0 oy
376 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (1,084 puan) tarafından
Göğüs pompası gerçekten gerekli oluyor mu manuel kimse önermiyor zaten elektirikliler de malum iyi para. Gerçekten gerekli oluyorsa almayı düşünüyorum yorumlarınızı bekliyorum

24 Cevaplar

0 oy
(9,887 puan) tarafından
Bence duruma gore bakilmali. 
-Reklam-
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Ben aldim kullanmadim ...
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Duruma göre al doğum yap gerekli görürsen alırsın
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Bence gerekli
0 oy
(4,284 puan) tarafından
Ben almadım ama mastır yapmış da bebek gogsu bosalatamadigi zaman kurtarıcı bir alet oluyor ben ilk zamanlar elimle sagdim  makineye ihtiyacım olmadi elektrikli pompa aldim sonradan bime kişi marka geldi ucuz diye almistim tavsiye ederim 100 tl di
(1,084 puan) tarafından
O zaman Doğumdan sonra ihtiyaç halinde mi alsam
(4,284 puan) tarafından
Aynen bide tekrar gelirse mutlaka al derim gelmez ise elinle de sagabilirsin ama mastit vs olursan pompa tam bir hayat kurtarıcı
(1,084 puan) tarafından
Şimdi almaya gerek yok o zaman bir anda çok masraf yapmak istemiyorum o yüzden sordum. Doğumdan sonra ihtiyaç duyarsam alayım teşekkür ederim
(4,284 puan) tarafından
Aynen canim belki bole bir durum yaşamazsın ihtiyacın olursa alirsin
0 oy
tarafından
Ihtiyacina göre karar vermelisin . Belki sütün hemen gelir bebek memeye düşkün olur hiç gerek olmaz . Inşallah da öyle olur 
(1,084 puan) tarafından
İnşallah teşekkür ederim
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Bence gerekli benim gogsumde sut birikmisti ates falan yapti, bebekler yeni dogdugunda cok ememiyo yoruluyo emiyo uyuyo kisa kisa o yuzden sut birikmesi oluyo.manueller gercekten guzel degil cok yoruyo 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Canım duruma göre falan değil bence evde bulunmalı manuel zaten uygun olur bazen göğsün çok doluyo ağrı oluyo satınca rahatliyosun sonra onsutun fazla olabiliyo çocuk sindiremiyo saginca yağlı kısma daha çabuk geciyo göğsün yarpa olur tek göğsünü sağıp dinlendirir birini emzirirsin sırayla goguslerini dinlendirirsn vs vs ben sürekli kullanmıyorum ama ihtiyacım oldu mu da elimin altında iyi oluyo tabi karar senin
(1,084 puan) tarafından
E bebek evime çok yakın zaten doğuma 1 buçuk ay kaldı bu ay çok masraf yapmak istemedim o yüzden sordum Doğumdan sonra alsam da olur yani
(7,791 puan) tarafından
Ha bende doğumdan sonra aldım göğsümde kitle gibi oldu çocuk bitiremedi feci ağrı yapmıştı göğüs kalkaniyla pompa 100 e alkış ikisini yarası öyle daha çabuk geçti bı ay boşuna acı çekmişim saf gibi manueller iş görür canım ben memnunum doğumdan sonra gerek görürsen al tabi :)
0 oy
tarafından
Elektriklisi varsa pompaya gerek yok
0 oy
(14,004 puan) tarafından
Ben almadım oğlum sarılık oldu hastanede yatti manuel aldım bence alma gerekirse alırsın 
0 oy
tarafından
Ben iki dogumum da da manüel kullandım ikisinde de mastit oldum ve o pompa varya bir mucize resmen fırt fırt sağ ve kurtul ilk kızımda pompa almadan önce elimle bi sağayım dedimde ellerim hasat oldu göğüsüm parmak parmak morardı dayak yemiş gibi ") yani manuel alabilirsin yetmediği yerde gerekirse elektriklide alabilirsin bence
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Bence gerekli canım benim sutum vardı baya ama acil hastaneye yatmam gerekti serum aldım sütümü sağdım eşim icirdi hep 
0 oy
tarafından
Elektrikli pompa yaktı beni. Bir zaman sonra  çekim gücü azaldı hiç Bi işe yaramadı elimle sağdım gelmedi Makına sağmadı derken çok sıkıntı  yaşadım 
0 oy
(1,082 puan) tarafından
Doğumdan sonra acemi olduğum için emziremedim Bi hafta canım yandı ya da ben oyle sandım bilmiyorum. Bir aylığına 250tlye hastane tipi sağma makinesi kiraladık. Sonrada lazım olmadı. Şimdilerde de sütüm artsın diye elimle sağım yapıyorum 
0 oy
(614 puan) tarafından
Ben almadım ama erken doğum olunca mecbur aldim ikisinide. Manuel cok can yakiyor ve süt getirmedi. Elektrikli almistim mecburen
0 oy
(806 puan) tarafından
Ben aldım iki çeşit hemde. Hamileyken aldım. Ama bir kaç kez tek kullandım çünkü sütüm olmadı boşuna almış oldum.bence önceden alma.dogumdan sonra gerekirse alırsın canım. Ne olacağını kestiremiyor insan...
0 oy
(5,406 puan) tarafından

Ben  bim e gelince uygundu aldım 100 küsür olmalıydı bir anda lazım olursa daha pahalıya almamak için aldım 

image

0 oy
(772 puan) tarafından
Elektrikli olanlar yara yapmıştı bende ve çewremdede o şekilde duydum bence manuel olanı iyi ve gerekli ben öyle düşünüyorum ilk zamanlar bebeğim küvezdeyken sağıp sağıp veriyodum hemşirelere sonrasında da sağıp dolaba koyuyodum çok yorgun olduğumda kalkamadığımda ısıtıp veriodular
0 oy
(416 puan) tarafından
Ben de almamistim doğumdan 4 gun sonra göğüslerim aşırı şişti çocuk emdikçe öksürüyordu çünkü çok geliyordu o anda. O yuzden emmek istemedi. Önce sağıp sonra verdiğimde aldı. Bazilarina hic lazim olmamış. Ihtiyaç durumunda alabilirsiniz bence.
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Ben ilk başta almadım doğumdan sonra bebeğim küveze girince eşim Manuel aldı kullanıyorum gayet memnunum 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 138 göst.
10 Şubat 2024 Aile kategorisinde Summer33 (981 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 453 göst.
1 Ocak 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Tugce12. (580 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 87 göst.
9 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Bst.24 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 127 göst.
16 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,199 soru

11,288,218 cevap

34,694 kullanıcı

...