0 oy
1,172 göst.
Aile kategorisinde (790 puan) tarafından
1.5 yllk evliyim babamin kendi işi ve kirada olan evi var ona rağmen yok yok diyor

Kayinbabamlar zaten bizden istyor

Hicbirisi harclik vermiyor ayda 1 de olsa ya sizinkiler veriyomu

Tabi vermek zorunda degl diyceksiniz ama insan biraz umuyor 

57 Cevaplar

+7 oy
(501 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Tabiki zorunda degiller ama eger ogullarinin kizlarinin ihtoyaci varken kendileri bolluk icindeyken vermemeleri normal geliyor mu zorunda degil diyenlere.kendinizden pay bicin yarin bi gun cocugunuzun ihtiyaci olduğunu bilseniz ve imkaniniz durumunuz olsa vermek zorunda degilim baslarinin caresine baksin diyebilir msnz
(501 puan) tarafından
İhtiyacın oldugunu bile bile yardim etmemeleri garip geliyor bana ben arkdaslar gbi normal karsilayamiyorum.ben senin yerinde olsam ve ole yapsalar üzülürüm yani bence haklısın hatta sohbet arasinda da soylerim gerisi onlara kalmis
(591 puan) tarafından
Çok dogru soylemıssın canim artıladım seni
(13,202 puan) tarafından
Çok arkaya gidecek diye yazıyorum kusura bakmayın ama ben de aynı fikirdeyim olmadığı zaman biz onlara onlar bize destek olabilirler. Benim ailem oluyor kayınvalidemin kapısından taşıyor şuan sırf bu yüzden aramız bozuk.
(2,633 puan) tarafından
Her aile bir değil ama ben beklemesem de annem de babam da hatta ablam bile verir harçlık. Utana sıkıla alırım ihtiyaçlarımı karşılarım. Bende onlara elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım. Mesela annemler bir yıllık konserve vs şeylerini getirirler. Kaynanam tarafı da meyve sebze zeytin yağ ne varsa verirler. Annemden aldığımı kaynanama, kaynanamdan aldığımı anneme veririm. Öyle bir denge sağladım :) ablama da ben beğenip aldığım ne varsa ona da aldığım olur öyle kapatırım
(13,202 puan) tarafından
Yok bak ne güzel iki taraf da veriyor. Ya hiç kimse vermeyecek ya da senin gibi yoksa olmuyor illa huzursuzluk çıkıyor
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Aynen öyle. Kimse harçlık vermek zorunda değil 
+2 oy
(1,629 puan) tarafından
Benim ailemde vermez durumlarıda iyi annem kendi de çalışıyor ayda torunu için 100 tl hatta daha fazlasını yollayabilir ama yapmıyolar dediğin gbi insan umuyor. Eşim bazen sıkışında 300-500 kayınbabamdan şster oda verir sonra fazlasıyla geri ister o verdiği parayımdeğil ama şu borcum var 5 er bin verin der yani anlayacağın kaşıkla verir kepçeyle geri alır
+1 oy
tarafından
Ay verseler bile alamam ben utanırım yoksa da var derim 

