0 oy
655 göst.
Diğer kategorisinde (812 puan) tarafından
Hayırlı Olsun...

25 Cevaplar

+1 oy
(812 puan) tarafından

En İyi Cevap

Alışveriş merkezleri bayram ediyordur aceba hangi ürüne ne kadar zam yapsam diye kara kara düşünmeye başlamışlardır.....

- Hangi ürün ne kadar çok satıyor 

- İkiye katlasam bu sefer daha Zengin olacam diye ellerini sıkıştırıp göbek atıyorlardır 

Sadece şunu demek istiyorum herşey olduğu yerde dursa idare eder  bir nebze olsa ama ben eminim sırf paranız var ben saticıyım işinize geliyorsa bla bla bla  

Kâr yok Zarar olmazsa o da yeter.....
-Reklam-
+3 oy
(1,405 puan) tarafından
Zamlar da hayirli olsun :) allah asgari ücretlilerin yardimcisi olsun gerçekten. 

Ama bu zam olaylarini devletten beklememek gerek diye dusunuyorum. Ev sahipleri kiralari normal duzeyde tutsa,saticilar fiyatlari normal düzeyde tutsa iş çözülür gibi gibi... Özellikle gözünü para hirsi bürümüş insanlar için
tarafından
Önemli olan alım gücünün artması, maaş arttıkça alim gücü düşüyor bu ülkede nasıl bir sistemse kimse müdahale etmiyor.
(7,376 puan) tarafından
Amin canım amin neye yetecek ki yılbaşından sonra kira olacak 4 5 bin herşeye yine zam yapılacak hiç bir şey anlamayacaz ki gecinemiyoruz biraz zamları indirse belki rahatlarix
tarafından
Kesinlikle alım gücü önemli açlık sınırının 7 bin yoksulluk sınırının 27 bin olduğu ülkede asgarî ücret 8500 olmasında ben pek hayır goremiyorum maalesef kötü günler geçti daha kötü günler bizi bekliyor
(7,376 puan) tarafından
İşte hiç bir şey olmayacak aynı devam biz
+1 oy
(6,233 puan) tarafından

Pek hayırlı gibi durmuyor :)

tarafından
Ara zamda olacakmis yumurta 100 geçer
(6,233 puan) tarafından
Yılbaşı zammı da var tabi oy anam oyyy
tarafından
Allah yardimcimiz olsun
(1,804 puan) tarafından
Peynir 150 zeytin 100 yumurta 100 110 arasi şeker 50 bakliyat lar 100 er liracik..... Kaçınılmaz 5 bine oturduğumuz evlerin duvarlarını yiyelim
0 oy
tarafından
Bugün burası karışır 
tarafından
Çoğu o kadar ble beklemiyordu ki hayırlısı diyelim
0 oy
(119,470 puan) tarafından
belli oldumu
tarafından
Olduu
(119,470 puan) tarafından
gecmis olsun keske 10 bin olsaydo ama 10 binde yetmezdi zaten yazik
0 oy
tarafından
Gelsin kavgalar tartışmalar sksksjs
(5,953 puan) tarafından
Fjdjshys pimi cekilmis gibi olanlar var:)))
(7,266 puan) tarafından
Jsjsjsj
tarafından
Eminmm ❤️postuma gel aşkom
(7,266 puan) tarafından
Geliyorum aşko ♥️
0 oy
(131 puan) tarafından
Hayırlı oslun keşke artan fiyatlar da düşse de insanlar hayrını görse güzel haber 
(131 puan) tarafından
Çok doğru valla
0 oy
(350 puan) tarafından
8500 oldu yanında promosyon olarak herşeye zam yapılır doğal gaza 100/80 zam yapılmış
(5,953 puan) tarafından
Hayirlisi artik bakicaz neye kadar zam gelcek
0 oy
tarafından
Hayırlı olsun ne diyelim
(5,953 puan) tarafından
Aynen hayırlısı canım
0 oy
(15,827 puan) tarafından
Hayırlısı olsun insallahh 

