+1 oy
859 göst.
Diğer kategorisinde (224 puan) tarafından
Merak ettim kızlar...

Benim arkadaşım yüzün ne güzel tertemiz demişti sonra sivilcelendim yüzüm leke doldu jshdjdj

50 Cevaplar

+2 oy
(6,209 puan) tarafından
Tabii inanırım Boşuna dememişler Nazar insanı mezara deveyi kazana koyar diye
(224 puan) tarafından
Aynen öyle valla canım Allah bizleri kem gözlü insanların şerrinden korusun
(6,209 puan) tarafından
2 gün önce görümcemin kızı oğlunu paylaştı bugün haberini aldik☹️ ölmüş
Herkes dedi aman 14 yıl sonra 3 kızdan sonra oğlan oldu
Aman 2 aylık ama 6 aylık gibi duruyor aman çok güzel çocuk 2. Gün toprağa gitti ah ahhh
(4,157 puan) tarafından
Ayy niye ölmüş küçücük bebek ya ne kadar kötü Bi durum Allahım sabırlar versin bende nazara inanırım benim de abim vefat etti binada etrafta o kem gözlü komşular her gün anneme sen bunu neyle besliyorsun nasıl babayiğit yapılı boylu poslu diyodu biz 5. Katta oturuyorduk işten gelince kimin elinde pazar arabası olsa denk gelse alıp sırtlar teyzelerden önce kapılarına bırakırdı kimse rahatsız olmasın diye arkalarından çıkmaz koştur koştur en önde çıkar herkese hal hatır sorardı eli kolu marketten dolu geldiği için ona bile bak annesine taşıyor oğlan diye lafını yaparlardı sonuç olarak dağ gibi abim hiç bir şeyi yokken daha 25 yaşında kalp krizi sonucu vefat etti Rabbim yattığı yeri nurlar içinde koysun :((
(6,209 puan) tarafından
Post açmıştım gece ona bak☹️
İçimizi yaktı kavurdu vallahi perişan etti

Ah ah nazar varya nazar gerçekten insanı.mezara koyuyor
Allah kem gözlülerden saklasın
-Reklam-
+1 oy
(2,833 puan) tarafından
Evet inanırım  büyüklerimiz nazar insanı mezara deveyi  kazana koyar demişler hele kızım çok nazara gelir sürekli okurum Allah kem gözden korusun bizleri 
(224 puan) tarafından
Valla bizde çıkarken bir yere okuyoruz canım Allah'ıma şükür dualar var
(2,833 puan) tarafından
Hamdolsun cnm ❤️
+1 oy
tarafından

"Göz değmesi haktır. Eğer kaderi (delip) geçecek bir şey olsaydı (kader ile yarışan bir şey olsaydı), bu göz değmesi olurdu..." (bk. Müslim, Selam 42; Tirmizî, Tıbb 19)

(224 puan) tarafından
Ooo Allah bizleri muhafaza etsin ya
0 oy
tarafından
Evet kaynanam ne zaman kızımı görse kızım 3 gün boyunca gece gündüz uyumuyor

Benim karnım çok küçüktü kaynanam bu bebek 1 kilo bile doğmaz doktorlar farkında değil dedi küçüğü fare kadar birşey doğar dedi ki zaten çok kilolu doğmadı 2800 doğdu zaten her kızımı gördüğünde ben bu kadar doğacağını bilemedim baksana kızıma falan diyor bi maşallah demeyi esirgiyor kızımdan o evden gittiği anda başlıyor kızım ağlamaya gece gündüz 3 gün boyunca uyumuyor 
(224 puan) tarafından
Canım geleceği gün bolbbol dua oku sende bebekler çok hassas
tarafından
Kız hep aniden geliyor haberim bile olmuyor pazartesi günü akşam 6 da bi kapı çaldı baktım kaynana kayınpeder kızımı 5 dakika görüp gidecem dedi 3 gündür kızım uyumuyordu çok şükür az önce uyudu annem yıkadı dualar okudu rahatladı kızım neyseki 13 gün rahatız gelemez
(224 puan) tarafından
Bilmeden göz degdiriyor olabilir baksana seviyor görmeye geliyor canım en iyisi sabah akşam oku ssn
tarafından
Bilmeden değil bilerek çünkü maşallah demiyor maşallah dese en azından nazar değmesin diye elinden geleni yapıyor derdim ama yok hiç maşallah demiyor
(224 puan) tarafından
Kız söyle maşallah de ona öyle söyle
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Daha iki gün önce şahit oldum,güzel bişey oldu içim içimi yedi o anda, kesin nazar olacak dedim 

