+1 oy
1,120 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
tarafından kapalı

image

image

image

image

image

image

image

Merhaba hayırlı akşamlar lütfen postu şikayet edip kapatmayın inanın çok zor durumdayız evim yandı ve işin en kötü yanı kiracıyim ev sahibi çok üstümüze geldi sosyal yardımlaşmaya baş vurdum bir miktar nakit verildi onu da evin tadilatina verdim elde avucta hiç bişey kalmadı sizden ricam çocuklarım kıyafetsiz kaldı kendimi geçtim evimde bir bardak bişey kalmadı ordan buradan kolu komşu az da olsa yardım etti ama inanin eksikler çok fazla çaresiz kaldım buraya yazıyorum Allah rızası için kullanmadığınz ev eşyası çocuk kıyafeti varsa yardımcı olun çok özür diliyorum utanarak yazıyorum hakkınızı helal edin 

İnandırıcı değil diyen internet nerden buldun diyen arkadaşlar çok incittiniz sağolun Allah herkesin kalbine göre versin yardım etmek isteyen olursa da Allah razı olsun o imalardan sonra ben kabul etmiyorum.

notu ile kapatıldı: Yasak post

18 Cevaplar

0 oy
(24 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Bana hiçte yalan gibi gelmedi para istese hadi diyecem oyle düşünün ama cocuklarn eski kıyafetini isteyecek kadar zor durumda kim baskasnn kıyafetini çocuğuna giydirmek ister o kıyafetleri diyelim satmak için istiyor ne kadar eder ki en fazla.internet konusuna gelecek olursak o kadar da yapmayın arkadaşlar telefon internet şu anda keyif aracı değil çok büyük ihtiyaç.bi telefon faturası ne kadar olabilir ki onunla gidip çocuğuna kıyafet alabilir mi bu devirde herşey bu kadar pahaliyken.biraz empati yapın lütfen...benimde evim beş ay önce yandı benle 1 yaşındaki oğlum tek evdeydik kendimizi zor dışarı attık esyam hicbisey kalmadi herseyim kül oldu yine çok şükür oğluma bişey olsaydı hicbisey onu geri getiremzdi su anda eşim başka bı işe girdi eşyalari ufak tefek ikinci el alıyoruz önemli olanlardan başladk.cok  şükür düzeldi herşey bizim ev sahibi de onun elektriginde sorun olduğu halde bizden parayı istiyor itfaye raporu da çocuk yakmış diyw çıkardı o yüzden devlette yardım etmedi çocuğum çakmak tutmayı bilmezken sadece gece doğru düzgün eve bakmadan kafalarına göre rapor çıkardılar ama ben yine her zaman çok şükür diyorum beterin beteri var.hersey düzelir zamanla yeterki beklentiniz sadece Allah'tan olsun rabbim yardımcınız olsun keşke elimden bişey gelse özelden donermisnz bana 
(24 puan) tarafından
Eğer bana diyosan cahil diye saçma sapan konuşma cahillikle ne alakası var bizim nerelere müracaat ettiğimizi biliyormusnda cahil diyosun bu saydıklarıni biliyorum heralde bilip bilmeden boş konuşma senin gibi oturduğum yerden tanımadığım bilmediğim birine cahil diyip çok bilmiş olacağıma cahil olmaya razıyım ben bu şekil
tarafından
Yardımın da kötü kalp ve zihniyetinde sana kalsın önce siz o kalbinizi temiz tutun sonra millete cahil misin gibi imaalarda bulunun ayrıca nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama doğu tarafı o kadar büyük bir inceleme yapılmıyor maalesef anladınız mı şimdi!!!!
(24 puan) tarafından
Boşver kendisi cahil olmasa içeriğini bilip bilmeden oturduğu yerden cahil demezdi insanlara size benden tavsiye (mor Wampir) hiç kimseyi kınamayın insan kınadığını yaşamadan ölmemiş
(927 puan) tarafından
Evet cahillik tastiklendi. Bu yazımdan kınamayı nereden çıkardınız :D
(24 puan) tarafından
Yaa boş boş konuşup durmayın yazınızı bı iyi okuyun sonra boş boş yine konuşun
-Reklam-
+2 oy
(102 puan) tarafından
Postlarınıza felan baktım bana pek inandırıcı gelmediniz benim kendi şahsi fikrim herkesin yorumu kendisine kalsın! Okadar ihtiyacınız varsa nasıl internet yapacak parayı buluyorsunuz internet yapmayın o para ile birikim yapın siz yapmıyorsanız bile kontör parası veren biri varsa bile alın parayı biriktirin madem zor durumdasınız inanın internet yapıp buraya post açmazsınız 
tarafından
Allah herkesin kalbine göre versin diyorum başka bişey demiyorum yardım etmek isteyen de çıkarsa ben kabul etmiyorum Allah hepinizden razı olsun sağolun çok incindim
