0 oy
2,665 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar ben tesettürünü baştan aşağı hakkıyla yaşamaya çalışan bir insanim elhamdülillah. Yeni doğum yaptım. Kaynanam 1 aydır yanımdaydı. Kaynatamlar kaynım görümcem felan 1 ay sonra oğlumu görmeye geldi. Neyse kızlar. Eşime daha önceden bu konuyu açmıştım. Bak ben lohusa olucam emziricem edicem evde rahat olmam lazım. Ev küçük. Kaynatamlar kaynimlar gelsin o gün geri gitsin demiştim. Malesef o gün geldi çattı evde 4 gün kaldılar. Eşime banyo yapacağım gün dedim ki. Eve  erkeklerden kimse gelmesin ben banyo yapacağım dedim. Neyse kızlar annemler görümcem felan evde. Bende banyoya girdim. Çıktım üzerimi giydim. Dış kapıyı biri açık bırakmış destursuz sessiz sedasız içeri girmiş kaynım tuvalete girmek için. Benim yatak odanin kapısı da açıktı. Tam kurutma alacağım sırada bir anda göz göze geldik. Ben hemen saklandım ama iş işten geçmişti. Çok moralim bozuldu ağladım ama faydası yoktu. Eşime telefonla mesaj attim kızdım ben sana demedim mi erkekler  gelmesin felan. Tamam o girmiş ama sen neden evde o şekilde dolanıyorsun diyor. E dedim banyo da mı yapmiym ben sana demedim mi dedim. Eşim eve geldi baya sinirlendi. Eve girdi annesine felan kızdı. Bu evde namahrem var artık neden bu kapı açık kalıyor dedi. Kızlar burda kim suçlu. Ben eşimi suçlu görüyorum çünkü kaynimla aynı ortamda bulunmaktan rahatsız oluyorum bana namahrem olduğu için. Bunu devamlı ona dile getirdim ve bunun olmasından korktum ve oldu. Ne yapacağım bilmiyorum

39 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Anladığım kadarıyla sadece saçını görmüş dimi canım. 
tarafından
Tişört vardı birde uzerimde
tarafından
Kaynında hata var yatak odasının önünden geçerken bi öksürse sende o an kapını kapatabilirdin ama olan olmuş daha kafana takma senin suçun yok
tarafından
Bilmiyorum vicdanım çok sızlıyor
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Keşke duşta giyinip ortumu kapatıp saçını odanda kurutsaydin ozaman gormezdi
(8,081 puan) tarafından
Ay yaşamış artık napsın keskelerle niye içine daha fazla kurt düşüruyorsunuz ki
tarafından
Keşke canım ama eşime güvendim eve kimse gelmez sandım :(
tarafından
Ne gibi kurt dusuruyorum mantıklı bir cevap verdim bundan sonra öyle yapar dikkat eder diye
+1 oy
(15,286 puan) tarafından
Burda tek suçlu kaynınız. Görgüsüz bri olduğu belli. Evde sizin gibi hassasiyeti olan biri var. Az çok giyiminizdden hassasiyetinizin boyutunu anlıyordur. Sessiz sedasiz başkasının evine girilmez. Eşiniz de gelen misafire git diyemez. Onun da suçu yok sizin de. 
+1 oy
(2,257 puan) tarafından
eşini neden suçluyorsun kalkipta adama gelme diyemez ki düşüncesizlik kayininda insan demez mi ya bu kadin yeni doğum yapmış benim onlarda ne işim var cok saçma. Sende her ihtimale karşı yatak odanin kapisini kapatmaliydin bence
(488 puan) tarafından
Harfiyen katılıyorum
tarafından
Bilemedim böyle olacagini :(
(488 puan) tarafından
Sıkma canını, kaynın hatalı. Geldi diyelm açık olsa dahi kapıyı tiklamali. Sonuçta kendi evi değil. Eşinin de yapabilecegi bir şey yok.
+1 oy
(449 puan) tarafından
Kasıtlı olsaydı günah olurdu haklısınız lakin sizde lohusa olabilirsiniz lakin eşinizin ailesi gelmeleri normal hassasiyetiniz varsa böyle durumlarda banyoda giyinip çıkmak en makbulü yada odanıza geçtiyseniz kapıyı da kilitleyebilirsiniz adam kasıtlı gelmemiştir olur böyle kazalar
tarafından
Haklısın canım ama bende bilemedim. Eşime güvendim gelmez kimse sandım.
0 oy
(9,264 puan) tarafından
Sadece saçını mı gordu cnm
tarafından
Üzerimde tisortte vardı canım görür görmez saklandım hemen
(9,264 puan) tarafından
Daha kotusu olabilirdi cnm Allah korusun..hadi giyinirken flb gorseydi.. olmuş bir kere daha dikkat edersin.. ama tabi ki eşinde suç lohusa kadının evinde kaynın işi ne kabul etmeyecekti..
tarafından
En çok ona kızıyorum zaten. Birde dini hassasiyetleri olan bir insan. Hakkımı helal etmiyorum bu konuda. Bunun sorumlusu kendisi :(
tarafından
Ay kuzum öyle deme eşin o senin ona birşey olsa senin en çok canın yanar hakkımı helal etmiyorum felan deme, evet olan şey hiç doğru değil ama biraz sakinleş
tarafından
Bilmiyorum canım bütün dini hassasiyetlerimi yerle bir ettiler :(
0 oy
(16,506 puan) tarafından
Canım eminim herkesın başoma2 gelen bişidir