Hissetmez olaydım
(224 puan) tarafından
Kimseye anlatma canım güzel şeyleri
(224 puan) tarafından
Bir şeylere kesin nazar olacak deme nazarı çekme beybi
(14,428 puan) tarafından
Yok kızlar,ben artık anlatmıyorum başka biriyle ilgiliydi
Benim mi değdi acaba ☺️☺️☺️
0 oy
(1,698 puan) tarafından

Bir  ehli sünnet hoca mezardakilerin yarısından fazlasının nazardan yattığını söylebeliriz demişti  

Doğrusu inkâr edenler, zikri (Kur'an-ı) işittikleri vakit nerdeyse gözleri ile seni yıkıp devireceklerdi. Bir de durmuşlar, o herhalde bir delidir, diyorlardı." (el-Kalem, 68/50, 51) âyetinde geçen "gözleriyle seni yıkıp devireceklerdi" sözünü "nazar" ile tefsir etmişlerdir.

Peygamber (s.a.s.), "Göz değmesi (nazar) haktır." (Buhârî, Tıb, 36) buyurmuş; yüzünde sarılık gördüğü biri için; "Bunun için dua edin, çünkü kendisinde nazar var." (Buhârî, Tıb, 35) demiştir

(224 puan) tarafından
Sarılık bunu bilmiyordum  Allah razı olsun canım
(1,698 puan) tarafından
Sendende inşallah :) ❣️
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Inanirim.   Ovmek gibi olmasin esim cok caliskan. Her yeri ter temiz eder her iste oyle.    Esimin ellerinde ayaklarinda goz seklinde seyler cikar.   Okutuyoruz geciyor.  Yine cikiyor.  
(1,118 puan) tarafından
Evet yani bildiginiz goz sekli oluyor bir tanidik guvendigimiz hoca var o okuyor faydasinida goruyoruz
(224 puan) tarafından
Kız siz okuyun daha iyi
(224 puan) tarafından
Göz şekli de ilk defa duydum kız batıl inançlardan değil dimi büyüklerin söylediği falan
(1,118 puan) tarafından
Bilmiyorum.  Ya okutuyoruz.
(224 puan) tarafından
Dua oku canım bol bol
0 oy
(3,466 puan) tarafından
Saclarim cok begeniliyordu birisi asiri guzel yorum yapti masallah demeden ondan sonra kece oldu bildiihin icinde de yaralar var o gundur
(224 puan) tarafından
Amma da tesirliymis gözü kız uzak dur jdh
0 oy
(4,098 puan) tarafından
Nazar tabiki var peygamber efendimiz sav me bile nazar değermiş yalan olmasın  ama bir surade dağları yerinden oynatacagi söylüyordu Allah kem gözlü  pis nefisli insanlardan sakınsın 
(224 puan) tarafından
Amin bizleri onlarda. Korusun
0 oy
(7,693 puan) tarafından
Nazar ayeti varken nazara nasıl inanmayayim
(224 puan) tarafından
Haklısın canım herkes aynı düşüncede olmayabiliyor işte
0 oy
(692 puan) tarafından
Qha bu tamda ben 1 hafta önce arkadaş dedi yüzün ne güzel hoc leke yok,1 saat sonra yaktım sabahına kıpkırmızı leke doldu okuttum simdi sadece yanigin yeri kaldı kırmızılar gecti
(224 puan) tarafından
Kız leke var var fondöten var yüzümde deseydin benim aklıma gelmemistubjsjjsjs
(692 puan) tarafından
Ben makyaj yapmıyorum asko yüzüme kimyasal hiç bisey sürmem onlarda biliyor zalimler nazar etti sjjsjs
(224 puan) tarafından
Hainler gaddarlar jdjdjd
0 oy
(1,744 puan) tarafından
Tabiki inanırım bir komşumuz var kadın bize ne zaman bir şey dese hep başımıza bir iş geliyor. Valla kadınla denk gelmemeye çalışıyorum.
(224 puan) tarafından
Aman aman dikkat et valla bazılarının gözü çok kuvvetlidir
0 oy
(280 puan) tarafından
