0 oy
459 göst.
Aile kategorisinde (53 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Evleneli 1.5 sene oldu nisanlanali 2.5 sene, eşim bahçedeyken kaynanam yanıma geldi, senin nişan ceyizine getirdigimiz nevresim takımını geri versene dedi onu yanlışlıkla koymus kardeşim o benim özel dikim, sana başka bisey vereyim onu bana geri ver ben sana başka vereyim dedi, bende hangisi dedim anlattı işte dantelli bilmem ne dedi bende tamam veririm bisey istemiyorum benim var dedim yok gel burdan nevresim takimi al dedi (günlük nevresim takımları) biri kullanılmış bu bikere kullanıldı istersen bunu al dedi, bende yok benim var onu getiririm dedim he öyle mi yok ya al felan dedi dil ucuyla, bende hayır sen kullan benim var dedim, eşim geldi o sıra yine dedi al bunu diye, ben yok dedim var sen kullan dedim eşim birden kaynanamın elinden aldı ver kullanırız niye almıyorsun dedi, bende yok dedim aldı poşete koydu kaynanam baka kaldı, eşim kaynanam gidince verince bişey al niye almıyosun dedi sustum .Arabaya bindik eşim beni anneme bırakıp geri dönecekti işleri vardı o tarafta, eşime anlattım kızdı bilseydim almazdım o neymis öyle ya dedi verilen sey alınır mı dedi, simdi gidince sorcam hesabını dedi dedim hayır kesinlikle bisey demiyosun geri vercem dedim eve geldim bugün verdiğine bi baktım sadece yorgan kılıfı icinde ne çarşaf ne yastık kılıfı var..

12 Cevaplar

0 oy
(1,699 puan) tarafından
Ben olsam kicikligina vermem o benim hakkım bana gelmiş asla vermezdim
(53 puan) tarafından
Hic umrumda degil.valla evet dediğinde mantıklı ama gurur yaptım ua
(1,699 puan) tarafından
Demek istedim ki bohçada geleni vermezdim
(53 puan) tarafından
Onu zaten kuzum vercemm bugün verdiğini de vercem
-Reklam-
0 oy
(878 puan) tarafından
Derdim istersen koydugunuz her şeyi geri vereyim diye
(53 puan) tarafından
Hemem farkli yone ceker
0 oy
tarafından
İyi yapmışsın tutmamakla benim Kaynanam da çeyizime kullanılmış sofra bezi ve havlular koymuştu yetmemiş bir de kullanılmış çatal ve eltimden aldığı kaşıkları koymuştu sinirden çatladım 
(53 puan) tarafından
Yok canım yeni ceyizimde serdikleri onu istedi bana bugün kullanılmış nevresim takimini teklif etti almam için 3 nevresim koydu bu kullanılmiş dedi
tarafından
Saçma sapan şeyler muhtaç değilsin 2 parça nevresime ayıpp ya
0 oy
(5,220 puan) tarafından
keşke vermeseydin o dantelli olanı yada biyerlerini eskitip öyle verseydin verilen şey istenir mi hiç
(892 puan) tarafından
Eğer eksikse sana verdiğini geri ver kocam istememiş vermemi de :)yollama eğer çok laf eden tiplerse ver muhatap olma
(53 puan) tarafından
Ya düşün bugun verdiği posetin icindeydi bende sandım tam takıp günlük nevresim takımı ama değil sadece yorgan kılıfı vardi içinde
(5,220 puan) tarafından
ay ne keynanalar varmış ben olsam eşime derim bunda parça eksik ve kullanılmış atıyorum çöpe diye ıyy iğrenç kimbilir kim kullandı :(
(53 puan) tarafından
Verdiği yeni canm 3 tane nevresim takimi cikardi hepsi seffaf poşetteydi biri icin bu 1 kere kullanıldı ama yeni dedi verdiği o değil hic kullanilmamis ben sandım set ama sadece yorgan kiliifitmis
(5,220 puan) tarafından
hee anladım canım dediğim gibi eşine danış ben böyle kaynana olaylarına **** olduğuö için başıma gelse yapacağımı söyledim ama her halükarda yaptığı ayıp eşinde farkında neyseki
0 oy
(892 puan) tarafından

