0 oy
867 göst.
Aile kategorisinde (178 puan) tarafından
Beni aramiyor ogluna soyluyor o da didardaydi 9 aylik bebegim var heryer birbirinde size geliyoruz diye emirvaki yapiyoruz 3 gece bizde kalacaklar yola cikmislar bende suan misafir agirlicak durumda degilim baska gun gelin dedimmecbur yola ciktiklarini bilmiyodum yoldan geri donmusler. Simdi ben kocamla kotu oldum belkide bu yuzden omur boyu benden sogicak bu aramizda bi sogukluk yapicak ben miyim simdi kotu kocami seviyorum oda beni seviyor derken bole sacma sapan seyler oluyor evimde de daracik bebegim bacagima sariliyor ikide bir biz yabanci degiliz diye dan diye yola cikilir mi yok yere kocamla kotu oldum 

42 Cevaplar

+3 oy
(4,698 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canım deki ben sana ailene çok değer veriyorum ama evin halini görüyorsun kötü düşünsünler istemedim çok üzgünüm ne seni ne aileni kırmak değil amacım ama bu evde bu dağınıklıkla ben bile bunaliyorum utanıyorum falan de
(178 puan) tarafından
Yuzume bakmiyor vala ben de bisey diyemiyorum ilk duydugunda biseyleri tekmeledi sinirden
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Ben olsam demezdim zaten yola çıkmışlar ayıp olmuş :) eşin söylemedi mi peki yola çıktıklarını ? 

(178 puan) tarafından
Soylemedi ustelik daha pzrtsi donduk onlardan
tarafından
Yeni dönmüşsünüz sende kendince haklısın
+1 oy
(3,213 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bence çok iyi olmuş böyle böyle alışacaklar saygı duymaya. Ne demek dan diye gelmek ya
0 oy
(507 puan) tarafından
Valla canım benim yerimde olsan haline şükredersin hamileliğimin başından beri çat kapı geliyorlar oğullarını arasalar yine razıyım bı bakiyoruz kapidalar bı ugrayalim dedik diyolar üstümü mü değiştireyim ortadakileri mi kaldirayim onlar yukarı çıkana kadar ne yapacağımı şaşırıyorum 
(178 puan) tarafından
Senin isinde cok zormus canim yaa laf da anlamaz boype insanlar kocan ne diyo
tarafından
Ay en sinir olduğum.sey.habersiz gelinmeler .komşu olsun kendi.ailem bile olsa istemem yani...Allah'tan o.konuda rahatım..eşim o.konuda çok uyardı kimse habersiz gelmez..eşim çok sinir oluyo habersiz gelenlere.
(507 puan) tarafından
Bende nefret ediyorum benim ailem de asla aramadan evden çıkmazlar canım en azından evden çıkarken bı aranır yani eşim de çok rahatsız oluyo ama her halta lsftan anlamayıp küstükleri için küslük olmasın diye bişey demiyor sonunda ben dicem artık çünkü abarttilar dayanamıyorum onlar böyle geldiği gün sinirden gözüme uyku girmiyor
tarafından
İnsan musayit olmaz..hem hazırlık bisiy yapmak istersin..evde ikramlık bisiy olmaz.daginik olur..duşta olursun..bana çok hoş gelmiyo..oğlumun evi kızımın evi diye çat kapı gelmeler...hele birde.cocukluysan..insanin.kendi düşünmesi.lazim..dusunmeyince.kirmayim diye nasıl söyleyeceğini dusunuyo insan.
(507 puan) tarafından
Aynen içimden geçenleri yazmışsın canım kayinbabam nöbet sistemiyle calisiyo nöbette olmadığı evde olduğu günler hep tetikte oluyorum gündüz ağrılarım da olsa zorla ortalığı toplamaya çalışıyorum bazen belimin ağrısından hareket edemiyorum ama habersiz gelirler diye kendi evimde rahat edemiyorum. İstersem 1 ay eve dokunmasam eşim sağolsun sesini çıkarmaz kendi yapar biseyler ama ağrıdan kivransam da bunların ağzına laf vermemek için supurmeye silmeye çalışıyorum çünkü bide gelince oturup gitmiyorlar da didik didik ederler her yeri. Onlar umrumda değil de eşimi kirmayayim diye sorun çıkmasın diye pat diye bişey diyemiyorum ama artık biktirdilar hep diken üstündeyim kaç yaşında insanlar kendilerine biri öyle bişey yapsa hemen lafı sokarlar yaptığı ayıp diye herkesin arkasından konuşurlar
0 oy
tarafından

