+1 oy
511 göst.
Diğer kategorisinde (9,651 puan) tarafından

2 3 gun geçicek adeti neler etkiliyor ? neden gecikiyor ? Olması gereken zamanda olmasını kolaylaştıracak yöntem var mı?  Kanama bazen yeteri miktarda olmuyor ve bu daha rahatsızlık veren bir durum. Bunun için yapilacak bildiğiniz şeyler var mı ?  

Bu sorular şuanda benim merak ettiklerimi. Reglim bazen kısa ve az oluyor o ay kasiklarımda şiddetli ağrı batma yaşıyorum. Ve bunu neyin etkilediğini bir türlü tespit edemedim. Benim gibi başkalarında vardır belki diye bilgi alışverişi yapalım istedim. 

Bu arada 3 gun gecikti:(

11 Cevaplar

+3 oy
(1,908 puan) tarafından
Yapacağın tek şey doktora gitmek biz bukadar soruyu nasıl cevaplayallim herkezin vucud yapısı farklı 
(9,651 puan) tarafından
Aslında birseyimin olduğunu düşünmeden normal birşey sanıp açmıştım bu postu
(1,908 puan) tarafından
Sanki var gibi duruyor tabiki dr daha iyi bilir
(9,651 puan) tarafından
Bakalım 1 2 gun ıçinde regl olmazsam giderim mutlaka doktora teşekkür ederim
(1,908 puan) tarafından
Rica ederim tekrar gecmis olsun
(9,651 puan) tarafından
Teşekkürler
-Reklam-
0 oy
(48,634 puan) tarafından
doktora git.kuzum belki cikolata kisti vardır belki baska biseydir adeti sokturmek için bi ot iciyorlardi ama.unuttum benimds hep bir hafta onden gelir
(48,634 puan) tarafından
bide cok konusuyo lafida bitmiyo sirinlik yapiyo baristin mi diyo tam uyucak derken ayaklarini saklambaç oynatıyor ☺️
(9,651 puan) tarafından
O nasıl oluyo öyle:D :D :d kız senin cadı gene tatliliklarda yapiyo daha ne :D
(48,634 puan) tarafından
ayağını öbür tarafa koyuyo buldum seni sobe diyo yada kac kaç yapiyo☺️ kiz o degilde hayal dunyasi cok genis ya heidi cizgi film vsr ya orda teresa tepeye cikiyoda carl ve peter tirmaniyo o kalmis aklında cik mutfak masasina teresa oldum diyo hadi peter çıkabilirsin diyo asagi egilmis sesleniyo neyse kucağıma almak icin gittim anne haydiyi ezdin bastin ona diyo erken değil mi bunlar icin ya
(9,651 puan) tarafından
Vahy maşallah canım ya bencede yaşının ilersinde bir çocuk aman çok dikkatli ve güzel yetiştirmek lazım iq şu yüksek elacimin baya erken bunlar için bence.. hiç gittin mi canım bu konu için dr ye
(48,634 puan) tarafından
yok canim gitmedim aklima bile gelmedi
0 oy
tarafından

Sen blogger olabilrsin o ışığı gordum sende 

Simdi hangisine cevap verecgimi şaşırdım 14 ay sonra ilk kez oldum hic bir duzen yok 
(9,651 puan) tarafından
:D :D canım benim ya inşallah:D
0 oy
(12,777 puan) tarafından

Bunu anlaman için her ay hormon testi ve doktor usg ile bakması lazım adet olmadığın da kist olur öbür ay kist gider çok olursun ve ağrı olur sitres hava değişimi de değiştirir  cnm benimde bı ay az diğer ay çok oluyorum bazen 1 ayda 2 kez 1 ay olmam bu hormonum ile alakalı ve yumurtaliklar ile yumurtalıklarım bekarken vücuduma göre az çalıştığı için regl gecikmesi olmaması old söylemişti doktorum hatta gebe kalmam için tedavi girebileceğimi ben hep olmaz düşüncesi içinde iken ama rabbim ikiz nasip etmisti :)

