0 oy
1,469 göst.
Aile kategorisinde (10,972 puan) tarafından
Kızlar uzatmayacağım ama hiç boyle bir hareket beklemezdim şok geçirdim inanamadım bu kadar mı iş maddiyata döndü ya. Gecenlerde hastalandım. Covid testi yapılması lazımdı. Sagolsun bir tanıdık temalı degil se devlete gitmesin. Kesin oradan kapıp gelir demiş. Boyle olunca özelleri arastırdık.250 TL test parası denildi. Eşimde bunu duyunca basladı sende birsey yok test olmayacak demeye. Annem babam bir taraftan arıyor sacmalamayın test yaptırın ya varsa diye. Eşim yok diyor. Bende oyle kalmıştım. Annem en sonunda sen git özele ben parasını yollayacağım kocan para gidecek diye götürmüyor dedi. Hala içimde in bir yer parasal degil huyu boyle baskası hastalanınca umursamıyor filan dedim. Neyse negatif cıktı binlerce şukur. Annemde aradı parayı gönderdim cek ver ona mı net etme dedi. Dedim ki annem para yatırmıs test parasını. Ne yaptı etti yasakta bile saat 9 da beni bankamatıge götürdü. Cektim parayı anında aldı koydu cebine. Şok gecirdim ya test olan karısı. Ne demek parasını anasından almak. Yani bir hastahaneye yatmak zorunda vs olsam Allah korusun parayı dusunecek. 