Yani içinde diğerleri eksikse laf arasında şakayla karışık derim şu şu parçalar eksikti acaba unuttunuz mu koymayı diye :Dkocaya gelince benmki olsa hiç müdahale etmez almışlar mi vermişler mi ilgillenmez ,alsa da ailesi, kötü düşünmez gidip de hesabını sorayım demez.seninki masallah Cat Cat söylüyor 

(53 puan) tarafından
Yok canm istediği tam set bugün verdiği sadece yorgan kılıfı eksik yabi
(53 puan) tarafından
Eşim hamdolsun her zaman lafını soyler canm
0 oy
(507 puan) tarafından
Ben olsam varya getirdikleri herşeyi götürürdüm sen içinden seç de başka yanlışlık varsa işine yarayanlari al kalanı bırakırsın diye terbiyesz ya elindekini almayı bırak bide geline kullanilmis nevresim teklif etmek nedir 
(53 puan) tarafından
Getirdikleri de cok sey degildi özel dikim oydu bi güzel bide gunluk nevresim takımıydı, eşimle dugune yakın aldık beraber gidip ben beğendim eşim ödedi
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Tövbee 2.5sene sonra nevresim geri mi istenir, ha hiç istenmez zaten dee bir de üstünden yıllar geçmiş onu unutmamış da nasıl istemiş ya utanmadan :D  kullandım eskittim ben onu deseydin
(53 puan) tarafından
Ben her gecen gun şaşırıyorum zaten ya zaten 1.5 senedir hamilelik dogum derken evime yatılı misafir gelmedi akraba olarak, esimle zaten düğüne yakın beraber gittik ben begendim esim ödedi annemin yaptırdıklarını bile daha kullanamadm deseydim eminim yinede isterdi
0 oy
tarafından
Banada kayın valdem birsuru şey getirmişti çeyiz için ama hepsi eski model di hiç yeni bisy yoktu hiç güzelde değildi sonra dedim ki kullanacağım bisy varsa al ben bunları kullanmam dedim kendi kapalı ben açığım yemenilerden falan al dedim oda aldı baya dağıttım yaşlı annesi var ona kendi aileme hep verdim birkaç havlum patigim kaldı başka bisyi yok  kayinvaldemin abisinin oğlu evlencek herkez çeyizlik hazırlamış bana geldi kızım kullanmadıkları ni versen de görürsem bende hiç bisy yok yazık durumlarında yok dedi valla nevresim takımından herseyini koydum fazla fazla götürdü amaaanin kim kullaniyo  şimdi dedim boşver durup curuyecegine birine gitsin belki kullanır encok kullancaksin şey lif havlu patik falan 
(53 puan) tarafından
Umrummda degilde onun mali da istemesi gururum dokundu
0 oy
tarafından
O anda keşke eşin almasaymis istemeyiz deseymis napiyim ben onun malını alsın onun olsun istemem ben öyle şeyi şahsen
(53 puan) tarafından
Bilmiyordu ki konuyu bilseydim almazdm dedi zaten
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Ben olsam o an söyleyeceğimi söylerim yaptığın yanlış derim surat yaparım ama tenezzül etmeden veririm,ve sadece bir olaya bakarak davranmam genel olarak bana verdiği değere bakarım taktığı takıya durumuna göre bana ne kadar harcamış maddi manevi sonuçta bu kadın beni seviyosa alttan alırım ama o konuyuda uzatmam herkes kendi ahlakını belli eder o utansın
0 oy
tarafından
Yastık kılıfı falan yoksa gerçekten yanlış koymuş demek ki araya karışmış ver gitsin boşver 
(53 puan) tarafından
Canım 2.5 sene önce ceyizde serdiği tam set ozel dikim onu istedi bugün onun yerine bunu al dedi ya esimde bilmeden konuyu aldı koydu poşete eve geldik bi açtım sadece yorgan kılıfı
tarafından
Heee şimdi anladım onu da geri gönder bence
(53 puan) tarafından
Gondercem zaten tutmam evinde
tarafından
2.5 sene sonra aklı başına gelmiş
0 oy
tarafından
Ver gitsin başına çalsın.  Benim kaynanamda 4 tane mutfak havlusu koymuş her gördüğünde onları kullanma kızlarına koy diyo. 
(53 puan) tarafından
Vercem zaten canm onun malına ihtiyacim yok

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 248 göst.
0 oy
1 cevap 176 göst.
20 Haziran 2022 Aile kategorisinde S.bahtsiz (2 puan) tarafından soruldu
+1 oy
37 cevap 885 göst.
0 oy
13 cevap 538 göst.