0 oy
635 göst.
Diğer kategorisinde (149 puan) tarafından
 eşim askere gidecek o yüzden evimizi ayiramadik biz dünde kontrolim vardı bunlarda tapuya gidecekti ama ben 1 haftadır sürekli randevu kaçırıyorum bende eşime bağırdım biz gidemeyiz ben kontrole gidicem diye  kaynanam da duydu haliyle akşamda arkadaşımıza gitik eve gelince eşime bana demediklerini bırakmadılar ben ailemle gorusmuyorum askere gittiğinde beni evde istemediklerini falan söylediler küfürler falan filan artık ne yapacağımı şaşırdım 22 haftalık gebeyim  TV bile izleyemiyorum herkes yatınca tuvalete gidebiliyorum yemek yiyemiyorum eşimde sağlık çalışanı gecede calisiyo 1 gün gidiyo 1 gün gitmiyo ama 6 ay olmuycak ben napicagimi şaşırdım o varken hiç olmassa destek veriyo guldurmeye calisiyo o yokken napivan bilmiyorum evde istemiyorlar ama inanın gözle görülür elle tutulur bı yanlışım yok Allah şahit intihara meyilli hale geldim boşanmayı bile düşündüm ama eşimi çok seviyorum kendimi ezdirmiyorum ben ezdirmedikce de daha fena oluyorlar  lütfen akıl verin o kadar kötüyüm ki derin depresyona girmekten korkuyorum 

14 Cevaplar

0 oy
(667 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bende çok çektim eşim askere gitti 1 sene bekledim giderken bebeğim kucağımda 3 aylıktı allahtan kaynatam benden yanaydıda savunuyodu bende o zaman ailemle görüşmüyodum çok zor geçti allahtan bebeğim vardı ona sarıldım öle öle bitti 7 sene sonra evimi kurabildim 2 senedir rahatım allah yardımcın olsun canım zor 
(149 puan) tarafından
22 haftalık 5. Aydayiz eşimde Mart'ta gidiyo bebek doğduktan sonra rahatlarim inşallah Allah böyle problemi olan herkese yardım etsin inşallah
(667 puan) tarafından
Eşin gittiğinde 7 aylık falan oluyosun birazda dişin sıkıcaksın canım inan seni şuan çok iyi anlıyorum ama bebeğin  için dayanmalısınonu kucağına alana kadaf sabret sonra herşey düzelir inş :)
(149 puan) tarafından
İnşallah tek tesellim eşimin anlayışlı olması bide bebek
(667 puan) tarafından
Herşey gönlünce olsun canım:)
(149 puan) tarafından
İnşallah hepimizin
-Reklam-
0 oy
(27,338 puan) tarafından

Sakin ol Allah yardımcın olsun o evde yaşayan varlıklar neden anlayışsiz kıt insanlar ki

0 oy
tarafından
Evinizi ayırıp mesafe koymak canım biraz para biriktirin o yokken kirani ödersin ya da erteleyebilirse ertelesin çocuk da olunca orda tek barinman zor givi
(149 puan) tarafından
İzin vermiyo annemlerle aramı düzeltir giderim dediğimde de aynısını yapiyo hiç susmuyo ağzından bana karşi beddua eksik olmuyo
tarafından
O zaman git annenin evine otur illaki pişman olup gelirler peşinden babanda biraz tersler anlarlar kiymetini
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Bencede kendi ailenizin yanına gidin. Her yaptığınıza bir kulp bulup eşinize sizi şikayet ederler. En azından gebeliğinizin geri kalanını stressiz geçirmiş olursunuz
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Sabır canım birikimi yok mu eşinin? Çıksan 6 ay idare edemez misin? Kaçtın heralde kimse bir yere sığdıramadığına göre. 
(149 puan) tarafından
Var ama beni tek bırakmaktan korkuyo oda hemde sütümü helal etmem diye tehdit ediyo surekli oda arada kaliyo haklida bı yanda annesi var ama bende ne yapacağımı şaşırdım artık
(13,202 puan) tarafından
Annesi niye sütünü helal etmiyor.
(149 puan) tarafından
Ne biliyim hem beni evde istemiyorlar hemde bı yere gondermiyolar kafayı yiycen artık yalakalık yapmayı bile denedim ki karakterinde asla yoktur eşimin ailesi diye hep sustum ama dün o kadar ağır konuştular ki ağza alınmayacak şeyler söylediler artık hiç durmak istemiyorum diken üstüne oturuyorum
(13,202 puan) tarafından
Eşin maddi destek oluyor bir de geline sahip çıkamadı diyecekler diye millete laf vermek istemiyor
0 oy
(13,629 puan) tarafından

Derin depresyon a girmekten korkuyosan depresyonda değilsin merak etme;)

Ben majör depresyon atlattım.
 Doktor depresyon dedikçe kabul etmiyordum ;)
.

İntihara meyilli hale gelmek... 
Karnında bebekle?

