0 oy
461 göst.
Aile kategorisinde (1,475 puan) tarafından
Ilk öncelikle hiperaktivite dikkat bozukluğu olan çocukları olan kişiler var mı Ben artık gerçekten de anlamıyorum dayanılmayacak hale gelmeye başladı ve Kalbim sıkışıyor yeterince sinirleniyorum bana burada kalkıp kimse akıl vermesin Sadece burada var mı yok mu Neler oluyor böyle tür çocuklarla daha nasıl başedilir evlerin içinde bana bunun yolunu yöntemini göstersinler Çünkü ben artık mideme kadar sırtıma kadar kalbime kadar ağrılar çekiyorum ve psikiyatri bölümüne perşembe gününe randevu aldım Dayanamıyorum artık bütün her şey kırıp dökülüyor evin içinde ufacık iki buçuk aylık bebeğim var ve o dahil şu anda korkuyor babasına göndermek istiyorum çok uzaktayız 14 saatlik bir yoldayız gidemiyorum gitmiş olsam bırakacağım tekrardan evime döneceğim yeter artık

8 Cevaplar

0 oy
(4,287 puan) tarafından
Benim abim oleydi
(1,475 puan) tarafından
Biz neler nelr yapiyoruz mutfakta onunla yemekler salatalar hamur yoğuruyoruz sürekli onunla ilgileniyorum ben 5yasnda 2aylik bebekle ilgilenmiyorum bile dogru duzgun
(4,287 puan) tarafından
Haklısın cok yipratici bir süreç oluyor ama bi o kadar da zeki oluyorlar bu donemler de gececek
(1,475 puan) tarafından
Ben kalpten olmezsem gorcem yuvam yikilmazsa huzur kalmadi evde maymuna döndüm ellernde ne isterseler yapiyom bebek oluyom kafma bebe şapkası takiyorlar biberon verip agzma watsapta paylasiyorlar anne biz balık yağı istiyoruz diyolar aliyom esimden habersiz bidunya borc ettm sağa sola dogum günü icn ogretmnine msj attm dogum gununu kutlayin sinifca canli derse girnce dedim dha birsuru seyler esm oda alalim dedi 7yil once ben akülü araba alirdm esime kendi babasi bir corap alip gondermedi bugne kadr
(4,287 puan) tarafından
Haklisin cok yıpraniyorsun 2 cocuk ile zor ama geçecek bu gunler emin ol
(1,475 puan) tarafından
3 çocuk 2kiyken bukdr dgldi
-Reklam-
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Allahım sabır versin canım benim kuzenimin çocuğu öyle şuan ilaçlar falan kullanıyo 
(1,475 puan) tarafından
Aynen yoksa ben şuanda toprağın altında 9yillik ölü olcaktm
(9,626 puan) tarafından
Allah korusun öyle deme ya toprağın altı öylelerinin yeri..onlarda Allahindan bulur inşallah ve senin kıymetini öyle bi anlasinlar ki böyle adını sayiklayarak inim inim inlesinler
(1,475 puan) tarafından
Oyle oluyo zaten simdiki karisinida aldatıyormuş geline divan duruyomus eski kaynana bende hep hastaydi basni bağlayıp yatiyodu yemklermi çöpe atiyodu kıskançlığından bu geline yapmıyormuşlar
(9,626 puan) tarafından
Gelen gideni aratır derler ya onun ki o misal olmuş beter olsunlar
(1,475 puan) tarafından
Aynen cnm beddualarm tuttu onları kizlari kocasiz kaldı 4tne cocukla kaldı kızları benim yuvamı yikan damatları katil oldu
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Çocuğuna dikkatini toplayacagi oyuncaklar alman gerekiyor.Boyama,tenis(masa tenisi),puzzle vb gibi.Surekli oyunlar oynaman gerekiyor ki enerjisini atsin
(1,475 puan) tarafından
Hersey yapıyorum köpek istedi evimz kira 3tne özel araba giriyo bahcede oynamiyo kız kardesni dovuyo sürekli dışarı kaciyo dinlemiyo bahcenin duvarndan atliyo
(6,203 puan) tarafından
O zaman bı pedagoga goturun
(1,475 puan) tarafından
Randevu yok aramdgm yer kalmadı ogretmenide soz hakki vermiyo canlı derste ona arka planda kaliyo ogretmeni surekli uyardgm halde yine yapiyo derslerden soğudu ev interneti istedi tamm dedm esimi karsma aldım yuvam yikilicak benim annem babam yok ben neyapcam yaa
0 oy
tarafından
İlaç kullanıyor musunuz kaç yaşında
(1,475 puan) tarafından
10nundan gün aldi 18lik konterta kullaniyo ise yaramiyo diyo bugn tekrar doktora gidicek randevu aldm
tarafından
Allah yardımcın olsun çok zor gerçekten özel eğitim alsın ne bilim enerji gerektirecek bir spora yazdırın oraya gitsin babası nerde bilmiyorum ama ona gönder birazda orda kalsın belki değişiklik iyi gelir
(1,475 puan) tarafından
Doktor özel eğitm icn rapor cikartmiyo babası edirnede biz denizlide 14 saat var aramızda babasıyla 2yasndayken boşandı babasni tanimiyo yıldır evliym 2ci evliligm
0 oy
(285 puan) tarafından
Pedagoga mutlaka götürmelisin .. bir öğrencim vardı babası boks ve yüzmeye yazdirmisti enerjisini iyice atsın diye. Fikir olabilir belki 
(1,475 puan) tarafından
Pandemide açık yerler varmidirki alirlarmi
(285 puan) tarafından
