0 oy
251 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (507 puan) tarafından
Kızlar şimdi ben beşik istemiyorum yani şöyle ev kendimizin ve daha önce anlatmıştım bı odayı boşalttık bebek odası olacak orası için dolap sifonyer yatak almak istiyorum. Yatak olarak beşik olsun istemiyorum çünkü uzun süreli kullansın istiyorum yani 1 yaşında çocuğu kucağa alıp besige koymaktansa kendisi yatıp kalkabilsin alistirayim istiyorum anne yanı için ufak sallanan beşiklerden alcam birkaç ay kullancam. Ama oda için cevremdekiler beşik şart diyor beşik yerine bebek karyolaları var onlardan alsam kenarı kapalı zaten bide korumalık yaptırsam diyorum sizce ilk birkaç aydan sonra bebeği o küçük karyolalarda yatıramam mi ? Büyük beşik alıp sonra değiştirmektense aynı fiyata o karyolalardan alıp hep kullanırız diyorum ama kimse onaylamiyor sizce mantıksız mi 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından

image

ben bu modelden almayı düşünüyorum hem daha kullanışlı katlanıp taşınabiliyor hemde uzun süre rahat yatar 

tarafından
Sana katılıyorum nagiş bende ilk oğlumda tahta beşik aldım yuvarlak 6-7 ay anca kullandı sonradan park beşik kullandık çok rahat yattı şimdi ikinciye de park beşik alıcam
(507 puan) tarafından
Anladım canım civilde gördük de böyle küçüktü baya ondan zannettim. Evet benim baktiklarim daha küçük onlardan alcam 12 aya kadar anca yatiyormus bebek
tarafından
Buradan bir arkadaş aldı bunun aynısını kendisine sordum  2-3 yaşına kadar yatar demişti o modelden modele değişiyor daha küçük park yataklar var
(10,204 puan) tarafından
Evet 70 e 100 büyük kuzu ama baya. Görerek alman daha makul canım
tarafından
Koyacağım yeri ölçtüm yatak odam zaten çok büyük değil ölçtüm uyuyor gibi kız küçük alsam sonra tekrar beşik masrafı çıkacak herşey çok pahalı 1700 tl kira veriyorum borç var 7 yaşında çocuk var almışken uzun süre kullanayım diyorum
-Reklam-
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Ben bebek odası yaptım yatak olarak montessori yataklardan aldım, kendi odama da ufak beşik aldım. 
(507 puan) tarafından
İşte aynı düşünce :) Canım Montessori nerden ne kadara aldın acaba bebeğini ona yatirabiliyor musun bende ayni şeyi yapmak istiyorum karyola dediklerim de Montessori diye yazıyorlar sadece üstünde çatısı olmayan modellerden
(1,862 puan) tarafından
Aynen çatısız aldım ben de valla Bime gelmişti oradan aldım, park yatak sevmiyorum görüntü olarak şık gelmiyor bana, biraz göze de hitap etsin istedim açıkcası, 20gün sonra doğacak bebeğim daha kullanmadım bakalım inşallah istediğim gibi olur. Ama mesela 6 - 9ayda odasını ayıranlar var ben de o şekilde yapmayı planlıyorum yataktan düşme sıkıntısı da olmicak sonuçta, bakalım görcez
(507 puan) tarafından
Ne kadara almıştın canım hatırlıyor musun burda satilanlarla ayniysa alıyım bende yoksa doğuma var daha bim filan beklerim bir iki ay :)
(1,862 puan) tarafından
475 tlydi
(507 puan) tarafından
Burda da yatak hariç 399 dediler beklememe gerek yok o zaman belki gelmez tamam canım çok sağol :)
0 oy
tarafından
Park besiktas al anne yani olanları da cikmis fermuarli yeri var istedigi zaman girebilir icine 5 yasina kadar yatirabilirsin ki ben 3 çocuğumu 5 yil once aldigim 200 liralik besinle buyuttum
tarafından
Benim yukarıda attığım sanırım sizin bahsettiğiniz anne yanı olabiliyor
(507 puan) tarafından
Park beşik görünüşünü sevmiyorum canım ya oda yapmaya heveslendigimiz için uyumlu güzel olsun istiyorum onları çok övüyorlar evet kullanisliymis ama görüntüsü bir türlü hosuma gitmiyor
tarafından
Vallah bende görünüş açısından çok hoşlanmıyorum ama beşik sürekli değiştirilecek birşey değil çok pahalı  almışken uzun süreli kullanabiliceğim birşey olsun istiyorum mecbur onu alıcam:)
tarafından
Evet benimki boyle degik yenileri böyle ki canim evet oda yapmak cok guzel birsey ama anlayacaksın ki cocuk doğduktan sonra görünüş degil kullanışı onemli heryere taşınıyordu hafif bi katlandimi şemsiye kadar ben cok ama cok memnunum ki etrafımda kim beşik aldiksa eninde sonunda park beşiğe dondu :)
0 oy
(2,704 puan) tarafından

Beşik cidden şart yaa, benim arkadaşım anne yanı aldı oturma odasına ayrı beşik aldı ve ikisini de sadece ilk bir kaç ay kullandı ve sattı onları. Beşik aldı şimdi mecbur 

(507 puan) tarafından
İşte bende ilk birkaç aydan sonra beşik değil de korumalı yatağa geçse diyorum ama bilemiyorum ki
(2,704 puan) tarafından
iyi düşün canım, mesela benim odam da beşik var bir de oğlanın odası var hazırladım şimdiden :D
0 oy
(3,829 puan) tarafından
biz once park yatak aldik ,14 ay omu kullandi , sonra odasina montesorri yatak aldik 5 aydir da orda yatiyor
(507 puan) tarafından
Bende Montessori düşünüyorum canım catisiz olanlardan
(3,829 puan) tarafından
bizimki de catisiz . odasi biraz daha buyuk olsa catili olandan istiyordum aslinda
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Büyüyen beşik de karyola canım benim. Anne yanı da aldım direk odasına yaptırmadım. 
0 oy
tarafından
Önce anne yanı beşik düşündüm araştırdım 6-7 ay kullanıyormuşlar ama benim 2-3 defa beşik alacak durumum yok evde de kalabalık olacak, mobilya istemiyorum çocuk büyüyecek ve odası olacak Bi daha yatak alınacak. En iyisi park beşik bakayım büyüyünce katlar kaldırırım sonra baza alırız dedim halaları park beşik aldılar sağolsunlar şimdi 10 buçuk aylık onu kullanıyoruz çok memnunum çok rahat oluyor. Büyüdüğünde kendine has yatağı olacak  park beşik kalabalık olmayacak 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 404 göst.
11 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Bahar332116 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 423 göst.
7 Ekim 2019 Alışveriş-Hediye kategorisinde Che68 (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 141 göst.
11 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,852 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 108 göst.