Senınkı yine iyi 

Ben süt verirken başım açık göğsüm açık garibim kaynım girdi içeri nasıl kendımı örttüm o nasıl kaçtı içerden anlamadı

Ama bnde çok vicdan azabı çektim 

Onun yüzüne bakamadım oda benim :(
tarafından
Bende çok vicdan azabı çekiyorum Allah affetsin:(
0 oy
(1,466 puan) tarafından
Ne diyelim haklısın  ama şu  durumda  yapacak  bişey de yok
0 oy
(119,463 puan) tarafından
Kotu olmus yaa     
tarafından
Malesef :(
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Esinde suclu ama kaynin daha suclu insan acikta olsa bi kapiya vurur
tarafından
Yok canım onlarda kapı vurma adeti yok. Anası öyle birşey aşılamamis malesef çocuklarına
(2,590 puan) tarafından
Anasi alistirmamis olabilir anasinin evinde vurmasin senin evin orasi yani dikkat etmesi lazim
0 oy
tarafından
Kendini suçlu hissetme bu senin bilerek yaptığın birşey değil. ALLAH görüyor sonuçta bilerek yapsaydın günahtı ama sen bilerek yapmadın sonuçta canını sıkma şükret ki görünen yerin sadece saçın cnm. Senin hiçbir suçun yok 
tarafından
İnsaAllah öyledir canım :(
0 oy
(4,998 puan) tarafından
Evde namahrem varsa her zaman desturla girilmeli erkeklere düşer bu görev yok kapını kapatsaydın yok şöyle yapsaydın diyenler boş konuşuyor ev senin evin. 

Sen kasıtlı yapmadığın için inşaallah sorumlu değilsin ama tavrını koymuşsun iyi yapmışsın 
tarafından
Herkes biliyor canım benim bu konularda ne kadar hassas olduğumu :(
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Senin suçun yok canım kendini kötü hissetme
0 oy
tarafından
Ne güzel kalbin var uzulme baK sütün kesilir rabbim ikinizide affetsin bilinçli değil sonuçta oda üzgündür abisi hafiften kırmadan uyarsın 
tarafından
Ona birşey demedi canım. Sadece evdekilere bağırdı
 Herkes bundan sonra daha hassas olsun diye :(
tarafından
Doğru birşey yapmış sağlıklı olsun rabbim ikinizide affı mahiret eylesin uzulme emzikli sin canm geçmiş olsun inşallah takrarlanmaz
0 oy
tarafından
Kayninda suc evde annesi ablasi yada kızkardeşi artik herneyse onlar namahrem olmayabilir ama evde gelin var ve yeni dogum yapmis sen emziriyo da olabilirdin destursuz iceri girildigi nerde görülmüş hanzo ya sen hic sıkma canını olan olmus artik yapacak bisey yok senin sucun yok kaynin yaptigi ayipla utansin ama biri onu guzelce uyarsin ki bi daha oyle lap diye iceri girmesin
0 oy
(175 puan) tarafından

