0 oy
822 göst.
Diğer kategorisinde (562 puan) tarafından

:D:'( doğum hikayesini anlatmak isteyen merak ettim okuya bildiğimi olucam okuyamadığımi sabah okicam pek meraklıyımdır

42 Cevaplar

0 oy
(15 puan) tarafından

hayatımı değiştiği ve mutluluktan Sebebsizce ağladığım gündü 10 ekim cumartesi nst kontrolüne gidicek tim bebeğin hareketleri fazla yoktu doktor hemen ultrason a aldı ve hemen sezeryana alcam seni dedi şok oldum hazırlıklı değildim cunki 20 ekime gün vermişti doktorum (sezeryan in kesin olması oğluşum bir türlü dönmedi :D ) 1 saat içinde karar verildi ve saat 15:05 oğlumu aldım kucağıma o günü hiç unutamam ha bu arada sezeryan doğum yapicalar sakın korkmasinlar ağrısız ve sancisizdi çok çabuk toparlandimm:D biraz uzun oldu k.b canım :D

-Reklam-
0 oy
(218 puan) tarafından
24 ocak malatya depreminde korkup suyum geldi  1 gece suni sancı yedim 3 santim açılmam oldu sabah baktılar olmuyo sezeryana aldılar.. Detaylara inemem detaylar canımı alıyodu 
0 oy
(3,743 puan) tarafından
29 temmuz saat gece 2 de sancım geldi sabah 6 ya kadar evde çektim sonra 7 de dayanamayıp hastaneye gittim 3 cm açıklık varmış neyse yattım öğlen 12 ye kadar herşey normal ilerlerken bebeğin kakasini yediğini ogrenmemle acil sezaryana alınmam bir oldu sonra bir süre bebeğim kuvezde kaldı şuan çok şükür yanımda:)
0 oy
(78 puan) tarafından
9 kasim aksami suyum geldi 11 kasim saat 17:20  de dogum yaptim hic sancim yoktu bekledik hastanede gozetim altinda sonra suni verdiler 15 saat sonra dogdu sukur❤
0 oy
(9,392 puan) tarafından
Benımkı ıyı degıldı
0 oy
(739 puan) tarafından
Benimki üç gün sürdü ben ne alayim nede sen oku :))))
0 oy
(258 puan) tarafından
35+1 de geldi minik sıpa. 35nde kontrol vardı zaten. Sabah nst ye girdim şancı yok. Doktor kontrolünde açılma yok. Özel hastane doktorum gayet ilgili. En az 3 haftanız var dedi. Çalışıyorum tabi 2 hafta daha calısıcam. Ben kontrol.sonrasi fotoğrafcı anlaşmasını yaptım Yarın hamile çekimi olacak. Akşama kadar güzelce gezdim. Sonra anneme gittim ordan kaynanama gittim. Gece 11 de yattim. Saat 00:40 tuvalete gideyim dedim. Ayağa kalktım hoooop 1 bardak kadar su. Eşime o.panikle hafifçe seslendim. Uykusu çok ağırdır. Adam uyuyo. Aldim telefonu doktora yazdim.Mumkun değil.hastaneye geç antibiyotik baslasinlar dedi. Tamam dedim. Ciktim tuvaletten üstünü değiştim Evden ciktik merdivenlerde busefer kalan su bi anda geldi. Doktora tekrar yazdim  saat 00:50. Sorun yok ekip seni kapıda karşılığı dedi. Sapsik çantayı al çik iste dimi.  Hastaneye gidiyoruz annemleri  yakın arkadaşımı aradım. Saat 00:15 hastanedeyiz. Ebe ve hemşireler kapıda bekliyor. Ilk defa tekerlekli sandalyeye bindim. Önce odaya alındım. Nst bağladı ebe kontrol.etti 3cm açılma var. Saçları çok güzel dedi. Ben şok. Sancin az dedi. Bende şancı yokki dedim. Kadın şok. Epidural takıldı. Tekrar odaya geldik. Bi kontrol daha 7 cm. 20 dk içinde. Ebe mümkün olamaz ya diyo. Dogumhaneye gittik. Saat 3. Sohbet halinde hazırlık sürüyor. Doktor zaten sürekli yanimda. Saat 03:25 başlayalım artık dediler. Sancin yüksek diyo. Bende hala sadece kasik sizlamasi. Bu durunda ikinsan isime yaramaz dedi. Karnıma bastırarak doğum yaptırdılar. Saat 03:51 ve tontik oğlum Doruk Mete ile kucak kucağa bakisiyoruz. Babamız o sırada eve gidip çantayi almış. Geleli 5 dk olmuş. Dogumhaneye çağırdılar. Adamı kan tutar. Gelmesin diye kızıyorum. Fotocu olmaz hatıra lazım dedi. Eşim oğlumuzu gördü bozuk plak gibi çok güzel.cok güzel deyip durdu.  Böyle geçti gitti.
0 oy
(2,770 puan) tarafından
https://annelertoplandik.com/forum/2460205/dogum-hikayem-etkilencek-olan-girmesin