Inanirim annem anlatir. Bebekken bana degmisler nazar. Eve geldikten sonra nefesim kesilene kadar saatlerce aglamisim. Bir ara bi ses duyulmus evde. Banyo fayanslari patlamis. Onlar dokulmeseydi sen catlayacaktin der. Ama her olumsuzlugu da nazara baglamam. 
(224 puan) tarafından
Ooo Allah korumuş ya
0 oy
(279 puan) tarafından
Benim esim sürekli mezardakilerin yarısı nazardan yatar der. Hiç bırakmaz oğlumun resmini paylaşayım 
(224 puan) tarafından
Valla bende gördüm bir imam diyordu paylaşmayın mutluluğunuzu kimse bilmesin belki sen paylaşıyon ya evlat hasreti çeken biri görse iclenir canım eşin hakli
(279 puan) tarafından
Aynen işte o sebepten dolayı hep kızar bana
(224 puan) tarafından
Dikkat edin canım
(457 puan) tarafından
İmam değil bunu peygamber efendimiz demiş
0 oy
(6,909 puan) tarafından
Çocuk dün annemlerde tarttik 9 kilo geldi kendi nazarın değdi açıklık olduk yüksek ateşi var hala duzelmedi 
(224 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım  dikkat et
(6,909 puan) tarafından
Vala sorma gündüz hastaneye gittik hasta diye akşam ateşlendi acile gittik gündüz ateşi düşmedi yine gittik 3 kere hastanelik olduk
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Çok inanırım sen kardeşimle tanışsan bu soruyu sormazsin emin ol bir nazarı değiyor yerinden kalkamazsin 
(224 puan) tarafından
Oo bide aile içinden daha Zor ya
(224 puan) tarafından
İNŞALLAH tanışmambjshshs
(1,125 puan) tarafından
Valla hemde ne zor anlatmakla bitmez yani şuan bizde heran herşey olabilir ağzından ne çıksa hemen oku diyorum maşallah de diyorum korkuyorum açıkçası
(224 puan) tarafından
Eve alma desem kardeş nasıl alınmasın jdjdhd
(1,125 puan) tarafından
Yok canım çok seviyoruz hep yanimizda olsun istiyoruz ama nazar olmasa daha iyi öyle kabul ettik artık :))
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Vaarrr onceler bende inanmazdim sonra fikir verdim gercekten var nazar Allah bixi nazarlardan korusun .uff cok kotu birsey
(224 puan) tarafından
Amin canım aminn
0 oy
(986 puan) tarafından
Ewt tabiki de inanırım,nazar yüzünden çok çekmiş biri olarak
(224 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım
0 oy
tarafından
Evet inanırım canım 
(224 puan) tarafından
Bende kız
0 oy
(899 puan) tarafından
Tabiki.. yıldızım düşük.. aşırı hassas yapım var.. çocuklarıma değen nazar bana vuruyor.. baygınlık hissi geliyor.. iki bebeğim var biri iki buçuk diğeri 5 aylık.. nasıl bakıyorsun bı de yemek temizlik yapıyorsun deniliyor ben pert oluyorum.. bir aya yakındır panik atak korku yorgunluk ağırlık hissediyorum uyuyamıyorum ama çok şükür üç dört gündür iyiyim.. şifalı taştan kolye yaptırdım iyi geldi.. 
(224 puan) tarafından
Dua oku aç evde bakara suresi canım çok iyiymiş bide öyle dediklerinde kendime zaman ayiramiyorum de çok yoruyorlar de

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 220 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,381 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 220 göst.
11 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 194 göst.
28 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Meltem00 (409 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 121 göst.