0 oy
480 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Biz kaynanamla cok cok farkliyiz yani o kırılmış dokulmis eskimis hic biseyi atmaz lazim olur diye diyor ama bence kiyamiyor bense eskiyince takimi bozulunca yipraninca vs durumu olmayan birine veririm evde kuru kalabalik sevmem ama hic bir esyami ozensiz kullanmam cok dikkat ederim temiz kullanirim hakkini veririm kaynanamsa hemen kirar doker ona gore ben israf ediyormusum onun gibi evime hic birsey almamaliymisim aldiklarima hep bi laf sokar gerek olmayan hic biseyi almam ama o hep eski yipranmis kullaniyor diye bendende bekliyor ben mi haksizim sadece bu degil ben trmizligimi saatlerce yaparim bana gore gerektigi kadar  yapiyorum o yapmaz bana sen hastalıklı derecede temizsin der o hsftada2 kez 3 kez supurge acar yerde yedikleri halde kayinlarimds var evde tekte degiller 

12 Cevaplar

0 oy
(3,052 puan) tarafından
Herkesin kendi evi kendi düzeni canım. O sana karışıyorsa sende ona karış bakalım nasıl oluyormuş. Bunlar eskimiş atalım de. Yada sana laf soylediginde al sen kullan eskileri de. Ay hiç sevmem. Herşeye burnunu sokan insanları. 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Herkes kendi evinin duzenini kendi kurar benim aldigim sadece beni ilgilendirir o yuzden he de geç bildiğini yap
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Orasi onun evi, burası senin evin. Ne karışıyor ki senin aldıklarına. Sen bidaha bisey aldığında onun fikrini sorma o.sorarsa da evet aldım de geçiştirmek. Müdahale etme fırsatı verme,tepene çıkar sonra.
tarafından
Benimki her firsatta evirir çevirir bi laf soyler bikmak bilmiyor
(4,668 puan) tarafından
Kuzum susma valla tepene çıkar yapıştır cevabı hemen.
tarafından
Kiz kac kez bozdum sokusturdum lafi umursamiyor
(4,668 puan) tarafından
Sen de umursama o zaman canım bosver. O sana nasil yapıyorsa sen de öyle yap. Senin sinirlendiğini anlayınca daha çok yapar.
tarafından
Bi deniycem
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Halletmiyorum oluruna bırakıyore:D ve takmıyoree

