0 oy
485 göst.
Diğer kategorisinde (983 puan) tarafından
Kızlar bebeğim 4 aylık son bir ayda 300 gr almış anne sütü alıyor sağarak veriyorum sütüm var şükür takviye vitamin falan alsam emzirme döneminde kullanılanladan bebeğe kilo yapar mı ? Doktor az dedi kilosu 4 aylık 4700 erken dogum 2320 doğdu mama zehir değil biliyorum ama anne sütü varken mama vermek istemiyorum 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kendini ac bırakma sakın sürekli su çay iç 
(983 puan) tarafından
Doğru düzgün beslenemiyorum su cok iciyorum ama istahim yok cok kilo verdm belkide ondan kilo almadi kizim olabilir mi?
tarafından
Tabiki olur meyveni yemeğini ye sen canin istemese de evlâdın için zorla
(983 puan) tarafından
Gunde 2 kez yiyorum bakalim yimeyi duzelticem ibsallah alir bir hafta surem var
-Reklam-
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Bence inadını kırmalısın. Taşıma suyla değirmem söndüremedim ben de maalesef. 
(983 puan) tarafından
Sütün varmiydi?
(13,202 puan) tarafından
Benim aşırı yoktu senin gibi sağmayla kesileceğini doktor da söyledi ve süt artı mama verdiğim ay 650 gr almıştı geri kalmış dedi. O arada sütüm azaldı sadece mamaya döndüm sonraki ay 1600 gr almıştı.
0 oy
(4,136 puan) tarafından
Canim benim cok cekirdek ye süttün yaglanır.. ve her 10 dk emzir emzirmeyi Hobby et kendine:))
(983 puan) tarafından
AOK canim simdi yine rezept verdi duolac diye bi takviyr cumaya kadar kilo almazsa ona baslaticak ama ben hic istemiyorum
(4,136 puan) tarafından
Ilk defa görüyorjm ilacla kilo almasin saglmasini bebekte deyişik yanliş ilac vermisse ara aokyî canim başka cocuk doktoru yokmu cano
(983 puan) tarafından
Simdi şef doktor bakicak kizima canim o kadinla muhatap olmuycaz birdaha cumaya kadar kilo almasi lazm yoksa o takviyeyi kullanmak zorunda kalicaz ya sutum varken kullanmakta istemiyorum ki sukur sut var zümra cok hareketli ki zaten 300 gr almasi bile mucize yani
(4,136 puan) tarafından
Önemli olan cocuk gelişimiii.. uyuyosa mutluysa mizmizdeyilse ozaman o cocuk aç deyil aç cocuk kendini belli eder canim bi anne olarakta için gider mama verirsin cocugu aç birakcak deyilsin.. o yüzden hakkın savun Allah yardimcin olsun seviliyosun♡
(983 puan) tarafından
Sukur keyfi yerinde canin gelisimi iyi diyo doktorda surunerek ilerlemeye bile basladi sukur cok aceleci insallah kilo da alir Allah hakkimizda hayirlisini nasip etsin ❤
0 oy
(1,182 puan) tarafından
İncir ve ceviz sütün kalitesini arttırıyor 
(983 puan) tarafından
Incir yiyorum sut olmasi icin kuru incir cevzide yerim
0 oy
tarafından
Sabah 1 yumurta kahvaltı da roka ye bol su iç ara öğün de fındık kuru üzüm ceviz ye tavuk et ye salata meyve ye bol bol o çocuk kilo alır ben bu şekil yaptım 1 hafta da 300 grm aldı sütün yağlanır protein değeri arttığı için kilo alir
(983 puan) tarafından
Sağol canim yerim insallah alir ben pek yemek yiyemiyorum istahim yok cok kilo verdm bu yuzden
0 oy
(370 puan) tarafından
Sütün kalitesini artıracak sütü yağlandıracak şeyler yemelisin. Evet suda çok önemli ama dengeli düzenli beslenmek lazım. Kuru yemiş, kuru meyveler, et balık tavuk yeşillik çok önemli. Çok ye demiyorum dengeli ve düzenli beslen 
(983 puan) tarafından
Simdi dikkat edicem artk yediklerime insallah fark olur bakalm cuma gunu gorucez
0 oy
(75 puan) tarafından
Süt hamilelikte beslenmeylede alakaliymis canım ben çok dikkat ettim oglum doğdu lohusaykende her emzirdigimde biseyler yer icerdim ozellikle komposto 1 kilo aliyodu bebekken sende oyle yap kuru incir hurma biskuvili süt falan ye hep tabi en önemlisi bol su