Buda benim dogum hikayem suan da ikinci geliyor insAllah
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Benim postlarmda baya uzun bakmak istersen bakabilirsin 2 tane dogum hikayem var. Ikisinidr büyük keyifle okursun :)
0 oy
(17,501 puan) tarafından
Benımkı sorduğum sorularda var uzun :) 
0 oy
(17,942 puan) tarafından

12.5 saat suni sancı çektim. Artık doktor geldi. Ikın çocuğun çıkması laızm diyo. Ben vazgeçtim doğuramycam dedim:D. Sezeryana alın beni dedim. Doktor olmaz çocuk sıkıştı hadi ıkın bişey olacak diyo. En sonunda baktı ben ıkınamıyorum. Vakumla çekti çocuğu. :D çok şükür sağlıklı bi bebişim oldu. 

0 oy
tarafından
7 Eylül de kontrolüm vardı daha 37. Haftada ilk gebeliğimdi daha geç gelir demişlerdi bende de ne sancı ne de birşey vardı, 7 Eylülde sabah o kadar çok lavaboya gitmiştim ki ara ara sık sık tuvalete gidiyordum ilk defa öyle olmuştu, neyse öğleden sonraya randevum vardı gittim doktor ultrasona baktı hemen nst gir bakalım sonra da aşağı kattaki ultrasonla bakılsın ama acele et mesai bitmek üzere dedi, nst girdim doktora götürdüm hemen indim kapanmıştı doktora çıktım suyun azalmış dedi anladım ki sabah biraz biraz suyum gelmişti. Acile git oradan yardımcı olsunlar dediler gittim yarın sabah gel dediler yardımcı olmadılar, ağlaya ağlaya eve gittim, sabaha kadar gözüme uyku girmedi sürekli elim karnımda bebeğin hareketlerine odaklandım sadece, neyse sabah direkt hastaneye gidip ultrasona girdim, dün muayene olduğum doktor olmadığı için acilde yardımcı oldular tekrar baktılar açılmam olup olmadığı kontrol edildi, tekrar daha ayrıntılı bir ultrasona felan çıktım bakıldı en son suyun fazla azalmış eve gönderemeyiz bugun yatıyorsun dediler direkt, açılmama baktılar 1 cm acılma var dediler. Yatışım yapıldı öğlen 12 de ve 2 de fitil tarzı birşey taktılar ipli birşeydi, vajinayı yumuşatıp incelmesine yardımcı oluyormuş. Ondan sonra beni nst bağladılar ara ara, devlet hastanesiydi ama doğum bölümü tek kişilik odalarda tuvalet banyo var ve odada doğum yapıyorsun öyle birşey neyse ben sürekli hareket ediyorum duşa giriyorum felan rahatlamak için ağrım var ama benim adet ağrımda çok şiddetli olur öyle çok etkilemedi gece biraz önceki gece de uyumadığım için yorgun düştüğüm için biraz direncim düştü onda da bir serum verdiler rahatladım öyle çok ağrı çekmedim onda. Neyse sabah oldu 9 da o fitil benden düştü kendi kendine, kontrol ettiler 3 cm olmuş açılman dediler suni sancı verdiler 9.30 da, suni sancıdan 20 dakika sonra suyum patladı direkt, sonra sancılanmaya başladım. Hiçbir şey hissetmeyen ben ölüyorum acıdan diyorum ebem geliyor doktor geliyor dur daha çok az vermeye başladık canın tatlı herhalde gel nst bağlayalım diyorlar yatamadığım için bağlatmadım sürekli hareket ettim oturdum kalktım ama sancı çok kötü böyle alttan birşey itiyor hissediyorum, diyorum hayır daha yeni taktık seninki psikolojik felan daha bu hiçbir şey diyorlar iyice sinir oluyorum =))) neyse bakıyorum saate sancım düzenli aralıklarla geliyor ama normal diyorlar sadece sen abartıyorsun diyorlar bana canım tatlı zannediyorlar sadece, 10 da başlayan sancım 11 e kadar devam etti biri geliyor sakin ol daha yüksek derecede değil daha başlamadı biri masaj yapıyor biri lavanta yağı getirdi onu koklatıyor, en son bir çığlık attım ya ben doğuruyorum siz hala ne diyorsunuz sancım düzenli halde şu açılmama Bi bakın diye =)))) artık zor bela kontrol ettiler beklemedikleri için sürekli kontrol etmiyorlarmış 11.15 de kontrol eden ebemin gözleri açıldı kız 9 cm olmuş sancın geldikçe ıkın bizde yatağı düzenlicez dediler =))) onlar yatağı doğum için hazır hale getirirlerken bir yandan ıkınıp bir yandan dövüşüyorum onlarla ben size diyordum inanmadınız felan diye ahahha =))) neyse hazır hale gelince daha çok ıkınmaya başladım ama bir elimde telefon eşime yazıyorum doğum başladı diye ahahahahahah =)))) 11. 35 de paşam doğdu dünyalar da benim oldu. Kolay oldu doğum ıkınırken da doğarken de çok sorun yaşamadım sadece sanırım artık direncim düştüğü için sancıdan çok etkilendim benim için en zoru o 1 saat süren sancılar olmuştu. Eğer acı eşiğin yüksekse çok da acı çekmiyorsun ben çok çekmedim. Sadece benim anlık bir refleks ile istemeden kendimi çekmemle çocuk çıkarken yırtılmam oldu dikiş sayım arttı onda bile oğlum yanı başımdaydı ona bakarken hissetmedim hiçbir şey. Dikiş atılırken bir yandan eşime yazıyorum doğdu diye felan =)) öyle yani hem korktuğum kadar değildi eğer 2 gece peş peşe uyumamış olmasaydım o sancılarda da bu kadar olmazdım artık uykusuzluk çok direncimi düşürmüştü benim. Çok uzun oldu ya ama çok güzel bir şey valla
0 oy
(5,946 puan) tarafından

