje yollayacam.bende diyorum.yok bitane daha olsun para varsa en iyisi olmali 
0 oy
tarafından
Okuyacak olan her türlü okur özele değil devlete yollarim
0 oy
tarafından
Bu tartışmaya açık bir konu canım göreceli. Benim durumum çok çok iyi olsa tabi koleje gönderirdim. 20 sene bilfiil okul hayatım oldu 40-50 kişinin içinde dersi dinlemek var bide 15 kişinin içinde. Dersaneye gittgigim dönemlerim oldu inan okuldan daha iyi eğitim görüyordum bilmiyorum gitttgim okullar böyle dusunmeme de sebep olmuş olabilir. Üniversitede hemen hemen 90 kişi aynı sınıftaydık okul bittgiinde hala ismini bilmediğim arkadaşlar vardı
0 oy
(262 puan) tarafından
Devlete yollardım nolucak koleje gidince eşim cok skntilar cekmis birisi ama yinede 29 yasinda 2 evini ve arabasini almis bi insan zorluğu bilsin ona göre davransın 
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Katiliyorum esine dogru dio 
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Okumayan çocuğu özele de yollasan devlete versen okumaz okuyan evde kendi imkanlarıyla bile okur. 
0 oy
(71 puan) tarafından
Tabiki de kolej kolejin verdiği eğitimi devlet verebilir mi tertip düzen en önemlisi dil öğreniyorlar ha birde iş hayatında kolej + yani
0 oy
(758 puan) tarafından
İkisini de yapmaz eve temizlikçi alırdım yardımcı yani ☺️☺️
(190 puan) tarafından
Aynı ben valla her gün gelsin yemek.is ütü herşeyi yapsın gitsin
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Kızım şu an ilkokula gidiyor ama Rabbim nasip ederse lise de koleje göndereceğiz. Devlet okulunda öğretmen çok önemli malesef. Biz verimli bir öğretmene denk gelmedik. Okul değişikliği de yapmak istemedik psikolojik sıkıntı yaşar diye. Çocuğuma ev de öğretmene nazaran daha fazla eğitim veriyorum. Çocuk artık keşke ogretmenim sen olsaydin diyor:)
0 oy
(306 puan) tarafından
Bnm evkadımın durumu iyi olunca öteki çocklrdan bifarkı olmş olmuyor bn devlt okuluna verirdim yine.. Durumumuz iyi şükür sağlığımz var kirada olsa kimseye muhtaç değlz evldımz yanımzda huzrmz var sıcack otryruz ayşık gelrde var ee bzden zenginide ne bilyim :) ama gerçktn çok çok durumum olsaydı yardıma muhtaç insanlr için harcardım okuyan öprencilr için okurdu tüm çabam.. Rabbm kmseyi yoklukla imthn etmesin.. 
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Şükür imkan var ama hiç özel okula göndermeyi düşünmedim, kızımın 9. sınıfta bir aekadaşı vardı babası avukat annesi matematik öğrermeni, kızım teog dan yüksek puanla o okulu kazandı, arkadaşı özel okulun verdiği puanla girdi, sınavlarda kızım okul 2. İken arkadaşı sınavlarda 15 17 puan alıyordu, kızım 460 puan alarak girdiği okulu arkadaşı hiç zorluk görmeden kazanıp girdi, sınıf atlayamadı maalesef okuldan aldılar özel okula göndermek için 
0 oy
(817 puan) tarafından
Devlet okuluna yollarım yada İngilizce öğrenmesi için koleje şuan okadar zengin olmadığım için bilemiyorum
0 oy
(6,830 puan) tarafından
Alır cocugumu yeni bi hayat kurardim
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Param olsa da devlet okulunda okuturdum zaman neyi gösterir bilemem ama eğer okul zamanında da bu evde oturuyo olursam mecbur özele gönderirim çünkü sadece burda 2 tane okul var içini öğretmenlerini bilmiyorum ama çevresi aşırı kötü aklınıza gelebilecek her türlü genç var o yüzden büyük konusmiyim ama buralara göndermem ya özele gönderirim yada servis ve okul parasını verir başka yerdeki devlet okuluna gönderirim 
0 oy
(1,091 puan) tarafından
Üniversiteli olana kadar devlete yollardım. Üniversite de iyi bir devlet üniversitesi tutturamazsa özele gönderirim açıkcası maddi durumum iyi olursa :) 
0 oy
(196 puan) tarafından
Bence ilkokul ve ortaokul için çok gerekli değil ama Lise de koleje gönderirim çünkü iyi bir üniversite kazanmasında etkili olur evet belki hiç özel okumadan çok iyi üniversiteler kazanan çocuklar var ama zaten çocuğunuz ilkokulda kendini belli edecektir ortalama bı çocuksa neden imkanım varken iyi bı eğitim almasını saglamayayım ki ama ben ilkokulda bile gönderilmesini çok da mantıklı bulmuyorum ilkokul için  gerek yok bence zaten eğitim sistemimiz öğrenme odaklı değil herkes iyi bir iş için okuyor bende iyi bir iş için iyi bir bölüm okuması için uğraşırım, her zorluğu elbette görmeli ama ileride beni keşke doğru yönlendirselerdi diye üzülmesindense özel okumasi daha iyi 
0 oy
(14,035 puan) tarafından
Tabiki Kolejé. Kolejden mezun arkadaşım avukat ve hedefi elçilikte görev almak. Devlette okuyan da is bulayım yeter diyor tabi ki sadece okul değil is biraz da çocukta bitiyor ama inşallah Koleje gondermek nasip olur 
0 oy
(536 puan) tarafından
Ben kolejden mezun oldum bana çok şey kattığını düşünüyorum 

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 422 göst.
14 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Mybaby01. (1,019 puan) tarafından soruldu
+1 oy
27 cevap 407 göst.
20 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
42 cevap 636 göst.