İşte bu süreçte nasıl bilmiyorum. Güvenilir yerler araştırmak lazim hijyen açısından
(1,475 puan) tarafından
3 cocukla nasıl arastirirmki 2aylik bebek premature dogdu 5yasnda kız cocgu var onu kimseye birakamam hadi 2 kizi bırakip arasak sorsak iyi olur ama şuan bu durmda cok zor  of allhm yaa
(285 puan) tarafından
Evet haklısın zor gerçekten ama işte yaoacak bişey olmayinca sakin kalmaya çalışmaktan başka yapacak bişey yok :( mutlaka pedagogla görüş
(1,475 puan) tarafından
Bulabilsem gitcem yok bide ogretmnide disliyo arkadaşları vs en buyuk etki o oluyo
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Babası ile irtibata geç babası gelip alsın biraz onda kalsın o şehirde pedegog vs ile gorustursun erkek çocuğu malesef babası istiyor dur belki ona yapamaz böyle sana da yazık bı eski eşinle görüş arabası vs var ise gelsin a
(1,475 puan) tarafından
Gelmiyorlar 2yil once tlfnu yuzme kaptti pandemi yokken kayinpederi aradm sen getir biz gelemeyiz oyle uzak memleketlere gittin evlndn uzak yere dedi 1ay once aradm biz karantinadayiz ben cocuk falan bakamam dedi yüzme kaptti tlfnu kendi babamla tartistik babam küfür etti colugma cocguma esime bna kadr tlfnda
(12,777 puan) tarafından
:( yatılı bı kurs vs mi versen acaba kuran kursu gibi baya zor durumdasın anladığım kadarı ile kötüsün sagligini da etkiliyor
(1,475 puan) tarafından
Denizlinin heryerinde cok aktivite yerleri var goruyom ama 10 yaşındaki cocgu alirlami almazlarmi bilmiyom burda bna kan kusturan cocuk orda nelr yapmaz ki bu esim 7yildr bakiyo onu esm hafta sonu gezmye goturyo guvercin bakiyo esm arkdslarninyanina gidiyorlar hop etresi gün yine aynı benim oglan kalbim agriyo bozgazma dizdi kahvaltiyi bardaklara kadr kirdm tv fislerni cektm kopardm kumandayi kirdm tlfnu yere attm yaz 2aylik bebekte korkuyo kalp krzi gecrcem diye korkuym
(12,777 puan) tarafından
Sen sakın kal ve ve belkk böyle davrandigin için seni daha çok kızdırmak için yapiyordu
(1,475 puan) tarafından
Nerye kadr gulum 2yildr sabrediyom bu durm bizde 2yildr var ogretmeni farketti gücüm tukeniyo artık
0 oy
tarafından
Canım bı yazı okumuştum hiperaktivite ve dikkat dağınıklığı olan çocuklar balık yağı sakinlestiriyomus ise yararmi bilmiyorum ama ha bide çocuk enerjini atamiyo daha çok simariyo demekki sen onu bebeğini bırakacak biyer varsa hergun 1 2 saat oyun oynasın dışarda koşsun falan enerjini atsın 
(1,475 puan) tarafından
Kullaniyorum işe yaramıyo benim ailem edirnede ben tekim denizlide
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Halamın kızı öyleydi benim 1.sinifta derste sürekli gezerdi oturmazdi hiç öğretmene falan sen karisamazsin falan diye konuşurdu. Sakinleştirici surup falan vermişti doktor hiperaktiflik için de ayrı surup vermişti 2 seneye kalmadan sakın bi çocuk oldu şimdi 16 yaşında odasından çıkmaz insan içine karışmaz. Nasılsın diye sor iyi der kaçar hemen. Cok zor Allah yardımcın olsun kuzum 
(1,475 puan) tarafından
Ah keske vijdan olsa smdide cocgu geri planda birakiyo canli derslerde soz hakki ya hic vermiyo yada 1 ile 2kez veriyo sınıfta cok caliskan ogrencilerle ders bitiriyo
(2,447 puan) tarafından
Öğretmen tutma şansın varsa evde özel ders alsın canım veya oyun ablası bulabilirsen. Benim kizimda 2 yasina girdi bi insan görünce sanki evde işkence ediyormusuz gibi bizden kaçıyor. Gel diyince de çığlık çığlığa kaçıyor bizden. Herseyi atiyo sürekli agliyo oyalamak imkansiz hale geldi. kim gel dese hemen gidiyor. Psikologa götürücem oyun eğitmeni falan varmış hem oyun oynayacak orda bensiz hem gozlemleyecekler ilgi alanı ne korktuğu şey ne sevdiği şey ne gibi takip edecekler
(1,475 puan) tarafından
Bize doktorumz yuksek toz ilaç verdi degistirdi bakalım degisiklik olurucak zaten bide doktorda ev kurallarina uyman gerek sürekli annen baban sna ceza vericek dedi dünden beri iyi durmu
(2,447 puan) tarafından
Şifa olsun kuzuma iyi olur inşallah
(1,475 puan) tarafından
Insallh dışarı cikmasn diye 1ay once dua ediyordum yağmur yağsın soguk olsunda evde dursun diye

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 194 göst.
24 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Ciciko (195 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 322 göst.
10 Ocak 2020 Aile kategorisinde Beyza5426 (309 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 633 göst.
0 oy
5 cevap 250 göst.

378,932 soru