(983 puan) tarafından
Sutun yaramiyo diyo herkes cok uzuluyorum
(75 puan) tarafından
Sütün illa ki yarıyordur kilo olarak değil vitamin açısından yarıyordur canım üzülme kiloya gercekten hic takılma baka benim oglum tombik doktor kilo verdir diyo ama ben normal yediriyorum cevreye bakarsak
(983 puan) tarafından
Ben cok takmiyorum aslinda ama doktor az takviye lazim diyo sutum varken baska birsey vermek istemiyorum ama kilosu ayni almiyo kilo vermek zorunda kalicam ona uzuluyorum sutum bol sukur ama doktor az kilo aliyo diye takip ediyo eve tarti aldk kilo takibi yapmak icin
(75 puan) tarafından
Az yağlıdır canım sütün kuru incir hurma falan ye faydası olur
(983 puan) tarafından
Yiyorum birkac gundur yemedigim sey kalmadi
0 oy
(1,046 puan) tarafından
4 buçuk aylik kızım çok iyidi kilosu iki aydır almiyo 200 gram almış anlamadm ama oda düzgün emmziyo reddeti ondan bende bugun pirinç unu vercem hiç birşey olmaz napalim zayiflamalarindan daha iyi diye dusunuyorum
(983 puan) tarafından
Benimki sukur iciyo ama cok hareketli ictigini yakiyo zaten
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Alır cnm acele etme panik olma yani..sütün varsa mama verme bnce..zehir degil tabi ama sütün varsa gerek yok..bnmki de 15 aylik hic mama vermedim..dönem dönem az aldığı oldu ama doktorum da hic verditmedi..cok ciddi bi sknti yoksa sorun yapma yani
(983 puan) tarafından
Sukur sutum var artiyo bile mama vermek hoc istemiyorum cumaya kadar kilo almazsa tajviye verecekmis cumaya kadar kilo almasi lazm
(3,901 puan) tarafından
Doktordan doktora degisyo demk ki..bzm doktorumuz az da alsa verditmemisti yeter diyodu..ole diye diye hic mama vermedi sonradan kilosu da artti zatn..bna ilk once kendin emzir sonra sütünü sag biberonla da var demişti..hem emzirip hem uzerine verdim bn o sekilde kilo aldi..belli bi süre sonra sadece meme emdi zatn sağmayı bıraktık
(983 puan) tarafından
Masallah ne guzel bakalim bizimki ne olucak beslenmende dikket ettigin birsey varmidi peki ben pek iyi beslenmiyorum ondan mi az aldi acaba?
(3,901 puan) tarafından
Beslenmeme cok dikkat ediyodum cnm bn..süt arttirici kürler fln yapiyodum..nette ibrahim saraçın havuclu incirli kür tarifi var ondan yapyodum
(983 puan) tarafından
Bende sukur süt varda az kilo aliyo ama kalitesi dusuk belkide kizimda cok hareketli masallah ictigimi yakiyo zaten
0 oy
(31 puan) tarafından
Aptamil eoprotin diye bi ürün var sağdığınız kendi sütünüze karıştırıyorsunuz diye biliyorum erken doğan düşük doğum ağırlıklı bebeklere veriyorlar doktorunuza danışarak deneyebilirsiniz
(983 puan) tarafından
Doktor kilo almazsa duolac diye bir takviyr vericekmis canim oda sute karistiriliyormus
(31 puan) tarafından
Her şeyin çözümü var çok şükür sağlıklı olsun yeter ki siz de beslenmenize biraz daha dikkat edersiniz olmadı bu şekilde takviye alırsınız inşallah gerek kalmadan yoluna girer ♥️
(983 puan) tarafından
Insallah simdi cumaya kadar beslenmeme cok dikkat edicem kilo alsn diye eger iyi giderse takviye almaz insallah sutum var sukur varken takviyr vermek istemiyorum hakkimizda hayirlisi insallah ❤
(31 puan) tarafından
Çok haklısınız sütünüz bol olsun ve kilo aldırsın bebişe inşallah ♥️
(983 puan) tarafından
Insallah canim sagol ❤

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 112 göst.
30 Nisan 2023 Diğer kategorisinde denizimsi (6,456 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 107 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde Mekace (1,539 puan) tarafından soruldu
0 oy