0 oy
527 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
hayat gerçekten çok pahalı iki kişi çalışyoruz anca yetişiyoruz. insanlar asgari ücretle tek maaşla ev geçindiriyorr. asgari en az 3.500-4.000 olmalı. gerçekten insanımızın durumuna çok üzülüyorum. şükretmeyi bilmeliyız tabı ama çok düşük mutfağa elektrik suya anca yetişirsin nerde sosyal hayat nerde kişisel ihtiyaç ev araba almak hayal bile. resmen insanlar karın tokluğuna çalışıyor. 

9 Cevaplar

+1 oy
(6,236 puan) tarafından

Aboooo nerden nereye 2 senede :blink:

tarafından
Kız keşke o fiyatta kalsaydi o zaman herşey uygundu
(6,236 puan) tarafından
He yaa keşke:( cidden yetiyordu insanlara şimdi 10 bin de olsa nafile
-Reklam-
0 oy
(245 puan) tarafından
Ne değişti sanki asgari ücreti arttırdılar artırmasına da herşeye de zam getiriyorlar ne anlamı kaldı askeri ücretin artmasının 
tarafından
bide o var tabi gelen zam eridi bile. o sebeple kayde değer yapılsaydı insanlar biraz rahat ederdi
(245 puan) tarafından
Allah hepimizin yardımcısı olsun eşimin işi yok evde yatıyor herşey ateş pahalısı cepteki de bitti bitecek bende kara kara düşünüyorum evde ne iş yapabilirim diye
tarafından
allah kolaylık  versin tez zamanda düzelir durumunuz inşallah. çok aile var şuan bu duurumda
0 oy
(980 puan) tarafından
Başımızdakilerin günlük yemek ücreti bile değil düşün. bu insanlar asgari ücretle kiralarını mı ödesin faturalarımı ödesin çocuklarının masrafını mı ödesin mutfak masrafını mı ödesin ne yapsın Bu insanlar Allah'ım dayanma gücü sabır versin
tarafından
ahh ahh ne sen sor ne ben söyleyim oraları hiç karıştırmadım o yüzden
(980 puan) tarafından
İşte söylenecek çok şey var da söyleyemiyorsun bazen
0 oy
(1,158 puan) tarafından
Asgari ucret 3000de olsa 4000de olsa ona gore guzel zamlar yaparlar o yuzden hic birsey degismiyor verdiklerini geri guzel guzel aliyolar kimin umrundaki ki insanlarin ne halde oldugu 
tarafından
aynen canım zamları es geçmemek lazım
0 oy
tarafından
Allah yardımcısı olsun asgari ücret alıp kirada oturanlarin var ya kiti kitina gecniyorlar çok zor
tarafından
aynen canım kira zaten götürüyor maaşı
0 oy
tarafından
İsterseniz 10 bin yapsınlar asgari ücreti gene beğenmeyip vu ne diyecek insanlar var ne verdilerse şükürler olsun Rabbim kimseye muhtaç etmesin tek kişi geçindirenler ona göre harcama yapıyor sende kendine göre harcıyorsun 
tarafından
biraz daha yüksek olsaydıda insanlar kafası rahat daha iyi şartlarda yaşasa
tarafından
Canim kimse babasının hayrına vermiyo ama farkındaysan alın teri o insanın hakkı emeği
Snaa en ekonomik olanlari yazıyorum
900 gr mama 115 tl ayda en az 5 paket abartısız =575 tl
120 li bez 85 tl
Ev kirası diyelim buralarda en kötüsü 700 tl sobalı şu kış günü ödünü kömürü en ucuzu 1500 tl tutsun
Erzagi yemeği hadi 500 tutsun
Adam aksamaz kadar calisiyo ve 1 mama bile alamiyo en kötü örnek
Hesabımı sen yap
tarafından
evet bide mama masrafı olan aileler kira gibi gerçekten
tarafından
5 gunde 900 gr bitiyo valla
tarafından
valla biter çocuk büyükse daha çok içer. masraf çok canım allah kolaylık versın herkese
0 oy
(157 puan) tarafından

3000 olsaymış herhalde turkıyenın ekonomisı iflas ederdı Allah tan 2850tl:angry: Allah akıl fıkır versın meclıte boş konuşup aylık 30 bin almayı bılıyolar

tarafından
yaa adaletsiz bi düzen var malesef
0 oy
(205 puan) tarafından
Allah herkesin yardimcisi olsun bazi yerlerde okudum sukredin buda olmayabilirdi deniliuor.. insanlar evlatlarina ne meyve alabiliyorlar ne bisey.. bizde cocuk olduk neyi alamiuorsak onu canimiz cekiyordu.. tvlerde herseyin reklami var cocuklar onlarin hayaliyle yasiyor.. 
tarafından
evet canım şimdi birde pandemideyiz sosyal hayat yok boğazımıza bakıyoruz. o halıyle bile anca helekı borç ödüyorsan yeri geliyor boğazdanda kısıyorsun
(205 puan) tarafından
Biz iki kisi calisiyoruz sukur  Rabbim saglik versin calisicaz tabi.. 100 bin nufusluk yerde uasiuorum 1000 tl ev kiralari luks olmayani isitmak icin 500-600 dogalgaz odersin.. bu 2850 ile insanlar ne yesin ne giysin .. zam duydularmi daha da zamlarlar eline gececek o 500 tl fark kira dogalgaz cikar..evden cikatsam para harcarim  diye evden cikmiyorum
0 oy
(115 puan) tarafından
Evi olana yine bı şekilde yeter de, kirada olanlara ve birden fazla çocuk sahibi olanlara cidden çok zor. Rabbim herkesin yardımcısı olsun.. bir de çocuk sayısına göre artık sadece 50 lira çok sacmaa
tarafından
malesef canım kısa kısa gidiyor hayatımız

İlgili sorular

+1 oy
26 cevap 787 göst.
1 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Minik20 (5,373 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 656 göst.
22 Aralık 2022 Diğer kategorisinde M. Nur (812 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 332 göst.
16 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Evlibyn (176 puan) tarafından soruldu