tarafından
Haklısınız gerçekten sağolun ben çaresiz kaldım o yüzden
(2,353 puan) tarafından
Ben 4.5 senedir burdayım böyle postlara inanmam iki sebebi var benmde savunduğum birincisi gercekden çocukların muhtaç durumda olsa elindeki telefonu satarsın alırsın en azndan idare edecek kadar bişey ikinciside senin ikinci el dediğini burdan. İsteyip madurim diye  alıp da letgoda dolapda satanları gördüm ben
(7,612 puan) tarafından
Dogrudur telefonunu satsa napacak peki telefon suan hayatimizda en onemli yerlerinden birini almiyormu
tarafından
Telefonu satsam ne eder bilsem büyük bir miktar eder sizin kadar aklım var zaten satarım çocuklarım için sağolun çok düşüncelisiniz
+1 oy
tarafından
Allah hepinizden razı olsun yargılayan arkadaşlar çelişki konuşuyor diyen arkadaşlar size niye yalan söylüym kaç posta yardım istedim hepsinin içeriğini bakıp okuyun sonra yargılayn yardım fikir amaçlı istedim başka da istemedim Allah hepinizin kalbine göre versin 
(927 puan) tarafından
O zaman yangın raporunu paylaş yardımcı olalım
tarafından
Her hangi rapor verilmedi
(927 puan) tarafından
Ev hasarlı olduğu durumda rapor verilir. Haber yapılır
+1 oy
(1,429 puan) tarafından
Hiç bir zaman bu post sahibi yargilamaya hiç birnizin hakkı yok. Bu kadını ben taniyorum çok öncelerde ozeldende konsutugmuz olmuştur. Eşindenn cok çekdi sonunda barıştılar duzenli hayati oldu yuvası yendien kuruldu şimdide bu başına geldi , yargılamayın guamhini almayin kadının
tarafından
Sağol canım Allah razı olsun
(1,429 puan) tarafından
Allah sendende razı olsun , onemli olan canınız sağ olsun, vardır her şerde bi hayır . Rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın cocuklarınında eksiklerini tez zamanda tamamlarsın inşAllah
(927 puan) tarafından
Peki yangın çıktığı konusunda nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz? Özelden konuşma ile nasıl ikna oldunuz durumunun kötü olduğunu ?
(1,429 puan) tarafından
Alən ekran goruntusunu googlede falan aratın bakın bajalım bu resmin aynisi cikarsa yalancidir post sahibi sadece intenretden falan resim değil bu, burada paylaşmış sadece
tarafından
Canım boşver laf anlatma kalpleri o kadar kötü ki
0 oy
(244 puan) tarafından
Çocuklarıniz kız erkek yaş 
tarafından
Tekrar geri döndüm babamlar arkamda olmadı çocuk konusu için bende yavrularımı bırakamadım
tarafından
Bostaniçideyiz
(679 puan) tarafından
Ha öylemi bende karşıyakadayim
(1,329 puan) tarafından
Aşağıda lokantada çalışıyor yazmışsınız şimdi inşaatta herhangi iş yeri yok diyorsunuz
tarafından
Lokantada çalıştığı zamanlar geçen yıllardır eski postalarda vardı o işi bıraktı şuan inşaata
0 oy
(119,297 puan) tarafından
allah yardimcin olsun bugun bi post vardi bebegimi maybettim diye okudum ama yazmadim senin degildi dimi o post
tarafından
Allah razı olsun canım yok benim değil şükür bizde bişey yok ama eve dair hiç bişey kalmadı
(119,297 puan) tarafından
caniniz sagolsunda gerisi halolur insaallah
tarafından
Allah razı olsun sağolun
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım Rabbım ferahlığa çıkarsın çocukların büyük yoksa kızımın kıyafetlerini gönderirdim 
tarafından
Allah razı olsun düşünmeniz bile yeterli çok sağolun
0 oy
(7,946 puan) tarafından
Neyden çıktı tam olarak yangın acaba 
tarafından
Elektrikli soba
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Kusura bakmayın ama hiç inandırıcı değilsiniz. Her postunuzda devamlı yardım istemişsiniz. 
tarafından
Herkes kalbinin ekmeğini yesin bişey demiyorum mecbur değilsiniz yardım etmeye böyle kötü yargılamaya
0 oy
(1,084 puan) tarafından
6 ve 4 yaş mış çocuklarınız benim kızım daha 8 aylık ama size yeni beğendiğiniz kıyafetleri atabilirsiniz almak istiyorum. Hem çocuklarınız hem sizin için.
(927 puan) tarafından
Yapmaaaaa Umay
(927 puan) tarafından
Gerçek olduğuna inanıyor musun çok çelişkili konuşuyor diğer postlarda ve burada :)
(1,084 puan) tarafından
Yaa gerçek değil gibii dediğinde bir inceledim hep çelişkili ve sürekli yardım istemişş
