0 oy
451 göst.
Aile kategorisinde (116 puan) tarafından
Merhaba sevgili anneler bebeğinizi sevmek için kucağa almak isteyen oluyor mu kucağa veriyor musunuz? 

24 Cevaplar

0 oy
tarafından

Valla yakinimsa veriyorum tnimadigimsa vermiyorum 

-Reklam-
0 oy
(12,513 puan) tarafından

Ne bakımdan virüs açısından mı yani? 

kızlarım küçükken veriyordum tabi ki:)

(116 puan) tarafından
Hem virüs açısından hem de genel açıdan çok kucağa alınması garibime gidiyor çocuk pelteye dönüyor da ondan farklı fikirler almak istedim
0 oy
tarafından
Aileme ve yakın akrabalara veriyordum mecburen
(116 puan) tarafından
Anne anne dedeye ben de veriyorum da diğer herkes kucakta sevmek istiyor garipsiyorum pelteye dönüyor çocuk ne gerek var zaten virüs  var farklı fikirler almak istedim ben de o yüzden
0 oy
(4,725 puan) tarafından

Virüsten önce yeni doğmuştu kimseye veresim gelmiyordu. Sonra zaten virüs geldi kimseyle gorusmedik. Şuanda da 13 aylık kimseye gitmeyi o istemiyor :D

(116 puan) tarafından
Ben de öyle cnm kimseye veresim gelmiyor ama maşşalah kucağa almadan sevmiyor kimse anne anne baba ne filan neyse de diğer akrabalar  filan her görmede kucaktan kucağa... Hoşlanmıyorum pek ama bişi de denmiyor
(806 puan) tarafından
Ahahhaha aynı ben hahahaa krizi fırsata çevirmek olmuş bizimkisi ☺️☺️ şuan da beşinci ayına girdi böyle iyiyiz ya gerek yok yeni dogdugu zaman çok sinir oluyordum elini yıkamadan gelip yapısanlara
0 oy
tarafından
Evden çıkmıyorum vermem
0 oy
tarafından
Henüz doğmadı ilk oğlumu verdim tanıdığıma tabi bu pandemi döneminde ikinci çocuğu mümkün olduğunca koruycam ama fazlada sakınmamak lazım sakınan göze çöp batar derler
(116 puan) tarafından
Haklısın aslında çok sakınmak da iyi değil ama kucaktan kucağa sürekli peltee gibi yapılması da garibime gidiyor bu virüs zamanı
tarafından
Peki birşey söylediğinde ne diyorlar?
(116 puan) tarafından
İmalı olarak kucağa alıştı evde kucaktan inmiyor zor oluyor valla filan diyorum ama nerdeeeeee banamısın demiyor kimse bir de konuşurken dudakları çok yüzüne yakın filan oluyor önce öpüyorlardı bir de öpmeyin doktor abisi yasakladı filan dedim şimdi de bu çıktı yüzyüze temas yapıyorlar
tarafından
Sende hep bir bahane bul al kucaklarından ayy ne kadar laftan anlamaz insanlar !!
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Tanıdığıma veririm. Şu virüs ten dolayı vermiyorum o ayrı

(116 puan) tarafından
Valla öyle ama bana sormadan hemen alıyorlar beşikten bebeği sinir oluyorum :(
(27,352 puan) tarafından
Birşey olmaz sevsinler ama dışardan gelenler değil şu hastalık ta dikkat et sinlet
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Virus yokken de hic vermedim simdi de sevmem ben öyle herkesin bebeğime dokunmasını asiri pimoirikliyim herkes sinir olur o yuzden cok isterler ver sevelim diye bahane bulur vermem 
(116 puan) tarafından
Ya zaten bebeğe öyle dokunulmamalı ki.. Vucudunun koruması daha hiç yok bakterilere vs alışkın değil.. Ben kimsenin bebeğini öyle hunharca sevmedim.. Ama bizim millet valla haldır huldur şapır şupur bebek seviyor illa söyletecekler sinir oluyorum ben de maalesef keşke söylemeden anlasalar ama neredeeee
(1,939 puan) tarafından
Valla ben söyledim asla vermedim de kulaklarına istediğini düşünsün insanlar normalde böyle değildim de bebek doğduktan sonra asiri değiştim suan 18 aylik hala öyleyim virusten dolayi asla kimse dokunamaz yani
0 oy
tarafından
Vermemeye calisiyorum elimden geldiğince.
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kişiye göre değişir 
0 oy
(10,047 puan) tarafından
Annem ablam kayinvalidemden başka kimseyle gorusmedigimiz icin veriyorum
0 oy
tarafından
bebişimin tatlılığına kimse karşı koyamıyo sjsjjs mecbur veriyorum
(116 puan) tarafından
Hahaha. Bu da çok iyiymiş. Allah bağışlasın cnm. Öyle dünyanın en tatlı şeyi bebekler tabi ki ama şu virüs dönemi bir de böyle çok yakın temas kuruyorlar hoşuma gitmiyor bişey desem esirgiyor oluyorum bozuluyorlar.  Off of
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Virüsten emin olduğum kişiler alıyor. 
(116 puan) tarafından
Peki emin değilsen nasıl engel oluyorsun kucağa almalarına direk söylüyor musun
(13,202 puan) tarafından
Yok zaten kimseyi kabul etmiyorum canım. En ufak gribe herkes test yaptırdı halası bile almıyor kucağına. Ninem kemoterapi gördüğü için ve bebekten dolayı herkes aşırı temkinli.
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Eve kimseyi sokmuyorum kırmak kucaga almayı 
0 oy
tarafından
Kimseyi görmüyoruz 
0 oy
tarafından
Yakinsa veririm tanimadigima vermem
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Virüs  olduğu  icin kimseye  vermiyorum  
0 oy
(488 puan) tarafından
Kalabalık bir aileyiz. Ve bu günlerde hasta ziyareti için gelen çok oldu maalesef. Gelmelerini istemesek de habersiz geliyorlsr. Ben çayı almaya mutfaga gidiyorm bı dönüyorum kucakta. Uykusu geldi diyip kendi evime çıkıyorm ama çok kucağa gitti. Zaten böyle grip nezle olanlar sağolsunlar kendileri yaklaşmıyor bile. Öbür insanlara da alma eline diyemiyorum 
(116 puan) tarafından
Aynen cnm aynı şeyler resmen ben de yaşıyorum biz de kalabalığız ve ya yana oturuyoruz.. Çat kapı geliyorlar.. Ben de diyemiyorum bahanelerle alıyorum kucaktan keşke anlasalar hani arada sırada olur ama ya yana olduğumuz için çok sık sık bunu yapıyorlar kucaktan inmiyor resmen..
(488 puan) tarafından
Aynen, napalm bu da Bizim kaderimiz:) ama en azından yine çok şükür seveni var diyorm. Tamemen ilgisiz ve sadece hayatı anne babası olmasını da istemem. Çünkü şimdiden başlıyor sosyallikleri. Biraz uzak çevreye dikkat edersek tamamdır:)
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Kızım doğduğunda virüs falan yoktu isteyene verirdim iki dk sevip geri verirlerdi. Öyle çok sakınmam. Kızımı sevenleri gördükçe hoşuma gidiyordu
0 oy
(119,345 puan) tarafından
Hic sevmek isteyen yok gariban baby boyumu 

İlgili sorular

+1 oy
19 cevap 264 göst.
12 Eylül 2021 Aile kategorisinde Demet90 (423 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 369 göst.
26 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 161 göst.