0 oy
357 göst.
Diğer kategorisinde (965 puan) tarafından
29 Aralık Salı günü doğum yaptım ben eve geldim ama bebeği küvez e aldılar normal doğum oldu. Bebek te nefes alma sorunu varmış ama pazartesi cılacak lnşallah.. Kızlar Dr süt sağ 10 ml bile olsa gönder eşin le dedi ama damla damla zorla geliyor nasıl olacak bu bebeğini ezmrimek istiyorum ya eve gelince emmek istemez se sütün olmazsa cok korkuyorum :((

15 Cevaplar

+1 oy
tarafından

image

image

bu çok denenen memnun kalınan bisey canim gelir insallah stres yapma.
(965 puan) tarafından
Peki ne yaptın insin die
tarafından
devamli sıcak su altında masaj yaptim bide esim ve ablam sırtıma duşta masaj yapti.eskiler ev supur gelir derdi bana 1 2 komşum dedi egilince iner diye.geri kafalılar demistim ama gerçekten eğilir halde mesela cali supurgeyle ev süpürür gibi hareket ettim birden indi. Kayisi ve üzüm hoşafı ayrica tereyağlı pekmez icmistim
tarafından
ben sut inmedi diye cok üzüldüm ağladım eminim o yuzden gecikti benim.sakin uzulme bebegin ac kalmayacak
(965 puan) tarafından
Ay cok saol canım deneyeceğim mutlaka
tarafından
Rica ederim inşallah faydasi olur
-Reklam-
0 oy
(474 puan) tarafından
Canım durumun varsa elektirikle çalışan pompalardan alsan çok güzel sağıyl onlar hiç can yakmadan çok sagıyo
(965 puan) tarafından
Bir bakayım canım fiyatı neymiş saol
(474 puan) tarafından
Canım ortalama 200-250 TL ama benim sütümde onunla geldi normal elde sagılandan almıştık hiç bir işe yaramadı elektrikli pompayla çok güzel geliyor süt hem de artıyo sagıldıkca 3-5 gün kullan süt baya baya cogalıyo eldeki pompa çok can yakıcı :( öteki ni hissetmiyosun bile
(965 puan) tarafından
Evet canım cok acıyor kanıyor ucu. Söyleyimde eşim alsın o zaman
(474 puan) tarafından
Evet kan bide süte gidiyor demi işte elektrikli olan yara olsa bile kanatmıyp bende kan geçer diye korkmustum ama kanatmıyo hiç benim çok yara vardı sonra kabuk oldu yaralar gecti
0 oy
(12,490 puan) tarafından
Sıcak bi duş al göğüslerini güzelce ovala hoşaf bulgur hurma gibi yiyecekler ye ve bol su iç yoğurt süt iç sağmaya devam et 1.2 güne gelir inşallah 
0 oy
(405 puan) tarafından
Canım sıcak suda bol bol duş al. Duşun altındayken meme ucuna bol masaj yap. Sürekli memeni ve meme ucunu uyarman lazım. 
0 oy
(1,396 puan) tarafından
Canım bol bol tahin marul kuru soğan ye inşallah gelir birde süt sağma makinası kullan onunlada artıyor 
0 oy
tarafından
Canım psikolojik bisy bu şöyle yap bak ama bunu kafanda kesin olarak bilerek düşünmek gerek ve bu kanıtlanmış bisy önce bol bol ye sunucu hoşaf falan ye bol bol ama öyle bir bardak değil sonra bı odaya geç bebeğini emzirdiğini sevdigini düşün gözünde canlandir sonra goguslerinin sizladigini hissedeceksin ozaman sağ canım bebeğinin yanında olduğunu emzirdiğini düşünürsen sütun artar bebeğin yanında olmadığı için sütun az geliyor 
0 oy
tarafından
Emdikçe çoğalır stres yapma yeter ki 
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Kuzum hemn git laktamil al 12 de dogum yaptım aksm 12 sutum geldı bebegimi emzırdım hemn git al canım doktor cok ıyı yapmısn dedi arda ıcıyorum hala guzel geliyor hıc bir zarari yok. Benim kızımda kuvezde kaldı solunum sorunu yuzunden 1 hafta 10 gun kalacak dedi beni emdi ıcın ikinci gunun sabahına cıkardı kızımı cok sukur sen git seni emsın tutmayı ogrenır hem senden aldıgı daha iyi olur genede sag sen evde 
0 oy
tarafından
Iliktan az daha soguk suya gir titreyince goguslerin davul oluyor benim oyleydi dogumdan ciktim eve geldim soguga yakin suya girince aksama goguslerim tas olmustu. Ins gelir kuzuum kuzuna sifa olsun imz
0 oy
(24 puan) tarafından
Canm bnmde 3 hafta oldu doğum yapalı sezeryan oldum rezene çayı içtim 3 güne falan baya inmişti dene istersen
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Sen emzirmeye devam et emzirdikce gelecek ve dus al 
0 oy
(160 puan) tarafından
Sicak suyla yikadin mi gohsunu
(965 puan) tarafından
Hiç denemedim şimdi yapcam herkes bunu diuo
(160 puan) tarafından
Hemen yap canm ne bekliyosun
0 oy
(1,043 puan) tarafından

Sık sık duş al ılık suyla göğüslerine masaj yap. Benimde doğumdan sonra bebeğimi küveze aldılar iki gün sütüm gelmedi bir iki damla oluyordu onu veriyordum. Ben yanında hastane de kaldım 3 saatte bir sağıp veriyordum. Duş aldım bol su içtim. Meyve falan aldı eşim kuru incir yedim bol bol. Bir de bebeğinin fotosu vardır illa ki ona bakarak sağ sütünü çok fark ediyor ben öyle yapmaya başlayınca sütüm çoğalmıştı. 

Rabbim şifa versin inşallah tez zamanda kucağına alırsın bebeğini 
0 oy
(385 puan) tarafından
Benimde inmemiş ti sütüm bebeği sarılık oldu hastaneye yatış verildiğinde kalıp sabunla sıcak suyla fögüzlerini ovalayarak yıka demişti yeşil yeşil damarlar süt doldu indi 1 saate canım belki denemişsindir ama aklıma bu geldi 
0 oy
tarafından
Elektrikli pompa dene kesinlikle benim bebegim 3 ay yattı kullandım hep geldi . Birde merak etme bebegin emer emmeye başlayınca içgüdüsel olarak çoğalır iner sütun birden 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 415 göst.
7 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Aylin35ksk (932 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 250 göst.
3 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 243 göst.
12 Şubat 2022 Diğer kategorisinde soruicin (1,691 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 77 göst.