34 Cevaplar

+10 oy
(7,654 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Emin misin kocan olduğuna?
(10,972 puan) tarafından
Yok be gülüm ne sigortası ne calısması en az 4 5 aydır evde yatıyor. Evlenelim 7 sene oldu Allah ınandırsın 7 senenin 3 senesi calısmadı
(7,654 puan) tarafından
Kac yasindasin? Niye bu adama hizmetcilik ediyosun
(10,972 puan) tarafından
27 yasındayım bacım. Ne yapayım Kı? Bende memnun degilim ama en azından burada kendi duzenim var.
(7,654 puan) tarafından
Allah sana sabir güç kuvvet versin ama sonunuz yok net
(2,750 puan) tarafından
Nasıl geciniyorsunuz canım siz adam calismiyorsa
-Reklam-
+2 oy
(1,310 puan) tarafından
Valla yaptığım yoruma şaşıracaksın belki ama böyle adamla yaşanmaz. Boşa bu adamı git annenle yaşa. Böyle adama karılık yapma.
(10,972 puan) tarafından
Niye sasırayım bacım. Allah ınandırsın nafaka verecek mahkemeye para verecek diye bosanmıyor.
(4,988 puan) tarafından
Böyle anam olsa bende kosa kosa giderdim
(10,972 puan) tarafından
Canım giderim de ona da günah kıyamıyorum. Bes kurus göndermeyecek hersey anneme kalacak
+1 oy
(5,357 puan) tarafından
Anam yuh cimrilik hastalığı
(10,972 puan) tarafından
Kız sok gecirdim insan utanır ya almaya
(5,357 puan) tarafından
Eminim o birçok şeyde cimridir. Böyle parası olup harcamayan çok adam biriktirmeyi seviyo
(10,972 puan) tarafından
Hee cok biriktirdi Allah bilir kac bin TL borc var bankalara. En son 12 bindi bir daha sormadım.
(5,357 puan) tarafından
E harcamıyosa nasıl borç var
(10,972 puan) tarafından
Bacım calısmazsan borc oluyor
0 oy
tarafından
Allah yardimcin olsun hiç hos degil yaptigi oyle bi seyi kabul etmeemesi gerekirdi durumu varsa hadi annen gonderdi bAri sana vermesi gerekirdi
(10,972 puan) tarafından
Bacım durum yoksa devlete götürecekti. Boyle olur mu hiç?
tarafından
E tabi orasi oyle ne olursa olsun kabul etmemeliydi
(10,972 puan) tarafından
Alısmıs ya ekmek elden su gölden.
tarafından
Ahh ah işin zor hepimizin imtihanı farklı türden napArsın
(10,972 puan) tarafından
Tovbeler olsun bu boyle Baska yollara suruklemiyor bari beni
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Allah'ım ya sinir oldum gece gece varya . böyle erkeklerde erkeğim diye dolanir ortada 
(10,972 puan) tarafından
Kız alamıcam diye aklını kacıracaktı.
(3,794 puan) tarafından
Tövbe tövbe.sende yaptığın herşeyin karşılığını al o zaman canım.  Böyle şeymi olur. Bi erkek karısının yeri gelir annesi yeri gelir babası abisi dostu gibi olmalı yani herşeyi olmalı.  Böyleleri varya tobe ya rabbi tobe başka sevda uğruna evlenip evinde tutuyo sadece
(10,972 puan) tarafından
Ya Allah askına erkek adam karısını baskasına muhtac eder mi ya? Para yok dedi de ben kımse den isteme diyip alyansımı verdim
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Keşke yolladı demeseydin valla niye verdn ki parasi yoksa vermek istemiyorsa bilemem ama var da cimrilik ediyosa çok kötü
(10,972 puan) tarafından
Zaten annem yollayacakmıs diyince götürdü bacım kabul etmiyordu
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Bu nasil koca boyle ya koca demeye bin sahit iser 
(10,972 puan) tarafından
Kız yanımda hesap yapıyor aklınca ben anneme dicem anne biz sizi alamıcaz gelme diye annemde para yollucak planı o.
(2,009 puan) tarafından
Yazıklar olsun vlla ben sana uzuldm arada kalmissin ogrense annen bu sefer aran bozulck bi laf deseler esinle bozulcak ne deyim bacm allah yardimcin olsun inşallah ama alismasin bakti derenin suyu akiyo hep o yoldan devam eder surekli bisey bahanesiyle ister benm esimde oyleydi nikahimizi yuzuklerimizi annem yapti evimizn alisverisi pazar herseyi yapardı agzini acip Allah razi olsun demezdi dedim anneme alma bisy onun ailesi bisy yapmiyo sen nie yapion o senden yuz buluo dedm bizmn sonra yine basladi tabi durur mu analik iste
(10,972 puan) tarafından
Ne diyim bacım. Sımdı bebeğe gelecek altınları dusunuyor. Bana diyor ki teyzeler takar mı birer ceyrek.
(2,009 puan) tarafından
Sende gösterme her seyi kuzum sakla iyi biyere yada bankaya yatir boyle bi esin sagi solu belli olmaz
(10,972 puan) tarafından
Yok bacım neyi saklayım
0 oy
(319 puan) tarafından
Bi de ben anlatayim. Bi adam var bizim orda emekli ve maasi da iyi. 3 cocugu var 2si kiz. Bi kizini hic onemsemez otekilere para var buncagizima gelince yok. Ondannolan torunlarina bakkala gitsin diye 5 lira vermez. Ogulunkine tabletler telefonlar gider ama. Kizi tasindi 50 km uzaga falan . Babasini arıyor koye gelecegi zaman cocuklarla otobuste ugrasmiyim diye de. Babasi ondan benzin parasi alıyor. Bu insanlar cok kotu yaaa. O senin kizin ulan 30 lira alsan neee almasan ne. Durumun olmasa yine bi nebze. Sen anlatinca aklima geldi.  Kocan o senin ya bakmak zorunda bu kadar
(10,972 puan) tarafından
Tabi ki de bakmak zorunda. Bu kadarına da pes dedim dogrusu. Demiyorda yarın bir gün yuzume vurularsa bunu diye
(319 puan) tarafından
Canım o parayi alan onu dusunur mu sence
(10,972 puan) tarafından
Bilmiyorum bacım bilmiyorum ne diyeceğimi.
(319 puan) tarafından
Allaha havale et canim. Elbet onun karşısına cikar
(10,972 puan) tarafından
Valla canım sonumuz bk ama onu biliyorum bu de girmen boyle yurumez eninde sonunda bu eve icra gelecek. İşte o zaman o memurlara bosanıyorum benim olan esyayı alamazsınız diye bagırcam.
0 oy
(267 puan) tarafından
Ne kocalar varmış ya şaka gibi alıştırma canım öyle annende para göndermesin g. Ö. T yemiyorsa evlenmesin ya 
(10,972 puan) tarafından
Canım evlendiğimde bilmiyordum ki boyle oldugunu. Huyuymus bu yengesi soyledi sonra bana. Huyudur onun 3 ay calısır 2 sene yatar ablasından gecinir para alır o dedi. O zaman yenge niye bir telefon acıp yada koseye cekip demedin evlenmeden dedim. Ne diyim gülüm nasıl derim diyor
(267 puan) tarafından
Çok üzüldüm kuzum ya ama en azından ailen iyi ona şükret benin eşim çok iyi ama aile problem
(10,972 puan) tarafından
Ayrılmaya kalktık 7 ay annemde kaldım. Bes kurus göndermedi. Annem gecinmekte zorlandı haliyle bu bana da yansıdı ayda 200 TL göndermek var yada boyle işte 250 300 göndermek var bir de gecimi saglamak var ufacık cocukla haliyle o da daraldı. Sonra bende calısmaya basladım orada evden. Neler yapmadım ki temizliğe gittim.iş işledim gecineyim diye.
(267 puan) tarafından
Of be canım sen daha çok çekeceksin belliki Allah kocana akıl fikir vicdan versin
(10,972 puan) tarafından
Vicdan versin vicdan insan sevdiği hastalandıgı zaman evini barkını satar gene baktırır
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Burada bunları okudukça şükrediyorum defalarca. Eşin cimri olsa da arkanda kapı gibi ailen var boşver 
(10,972 puan) tarafından
İnsanlar nereye kadar dayanacak bacım bir de okuyan kardesim var annem ona da bakıyor.
0 oy
tarafından
Sen nasıl buna hala kocam diyorsun canım 
tarafından
Bence de ihtiyacını annen karsiliiyorsa o Şam babası mi
(10,972 puan) tarafından
Canım ele güne karsı duruyoruz zaten su an.
tarafından
El kötü gününü senle mi geçiriyor canım elin lafıyla olmaz
(10,972 puan) tarafından
Olmaz da bacım kolay mı 2 cocukla ana evine donmek?
tarafından
Saten anlattığına göre o 2 çocuğa da pek faydası olmuyor
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Sana tek bir cümle söyleyeceğim.Bosa zaman harciyorsun o evde.Boyle birisiyle değil karı koca normalninsan ilişkisi bile kurulmaz
(10,972 puan) tarafından
Bilmiyorum neden zaten bosanamıyoruz anlamıyorum
0 oy
tarafından
O yüzü sen vermişsin canım mümkünse o yüzü geri gel .

Benim eşim benden yada annemden istemeye cesaret bile edemez 
(10,972 puan) tarafından
Bilmiyorum canım ben mi verdim huyumudır
0 oy
(2,750 puan) tarafından
Senin yerinde olsam.yagmurlu havada bir yudum su vermem 
(10,972 puan) tarafından
Ne diyim bacım sadece yorumları okuyunca iç çekiyorum
0 oy
(391 puan) tarafından
Keşke bu adama çocuk falan yapmasaydın yeni mi öğrendin huyunu 
(10,972 puan) tarafından
İlki istiyerek oldu da ikinciyi Allah affetsin korunurken oldu can diye de aldıramadım
(391 puan) tarafından
Yani aldirmamakla iyi etmişsiniz aslında ama keşke önlem alsaydıniz
(10,972 puan) tarafından
Bu. Boyle diye allahın veridgi cana mı kıyayım bacım. Birde onlem alırken oldu hani almasamda olsa kendimi sorumlu tutcam
(391 puan) tarafından
İnşallah yuvanıza huzur versin rabbim
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım, az çok empati kurdum bende çok üzülürdüm, 
(10,972 puan) tarafından
Sagol canım Allah razı olsun
0 oy
(7,412 puan) tarafından
Yaa cok uzuldim canim benim esimin parasıda kıymetlidir yani seni cok iyi anlıyorum. Ama bu kadarinida yapmaz  yaa. Rabbim islah etsin para yattı diye hem3n goturup  çektirmek ne ya.
(10,972 puan) tarafından
Bacım insanın bazı donemlerde ihtiyacı olabilir tabiki. Dusmez kalkmaz Allah ama kendim yerine koyuyorum o hastalansa bu sekilde gerci kim olursa olsun yanı gözüm para pul mu görür ya.
0 oy
(2,728 puan) tarafından
Şam  babası  dedikleri cinsten ! Ah ne yazık ...
0 oy
tarafından
Sen hata yapmışsın alıştırmışsınız annenle birlikte kocanı. O senin nafakanı bakımını üstlenmek zorunda, annen sana her ay para göndermek zorunda değil.kocan bari bilmeseydi, kendin alıştırmışsınız hazır yedirmişsin öylesi erkeklere nişanlıyken para harcamayı öğreteceksin kendin için harcamaya  alıştıracaksın yoksa hayat boyu ondan bundan bekler geleni atar cebe 
(10,972 puan) tarafından
Tabi ki zorunda degil. Ama bu yok diyor annemde kıyamıyor
tarafından
Sonuç ortada kuzum. Annen kıyamıyor el oğlu kıyıyor
0 oy
tarafından
Suan sabah ezani okunuyo rabbim hayirli es nasip etsin kardesim
(10,972 puan) tarafından
Amin cumlemize evlatlarıma insallah artık benden gecti ama evlatlarıma inşallah

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 747 göst.
9 Mart 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,972 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 418 göst.
10 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Pamuk prenses (810 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 316 göst.
6 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Elisaa d (1,578 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 81 göst.
1 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (215 puan) tarafından soruldu

380,320 soru

11,387,274 cevap

34,888 kullanıcı