Boyle beklentin olmasi bile garip geldi 
tarafından
Çok haklısın ya ben de öyleyim :)
+1 oy
tarafından
Ailemin durumu iyi olmamasına rağmen sağolsunlar hem ablama hem bana para verirler eşimin ailesi para olarak hiç vermedi ama bebeğimin çoğu şeyini alırlar bazen ben onlara derim bez bitti mama bitti baba çarşıya gitmişken alır mısın filan diye 
+1 oy
tarafından
Valla insan muhtac olmasa bile gozu daima ailesindedir . Benimkiler veriyor ellerinde oldukca amcamda veriyor kayin babamda veriyor arada . 
+1 oy
tarafından
Vermek bakmak zorundalar öyle evlenene kadar anne babak olmak değil ölene kadar anne baba olmak gerekiyor ben evladım yarın öbür gün dara düşerse vermek zorundayım çünkü o benim evladım canım o açken tok yatmakta neyin nesidir ancak herkes bizim gibi düşünmüyor Allah yardımcın olsun
0 oy
tarafından
Kimse vermek zorunda değil ama benim ailem veriyor 
0 oy
(1,042 puan) tarafından
Bence beklemen hata annemler yada kaynanamlar para içinde bogulsa yine beklemem kinse zorunda da değil açıkçası 
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Umma ki üzülmeyesin. 
(42 puan) tarafından
Benimde ailem verir her zaman elime para sikistirilar cebinde bulunsun kizimada alirlar her sey
(6,978 puan) tarafından
Ben iki taraftanda gorururm harclik ama tabi ki zorunda defiller, ki beklememde.  Herkesin ailesi verecek diye bisey yok sonucta,kendi ailem kendi kesem var artik
(42 puan) tarafından
Tabiki de orasi oyle bende beklemiyorum ama aile iste vermedende ici rahat etmiyyor cuzdanim da para olsada illaha ki veriyorlar Allah eksikliklerini vermesin
(6,978 puan) tarafından
Amin aminnn anne baba gibisi yok
0 oy
tarafından
Evliyken neden para versinler ki? Ben hic ummadim yani aklima bile gelmedi para vermeleri, gerek yok bence. 
0 oy
tarafından
Yoo babam annem kimse vermiyor yani versede almam 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Hem niye  versinler ki  durumun  olmaz  çok  sıkışık  olursun  verirler  ama durduk yere  niye verilsin  herkesin kapısı ayrı 
(790 puan) tarafından
Durumumuz pek yok canmbiliyolar
(5,949 puan) tarafından
Anladım  canım  iste  ozaman babandan çok zor durumdaysanız söyle  ama 1 verilir 2 verilir 3.de zor verilir
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Annem ablam hep verir Bana ablama her gidişimde koyar cebime annemde saolsun her ay olmasa bile 2 aya bi gönderir 
0 oy
(680 puan) tarafından
Kurban olayım babama her ay maaş gibi gönderir üstelik durumuda iyi değil ama engel olamıyorum kızım doğdu 3 bin lira Birtane küpe 2 tane koyun ve bir sürü kıyafet yatak yorgan döşek gönderdi
tarafından
Iste baba  var baba var
0 oy
(2,257 puan) tarafından
Valla 4 yillik evliyim koca tarfi bi bayramda vermisti babam gilde cok uzak arada gidersek veriyorlar
0 oy
tarafından
umma ki küsmeyesin diyelim verdiler bir gün vermezler daha zoruna gider en iyisi az da olsa eşinin kazandığı rızkı siz kimseye muhtaç olmayın da verin en güzeli rızkın kefili de Allahtır Allahtan isteyin 
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Annem vermek ister her gittiğimde eşim izin vermez annen o kadar çocuk bakıyor tek başına ihtiyacimiz yok der kıyamam Kendi ailesiyle konusmuyoz ama konuşurken de onlar daha eşimden isterdi bu yüzden de kavga çıktı zaten eşim onlara bakacakmis eşim de 2500 TL ye çalışıyor ve evimiz kira kimseden bir şey isteme bekleme gün gelir yüzüne vururlar 
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Bizim hic ihtiyacimiz olmasa bile annem babam kardesim hepsi her maaslarinda mutlaka çocuklarima bir sey alirlar

Bazen kiziyorum almayin diye ama yinede aliyorlar..

Vermek yada almak mecburiyetinde deyiller ama insanda çocuklari icin yasar hayatda
0 oy
(17,762 puan) tarafından
Anacım verir esim verir diğerleri verse bile almam onlarin parasini bi kurus almadim asla eltim para vercek diye yağ ceker kayinbabaya her maasta 30 lira icin yağ ceker ben yapamam ayy 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 89 göst.
20 Ocak 2024 Aile kategorisinde Ladybird85 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 649 göst.
26 Nisan 2022 Aile kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,822 göst.
22 Şubat 2020 Aile kategorisinde Kaader (145 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 575 göst.