Allah yardım etsin
(149 puan) tarafından
Depresyon a girmedigimi biliyorum benim korktuğum eşim gittikten sonraki dönem beni şuan tek mutlu eden o bide çocuk doguncaki hayallerim
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Ev tutacak durumunuz yoksa mecbur kalacaksın. Şimdilik blöf yap şu arkadaşta kalacam kuzenimde kalacam de onlar bu kez gitme derler çünkü bu oğlunu tamamen gözden çıkarmaktır onu da göze almazlar
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Esin madem calisiyor neden ayri ev acmiyor...kucuck uygunsa olsa en azindan huzurunuz olur
0 oy
tarafından
Ben de yanlarında kaldım üç sene eşim ise giremediği için. Çok kötü günlerdi ama eşim bi yere gitse ailemin yanına gidip kalıyordum 
0 oy
tarafından
Benim eşim meslek olarak asker ailelerin yanında ev almak için taşınmaya karsr verdik 20 gün izin vardı alamazsak bir süre iki tarafta kalıp idare edebilirmsn dedi asla olmaz dedim ben onun ailesine kalmaya gittiğimde bile ikinci gün deliriyorm ne zaman izine gelebileceksn belli bile değil ben kalamam ne yap et kirala yeterki dedm çok şükür nasip oldu oğlumla tek kalıyoruz arada iki tarafa gidip geliyorum asla katlanamam gerçekten sabır işi
0 oy
tarafından

Ailenle neden küssün ki :( en azından şimdi onların yanına giderdin benim arkadaşımın eşi 6 aylığına göreve gitti o da gidip annesinde kaldı kayınpederi ve kaynanası çok iyi olmasına rağmen 

(149 puan) tarafından
Ben hep orda burda büyüdüm enson 16 yaşlarındayken yetiştirmeye gerildim öyle hiç bı zaman birbirine bağlı değil benim ailem ama annem iyidir hiç laf etmez ne dersem tamam der benim kus olduğum babam onun yüzünden sağda solda büyüdüm zaten oda düzeldi bu aralar barışmak istesem barışır ama çok çektirdi ozlesin istiyorum ama kaynana bu seferde gidemez diyo ben gidersem oğluyla olan tek bağlantısı da gidecek çünkü eşim tamamen benim tarafimda olduğunu belli ediyo ama onada kiyamiyyo bende üstüne gitmiyorum onun yeterince arada kaliyo diye
tarafından
Ya bu durumda babanlara git barışmak isterse barış ama zaten samimi davranamazsın seni anlıyorum çünkü benim babm da bana bi ara baya kötü davrandı şimdi.babamlara gittiğimde iyi davranıyor ama ben yine de babama gülemiyorum hep bir mesafe var annem de senin annen gibi ne desem hiç ses etmez kızmaz ben hamileyken annem etrafımda dört dönerdi canın ne çekiyor ne çekiyor diye bn de maddi durumları iyi değil diye bir şey istemezdim bir de senin kaynanan ne diye gidemez diyor onu anlamıyorum ben ona ne oluyor ki eşini üzmek istememen güzel bir şey ama 6 ay az bir süre değil ben kaynanamlara gidince.bir ara 2 gün eşimi göremedim varya çok kötü oldum resmen yaşamıyorum sandım :( hele hamileyken 1 saat bile eşim olmadan yapamazdım bir de eşin giderse sen rahat rahat dışarı bile çıkamazsın en azından annenlerde annenle çıkarsın ara sıra daha özgür olursun ya bir de ben bebeğini kaybetmiş biri olarak sana söylüyorum asla üzülme ki.yavrun da üzülmesin: ( bn hamileyken kaynanamm yüzünden bebeğimi çok üzdüm şimdi çok pişmanım asla ama asla kimse için üzülme bebeğini de üzme nerde rahatsan oraya git babanla anlaşamazsan geri gelirsin olmadı kaynanana 3 ay orda kalacam 3 ay burda kalacam de
0 oy
(883 puan) tarafından
Hemen 1+1 e çıkın uğraşmaya değmez onlarla eşin gitmeden ssenin düzenini kursun öyle gitsin
(149 puan) tarafından
Bundan 4 ay önce tam çıkacaktık ağladı zorladı duygu sömürüsü yaptı kandırdı bizi bidaha olmaz altaan alırız birbirimizi diye şimdi daha beteri oldu  şimdi bu sefer bana değil tek eşime duygu sömürüsü yapiyo göndermem sütümü helal etmem öyle böyle diye oda korkuyo beni tek bırakmaktan tek umudumuz bebek doğunca biraz daha rahatlamak
Yoksa çoktan çıkacaktık
(883 puan) tarafından
Umarım dileedigin gibi olur ama ckk zor o zaman daha çok haset olucak ve dolayısıyla tartışmaya daha çok yol acicak
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Ailenin yanına gidebiliyorsan oraya git canım yada eşin askere gitmeden ufak ta olsa bir yer tutsun 
0 oy
(20 puan) tarafından
Bunlar yuzunden sakın kendini ve bebegini strese sokma degmezler olan sana olur gt annengilde kal ne ugrasacan bunlarla hergun hergun 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 185 göst.
5 Eylül 2021 Aile kategorisinde ᗩᒪᗩᖇᗩYᗩGᗰᑌᖇᑌᑎ ᗩᑎᑎEᔕI (769 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 731 göst.
12 saat önce Diğer kategorisinde Ozinin Annesi (75 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 429 göst.
0 oy
19 cevap 661 göst.
26 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Aliye (3 puan) tarafından soruldu

378,271 soru

11,321,983 cevap

34,767 kullanıcı

...