0 oy
425 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından

Arkadaslar 22+5 gunluk hamileyim bi oglum oldugunu ogrendim ve eşimle isim knusunda surekli tartişiyoruz eşim babasinin (rıza) yada dedesinin (rifat) ismini istiyo ama ben ikimizin ortak bi karar verip oyle isim koymak istiyorun ilk cocugumuz bu durumu yaşayanlar vardir nasil aştiniz veya nasil davranmaliyim bilmiyorum bu konuda fikirlerini veya nasil davranmam gerektigin bilemiyorum belki ayni durumu yaşayan vardir 

25 Cevaplar

+1 oy
(119,519 puan) tarafından
Valla bizde sorun olmadida su buyuklerin ismini koymaya karsiyim ben yaa
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Bi aileye bitane rıza yeter ya düşüncesene çocuğuna sinirleniyorsun agzına ettm rıza gel yanıma diyosn kayınbabanda orda oturuyor:D

(1 puan) tarafından
Bende ayni seyj dusunuyorum bitane var neden ikiciye grek duymak cunku ben cocuga kizinca agzimdan yanlis bisey ciksa nolcak
tarafından
İkna et cnm zaten rızan olmadan gidemez yaparsa da gider değiştirrsin
(1 puan) tarafından
Valla hala mucadele ediyorum ama pek razi olcak gibi degil insallah biran once ikna ederim
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Rıfat yine güzelde riza hayatta koymazdim
0 oy
tarafından
Doğmamış çocuğa don biciyorlar ya sinir oluyorum
0 oy
tarafından
Ya tek onlarin babaları dedeleri var saniyolar
0 oy
(552 puan) tarafından

Bu çocuğu tek yapmış olsaydı tek karar verebilirdi ama ortak ve ikinizin de istediği olması lazım ben cihat istedim eşim Arslan ve ilk bebegimiz

(1 puan) tarafından
Sende yanina bi isim bul diyo ama ben yanina isim bulsam bile rifat diycek ailesi veya riza benim koydugumu soylemiycekler ki ben bunu istemiyorum ortak belrleyelim kaynanam kendi agziyla soyledi biz rifat deriz diye
(806 puan) tarafından
O ne saçmalık yahu ismi nolursa olsun yine Rıfat deriz mi diyor Allah akıl fikir versin ya resmen yok sayılıyorsun orda tavrını koy canım sen karnında taşı eziyet çek doğur ama bir isim koymaya bile herkes burnunu sokuyor yazıklar olsun kocana yani o hatalı en başta... Emrivaki yapıyor hepsi.
0 oy
(16,506 puan) tarafından
Şükür bizde sorun olmadı ortak karar verdik

İnşaAllah sizde ortak yol bulursunuz 
(1 puan) tarafından
Insallah bende onu istiyorum ilk goz agrimiz ortak bulalim ortak olsun istiyorum
0 oy
tarafından
Ortak karar vermemiz gerekiyor de sen razı olmadan koyma hakkı yok sonuçta 
0 oy
tarafından
Aynen ta benimde ilk bebegimdi esim ismini.babam koysun dedi babas isim koydu 6 tane cocugu var hepsine isim koymus huc demiyor oglum kendiniz koyun isim o hakki elimden aldilar
0 oy
(964 puan) tarafından
Ayni postu gecen ben açmıştım  :D benimkide babannesinin adını istiyo artk bende ikimizin istediği isimde olsin dedim sende bitane bul ikisini de yazdirin kimliğe sen kendi istediğine çağır oda oyle çağırsın yoksa ben cok tartıştım kafasına koyduysa degistirmez
(1 puan) tarafından
Hadi ya bizde 15 haftaliken ogrendik hep bunu tartisiyoruz ben hala dügme diyorum birde ona takmislar neymis dugme dememeliymisim onada canim sikiliyo
(964 puan) tarafından
Biz de hala tartışıyoruz valla daha bebek doğmadı 38 haftalığız kafasına koyduysa sizde oyle olur buyuk ihtimal
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Bizde  problem  olmadı   ama böyle  niye  diretirler  bilmiyorum  bu büyüklerin  ismini  koyma  sevdası ne anlamıyorum  birde  isimler  güzel  olsa  o bebege  bu isimleri nasıl düşünürler biliyorum  

Sende ozaman  de ki bende  babam  veya  dedemin  ismini  koymak istiyorum  ozaman  vazgeçer belki
(1 puan) tarafından
Ben dede bendede var dedim birinin abi şaban biri süleyman 4 leyelim istersen ismi dedim birde dilin kemigi yok derler ya annesi dedenin ismi iyi koy dedi bende anne sendede iki oglan var o kadar seviyosan neden koymadin dedim cevap veremedi
(5,949 puan) tarafından
Eşin  ne diyor ya  buna  ben dedemin  ismini koycam deyince
(1 puan) tarafından
Hic bisey demiyo rifat ismi agir onlar demode diyo .s
(5,949 puan) tarafından
Asıl  bu isimler  demode deseydin  ben taşıyorum ben dogurucam  ben  acı  cekicem  sen mi  koyacaksın  bu ismi  de  benim  rizam  yok de canım  allh sana  kolaylık  versin
0 oy
(1,451 puan) tarafından
Bizdede aynı sorun oldu ilk çocukta illa babasının ismi olacaktı ikna olmadı çok kararlıydı tmm dedim ikincide ama bnim istedigim olacak dedim kabul etti öyle anlaştık ikincide yine onun istedigi oldu. :) ama bnim rızamı aldı 
0 oy
tarafından
Aileden isim koyulmaz bebeğe bence ben karşıyım onun babasının adını koyarsınız senin baban kırılır çok sorun oluyor sonra 
(1 puan) tarafından
Bende istemiyorum ailenden bi isim olsun
0 oy
(1,438 puan) tarafından
Babasinin isimi koymak isdesi benimde hosuma gitdi sonucda babasi koyduk
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Ya zaten erkeğin soyadıni alıyorlar babasinin adını almakta halt kalsin
0 oy
(344 puan) tarafından
Bizde de kayınpederim babamın ismini koyucam dedi izin vermedim. Babaya dedeye saygı gösterebilirsin ama ismini evladına koymak çok mantıklı değil isim ikinizin kararı olmalı 
(1 puan) tarafından
Evet bende bunu savunuyorum ama nasil ikna edicem
0 oy
(344 puan) tarafından
Eşimin dayısı hanımıyla bu konuda bir türlü anlaşamadılar :D dayısı biraz değişik birisi  hanımından habersiz çocuğa annesinin ismini vermiş kimliğe yazdırmış eve gelince öğrenmişler :D 
(1 puan) tarafından
Bu kadarini yapmaz heralde ya insallah yapmaz
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Rıfat iyi ama yanına istediğin ismi köy iki ismi olsun sen diğer adıyla seslen
0 oy
tarafından
Ben mert istedim eşim Yusuf dedi tmm dedim 
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Biz en başında kız olursa ben erkek olursa eşim koyacak diye anlaştık kız olacak ben koyucam öyle yapabilirsiniz. Sonuçta o kadar ay taşıyan ağrılarını çeken sensin doğduktan sonra emek harcayacak olan sensin 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 162 göst.
19 Haziran 2021 Aile kategorisinde Ikiprenses annesi (171 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 590 göst.
26 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Beyyzaa992 (284 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 200 göst.
2 Ekim 2023 Aile kategorisinde 241224 (5,184 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 138 göst.
26 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Yusuf 427 (689 puan) tarafından soruldu

381,364 soru

11,417,454 cevap

34,969 kullanıcı