0 oy
193 göst.
Diğer kategorisinde (195 puan) tarafından
Arkadaslar 9yasinda oğlum çok hırçın inatçı dalgın dağınık söz dinlemiyor okuldada çok şikayet aliyoruz kac kere müdüre gitti enson pedagoga götürdük dikkat daginikligi hiperaktivite dedi. Çok tehlikeli boyutlara varmadan ilaca başlayalım dedi. Çok düşük doz başladık ama cevremdeki herkes hem çocuktan şikayet ediyor hem çocuğumu zehirliyorum gibi aayyy ilacmi veriyorsun çocuğa die koca koca tepkiler veriyor. Doktor ilaç şart dedi bende çok kaygiliyim. Şuan bi etki görmedim çocukda durgunluk yorgunluk falan yok. Sikayetlerdede azalma yok. Sadece derslerinde biraz farketti. 20gun oldu. Ama hala kararsızım bu durumu yassayan varmı bana tavsiyede bulunabilecek tecrübeli arkadaslar

7 Cevaplar

0 oy
(8,815 puan) tarafından
İlaç için doktorun dediğinin dışına sakin çıkmayın aksi halde fazla doz cocugunuzu zehirler milleti takmayın bosverin ceremesini onlar çekmiyor hiperaktivite için önerilerim şunlardır kendi öğrencilerimde çok ise yariyor evden çıkma imkanınız yoksa yorucu aktivite yaptırın mesela hali yıkasın duvarlari silsin eve trambolin alın ama güvenlik şeritli olanından mutlaka yada koşu bandı alın nefes nefese kalana kadar koşsun enerjisini atmayan cocuk ne yazık ki hiperaktif olur 2.si ve en önemlisi beslenme alışkanlığı kesinlikle hazır gıda gazlı içecek ve  hazir meyve suyundan cips gubi gidalardan uzak durun bunlar hem dikkat dağınıklığını hem hiperaktiviteye sebep oluyor 
(8,815 puan) tarafından
Çikolata şeker gibi şeylerde buna dahil meyve suyunu evde kendiniz yapabilirsiniz ayran Süt portakal suyu vs gibi seyler önce beslenme alışkanlığını değiştirip daha sonra Bi güzel yormaniz gerek eğer her gün dışarı çıkma imkanınız varsa futbola verin dansa verin yüzmeye vs gibi yorucu olan spor ve aktivitelerede tabi
(369 puan) tarafından
Yorumu yapan arkadaş doğru söylüyor bencede çocuk enerjisini atamıyor oğlundan biliyom oda çok enerjik bi çocuk biz köye gidiyoz yaz tatilinde ilk 3 gün o kadar çok koşuyorki eşim ilk bi hafta yaylada eve götryor oranın bahçesinde bir görsen en asada meyve ağaçlarına gidip gidip gelir amaa 4 gün asla gitmiyor sakin durgun adım atmaya dermanı olmayan bi çocuk oluyor kuzum okulda da diyom düşmeden koş tenefslerfe oyna diye oynadığı koştuğu günler fark ediliyor akım eve yorgun geliyo
(9,192 puan) tarafından
Yağmur postuma baksana bi ya :((
(8,815 puan) tarafından
Son post mu cinsiyet mi
(9,192 puan) tarafından
Yok canım benim bu hiperaktive bozukluğu ile ilgili olan postum
-Reklam-
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Kuzenim görüyor baya sakinleşti.biz artık yengeme onu bize getirme diyorduk erkek cocugundan nefrett ettim diye bgırırdı yengem köyde xatılara cıkıp kiremitleri bile kırıp millete zarar verirdi
(195 puan) tarafından
İlacmi kullanıyor kuzeninizde
(9,247 puan) tarafından
Ewet canım 9 yasında
0 oy
tarafından
Canım sen bu tedaviyi neden dillendiriyorsun ? Çocuğun bile bilmeseydi keşke her gün vitamin diye verseydin. Neden bir başkasına söylüyorsun ki . Maalesef bizim insanımız tuhaf fişlemek çok kolay 