(9,651 puan) tarafından
Mucize işte:) ben aslında buraya yazana kadar bi sorun olucağını düşünmemiştim şuan bi doktora gitmek gerekiyor dedim kendi kendime.. ki yarın obur günde olmazsam mecbur :)
(12,777 puan) tarafından
Ama 1 hafta 10 gün gecikmesi veya erken gelmesi doktorlar normal diyo
(9,651 puan) tarafından
Bencede normaldir :) ama gerçekten insan stres yapiyo geciktiği her gun
0 oy
(1,984 puan) tarafından
Stres çok etkiliyormus gecikmesini yada içilen ilaç varsa etkiliyormus  canim
(9,651 puan) tarafından
Ne stres ne ilaç ikiside yok ama hadi hayırlısı :)
0 oy
(643 puan) tarafından
Canım instada birgebeningunlugu var ordan adet gelmesu için masaj şeklini paylaşmıştı ben doğumdan sonra 7 ay boyunca adet olmadım o masajla oldum sonra gecikince yine yaptım ve geldi bi doktora gorunmende fayda var yinede senin 
(9,651 puan) tarafından
Aa bak bulursam mutlaka bakiyim.. önemli birşey olucağını buraya yazana kadar düşünmemiştim acikcasi
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Adeti en çok etkileyen şeyler 

Birincisi stres

İkincisi tukettigimiz yağlar.

Üçüncüsü ise bir sağlık sorunu..egerki sağlık sorunu yok ise son iki seçenek etkiliyor birebir yaşadım doktor bile demişti..

Regli dusunmiycen ne zaman olurum olmam kısa sürdü uzun sürdü ağrılı oldu vs

Oluruna birakirsan hormosal olarak düzene girer emin ol 

Çünkü beynin neyi düşünerse o hormonlara etki ediyor 

(27,353 puan) tarafından
Normal o kadarı dediğim gibi stresten uzak duruşa. Herşey düzene girer ve regli düşünme.
(9,651 puan) tarafından
Şu adet takibi uygulamasını kaldırsam mi napsam :D
(27,353 puan) tarafından
O çok piskoloji bozuyor yaa ben normal takvime kayıt ediyorum öyle hesapliyorum oluruna bırak gitsin
(9,651 puan) tarafından
Off hemde nasıl he :D 1 gun gecikti 2 gun gecikti zaten stres oluyorum bide o strese sokuyo he
(27,353 puan) tarafından
Takılma amannnn
0 oy
(1,327 puan) tarafından
canım fsh amh testi yaptirdin mi benimde çok düzensizdi ve bu testler yapıldı menopoza yakın cıktı bu çok etkiliyor adeti birde testere dişli aslan pencesi kullan adet sokturucu özelliği var 
(9,651 puan) tarafından
Aktardan mi alınan birşey?  Aslında her ay düzenli günü gününe olurum birtek bu ay 3 gün gecikti
(1,327 puan) tarafından
aktardan alabilirsın hamile misin yoksa canım :))
(9,651 puan) tarafından
Sanmıyorum açıkçası ama ne biliyim gecikti diye düşünüyorum ve korkuyorum
(1,327 puan) tarafından
Allah hayırlısı ne ise onu versin sana İnşaAllah canım
(9,651 puan) tarafından
Amin cumlemize canım;) inşallah hastalık tarzı birşey yoktur da hayırlısı
0 oy
(6,681 puan) tarafından

Yeni dogum yapmişsan normal ama oyle deyilse hadi gozun aydin:D

(9,651 puan) tarafından
Amannnn... her geçen dakika tedirginlik artıyo:/
0 oy
(207 puan) tarafından
pcosluyum ben en erken 15 gun gecikir bazen 2 ayda bir 3 ayda bir adet olurum hatta artık 3.ayında doktora gidip ilaç alıyorum adet söktürücü . Ilk bebegim kendi oldu ama düştü malesef. 3.ci 1 sene olmadı sonra tedaviyle oldu. ama 1 hafta erken veya geç gelmesi normal tabi en doğrusunu doktor söyler muayene şart 
0 oy
(678 puan) tarafından
Bacım sen bunu google sor daha iyi 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 451 göst.
14 Kasım 2018 Güzellik-Bakım kategorisinde Emooş (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 43 göst.
5 Haziran 2023 Diğer kategorisinde eskilerdennn (114 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 230 göst.