Kızımı  20.07.2020 de  kucağıma  aldım 

Kontrol amaçlı  doktora  gittim  çatı  muanesi oldum  ve dar  olduğunu öğrendim  doktor sezeryan yapalım  dedi  hiç  istemiyordum korkuyordum 15 gün  wardi normal doğum olsaydı sezeryan olunca 5 gün  kaldı  korkudan ağladım :D 38+1 de doğurdum ve  çok  güzel  geçti genel  anestezi oldum  ağrım  sızım hiç  olmadı iyiki sezaryen olmuşum  dedım  sonra 

0 oy
(1,043 puan) tarafından
Doğumumdan 3 gün önce gece çok çok şiddetli bel ağrım  basladi. Hemen hastaneye gittik. 39. Haftandı zaten. Gece 11 de acile giriş yaptım nst ye bağladılar sancı yok dediler ama ben bel ağrısından duramıyorum. Şuan bile söyleyebilirim ki doğum sancısından daha beterdi bir saniye bile hafiflemedi. Sabah 5 e kadar acil de yattım serum falan verdiler birkaç tane ama bel ağrımda bir değişiklik yok. Bir-kac kez nst ye bağladılar hala sancım yok. En sonunda sabah 5 de çıkardılar beni acilden eve yolladılar. Eve geldim bir de kusmalar başladı dakika başı kusuyordum midem bomboş ama yine de bir anda geliyor. O kadar zordu ki hem o bel ağrısı hem dakika başı kusmak. Saat 10 da tekrar acile gittik bir sürü tahlil falan aldılar bana serum taktılar hemen. Sonra vücudun çok şu kaybetmiş iki gün yaticaksin hastanede dediler serum tedavisi için. Iki gün yattım serum falan verdiler o serumlarla bel ağrım da kusmalarimda geçti. Sabahında hastaneden çıkacaktım bu seferde avuç içlerimde inanılmaz bir kaşıntı başladı gece. Sabah doktora söyledim yine tahlil falan aldılar. Doktor sonuçlara baktı kolestaz dedi. Hemen doğumunu başlatmamız gerekiyor bebeğin kalbi her an durabilir dedi. Bir ilaç verdiler doğumu başlatmak için öğleden sonra 4 de. 7 de sancım başladı. Gece 12 de 2 cm  di açılmam ebeler sen bu gece doğuramazsın en erken sabah dediler. Sonra gece 3 e çeyrek vardı suyum geldi. Ebeyi cagirdim hemen doğum başlamış ama suyu bulanık dediler. Yenidoğan yoğunbakım hemşiresini çağırdılar. 3.35 de doğumum oldu bebek doğar doğmaz bana hiç göstermeden hemşire aldı götürdü. 1 buçuk saat dikişim sürdü. Bir sezaryenden daha fazla dikişin var dediler. Ebeler çok iyiydi annem bebekle gittiği için benim çorabıma kadar giydirip ilgilendiler benimle ama hala ortada bebek yok. Yatağa yatırdılar telefonumu istedim annemi aramak için annem aile grubumuz vardı oraya atmış fotoğrafını oğlumun herkes görmüş birşeyler yazmışlar falan herkesten sonra gördüm yani:)  Annemi aradım geliyorum dedi geldi ama bebeğin bezini almak için başka hastaneye sevk ediyorlarmış ambulans geliyor dedi.ben gidip girmek istedim ebe dikişin çok fazla hemen kalkamazsin dedi yalvardım resmen en sonunda ebe tekerlekli sandalyeyle götürdü beni oğlumun yanına. Bir iki dakika gördüm ambulans geldi götürdü kucağıma almama izin vermediler. eşim falan bebeğin arkasından gitti. Beni hemen çıkarmadılar hastaneden. Öğlen çıkabilirsin dediler. Öğlene kadar bekledim öğlen eşim geldi götürdü beni. Oğlum 1 hafta yoğun bakımda kaldı. Bende orda hastanede yattım süt vermek için. Oğlum 5 günlüktü ilk kez kucağıma aldiğimda. Oylelikle doğurdum kavuştum yavruma. Şimdi 15 aylık bende 5 aylık hamileyim :)
0 oy
(188 puan) tarafından
O kadar uzun ve zahmetli bı süreç ti ki rabbim hiçbir hamileye yaşatmasın inşallah rabbim bütün hamilelere kolay sancısız doğumlar nasip etsin
0 oy
(1,475 puan) tarafından
8 ekimde sancim başladı inat ettm dogurmicam diye sabha kadr kadr sancı cektm 9 ekimde sabh 10da girdm 11de ciktm 2saat yoğun bakımda gozetm altnda kaldm 48gun bas ağrısı zonklamasi cektm 2kez diskerm patladı 27gun kuvez yolu bekledm boyle
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Sabah kalktim sacima fön cektim makyajimi yapip gittim hastaneye 9 doguma alindim 10 ciktim hicbir agri sizi hicbisey hissetmedim güle oymaya dogurdum esimde yanimdaydi fotoğrafcida vardi sonra direk odama alindim 2 saat sonra bi kalktim dahada yatmadim ertesi gunde kendi rizamla ciktim :))))
0 oy
tarafından
Manikür yaptırıp ojelerle doğuma gitttim ojemi sildirdiler :d 
0 oy
(775 puan) tarafından
25 haftalık suyum geldi ikizlerim vardı 5 haziranda hastaneye yattım 3o temmuzda bacak ve bal ağrısından duramıyorum Nst hiç bisi çıkmıyordu ertesi sabah nöbetçi doktor vizite geldi ağrım olduğunu anlattım alttan baktılar 5 buçuk santim açılmış ve bebek popo ile geliyo acil sezeryan dediler 31 temmuz bayramdı ve sezeryana alındım bayram olduğu için normal doktorum yoktu iyiki yokmuş çünkü bana alttan muayene yi yasaklamıştı açılmam olduğu için bakıyordu iyiki nöbetçi doktora denk gelmişim spinal anestezi oldum saat 14de girdim 14.35te eymenim 14.37de ardam geldi çok küçüklerdi çünkü 33+0da geldiler çok aceleciydiler biri 23 diyeri 43 gün kuvezde kaldı şükürler olsun yavrularımi kucağıma aldım. Şuan 6ayligiz bakan pramature demz Çocuklarım maşallah subhanallahh
0 oy
(6,858 puan) tarafından
İlki 18+5 haft kalbi durdu ölü olarak normal doğum oldu

33 haft. Acil sezaryen oldum. Şükür 4 buçuk ayligiz :)

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 267 göst.
0 oy
16 cevap 486 göst.
31 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Nurane (759 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 972 göst.
27 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Ravzaaa (588 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 1,243 göst.

399,887 soru