Çoğu kişi keşke şöyle yapsaydın keşke böyle olsaydı diye yorum yapmış ne alaka anlamadım. Sonuçta olan biten hiç bir şeyde kasıt yok herşey yanlışlıkla olmuş eğer senin içinde art niyet olarak kendini gosterdiysen günahı var. Ama herşey yanlışlıkla olmuş sonuçta. Olabilir kendini boşuna üzme günahı yok Allah'ın izniyle. 

Yıllar önce ablamlarda misafirlikteydim. Ablam evli. Lavaboya girdim kapının kilidi yoktu. Bir süre sonra kapı dan diye açıldı eniştemdi gördü beni. Elektrik yoktu ışıkta açık değildi. Dalgınlıkla girmiş içeri çok utandım. Hala unutamam ama napabilirim benim suçum yoktu. Unutmasam da vicdanım rahat sonuçta. Sende utanmış olabilirsin ama kendini suçlu hissetme
tarafından
İnsaAllah canım bilmiyorum çok kötü hissettim bu zamana kadar hep sakindim korundum. Böyle olması Allah'ı incitmisim gibi bir hissiyat verdi içime. :(
0 oy
tarafından
Bende tesetturluyum canim ve benim de en sinir oldugum konu ebe destursuz girilmesi bende bir kac kez yakalanacaktim kacacak delik aradim resmen ve en sonun da benim de korktuğum basima geldi kapimi her daim kilitlerim dış kapim caldi kim o dedim gorumcem seslendi bende ona güvenerek açtım actigim gibi kaynimla goz goze geldim o kapıyı nasil suratima kapattım hatirlamiyorum öyle kötü oldum ki 3 4 gun atlatamadim cok suclu hissettik kendimi sonra düşündüm bile isteye olan birsey degildi Rabbim affetsin benim kaynim da kapi acik olsun yeterki combadan girerdi esim de bir kac kez denk geldi kaynanam bizde bende yeni dogum yapmıştım kaynim salonun kapisina kadar gelmis musaitmi diyor kaynanam da o an musait dedi kafama baddaniyeyi gecirdim abi gelme diye bağırdım sonra esim dellendi annesine buranın neresi musait yeter artık felan dedi o oldu calan kapiyi kolay kolay bakmam baktirmaz da esim bile isteye olmamis canim seni suan cok iyi anlıyorum ama bir kac gun kotu hissedeceksik malesef 
tarafından
Aynen canım. Hala üzerimden atamiyorum. Evdekiler bu konuda hassas olmayınca malesef sıkıntı çekiyorsun :(
0 oy
(85 puan) tarafından
Kaza olarak bakınca olaya,  emin ol birçok kişinin başına geliyor bu durum. Bende mutfaktaki yaparken yarım baş , kollar çevrili oluyorum.  Caiz olmasına rağmen kaynatam her defasında kapı kapalı olmasına rağmen direkt dalıyordu içeri. Eşime dedim böyle yapmasın en azından öksürsün ki ben bileyim toparlanayım.  Ama hiç işe yaramadı. Hala da dikkat etmez. Beraber yaşamıyoruz , arada geliyorlar. 
tarafından
Ah ah bizde öyle arada geliyorlar canım. Aynı evde olsak heralde herseyimizi yanlislikla öğrenecekler :(
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Hata önce kayninda SONRA kaynanan da 

Kocan a söylemiş sin ama evde değilmiş 

Allah'ın izniyle senin suçun yok kuzum gönlünü ferah tut
tarafından
İnsaAllah canım sagolasin :(
0 oy
(1,523 puan) tarafından
Eşin suçlu bnce kayninda

İlgili sorular

0 oy