0 oy
445 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (507 puan) tarafından
Bugün Tetanoz aşısının ilk dozunu yaptırcam kan veririm, iğne yaptırırım korkmadan ama aşıdan okulda öyle korkardım kiii sıra beklerken keşke bayilsam bana yapamasalar diye dualar ederdim. Gece hiç uyuyamadım aklımdan çıkmadı çok kötüyüm kızlar ya :( 

11 Cevaplar

0 oy
(25,224 puan) tarafından
Korkma kız öldürmüyo süründürüyo :D şaka şaka kız korkma biraz ağrı yapar ama buz koyarsın rahatlatır bende kan aldırmaktam korkardım çok ağlardım resmen ama alıştım valla 
(507 puan) tarafından
Benim damarlarım çok kısa kan alırken resmen kolumu deşiyorlar iki üç defa da damarı buluyorlar ama onda bile hiç korkmadan oturuyorum bu aşı düşüncesi beni mahvetti yaaaa
-Reklam-
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Ay bende öyleydim çok korkuyordum hiç korkma kız acımıyor valla :) 
(507 puan) tarafından
İnşallah canım ya aslında acıdan da değil ama psikolojik galiba aşı deyince stres oluyorum aklımdan çıkmıyor bide 2. Varmış daha :(
(3,527 puan) tarafından
Sakin ol canım hiç kasma kendini
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Bende ne ağrı ne şişlik hicbisey olmadi vurulurkende öyle acı hissetmedim herkeste bir olmuyor boşuna korkma pozitif düşünceyle git 
(1,403 puan) tarafından
Bişey olmaz canım hiç korkma beni görsen çelimsiz bıriydim valla hiç canım yanmadı sonrasindada hiç ağrım sızım olmadı bende kendime şaşırdım. Korkma sendende bişey olmaz
(507 puan) tarafından
İnşallah canım yaa bide 2. Dozu varmış sonra başka aşı oluyor muyuz ki
(1,403 puan) tarafından
Yok canım olmuyorsun başka
(507 puan) tarafından
İyi bari canım bı arkadaşım doğumdan sonra da olunan aşılar var dedi de
(1,403 puan) tarafından
Yok canım doğumdan sonra hiçbir aşı olmadım
0 oy
(930 puan) tarafından
Canım korkma ben o kadar korkardım ki doktora bile gitmezdim şimdi her hafta igne vurunuyorum 

1 hafta önce bende oldum tetonoz aşımı bekliyorum igne vuracak diye igneyi çoktan vurmuş 
(930 puan) tarafından
Canım boş yere stres yapmışın yönünü dön hiç bakma
Valla bu korkudan başıma gelmeyen kalmadı dişimi çektirmek için gitmiştim kadın igneyle gelince korktum onda mecbur bakıyorsun tam igneyi ağzıma götürdü eline verdum yanagımı komple çizdi gözüm uyuştu ta ama sonra vurdu hissetmedim bile doktor bide laf soktu boş yere kendine eziyet ediyosun diye:)
(507 puan) tarafından
Valla doğru belki hissetmicem bile ama aklımdan çıkmıyor bı gecseydii
(930 puan) tarafından
Yaptırdın mı canım
(507 puan) tarafından
Yaptirdim canım hicbisey hissetmedim kan alırken daha çok acıyor hatta boşuna gece boyu uyumamisim :)))
(930 puan) tarafından
Kendi kendimize stres yapıyoruz canım ama dikkat et  arada ovalarsın orayı
0 oy
tarafından

Kiz Allah iyiligini versin :) Aşı mi olcann seenn :D

Agrili sizili birsey degil. Bol nefes al 2 sn bitiyor. 

