0 oy
542 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,025 puan) tarafından
Kızlar instgrmda tariflere bakıyrm bebekler için 8 aylık oğlum yok krep yok köfteli pilav yok köfteli erişte falan var ya 8 aylık bebel bunu yermi gerçkten bn hala herşeyi çatalla eziyrm :( boğulur diye kprkuyrm çok sıvı değil pütürlü ama bi köfte krep değil yani nasıl yiyo o bebekler ya benmi yanlş yapıyrm 

17 Cevaplar

0 oy
(27,370 puan) tarafından

Valla ben herşeyden verdim o Ayda alıştı yemeye 

Az az verilirse birşey olmaz

(1,025 puan) tarafından
Köftemi yiyordu gerçektn bnmki kıymadan boğuldu :(
(27,370 puan) tarafından
Az verirsen birşey olmaz ki
-Reklam-
0 oy
tarafından
Valla benmki 4 aylık oylesine bakıyorum bende diyorum yuyebiliyrmu ki diye 
(1,025 puan) tarafından
Sorma valla psikolojim yerlerde
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Yer canım hiç korkmana gerek yok blw ile ilgili güzelce araştır ben de 8. Ayda başladım senin verdiğindwn daha iyi yiyo inan. 
(1,025 puan) tarafından
Benö bi kere boğuldu kıymadan baya baya boğuldu korkıyrm artk çok fazla :(
(3,213 puan) tarafından
Korkarsan ona zarar verirsin. Elle yemek beyin gelişimi için dil gelişimi için bile çok önemli
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Bizim orda 6 aylik bebege balik yediriyorlar :))) bişey olmaz vesvese yapma kendine
0 oy
tarafından
6 aydan itibaren blendırsız yedirdim şimdi 10 aylık herşeyi rahat yiyor. Korkmaya gerek yok, eline vereceksin meyveyi, takip edeceksin boğulmadan yiyebilecek 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Benimki krep köfte yiyo ki 6 buçuk aylıktan beri mücver bile ysptım kız nasıl alışırsa öyle 
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Canım aslında yanlış yapıyosun artık herseyi ezme tabiki köfte felan yapabilirsin uygun sekildede küçük hale getirirsin yedirirsin ama iyice ezmek ilerde sıkıntı yaşatır sana
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Kuzeyin adına kurban olayımmmmm canım sakin ol rahat ol çatalla ez ver birsey olmaz oğlum 8 buçuk aylık bugün ilk defa pankek yedirdim eline verdim yumuşak olduğu için kopardı yutamaz tabi büyük çünkü minik minik doğradim önüne yedi öyle 
(1,025 puan) tarafından
Eline verince yiyebiliyormu bugün köfte yqptm elimle koparıp verdm yedi ama eline vermeye korkuyrm büyük koparır diye
0 oy
tarafından
Bnm büyük oğlum 6 aylıkken bulgur pilavı cacık yiyordu (cacık bizde rendeyle yapılmaz salatalık doğranır küçük küçük öyle yapılır) boğaza takılma filan hiç olmadı ama şimdi küçük oğlum 7 aylık hala pütürlü bile verince öğürüyor cins işte :(((
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Yalnız değilsin canım 
0 oy
tarafından

Valla 5 aylıkken eline veröeye başladım 8 aylık olacak hiç korkmuyorum nasıl alışırsa öyle gidiyor 

Ben o tariflere uysaydım ohohhoooo yanii ne bulursam veriyorum hiç sakınmam 

Dün sarımsaklı bol bol sarımsaklı cacık yedi bulgur pilavı yedi oh misss 

Ayy onu verme ayyy bunh yedirme diyene de sinir okuyorum 3 çocuk büyüttüm ne gördüysem yada nasıl büyütüldüysem anamdan gördüğümü yapıyorum 

Çok şükür hiç bir problemle karşılaşmadım 

Blendr vs. Hikayeee zamanında bunlar mı varmış diyorum 

Büyük oğlum işkembe kelle çorbasına bayılır ne bulduysa yer 

Sabah gözünü açar açmaz meyve yer 

Kolay kolay hasta olmaz benim çocuklarım 

Zamanında alıştırdım döksün batırsın hiçç önemli değil yeterki ihtiyacını karşılasın :angel:

Ver bacım korkma büyümüş artık;)

(1,025 puan) tarafından
Bi kez çok kötü boğuldu çok çabuk öğürüyo :(
tarafından
Daha dur bakalım yaa srn böyke panik yaparsan işin zor alış bu durumlara baciko :))
0 oy
tarafından
krebi eline ver kendi yesin yumuşak zaten köfteyi falanda küçük parçalara böl yer niye yiyemesin
(1,025 puan) tarafından
Bi kez boğuldu çok korkuyrm
0 oy
(822 puan) tarafından
Yanlış yapıyon bacım benim durumuma düşme kızım 22 aylık bi kaç çeşit çorba ve yoğurt dışında hiç birşeye ağzını açmıyo en son bi kaç lokma ekmek yedi bi bardak ayran içti akşam yemeğimiz buydu inan sinirden ağlıyorum artık çokta zayıfladı bende sen gibi düşündüm vermedim  bişi sonuç ortada
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Yer tabiki neden yemesin 
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Benim oğlum öyle çok boğuldu sadce panik yapmicaksin böyle zamanlarda ne yapılması gerektiğini arastr bak bişey boğazına kaçtığı zaman ne yapılması gerekiyorsa onu yapcan hep ben tek Ken başıma geldi böyle şeyler mosmor oldu kackere nefes alamadı ama ben çıkarttım hep
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Canım ben de krep falan veriyorum küçük küçük koparıp çiğnemeyi biliyorsa yer bence pilav da veriyorum iki üç pirinç tanesi her kasıkta yiyor gayette 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 305 göst.
14 Mayıs 2024 Aile kategorisinde El1997 (1,921 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 1,085 göst.
20 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 90 göst.
20 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Tenzile42 (1,210 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 346 göst.