Onlarda bi arayıp sorsa ya da bi gün önceden haber etselermiş 

Eşinede söylersin bu evin hanımı benim banada haber vereceklerdi diye boşver takma yarın birgün tekrar iyi olursunuz
0 oy
tarafından
Sana haber vermeleri de gerekirdi ama sende ayıp etmissin
(178 puan) tarafından
Ben yola ciktiklarini bilmiyordum kendisi kaynansini ikigun tahamul edemiyor evinde ben bi kap yemegi zor yapiyorum neden kaleye alinmiyoruz sonrada biz kotu oluyorz
0 oy
(2,126 puan) tarafından
Keşke demeseydin öyle kız yazık sonuçta sürekli gelen değil galiba gelsinler kalsınlar yazık onlara da esinde sevinirdi ben birlik oturuyorum keşke ayrı olsak da bir gün iki gün idare etsem diyorum 
(178 puan) tarafından
Gecen pazrtsi donduk onlardan
(2,126 puan) tarafından
Tamam da canm torun olunca işte farklı
0 oy
(1,084 puan) tarafından
Şti yapmışsın kim olursa olsun habersiz gelmesinler. Benim şehirdışından arkadaşım kapıya kadar geldi sürpriz yapmış hiç sevmem habersiz işi dedim kusura bakma müsait değilim bugün ev dağınıktı yemek yoktu gitti otelde kaldı 1 gün sonra geldi. Hiç umrumda olmaz yani. Eşine söyle önceden haber versinler de bu benim ailem içinde geçerli de 
(790 puan) tarafından
Arkadaşinn yerinde olsam yuzune bakmam
(247 puan) tarafından
Arkadasinin yerinde olsam omur boyu yuzune bakmam iyi insanmis ikincigun evine gelmis
tarafından
Neden bakmyacakmış farkındaysanız kadın evli çat kapı misafir kabul etmek zorunda değil kimse görgü gereği gidilecek yer aranır hatta 3 gün öncesinden haber verilir peygamber efendimiz zamanında böyleymiş allah size çat kapı gelen misafirler versin kız :D çok çok
(1,084 puan) tarafından
Haber vermeden geleni alamam kimse kusura bakmicak küsen küser umrumda olmaz. Müsaitmiyim işim mi var sormadan gelmicek kimse. Herşeyin bir edebi adabı var.
0 oy
(341 puan) tarafından
Bence çok yanlış davranış gelebilirler di senin öyle bişey demene gerek yoktu diye düşünüyorum
0 oy
(84 puan) tarafından
Ya aman boşver eşinle en fazla 2 3 gün kötü olursun sonra geçer. Ne bu böyle ansızın gelmek. ne demek yabancı mıyız. Yabancı bal gibi de yabancı. Ev müsait olmuyor. Ben tesettürlüyüm. Bizimkiler pek anlamıyor eşim tarafı yani. Yok denecek kadar az. Birgün geldiler kapıyı geç açtım. Birgün geldiler eşim allahtan aşagı inip bekleyin bir kıza haber vereyim hazırlansın dmeiş. Eve öyle 15 20 dakika geç alınca artık çat kapı gelemez oldular çok şükür.

Ha nolur. Eşin bunu bir süre unutmaz belki başına kakıç kakar ama sen çok rahatlarsın. Bundan sonra habersiz gelemezler. 
(178 puan) tarafından
Kendi kaynanasina 2 gun dayanamiyor fenaliklara giriyor benimde degisik bi kaynatam var ben de ona katlanamiyorum wvim daracik zaten bi gun onceden olsun haber verilir yabanci diillermis sen niye yabancisi  kaynanana
(84 puan) tarafından
Ya çünkü o benim kendi annem değil benim gözümde o bir misafir. Olsun ben yabancı mıyım ben de ev sahibiyim diyip duruyordu ben de eşime dedim o benim gözümde misafir evimin her halini görmesi hoşuma gitmiyor diye tartıştım. Eşim hiç cevap vermedi ama 2 3 gün küs kaldık sonra oturup konuşunca hak verdi. Kendi annem de sürekli sürekli çat kapı gelse sen de rahatsız olursun dedim eşime. Hak verdi.