Bebeginin sagligi icin onemli canim

(507 puan) tarafından
Kız valla sorma 10 iğne yapsa bı tarafimdan :) 10 tüp kan alsa gıkım çıkmaz ama şu aşı kelimesi bile beni mahvediyor yaa
tarafından
Benim de kan aldirmaya karsi var canim kucukken destiler resmen beni.. Hamileyken bir gun bayiliyordum resmen hemsireler bile fobin mi var diye korkmuslardi :D
(507 puan) tarafından
Ben kendime kızıyodum bu yaşta aşıdan korkulur mu diye ama demekki hepimizde biseyler var yaa
0 oy
(1,523 puan) tarafından
Hiç bişey olmuyo kasma yeter canm bnm
(507 puan) tarafından
Şimdiden kastım kendimi canım ya hep en kötüsü canlanıyor gözümde orda da kasarsam iğne içinde kırılırsa filan okulda böyle birbirimizi korkuturduk bende korku olarak kalmış :(
(1,523 puan) tarafından
Doğrudur canm kız bu daha iğne bunun doğumu var onu nasıl yapacan
(507 puan) tarafından
Orayı daha düşünmeye başlamadım herşeye sırayla korkcam :D
0 oy
(285 puan) tarafından
Ben yaptirdm hiç korkma kendini sıkma bende ağrı bile olmadı aşıdan sonra. 3 gün dus alma şu değmesin yani ağır işlerde yapma. Ben hissetmedim bile aşı yapılırken. Allah kolaylık versin. Kendinide bebeğine strese sokma.
(507 puan) tarafından
Amin canım çok sağol duş alınmadığını bilmiyordum ebe söyler galiba gerçi ağzından cımbızla laf alınıyor ama :))
(285 puan) tarafından
Hepsi soylemior faydasını göreceksin emin ol sızlama bile olmadi bende şükür insallh sende kolayca yaptirirsin ❤
(507 puan) tarafından
İnşallah canımm çok sağolll
0 oy
tarafından
Ben iki hamilelikte de vurmadım valla. İğne olmayacağına dair dilekçe yazdım 
(507 puan) tarafından
Ben yaptırcam canım riske atmak istemiyorum doğumda kullanılacak malzemeler filan risk taşıyor bu konuda vurdurmaya karar verdim ama ayaklarım gitmiyor :D Eşim aradı 11 gibi gelecekmiş saat ilerledikçe kalbim yerinden çıkacak valla bı atlatsaydim :)
tarafından
Kız saniyelik bişey korkmaa :)
(507 puan) tarafından
Bide ebe öyle suratsız ki korktuğumu belli etsem kesin bişey der bütün stresleri yaşıyorum şuan :D
0 oy
(366 puan) tarafından

Bende tetenoz aşısıyla ilgili post açmıştın da burada birisi bana böyle bir tavsiyede bulundu deneyebilirsin. 

"Hemşire soylemedimi canım elinle dairesel yavaş yavaş ovalayacaksin aşı toplu kalmayacak sonra buz pansumanı yapacaksın ağrı oldukça buzun üstüne ince bir bez koyup yap ki buz yanığı oluşmasın.Bu arada su değdirme bir kaç gun.Geçmiş olsun."

Ayrıca alkollü kolanyalı pamuklada sil yanmasını alır. Bunları yapta belki acımadan kurtulursun

(507 puan) tarafından
Ay Allah razı olsun canım mutlaka denicem çünkü bizim ebe yüzümüze bakmıyor bunları hayatta söylemez :)
(366 puan) tarafından
:) geçmiş olsun canım
0 oy
tarafından
Korkma canim acımıyor bıle
(507 puan) tarafından
İnsallah canım ya valla saat yaklaştıkça stres oluyorum
tarafından
Stres yapma fanım 1 dakika bile surmuyor sakın ol
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Boşuna uykusuz kalmışsın. Üstelik hepsinden daha kolay. 
(507 puan) tarafından
İnşallah hemen geçer canım ya damarlarım çok kısa benim kan verirken delik deşik edip anca damar buluyorlar ona rağmen hiç sesim çıkmaz ama aşı kelimesi bile mahvediyor çocukluktan kalma bişey galiba
(13,202 puan) tarafından
Aşı damara yapılmıyor kasa yapılıyor ve daha kolay anlamıyorsun bike

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 424 göst.
28 Ağustos 2021 Aile kategorisinde DuyguHira (154 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 326 göst.
23 Aralık 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 226 göst.
9 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sevgim esmer (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 234 göst.
2 Mart 2023 Diğer kategorisinde Oğlumu Beklerken❤️ (386 puan) tarafından soruldu

379,091 soru

11,347,728 cevap

34,813 kullanıcı

...