0 oy
1,045 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar burdan başka dertleşiceğim hic kimsem yok inanın o kadar bıktım ki artık oğluma hic bir şekilde yetemiyorum. 6 aylık oldu oğlum sağlık ocağına gittik aşı için ordan bi liste verdi hemşire çok iyiydi sağolsun ek gıda için ben düşünüyodum ek gaya başlayınca biraz rahatlarız maması daha uzun gider diye ama ek gıda bile parayla inanın yoğurt alıcak paramız bile yok ek gıda bile parayla. Yoğurt meyve sebze çok üzülüyorum benim oğlumun neyi eksik çok sıkıldım bunaldım yokluktan artık hep yok hep yok inanin burda kaç gündür bi pizzadır konuşuluyo nasıl canım istiyo eşime söylesem üzülcek diye söyleyemiyorum ne malzeme alcak para var nede evde malzeme bıktım artık çok yoruldum 24 yaşındayim ama kendimi 50 yaşında gibi hissediyorum hic birşeye hevesim kalmadı çok mu şey istiyorum sanki çoğu insanın yaşadığı gibi bir hayat oğluma yetebilmek. Her yere başvurdum sosyal yardımlaşma kaymakamlık açık kapı cimer her yer ama hepsi redediliyo insan oğluna yoğurt alamıyorsa bu hayattan ne zevk alsın ki 

24 Cevaplar

0 oy
(233 puan) tarafından
Canım kiranız çok pahalıymış bizde hemen hemen aynı parayla geçinmeye çalışıyoruz çocuğum var bide hamileyim büyük şehirdeyiz burdada kiralar çok pahalı şimdi çıksak 1000 liradan aşağı evler yok ama geçen yaz araştırmıştık düşük fiyatada evler oluyo kıyıda köşede bizde onlardan birinde oturuyoruz 550 liraya biraz eski sobalı ama idare ediyorum eminim istanbuldada vardır bu şekilde geçinebilirsiniz anca 600 eve verseniz1000 lirada cebinize kalır yoksa bu şekilde zaten olmaz o yüzden biran önce bütçenize göre bi ev bakın derim ben tabi yine sizin hayatınız siz bilirsiniz 
(233 puan) tarafından
Konyada yaşayan arkadaşlar bilir istanbuldan hiçbi farkı yok emin olabilirsin ille vardır  fazla lüx olmaz ama idare eder araştırman lazım canım  o maaşada 1600 liralık evde oturmak çok büyük lüx yanlış anlama ama daha düşük evler mutlaka vardır ben sadece tavsiyemi söyledim hayat sizin hayatınız :)
tarafından
Canım inan yok olsa biz bu sefaleti çeker miyiz ben istermiyim şu şekilde yaşamayı lux dediğin ev 1+1 yatak odam güneş görmüyor yatak odası takımım odaya sığmadı aynalık ve küçük çekmeceler holde yani aslında bu parayı hiç haketmiyor ama inan en uygun ec buydu
(233 puan) tarafından
Peki canım rabbim yardımcınız olsun inşallah
tarafından
sen konya da 550 ye ev nerde buldun canim bende konya dayım eski sobalı evler 800den asagi değil
(233 puan) tarafından
Karataydayım ben yazın bikaç yere bakmıştım var canım ille denk geliyo araştırınca ama fazla iyi değil tabi 800 e doğalgazlı eski yapılılarda var bosna hersek tarafında
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canim yogurdu kendin yapsan. Sebze meyvede ogluna kadar alirsin az da olda. Kiraniz cok yuksek biz bile 900 veriyoruz.  Allah yardimcin olsun hayat cok pahali. Yiyecek postlarına da girme. Paylasmayin diyorum ama illa bi elinize sağlık diyip gostercekler hünerlerini. Allah kimseyi zora dusurmesin. 
tarafından
Aslında o kadar utanıyorum ki burda birşeyleri paylamaya öyle çok doldum yazdım amin canim inşAllah şu zor zamanlar geçer biran önce
tarafından
Utanılacak bisey yok. Insanoglu duser de kalkar da. Rabbim feraha cikmayi nasip etsin en kisa zmaanda
tarafından
Amin canım aminn

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 175 göst.
17 Haziran 2023 Aile kategorisinde Lisa1234 (1,388 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 672 göst.
10 Kasım 2022 Diğer kategorisinde nefestugce.asaf (842 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 361 göst.
6 Kasım 2021 Aile kategorisinde Serra (564 puan) tarafından soruldu