0 oy
1,013 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
tarafından kapalı
Kızlar bişey soylicem ama kızmak yok benim bildiğim yıl başı çok günah herkes hazırlık yapmış  yapıyor hediye aliyiyor hediye bekliyor  sizce yıl başı günahımı kutlanmalimi kutlanmamalimi biz kutlamicaz hiç bir şekilde :):)
notu ile kapatıldı: Herkes kendinden sorumludur tartışma içerikli

35 Cevaplar

+12 oy
(3,282 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Kutlanmamalı.....

image

(1,396 puan) tarafından
Bu çok açıklayıcı olmuş bence ♥️
(3,282 puan) tarafından
❤❤❤❤❤
-Reklam-
+4 oy
(2,014 puan) tarafından
1 haftadır illaki biri bu postu açıp tartışma çıkarıyor. Yeni bir senenin gelmesini hoş sohbetle, güzel bi yemekle, duayla, iyi dileklerle karşılıyoruz. Din açısından hristiyanlığa özenmekmiş yok şöyleymiş böyleymiş olarak düşünmüyoru. Eski seneyi uğurlamak, yeni bir seneye adım atmak ve bunu sevinçle karşılamanın hiç bi tarafı Hristiyanlık veya özenmek değil bence 
+3 oy
tarafından
Kutlamıyoruz bizim için sıradan bir gün bu dünya için ahiretimizi yakmaya değermi kutlayanada saygı duyarım herkesin kendi tercihi 
+2 oy
(8,081 puan) tarafından

Bu tarz sorulara cevabim ektedir 

+1 oy
(649 puan) tarafından
25 Aralık bahsesiyorsan biz kutlamıyoruz 31 Aralık diyorsan kutluyoruz bunu kutlamayan yoktur bence
+1 oy
(25,224 puan) tarafından

Yılbaşında etme noel babayı baş tacı

Sonra bi tarafına girer süslediğin çam ağacı demişler ben demiyom :D kim ne halt ederse etsin banane bize ne yaaa :))) 
(12,488 puan) tarafından
Ahahaa koptum ya ;)) kim demişse anlından öperim
(25,224 puan) tarafından
Hahaha ünlü bir düşünür :D
+1 oy
(1,499 puan) tarafından

image

Mehmet Akif Ersoy ne güzel anlatmış şiirinde :(
(34 puan) tarafından
Guzel anlatmış elbet ama şiir mehmet akifin degilmis canim ömer berber adli bi isim yazmış
(1,499 puan) tarafından
Bilmiyorum bi arkadaşımın durumunda görmüştüm çok hoşuma gitti mehmet akifin yılbaşı şiiri diye yazınca bu çıktı çok güzel ve anlamlı
+1 oy
(2,266 puan) tarafından
Yılbaşını kutlayan hrisyiyan mı oluyor herkes kutlanmamlı demiş kutlamadaki amaç yeni bir sayfa umutlar hayaller...hristiyan dinine geçmiyoruz yani kutlayınca. 
+1 oy
(6,203 puan) tarafından
Ben Noel i kutlamayacagim yeni yılın gelişini kutlayacağım.Ayriyeten yılbaşı günahsa doğum günü,sevgililer günü,evlilik yıldönümü de günah çünkü gavurlarin ama bu platformda herkes bebeğinin doğum gününü kutluyor 
(12,488 puan) tarafından
Evet onlarda günah biz hiçbirini kutlamayız mesela yalnızca çocukların doğum günü oda mum yakıp alkış yapmadan sadece Bi pasta kimseyi de çağırmayız
(6,203 puan) tarafından
Sonuçta doğum günü adıyla yapıyorsun bunu.İstersen kek üstüne mum dik
(12,488 puan) tarafından
Elinin altında internet var aç dinle derim
(6,203 puan) tarafından
Valla ben açıp dinliyorum şükür.Noel in de 31Aralik olmadığını bilmeyecek kadar da cahil değilim.İsteyen kutlar istemeyen kutlanan.Kutlayanlarin yerine sen yanmayacaksin sonuçta.Sennistersen destan yaz kutlayacak olan gene kutlar
0 oy
(12,510 puan) tarafından
Kutlanmamalı..... 
0 oy
(1,456 puan) tarafından
Tartişmaya açık oldıgu için kapanır şimdi postun :) 
tarafından
Ya gerçekten niyetim bu değildi kardeşim
(1,456 puan) tarafından
Her sene bu konunun muhakkak davası olur burda. Egmeye bükmeye gerek yok. Batının oyunları bunlar işte. Bizi özendirmeye çalışıyorlar. Bizim millet te zaten hazır özenmeye
0 oy
tarafından

Bizim dinimizde böyle birşey yok berfocum dini açıdan ramazan bayramı şeker bayramı birde kandiller 

0 oy
tarafından
Herkesin günahı kendine ☺️ der susarım 
0 oy
(44,603 puan) tarafından

Kutlanmamali  başka millete ozeniliyo:angel:

0 oy
(7,409 puan) tarafından
Berivanim dag cicegiim noruyon kiz :D bosver sen onu bebis nasil 
tarafından
Ay nihanimmmmm nasılsın bitanem iyim ben eymende iyi köye geldik aile ziyaretine sen nasılsın hiç canım görüşmeyeli
(7,409 puan) tarafından
Iyiyim canim benimmm sen  nasilsin ozledim valla seni. Bende benim kizla ugrasiyorum canim iyi ce el ayak oldu
0 oy
tarafından
Su sekılde canım yenıyıla gırıldıfı ıcın bu sekılde evde normal sekulde dua ederek VS girebilirsin ama noel baba felan bizde yok he konsept yapiyor muyuz yapıyoruz cıgumuz ama emınım ki sadece gorsel bir cıgumuz bılıncsız sekulde 
0 oy
(964 puan) tarafından
Sadece 12ye kadar oturuyoruz ki onuda Normaldede yapıyoruz ha bide bereket olsun diye balkabağı pişer bizde buda kutlama sayılmaz heralde bana gore yanlış kutlamak insan hediyeyi her zaman alabilir yılbaşına özel değil bence
0 oy
tarafından
Kutlamamalı kesinlikle
0 oy
(410 puan) tarafından
Günah o hirstiyanlarin bayramı dinimizde hic yilbasindan bahsedilen bir ayet yada baska bisey varmi ama kutlamk usteyn kutluyor herkes özgur kimsede kizmaz 
0 oy
(3,921 puan) tarafından

Biz hiç kutlamiyoz zaten:)

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 1,236 göst.
23 Aralık 2023 Aile kategorisinde Ugurbicegim (307 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 166 göst.
20 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Elifefe58 (143 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 677 göst.
29 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Kimenebenden (149 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 210 göst.
21 Aralık 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,848 puan) tarafından soruldu

378,836 soru

11,339,491 cevap

34,803 kullanıcı

...