0 oy
1,131 göst.
Aile kategorisinde (5 puan) tarafından
Ya 2 yıl olacak evliliğimiz. Bildim bileli sürekli para istiyorlar. Bizim de borcumuz var kimse kocamı düşünmüyor. Annesi de dahil sürekli oğlum bize şu kadar lazım, sıkışığız. Falan filan. Ya hiç mi düşünmesiniz bunun artık bi ailesi var bunların durumu nasıl diye. Yok anam yok. Sonra da gelin kız arayıp sormuyor oluyor. Niye acaba. Bunları böyle gördükçe soğuyorum mu diyim? Artık yeter. Tamam ihtiyaca bişey demiyorum ama her zaman her zaman da istenmez ki. Kafayı yiyecem ya.

15 Cevaplar

0 oy
(1,056 puan) tarafından
Aynı bizim durmu anlatmışsın 14 aylık evliyim esimin babası sürekli para ister çok şükür borcumuz u kapattık ama bende çok sinir oluyorum 
(5 puan) tarafından
Sinir olunmayacak gibi değil ki valla. Onlar yüzünden ne birikim yapabiliyoruz. Ne bişey sahibi olabiliyoruz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Demekki alışkanlık olmuş onlarda hata eşimden zamaninda alistirmis
(5 puan) tarafından
Aynen valla a öyle olmuş canım. Bizimkinde de var. İyi niyetli yok diyemiyor. Kalbini de kırmak istemiyorum ama bir gün patlayacam
tarafından
Öyle olmaz ömür boyu huzursuz olursunuz esin bıraksın artık çok ihtiyaçları olmadığı sürece geçiştirdi alisirlar
(5 puan) tarafından
Evet huzursuz oluyoruz zaten sürekli. Ben kendi ailemden böyle bişey görmedim valla. Abim de evli işi var, annemle zor zamanlardan geçtik paramız olmadı. Ama gidipte abimden istemedik. Çünkü eşi razı gelmeyebilir diye düşündük ve kendilerine anca yeter diye düşünüyoruz ama bizim gibi neden düşünen yok
tarafından
Onlar düşünmezler canım kafa basmayinca basmıyor idrak edemiyorlar dediğim gibi siz bir iki yok falan deyin bahane bulun borclarimiz var deyin
(5 puan) tarafından
Ben derim ama bizim koca demez acır işte. Sonra da acınacak hale gelir
0 oy
tarafından
Kocan da her seferinde yok desin 
(5 puan) tarafından
Demiyor işte. Dediği zaman da ısrarla istiyorlar onlarda laftan anlamıyor
0 oy
(188 puan) tarafından
Aynı sorundan muzdaripiz nefretlik insanlar
(5 puan) tarafından
Hani diyorum annesi sonuçta kin beslemeyin. Ama yok olmuyor
(188 puan) tarafından
Bir değil iki değil üç değil nereye kadar ya
(5 puan) tarafından
Aynen öyle ya. Bi de tek çocuğu benim eşim gibi sürekli bundan istiyorlar başka çocuğu yok sanki 2 tane daha oğlu var biri eşşek gibi askerden geli ev bekler gidipte çalışıyım demez Bi de evlenmeyi düşünür. Eee burda saf abisi var ya ona güveniyor galiba. Ama yok ben müsadahale ederim artık
(188 puan) tarafından
Ay valla kendimi gördüm kaynım çalışıyor ama gider üst baş alır bütün parayla eve ekmek bile almaz eşim bebeğimizler birlikte 10 kişiye bakıyor askari ücretle çalışıyor evle birlik oturuyoruz çok zor çok
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım 
(5 puan) tarafından
Amin canım :(
0 oy
(24 puan) tarafından
Bizde aynı sorun var kayinpederim 2kira alıyor kaynanama ne bir harçlık ne bir istediği ni almaz kaynanamdan çocuklarından şunu alın bunu alın ya bizimde borcumuz var çocuğumuz olucak ona anca biseyler alıp yetistire biliyoruz ama kaynanamda düşünce yok kocam yapmıyor çocuklarım yapsın
(5 puan) tarafından
Ay ne kadar sinir bozucu ya. İşte fikirsizlik var ya en kötü şey
0 oy
tarafından

Geçen günlerde eşim anasıyla konuşuyo du telefonda dinledim ama ses etmedim diyo anasına ana neyin eksik varmı bişeye ihtiyacın dedi anasıda oğlum işde idare ediyoruz başladı bulaşık makinesi bozuldu falan demeye eşimde ayarlarım ana dedi bana geldiler tamam alsın ama kendi durumumuz zaten içler acısı zar zor geçiniyoruz açdım ağzımı yumdum gözümü eşime alamassın bizim durumumuz iyi değilken anasını da aradım neden böyle diyosun ki sen biliyosun ben sana dedim biz zor geçiniyoruz zaten halimiz ortada oğluna tekrar telefon et söyle ihtiyacım yok sakın alma diye oda aramış beni şikayet etmiş oğluna ayyy çok korktum bana diyo eşim anamı arayıp ne dedin sen demem gerekenleri dedim umarım anlamıştır diye söyledim uzın uzun tartışdık sinir oldum seni çok iyi anlıyorum bu yüzden çok zor 

(5 puan) tarafından
Valla aslında Bi yönden iyi yapmışsın Ha. Benim yapmak istediğimi yapmışsın helal olsun sana. Ben yapamıyorum işte ah Bi yapsam
tarafından
Kızz susayım susayım dedim ama dayanadım anında diyiverdim tutmuşda ben bakarım diyo oda ucuz değilki en ucuzu 1500 den başlıyo çocuklarımın rızkını kimseye yedirtmem
(5 puan) tarafından
İyi yapıyon valla
0 oy
(1,616 puan) tarafından
Aynı biz bnde bıktım artık eşim karşıda gelemiyor istedi napıyım diyor 8. Ay için 10 bin lira istedi 3 oğlundanda eşimi çok seviyorum ama böyle borç bitöeyeceğini bilseydim evlenmezdim dedim çok zoruna gitti yapıcak biley yok benim annem babaö kuru ekmek yer yinede borç yapmazlardı herşey sahibide oldular ev araba  bunların evine geldim her şeyleri borçla birikincede bize sarıyolar içim aklım rahat değil 2 senedir
(5 puan) tarafından
Valla aynen öyle canım benim. Bizde böyle gördük yani. Borcumuz olurdu yani evlenmeden önce. Ama kimseden borç istemezdik i. Bunların nasıl yüzü kızarma tıp istiyorlar anlamadım. Ama dediğin gibi ailesinin böyle olacağını bilseydim evlenmezdim. Onlara çalışıyorlar sanki
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Haklısın canım. Yokda mi istiyorlar sence yoksa alismislar mi
(5 puan) tarafından
Bazen gerçekten olmuyor bişey demiyorum ama bazen öylesine istiyorlar yani alışmışlar
(4,962 puan) tarafından
İnşallah Allah onlara daha çok versin de istemesinler canım.. ihtiyaçları varsa napsinlar zor
(5 puan) tarafından
Amin amin
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Yapacak birşey yok eşin akıllı olacak öncelik kendi yuvası 

Borç çıkar sürekli birşeyler al yetistiremez iki tarafa da 

Annesi de bıraksın yakanizi
(5 puan) tarafından
Annesi anne olsa zaten düşünür işte ama nerdeee. Dediğin gibi eşim merhametli olduğu için yok diyemiyor
0 oy
tarafından
Eşin param yok sıkıskiniz desin cnm
(5 puan) tarafından
Dediği zaman da anlamıyorlar işte yok kaç kere diyor aama biz afedersin para basıyoz tuvalette
0 oy
(4,311 puan) tarafından

onlar size yardım edeceğine birde siz mi para veriyorsunuz

her ailede durum aşağı yukarı aynı hoş benim kaynanam kayınbabam memur emeklisi tek çocuk birde eşim faturalarına kadar biz yatırıyoruz
hoş kime ne diyorsam bizimkiler farklı sanki =))
(5 puan) tarafından
Yuh o da ayrı konu
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Allah yardımcın olsn . Alışmışlar 
(5 puan) tarafından
Amin canım aynen
0 oy
(13,962 puan) tarafından
Bence bir el koyma vakti gelmiş 
(5 puan) tarafından
Değil mi