Bakalimm bizimki ne kadar olacak??
(5,953 puan) tarafından
Amin canım sizinki derken
(15,827 puan) tarafından
Canim Özel sektörde esimm ve Kayyum yönetimi altında Asgari ücret almıyoruz biz
(5,953 puan) tarafından
Anladim canım hakkınızda hayırlısı olsun
(15,827 puan) tarafından
Amin insallahhh canım saolasinn ☺️Rabbim asgari ücret alanaa da yardım etsin herşey ateş pahası olmuş
0 oy
(189 puan) tarafından
10 binde olsa  yine de yetişmiyor Allah yardım etsin  8.5 az bence 
0 oy
(1,804 puan) tarafından
Zamlara hayırlı olsun sevinemiyoruz bile 
(5,953 puan) tarafından
Hayırlısı olsun
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Biz şimdi naneyi yimedik mi zamlarda hayırlı olsun keşke yukselmeseydide herşey eskisi gibi ucuz olsaydı neyse hayırlı olsun nedeyelim 
(5,953 puan) tarafından
Amin hayırlısı olsun
0 oy
(1,159 puan) tarafından
Bir haber izlemistim istanbulda kirada 2 cocuklu oturan bir aileye göre açlık sınırı 24 bin 8500 suan olsa bile hic biseye yetmiyor kaldiki herseye zam geldi ve de geliyor Allah yardımcımız olsun insAllah 
(5,953 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(2,013 puan) tarafından
Eveeet yeni zamlar hayirli ugurlu olsn diyelim
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Allah asgari ücret alanların yardımcısı olsun nasıl olcak bakalım alım gücü eskisi gibi olsun başka bişey istemiyorki insanlar isterse 20.000 olsun zam olduktan sonra herşeye 
0 oy
(440 puan) tarafından
Allah asgari ücretlilerin yardımcısı olsun.
0 oy
(1,571 puan) tarafından
Herkes yakınmış ulan o zaman kim seçti bunları başımıza demek geliyor içimden hem oy vermekten vazgeçemeyip hemde yakınan o kadar insan varki :) bence aslında artış iyi ama fiyatlar öyle yüksek ki bu para hiç kalıyor 
0 oy
(613 puan) tarafından
Keşke 10 bin olsa ama değişen bişey olmayacak alım gücü açısından. İşveren ve üretici olarak birinci ağızdan konuşmak gerekirse mecbur bu fiyatı ürüne yansitacagiz çünkü asgari ücret artarken bizim gider tablomuzdan azalan bir şey yok elektrik,su, doğalgaz, ulaşım,üretim masrafları açısından. Yani iscimize verdiğimiz parayı ürüne yansitmazsak biz zarar ederiz ya üretim yapamayız ya iflas ederiz. Yani articsk olan yine fiyatlar olacak maalesef. Devlet bunu yükseltirken elektrik su doğalgaz akaryakıt gibi kalemleri düşürmesi gerekiyor ki hayat pahalılığı ortadan kalksın.
(1,763 puan) tarafından
Aradigim yorum isveren filanda degiliz ama dusundugumde bir firin isleten adam asgari ucret 8.500 oldugunda yaninda calisanlara o parayi verebilmek icin illaki ekmege zam yapacak. Bunun icin herseyin ama en kucuk bir urunun bile fiyati dusmesi lazim tek kisiyle olacak birsey degil un 5 lira tuz 2 lira asgari ucrette 3 bin lira olacakki adamda ekmegi bir liraya dusurecek bizim paramizda biraz olsun degerlenecek ama bu cok zor bir islem
0 oy
(3,505 puan) tarafından
Artık sıvı yağlar 500 lira olur 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 332 göst.
16 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Evlibyn (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 413 göst.
10 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 527 göst.