0 oy
tarafından
Canım benim kayinvaldemde çok atar gerekli gereksiz herşeyi atar ne tabaklar ne tencereler eskittim hiç güzel kullanmaz bize gelince de aynı herşeyi kırar döker bune heryerde kalabalık der kaldırır  bazen kızarım kaldırma onlar benim kullandığım şeyler derim onun evine bı git hep eski şeyler vardi yeni bisy almaz yeni çıkan bisy almaz fazla fazla halısı vardır habire her yere örtü serer dolaplarda azıcık tabağı vardır çeşit çeşit atmaz elinde var bide almaz saklama kabı alışkanlığı var bende alırım sürekli annem alır giderdi artık dedim anne ben alıyorum sen goturuyosun sende al dedim yeni yeni alır benim evimde mesela her deterjan vardır leke cikarici Arap sabunu mutfak temizleyici yağ sökücü aklınıza ne gelirse kanepe sildigim deterjan ayrıdır yer sildigim ayrıdır yani banyo dolabının altı deterjan dolu kayın valdemde her şeyi çamaşır suyu ile siler banada kızar ne gerek var bukadar şey aldın der ama benim kullandığım hep yeni durur onunki 1 sene gitmez nolcak çamaşır suyundan rengi açılıyor bizimde herseyimiz farklı habire eşyaların yerini değiştirir mesela ben evimde karıştırmam ama bahçe evimiz var hep beraber gidip kalıyoruz orda habire bisy yapar değiştirir bide begenmez karsir yani atar herşeyi dip köşe arayınca bulamayıp kayinbabam kızar eşim kızar bunları buraya neden koydun diye giyilecek demez lazım demez hiç olmadık yerlere sokar kalabalık yapiyo der halbuki askıda duruyo yani bende sinirleniyorum ama napiyim kadında huy olmuş 
tarafından
Benim kaynanam bir seyi sabit bir yere koymaz her zaman ararim mutfakta kendini cagiririm oda bulamaz oda ayni sadece fairy le siler bende cesit cesitbgiruyor isrsf olarak düşünüyor valla yoruldum
tarafından
Aynı valla benim kide söyler çamaşır suyu her derde deva ben bunla evimi parlatiyorum diyo ama geçen perde bulaşık teliyle halı sildi çıkmadı en son çamaşır suyundan bayilacaktik oğlumuza aldım çıktım dışarı 1 saat oynattim hala kokuyordu kadın alışmış ama naparsin o atar ben alırım o kardeşlerine verir hep kayinbabam çok kızar ben alıyorum kullan diye sen versin der geçenlerde ekmek kızartma makinesi vermiş cildirdim insan bana söyler dedim alirdim dedim sesi çıkmıyor ama kayinbabam kızınca bisy diyemiyo kullanamadim napiyim boş yere yer kaplıyor dedi eşimde bize verseydin dedi
tarafından
Bizimkide atamaz onu bi değişikler evde hersey eski olurmu durumuda cok iyi yani bilmiyirum napicam ben bana karismasa o beni ilgilendirmiyor
tarafından
Kaynana adı üstünde işte karışmadan yapamıyorlar :)
0 oy
tarafından
Takımı bozulanlari ona versen hem sevinir hemde senin evinden gitmiş olurlar 
tarafından
Veriyirdum onada laf ediyor neyi varda atiyirsun diye
0 oy
tarafından
Farklı olabilirsin aynı olmanız da gerekmiyor bence sonuçta evin ayriymis bir olsa zor 
tarafından
Her gub ya geliyor ya gidiyiruz bir gibu ayriyiz ki
0 oy
(4,507 puan) tarafından
hahaha aynı biz valla ne ben onun evine ne o benim evime karışmıyor 
tarafından
Ay ne guzel halletmisisiniz sorun olmadan bu farklari
(4,507 puan) tarafından
sorun olmadan mı =))) şuan oturduğum ev eşimin kendi evi ve ben gelmeden önce kaynanamgille oturuyorlarmıs yani şöyle kaynanamın evi ayrı var ama eşiim çalışıyor diye kaynanam kayınbabamda eşimin yanına gelmişler
kaynanam hali ile evdeki eşyalarını bölüp şuan bana ait olan eve getirmiş bende evlenmeden bunların hepsini alın ben yeni eşyalar alacagım dedim bozuldu yarısını götürmüş yarısı duruyor bende tekrar dedim hepsini götürün yoksa çöpe atacagım deyincee var ne yok götürdü hala bana laf sokar sen seversin atmayı oğlumada atmayı sen öğrettin felan diye ama görsen yırtık terlik bile evde başköşede yanlış anlama imkansızlık değil kaynanam da kayınbabamda memur emeklisi ve eşimden başka çocukları yok=))
tarafından
Kiz acep bizde gelinlere boyle dert yandiricakmiyiz bilmiyorum ben insallah kendime laf ettirmem
(4,507 puan) tarafından
valla ben şimdiden diyorum eşime oğlumuzun düğününü yapalım evinide alıp verelim çekilelim kendi evimize ne yaparlarsa yapsınlar diyorum arkamızdan kaptırmasınlar diye =))
tarafından
Aynen ben karismicam sanki karissam benim dedigimi yapacak
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Eski insanlar yokluk gördüğü için atmıyorlar canım biz öyle miyiz hemen alıyoruz
tarafından
Yani tabiki oylede sadece esyaya botle kiyafeti atar yeni alir ayakkabi keza oyle kendine yapar alir
0 oy
tarafından
Dediğinde çelişki var kaynanan eğer ki evinde kş birşeyi kıyıp çöpe atmıyorsa o kadın kolay kolay hiç birley kırmaz bozmaz ve de hafta da 2 3 kez süpürmek mantıklı olan saatlerce temizlik yapmanın mantıklı bir yanını göremiyorum 
tarafından
Yok kiriyor dokuyor oylede iullaniyor hic celiski yok yapiyor yani ve ayrica Benim kayinvalidem icin temizlik supurge ve tuvalet temizlemektir toz almak raf ici silmek mobilya silmek ayda 2 ayda bir yapilmasi gereken birsey saatlerce temizlik ten kastim  tum evi dip kose silmek hic degilse haftada 1  2 yani benim dogrum bu
0 oy
tarafından
Anam benim kaynananın aynısından sende de varmış :/
tarafından
Ay gel sarilalim bacim beni anlayan biri var
tarafından
Sarılak cnm valla bir tek bende bu model var sanıyordum teselli oldun bana :))
Ben takmıyorum onlara giderken oğluma meyve koydum cam kavanoza geri vermedi kız almaz benimkinide vermiyor :/ değişikler
tarafından
Benjmkide vermez kalir bende bisey isterim yemek vardir fazla hemen detim ben koyarim kabima koyar gotururum

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 103 göst.
23 Kasım 2023 Aile kategorisinde Catzzz (280 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 201 göst.
30 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatmanurun Annesi (483 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 113 göst.
18 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Kayab (782 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 598 göst.
22 Ekim 2020 Alışveriş-Hediye kategorisinde Zebesh (673 puan) tarafından soruldu

380,877 soru

11,403,183 cevap

34,941 kullanıcı

...