Ay işte kendi kayınvalisinden kurtulmak istediği için sizi öne sürüyor. Bazen kafa dinleyeyim diye kaçıp geliyor. Bu kayınvalideler az değil. Benimki de kendi yaşlı babasından kaçıyor kendi kocasından sıkılıp bana gelmek istiyor. Dedim ben gebeyim her zaman misafir agırlayamam. O gün bugundur o gelmiyor
0 oy
(407 puan) tarafından
Canım keşke öyle demeseydin sonuçta yabancı değiller kaynanan evin pis olsa ne olur çıkıp laf mı edecek keşke haberim olsa hazırlanırdım derdin biterdi hem onlara ayıp olmuş hem eşine artık bi şekilde gönüllerini yapman lazım
0 oy
(790 puan) tarafından
Onlar gelene kadar evi toplayabirdin ayp olmuş misafir geri cevrilmez
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Cok iyi yapmışsın bn olsam bnde boyle yaparm
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Ben gelmeyin demezdim. O an ağırlardım ama eşime söylerdim bundan sonra haber versinler diye. Ha bu ilk değilse de iyi yapmışsın boşver. Eşine anlat guzelce
0 oy
tarafından
Esin suçlu burda sana haber etseydi yoldalar gleiyoelsr diye. 
0 oy
(1,986 puan) tarafından
Bence ayıp tamam senide aramaları lazımdı ama eşinin ailesi sonuçta

Kendi ailen yola çıkmış olsa eşin istemese tepkin ne olurdu 

Benim ailemi eşim bu şekilde istemese bende kötü olurdum 
0 oy
tarafından
Valla canım yanlış anlama senin kötü niyet düşünerek yaptığını düşünmedim tabiki ama ben başka misafir bile olsa diyemem öyle ya hani yola çıktıklarını bilmesem bile diyemem kaldı ki kocam değil annesi başka misafire yapsam bunu ona bile kızar aslında çok çok anlayışlıdır sağolsun ama bu konularda hassastır aynısını benim anneme yapsa bende büyük tepki veririm çünkü... ne diyim kocanı alttan alıver inşallah kavga falan etmeden konu uzamadan kapanır olay daha sonra kendin çağırır bi güzel ağırlarsın kocanda sevinmiş olur 
(178 puan) tarafından
Insallah canim
0 oy
(358 puan) tarafından
Sana haber verselerdi iyi olurdu ama seninde yoldan donermen ayip olmus bos ver iki gun idare edeydin 
(178 puan) tarafından
Tamam yola cikmissiniz madem dedim esimden once bana haber verseydinz falan.. onlar yabandci diilmis......
(358 puan) tarafından
Bence seni benimsedikleri icin  direk yola cikmislar
0 oy
tarafından
Bizimkiler de oğlunu ararlar bende en sonunda dedim ama sürekli oğlumuzu arıyorsunuz oğlunuz nerden bilsin evin müsait olup olmadığını ben bugün evde değilim gelmeyin dedin o günden sonra beni aradılar hep
(178 puan) tarafından
Kocanla aran bozulmadi mi
tarafından
Hayır çünkü evde değildim gercekten de eşime dr durumu güzel bir şekilde iza ettim haklısın dedi bana
0 oy
(247 puan) tarafından
Keske soylenmeseydin ayip olmus hemen evinde toparlardin cocugun var sana inan kimse cok gormezdi ha esine demisler ha sana   gorumcem bana gelecegi maman hep esime soyler hic alinmam  sorun etmem

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 1,133 göst.
6 Kasım 2020 Aile kategorisinde sinem8omer. (153 puan) tarafından soruldu
+3 oy
28 cevap 673 göst.
0 oy
38 cevap 1,121 göst.
17 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Asel_asena (536 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 1,837 göst.
13 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu