0 oy
1,456 göst.
Aile kategorisinde (806 puan) tarafından

Kızlar artık çok doldum evlendik evleneli beni ezmeye çalışıyorlar.biraz dertleşmek istedim ilk kez yazıyorum böyle bir platforma ortamı çok samimi buldum❤️ben kendi halinde sessiz sakinimdir.önce hep çocuk çocuk diye beynimizi yediler nerdeyse adımı kısıra bile çıkardılar.biz maddiyattan dolayı erteledik. İkinci yıl da düşününce denedik hemen hamile kaldım.Hamiledir falan demediler bana sürekli laf sokup hizmetçi muamelesi yapıyorlardı.sessiz olabilirim ama ezdirmemeye çalıştım kendimi.gorumcem evde kalmış zaten evlensede kurtulsam artık.Surekli sinir stres üçüncü ayımda düşük riski yaşadım hastanede kaldım on gün.dokuz ay boyunca ne aradı ne bişey istiyomu canın diye sormadı son aylarımda tartışma çıkarıp gerdiler beni hep bu kez yüksek tansiyon hastası oldum gebeliğim riske girdi erken doğum oldu sezeryanla. Hastaneye istemedim diye tribe girdi eşimi arayıp demedigini bırakmadı anne olup da oğlunun heyecanına ortak olmadı ilk kez baba olacak adam. Bende doğuma gircem yine tansiyon çıktı onun yüzünden.moralimizi bozdu. Neyse ki bebeğime sağlıkla kavuştum. Eve geldim ikinci gün geldiler laf sokuyorlar eşim onlara hizmet ediyor kazık kadar kızı var kalkmıyor yerinden bana da diyor iyisin iyi.ikinci günüm ameliyatım ağrıyor umrunda değil.hediye bile almadılar çocuğa.ilk bebeğimiz.yedi içti gittiler... Sonra o günden beridir beni yok sayiyorlar birgün sormadılar lohusaligi çok zor atlattim halen kötüyüm bebeğim dördüncü ayına yeni girdi.görmediler kırkından sonra.Düşündükçe kötü oluyorum.kirkim çıkana kadar hep hastanelerde kaldım kalp krizi geçirdim ölümden döndüm yine birgün sormadilar. Artık bu saate kadar sabır ettim ama ilerde gelip konussalar da ben istemiyorum konuşmayı unutmayacağım şeyler yaşattılar bana:((( haklıyım ilk adımı benden beklediler ama daha çok beklerler, bıktım.esime dedim şimdiye kadar görmeyi istemediğinin yarın birgün hasretini çektik demesin göstermem bende çocuğu dört aydır görmek istemeyen hiç görmesin. Sizce napmam lazım? Böyle demekte haksız mıyım:(( hakkınızı helal edin özetlicektim yine uzun oldu  biraz kusura bakmayın kızlar❤️

22 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bırak ya kaynana değil mi adı batsin
tarafından
Yani bosver takma ben takmamayi ogrnedim daha mutkuyum emin ol
(806 puan) tarafından
İşte bir onu öğrenemedim ya :( duygusalim biraz da. İnşallah takmamayi da öğrenirim
tarafından
Kiz varya ben o kadar aglaktim ki herkez gulerdi simdi ben onlara gülüyüm dirayetli ol ağlama sakin kal
(806 puan) tarafından
Haklısın aslında güçlüyüm bu yönümüde aşarım inşallah canım
tarafından
Aşarsın istedikten sonra
-Reklam-
0 oy
tarafından

B.k yesin bu kayinvalideler ;)

(806 puan) tarafından
İyisine kötü, kötüsünede iyisi denk gelir hep zaten
0 oy
(964 puan) tarafından
Görmek isteyen her şekilde görür sen üzerine düşeni yaptıysan bırak boşver iyi demişsin bazı insaların olmaması daha hayırlı 
(806 puan) tarafından
Haklısın canım.Esim de öyle diyor. Çok nefret ettirdiler artık hiç istemiyorum yüzlerini şeytan görsün. Travma yaşadım resmen onların yüzünden
0 oy
tarafından
Uzaksanız görüşme senin hayatınla dahi bu kadar yoran insanlarla. 
(806 puan) tarafından
Ne uzak ne yakın ortalama bir mesafedeyiz bir vasıta 15 dklik yolu var. Gerçekten çok yoruldum:((
tarafından
Cnm senin kalp krizi geçirtecek kadar, erken doğum yapmana sebep olacak kadar, 3 aylıkken düşük yapmana sebep olacak kadar bu insanlar seni üzüyorsa onları hayatından çıkar. Bak daha çok üzülürsün onlarla görüşmeye devam edersen
(806 puan) tarafından
Haklısın zaten benim dönüm noktam krizi geçirmek oldu merhametsizliklerini görünce tiksindim. Eşim diyor seni cihaza bağladıklarını görünce ölürsün diye çok korktum yeni bebegimiz oldu çocuğumuzu çok düşündüm. Ama annesine çok kızgın oda. İyiki eşim haklıyı haksizi bilen birisi tek şansım eşim. Oda dedi huzurumu kaçıran anam da olsa gelmesin tavrını koydu oda onları sormuyor hiç. Ben müdahale etmedim hiç yaşananlardan sonra kendi karar almış. Ama onlara göre ben doldurdum olmus. Kendi beyni yok sanki dolduran bide
tarafından
Salla gitsin hiç takma boşver. Bak eşinde görmüş sonunda onların gerçek yüzlerini
(806 puan) tarafından
Çok şükür canım aynen farkında herkesin
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Muhakkak sonra görmek isterler. Ben olsal kendim tek kelime etmem, hizmet etmem görmek istiyorsa görsün. Nihayetinde Man bağı var. Sen engel olma. O kara kalplilere
(806 puan) tarafından
Evet yüzsüzler aslında ama gururları bana var. Diğer eltim evinden kovmus eşyalarını sokağa fırlatmiş rezil etmiş ama onu çok severler giderler yine yüzsüzce. Onları öyle görünce diyorum ben bişey yapmadım kendileri küstü haksız halleriyle ilerde gelir yine bunlar
0 oy
tarafından
Allah bildikleri gibi yapsın bee
(806 puan) tarafından
Amin Allah'ıma çok dua ettim ona havale ettim. Onlar yüzünden sütüm de kesildi bebeğimin rizkina bile sebep oldular.mamadayiz mecburen artık .
0 oy
(205 puan) tarafından
Esin senin yanindaysa sende uzme kendini.. illa gormek isterlerse sende misafir gibi goster sonucta kan bagi var .. sonrasinda esinle sorunun olmasin arkadasim..ben hic yasamadim boyle bi problem aksine gorumcem canimdir.. kayinvalidemide Rabbim eksik etmesin.. seninkilere de Rabbim vicdan versin
(806 puan) tarafından
Allah razı olsun canım amin... Allah sizinde ağzınızın tadını bozmasın inşallah.hep özendiğim şeyi yaşıyorsun daim olsun❤️ sessizliğimi koruyorum halen patlamadim onlara zaten. Yüz göz olmak istemiyorum onlar daha çok üstüme geliyorlar.
(205 puan) tarafından
Amin insallah Allah razi olsun ben bu konuda sansli kesimdeyim.. hayatta kimse senden ve bebeginden onemli degil bunu unutma haklisin takiyorsun kafana ama sana zarari var ve anladigim kadsriyla esin yaninda  gerisini bosver
0 oy
tarafından
Bir ara evin bir zannettim neden sen kendine bu kadar stres yapıp kafana takıyorsunki bırak kim ne yaparsa yapsın başına gelip 7/24 yanında olsalsr daha mı iyi salla gitsin evine bebeğine bak eşinde sorun yapmıyorsa takılma bile 
tarafından
Bendede görümce vardı 1sene sendekiler gibi geldi mi kalırdı gitmezdi ona kocasına sürekli hizmet ederdim eşim genede yardımcı olurdu en son hamileydim bir geldiğinde karnım burnumda reskli gebelikti 1 dakika oturmadım en son eşi utandı kalktı yardıma doğum yaptım erken doğumdu kalkıp 1 kahvaltı vermedi gece gitti uyudu eşimle ben baktım arkamdan evimde kaldı günlerce en sonki bardağı taşırmamdaki sebep ölünce ben bebeğime o bakıcakmış benimle iyi geçinin diye akrabalarıma aba altından sopa gösterdi Allah yaptığı herşeyi ayağına dolaştırdı şimdi beni bıraktı Allah başına başkasını sardı şu aralar kafam rahat ne gelen var ne giden arada yazıyorum canım isterse eşim fotoğrafını at çocuğun derse keyfim yerindeyse atıyorum okadar uzak olmak bazı insanlara daha iyi sende canını sıkma senin için bu hayırlıdır belki keyfini çıkar
(806 puan) tarafından
Ne biçim insanların içinde yaşıyoruz ya vallaha bende böyle şeyler görünce üzülüyorum. Allah ıslah etsin hepsini.
tarafından
İlahi adalet var Allah herkesin hak ettiğini veriyor o yüzden içim çok rahat
(806 puan) tarafından
Güvendiğim tek adalet canım benimde kesinlikle inşallah gözümüze gösterir rabbim
tarafından
Inşallah
0 oy
tarafından
Aynen canım boşver gelmesin de görmesinde şeytanlar vala seytan bile masum 
(806 puan) tarafından
Aynen canım şeytan bile masum dediğin gibi şimdiki insanlar şeytan olmuş zaten
tarafından
Benimkide hiç önemsemez lafa gelince konuşur anca  bir iğne ucu kadar yararını görmedim
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Gösterme 