(195 puan) tarafından
Okulda çok sorun oldu veli toplantisinda ailesi ilgilense böyle olmaz basi bos bıktık falan tarzı konusmalar olmuş bikac velide sikayet için beni arayınca en son dedim çocuk istemeden yapıyor uyarmayla konuşmayla cozemioruz hiperaktivite dendi pedagoga gidiyoruz dedim ama ilaçtan bahsetmedim ilacı annem aile fertleri yakinlarim.biliyor onlarda baskı yapıyor
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Canim ya dikkat daginikli icin ilac mi verdi peki benim kardesimdede hiperaktivide yok fakat dikkat dagibikligi var resmen sinavlarindan 20 aliyo
(195 puan) tarafından
Dikkat daginikligini doktor mu söyledi? Bize testler yapıldı onun sonucunda hiperaktovote dikkat daginikligi ve durtusellik dendi. Bunlar hiç sanildigi gibi rahatsizliklar değilmiş. Hiperaktif demek yaramaz demek değil dikkat dağınık demek dalgın yada dikkatsiz demek değil bunlar nörolojik rahatsizliklaemis ben senelerce yanlış biliormusum. Doktor mu teşhis koydu kardesinize
(1,048 puan) tarafından
Butun doktorlar psikolog gorsun dedi ama annem goturmek istemiyor bilmiykrum ya siz hamgi doktora.goturdunuz
(195 puan) tarafından
Pedogaga götürdük biz zaten hemen anlaşıldı hatta bize 1.sınıfta farkedilir hemen siz nie bukadar bekledinjz dedi
(1,048 puan) tarafından
canim pedegog devlet hastanesind eoluyor mu
(195 puan) tarafından
Evet oluyor çocuk ve ergen ruh sağlığı die geciyor
0 oy
(2,343 puan) tarafından
Bilgisayar oyunları fazla oynuyorsa, tiktoktur, youtube'tan oyun anlatıcısıdır falan çok izliyorsa bunları da kısabildiğiniz kadar kısın. Çook çok etkiliyor.
(195 puan) tarafından
Bizim kotamiz günlük 1saat. Tableti bile biz daha bu sene aldik çocuğa. Ben okadar alismisimki onun hareketliligine saniyorumki normali bu benim çocuğum hareketli. Nezman okulda olaylar başladı ozman anormal olduğunu anladim
0 oy
(3,004 puan) tarafından
Dr ilacvtavsiye ettiyse düzenli kullanın bence ,elbet faydası olacaktır.Komseyede birsey anlatmak Orunda değilsiniz siz söylemediğiniz sürece nerden bilecekler.
0 oy
(473 puan) tarafından
İlaç doktorun kararı olduğuna göre doğru karardır.Bunu sorgulamak bile yersiz.O çocuk dikkat dağınıklığı ile ilaçsız şekilde savaşırken günlük hayatında nasıl zorlanır acaba , neler yaşar , nasıl yorulur zihni ? Zehirliyorsun diyenler bunları düşünüyor mu acaba ? Yıllardır velilerimizi ikna etmeye çalıştık okulda , bazı öğrencilerin ciddi uzman yardımına ihtiyacı oluyor mesela , veli at ben ilaç vermem çocuğuma diyor , ihmal ediyor çocuğunu , sonuç : tedavisini olsa parlayabilecek bir çok öğrenciyi malesef kaybediyoruz.Yapmayin , etmeyin , doktor söylüyorsa bir bildiği vardır , çocuğunuzun yararinadir , süreç içinde o ilaçlar azalacak , ya da tamamen bırakılacaktır , tedavi edilebilir şeyleri çocuklara işkence haline getirmenin anlamı yok bence.

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 493 göst.
0 oy
3 cevap 215 göst.
0 oy
4 cevap 233 göst.
0 oy
8 cevap 461 göst.
29 Aralık 2020 Aile kategorisinde Sinemcik (1,475 puan) tarafından soruldu

378,725 soru

11,336,404 cevap