0 oy
342 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,252 puan) tarafından
Kizlar hep normal doğumu tatmak istedim ama kısmet olmadı erken dogum bebeğim küçüktü sezeryan oldum. Acaba ikinci olursa normal dogum yapabilir miyim. Yapan ya da tanıdığı yapan var mi

12 Cevaplar

0 oy
(6,203 puan) tarafından
Ssvd yapan bir doktor bulman lazım riskli bir durum çünkü ve kağıt imzalanıyor tüm riskleri kabul ettiğine dair
(12,513 puan) tarafından
Bende ssvd yaptım çokta araştırdım :))
(6,203 puan) tarafından
Tamam demek ki doktor size ssvd nin risklerini anlatmamız tam olarak
(12,513 puan) tarafından
Ahahaha :) aynen kesin öyledir :))
(6,203 puan) tarafından
Aynen öyle zaten okuduğum kitaplar ve gördüğüm eğitim bana yetiyor.İyi geceler.
(12,513 puan) tarafından
Eğitimine bir şey demedim ki asla demem de, eğitime saygım sonsuz ego olmaması kaydı ile :) görüştüğüm Dr ların fikirlerini ve acog un bilimsel verisini söyledim :) iyi geceler :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Aradan uzun zaman geçerse oluyor 
(2,252 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Benim arkadasim normal olsun diye 6 yıl sonra yapti cocugu ama doktor yine korkutmuş hic guven verici konuşmamış tekrardan sezaryen oldu
(2,252 puan) tarafından
Hadi ya o kadar mı sıkıntı. Çok isterdim ya o duyguyu tatmayi
0 oy
(1,284 puan) tarafından
5 yıl sonra ssvd yapan doktorlar  var özelde  
(2,252 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim
0 oy
tarafından
kendini ve beveyi asla riske atma derim.bende isterdim ama inan son aylarda o kafar yorgun botkin oluyon ki gun verilsinde gidib dogurasin istiyon.

kendi ve bebeyin hayati soz konusu.
(2,252 puan) tarafından
Evet canım çok ciddiymis bebeğimi riske atamam
0 oy
tarafından
Annem o şekilde doğum yapmış ben sezeryan doğmuşum kardeşim normal 4 sene var arada
(2,252 puan) tarafından
Hadi ya herhangi bir sorun yaşamış mi peki
tarafından
Yaşamamış yaşasa söylerdi sanırım benim doğumum çok problemliymis ama kardeşimde öyle olmamış
(2,252 puan) tarafından
Ne güzel canım. Şimdi gözümüzü korkutuyorlar
tarafından
Dr unla konuşup emin olman lazım canım herkesin yapısı aynı olmaz
(2,252 puan) tarafından
Sağol canım bakarım
0 oy
(4,654 puan) tarafından
Benim kaynanam öyle doğum yapmış iki tane normal doğum sonra sezeryan sonra tekarar normal doğum ve son çoçuğunuda sezeryan olmuş 
(2,252 puan) tarafından
Ya iste şimdi hep korkutuyorlar ama kararsız kaldim
(4,654 puan) tarafından
Cnm doğruda artık insan korkuyor yaa sen bence boşver
(2,252 puan) tarafından
Bebek için riskiymiş göze alamam sağol canım
(4,654 puan) tarafından
Ne demek cnm her zaman bendeye riske gerek yok
0 oy
(33 puan) tarafından
Benim de ilki normal ikincisi sezeryan şimdi yine hamileyim 7 yıl geçti  doktorum bana herşey normal ilerlerse  yani kendiliģinden sancım ve açılmam olursa ssvd yapabilceğimi söyledi ssvd de suni sancı vermiyoruz dedi çünkü suni sancı dikiş yerinde zorlanmadan ve kasilmadan dolayı kanama yapabilirmiş bende duruma göre degerlendicem bakalım 
(2,252 puan) tarafından
Kaç haftalık hamilesin canim
(33 puan) tarafından
19haftalık
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Bnm eltim 1.cocugunu sezeryanla 2.cocugunu normal dogum yapti
(2,252 puan) tarafından
Iyi araştırmak lazım galiba sağol canım
0 oy
tarafından
Yaptım canım araştırma hastanesinde yaptım. Üçüncü doğumu da normal istedim. doktorla konuştum her zaman normal öncelik birsey olmaz normal doğum dedi ama. Dikiş yerlerinde incelme oldum takip ediyordu en son sezaryani düşünelim dedi. İki gün sonra küçük hanim kalp atışlarındq sorun oldu sezeryan oldum.

Doktorunu bul olur canım
(2,252 puan) tarafından
Iyi araştırmak lazım canım sağol
0 oy
tarafından
düzenlendi
Kolay kolay kimse yapmıyor akrabamiz da öyle çok istedi ama doktor kabul etmesi yine sezeryan oldu baski yaptıkları için dikisler zedelenir diye yapmiyolar ms
(2,252 puan) tarafından
Zor galiba canım sağol
0 oy
(12,513 puan) tarafından

Ben yaptım. Destekleyen Dr bul tabi ki yapabilirsin <3 risk korkutulan gibi değil. Rüptür riski %0,5. Acog mükerrer sezaryenin ssvdden daha riski olduğunu söylüyor. Korkutuyolar ülkemizde çok yaygın değil. Çünkü sezaryen işlerine geliyor. 

(2,252 puan) tarafından
Sezeryan yerinde sorun oldj mu canım ya da bebekte ağrı durumun neydi :)
(12,513 puan) tarafından
Yorumu düzenledim :) hayır hiçbir sıkıntı olmadı mükemmeldi☺️❤️ dikişsiz kesisiz Epiduralsiz oldu üstelik ❤️
(2,252 puan) tarafından
Çok sağol canım bir kadın olarak o duyguyu tatmak istiyorum inşallah nasip olur
(12,513 puan) tarafından
Bende çok istiyordum sen yeter ki inan. Destekleyen Dr da bul gerisi çok çok kolay ❤️ hangi şehirdesn

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 343 göst.
31 Ocak 2024 Güzellik-Bakım kategorisinde Nesliss193. (244 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 68 göst.
23 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Greyy (933 puan) tarafından soruldu

379,518 soru

11,361,255 cevap

34,839 kullanıcı

...