Hakettiği o 

Adımda atma 

Ölse su vermem defolsunlar 

İşlerine göre davraniyorlar
(806 puan) tarafından
İşlerine göre gerçekten de tam olarak bu yani canm evet
0 oy
(48,632 puan) tarafından
esin ne diyor peki senden taraf mi
(806 puan) tarafından
Eşim herşeyi kendide gördü beni de onları da biliyor adaletli biridir kim olursa tarafsız bakar haklı haksız bilir. Sadece birkez çok kötü oldum hüngür hüngür ağladım dayanamadım artık o noktadan sonra da sütüm kesildi bide kalp krizi olayım sonucunda bence artık oda doldu restini çekti. Zaten çok iyi anne oğul bağları yokmuş ha ** ha ben der her zaman. Bana değer vermedi sana mı verecek üzülme der. Çok şükür tek destekçim odur diyebilirim.
(48,632 puan) tarafından
o zaman salla gitsin sen görüşme esin bir zaman sonra gorusmek istediginde tek gider görür gelir
0 oy
(5,341 puan) tarafından
Cnm bnce arama asla sana tavsiyem yüz flan da verme kesnlkle hiç sevmiyorum oyle insanları ya faydaları yok yıyp içip gdyorlar pislklerr
(806 puan) tarafından
İnsan kullanmayı çok seviyorlar ana kız sömürge mantığında çok da pintilerdir beş kuruş için ölürler
0 oy
(592 puan) tarafından
Cok haklisin, gorusme gerek yok..
(806 puan) tarafından
Evet öyle yapacam inşallah
0 oy
(895 puan) tarafından
Uzulerek soyluyorum ki bizde kaynana olacz ve bizlerde sevilmicz bu kesin
(806 puan) tarafından
Hayır ya sanmam neden çünkü ben şahsen diyorum ki bir insana Allah senin de karşına senin gibilerini çıkarsın dediğin noktada AMİN diyebiliyorsa iyi insandır.... Ben onlara bunu dediğim de sessiz kaldılar kızına dedim özellikle daha bekar çünkü
(895 puan) tarafından
Canim bak benim kaynanam kendine ve kizlarina gore dunyanin en iyi kaynanasi.ama gel bana sor.yani herkes hata yapiyor malesef.
0 oy
(5,220 puan) tarafından
sen deli misin niye kendini bukadar ezdirdin okurken ben sinir krizine girdim valla aynısını bana yapsalar ana bacı demem onları bigüzel laflar kapımdanda sktrederdim. kusura bakmada sezeryanlısın bide hizmet bekleyip laf etmişler gelmediler görmediler diyosun kapının eşiğine yanaştırmam valla allah yardımcın olsun
(806 puan) tarafından
Amin canm.Eşimi sevdiğim için onlara biraz katlandim diyeyim canım ama ikimizi de çok yordular artık hem bedenen hem ruhen çok yoruldum yıprandım kalan enerjimi de çocuğuma harciyorum zaten iyileşme sürecim bu yüzden uzun sürdü bide. Affedemiyorum.
0 oy
(1,627 puan) tarafından
Bence çok haklısın gösterme. Eşin ne diyor peki oda seni haklı buluyormu
0 oy
(490 puan) tarafından
Benzerlerini bemde yasadım dert ortavı gibi gördüm seni Allah iyilerle beraberidr sen hiç üzülme
(806 puan) tarafından
Allah seninde yardımcın olsun canım benim...yalnız değilmişim dedim burda ki yanıtları görünce.