tarafından
Allah razı olsun sağolun kalsın inanmıyorsaniz teşekkür ederim
0 oy
(182 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun hangi mahallede oturuyorsun bnde Van'da oturuyorum 
tarafından
Bostaniçideyiz
0 oy
(7,612 puan) tarafından
Canim konya eregliye gelme sansin olsa kiyafette veririm 1 yastan 4 yasa kadar dolap koltuk var biraz eski ama idare ederdi ama benim gondermem mumkun deil Allah yardimciniz olsun imsallah
tarafından
Allah razı olsun yardım etmiş kadar oldunuz en azından burda bir çok insandan daha iyi niyetlisiniz çok teşekkür ederim
(7,612 puan) tarafından
Valla cok uzuldum elimde kaldi esyalar benimde belki isine yarardi kuzum da ev tasiycaz bizde biraz sıkıstikta keske gonderebilme sansim olsaydi
tarafından
Allah razı olsun sağolun
0 oy
(8,914 puan) tarafından
Önce annenin kiracisiydin şimdide ev sahibi sorun çıkarttı diyorsun evin yandiysa ki buna inanasim gelmiyor belediyeler bu konuda ücretsiz destek oluyor tadilat işlerine eşim lokantada günlük 100 tlye çalışıyor dedin şimdi esim tadilat işlerine gidiyor diyorsun ister kız ister alın ama kimse inanmadı inanmaz çocukların küçük degil sende çalışabilirsin bakimevine verip ama çalışmayıp yardımlarla geçinmek daha kolay tabi kimse alın teriyle kazandığı emegini çalışmadan yardım isteyen birine heba etmez
(8,914 puan) tarafından
Günlük kac tlye hangi bölgede iş olup olmadığını sormadım önceki postlariyla şimdiki yazdıklarının celiskisini sorguladim ayrıca doğu bölgesinde 5 yıl görev yaptım iş imkanini olanaklarını neyin olup olmadığını gayet iyi biliyorum
(623 puan) tarafından
Şuanki piyasadan haberiniz olmadigi gayet açık yardim etmemek icin yardim edene de mani olmaya calisiyorsunuz gbi geldi bana ..
(8,914 puan) tarafından
İsteyen eder istemeyen etmez buna karisamam fakat çelişkiyi sorgulamak herkesin en doğal hakkidir
(623 puan) tarafından
Sebeplerini acikliyor ama tabiki dusunursunuz neden bunu boyle paylasti neden bunu boyle diye ama sorarak ogrenebilirsiniz
(123 puan) tarafından
Filiz ol hadi yardımcı sen o zaman millete satasacagina
0 oy
(623 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun bacim . Keske yapabilecegim bisey olsaydi 
tarafından
Allah razı olsun kardeşim düşünceniz inanın ki çok şey ifade etti sağolun
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Doğulumusun sen eğer Doğuluysan bilirsin bizim oralarda kimse akrabasını darda koymaz herkes elini taşın altına koyar örnek verim geçen kuzenimin eşi beyin kanaması geçirdi 400 bin TL ameliyat masrafı çıktı ailesi eşi dostu topladı verdi o parayı 
tarafından
Doğuluyum eski postaları oku canım aramız kötü akrabalarla yardım eden oldu ama yetmedi o kadar çok eksik var Allah razı olsun canım en azından düşündün yazdın
(2,264 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun
tarafından
Allah razı olsun kardeşim
0 oy
(679 puan) tarafından
Ya kizlar neden hemen kadını yalanciya cikartiniz ki kız hiç yardım istemişki yardim etmiyecekseniz görmezden gelip çıkın insanları yargilamayin
tarafından
Fikir yardımı istedim ya her halde ona yardım diyorlar boşver canım herkes kalbinin ekmeğini yesin
(679 puan) tarafından
Evet vala tek tek baktım postlarina hiç yardim istemişsin ki
tarafından
Boşver canım haksız çıktıkları için susuyorlar simdi
0 oy
(931 puan) tarafından
Yuh ya interneti nerden buldun diyen var.Pess diyorum size
(24 puan) tarafından
İşte hayatı güllük gülistanlık yaşayanlar kafasına göre konuşur hep
0 oy
(185 puan) tarafından
Yangın raporu tutulmuştur cnm itfaiye neden cıktığını arastemştr paylaş yardımcı olalım
(185 puan) tarafından
İnanmadıgımdan değil zor bi durum sadece sebebini merak ettim
tarafından
Canim soracam şimdi ama her hangi birşey elimize verilmedi

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 283 göst.
14 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Birmucizeolsunn (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 857 göst.
18 Ocak 2021 Aile kategorisinde Elifhanim01 (9 puan) tarafından soruldu
0 oy