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Hep kendine zarar ölmüş bak görüyor musun en iyisi uzak durmak hiç canını sıkma senin hayatında seni olumsuz etkileyen ne varsa sil at en güzeli bak ben öyle yaptım 5 ay olacak görmediler torunlarını konuşmuyoruz görmesinler zaten çocuğumun hayatında kötü insanların yeri yok diyorum boşver konusmasinlar gorusmesinler sana iyilik etmiş olurlar sen çocuğuna bak
(806 puan) tarafından
Eşimde aynı senin gibi demişti çocuğumu haketmiyolar zaten onların içinde ahlaki problem edinir bu kez. Biz kendi kendimize büyüyoruz dedi. sen yetiştir kendi terbiyenle diyor. anasınin bacısının ağzı da çok bozuk çünkü üslup sıfır. Uzak olmalari hayrimiza olacak çocuğuma da bana da haklısın
(2,323 puan) tarafından
Evet eşin bile bunu diyorsa yani senin için en iyisi olmuş boşver ilerde çocuğuna anlatırsın düzgün bı şekilde görmek istemediler konuşmuyoruz diye ben öyle yapicam
0 oy
(163 puan) tarafından
Benim görümcem kaynım bebeğimi görmemişler daha  görümcem doğum yapınca ben kısa koşa hastaneye gittim ölümden döndüm arayan Yok kızım iki ayina girecek gelirse de acele etmeseydin  düğününe gelseydin diyicem sende takma  sıktır et
0 oy
tarafından
Benim de postlarim  hep bu yönedir cnm kesinlikle geri adım atma dua et namaz kıl allaha birak beni sinir hastası ettiler bildiğin elim ayağım titriyo oğlumu doğurdum  geldim eve  annemi evden kovdu kaynana bozuntusu  hepsi birikti birikti  bende 2..yıkım bitti evlilikte  2. Çocuğuma  hamileyim sana söyleyeceğim soyleyecegim  2. Çocuğu  kesinlikle yapma o pis insanlardan kurtulmadan  eşinle mutluluğu  bulmadan   2. Söyleyeceğim  asla taviz verme konuşma gerekirse bende oyle aynı evde 10 kişi yaşadık doğumdan sonra kalk yemek yap dediler oglum cok huysuzdu neler neler ama şimdi ayrıldım evim ayrı  konuşmuyorum küsüsüz  oğlumu da vermiyorum  daha geçen gün bana seni bu evde durdurmicam  dedi bende cik  git evimden diye bağırdım (normalde ***** gibi laf bile soyleyemem)ama sabır tükendi ezilme kesinlikle insan  olmaktan anlamıyorlar 
(806 puan) tarafından
Resmen hepsi psikolojik vakalar ya. Düşman mısın gelin misin belli değil ne biçim bir kalpleri var hiç öbür dünyalarını düşünmüyorlar haybeye yaşıyorlar kalitesizler... Sende bebeğin için kendini yipratma canım sana da üzüldüm Allah sana da yardım etsin...
tarafından
2 çocuk olunca daha zor cnm şuan  hamileyim elimden bişey gelmiyor sadece allaha birakiyorum

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 1,026 göst.
7 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 910 göst.
20 Şubat 2023 Diğer kategorisinde 2323 (2,165 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 313 göst.
2 Mart 2022 Aile kategorisinde pikachu.53 (1,745 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 507 göst.