0 oy
409 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (28 puan) tarafından
Hanımlar fazla kilolardan nasıl kaçındınız hamileykenn

21 Cevaplar

+2 oy
(2,244 puan) tarafından

En İyi Cevap
Hamur işi yağlı ve abur cuburdan uzak dur bebeğine yararlı olan tek şey protein ve kalsiyum yumurta tavuk balık mercimek kuru fasulye nohut yeşil sebzeler ıspanak vs peynir yoğurt ceviz çiğ badem fındık ve meyve portakal armut elma ağırlıklı beslen sana kilo yapmazken bebeğine en yararlı besin bunlar ekmek yememeye çalış kızartma türü yeme abur cubur da kararınca canın çok isterse ben hamur işi çok tükettim bir ayda 5 kilo birden aldım doktorum böyle giderse tansiyona yol açar dedi ekmeği kestim abur cubur yemedim iki haftada 2 kilo verdim hamilelikte 
-Reklam-
+1 oy
(27,352 puan) tarafından

Kacinmadim alabildigim kadar aldım

(28 puan) tarafından
Vaay ..
+1 oy
(667 puan) tarafından
Öle çok deil canım 20 kilo aldım :D:D
0 oy
tarafından
Sebze meyve salata ye bol bol hamur isinin ne bebege ne sana faydasi var
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Az ve sık yiyerek gece hiç bişey yemedim 
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Canının her istediğini ye ama ölçülü ye insanın canı sürekli birşeyler yemek istiyor o zan da kalorisiz şeyler ye ekmek yeme bı faydası yok ağzın boş durmasını istemeyince salatalık , elma , havuç kemir dur süt iç mesela 
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Ekemek ve abur cubur tüketimini azaltabilirsinn bol bol su ic ödemin oluşmasinnn oda kiloyla karistiriliyor cunki 
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Ben ekmek yemedim abur cubur yemedim hamur isine kaçmadım.. ikiz oldukları halde 20kilo almıştım. Az ve sık yiyordum
0 oy
(2,852 puan) tarafından
İlk 6 ay sebze ağırlıklı beslendim 4 kilo almıştım
0 oy
(964 puan) tarafından
Asla kacinmadim 38+3olduk 11 kilo almışım bakalım kaçla dogurcam ama meyveyi cok yedim cevizi ve yumurtayı yemeklerle ekmek yememeye çalış sadece bu 
0 oy
tarafından
Bol bol su içtim günde 4 litre falan oluyodu 9 kilo almıştım doğumdan bir ay sonra 17 kilo verdim doğumdan sonra da içmeye devam
0 oy
(712 puan) tarafından
Ne kadar kaçınmak istesem de kaçınamadım 18 kilo aldım ama 29 kilo geri verdim doğum yapınca
0 oy
(883 puan) tarafından
Valla canim ckksukur ben ilk hamileliğim olmasina rağmen 10 kg almıştım herşeyde tatmistim yemistimdde ama çok af edersin b.okunu çıkarmamak lazım görümcem 25 kilo almış doktor artık yeter demiş ne. Bulursa yiyo yani ablamda öyleydi valla ben oylelerini boşbogaz olarak görüyorum benim fikrim
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Hamileyim diye eski yeme düzeninden çok şaşmamak lazım. Doktorum bana ilk günden yağlı ve hamurişi yeme demişti hoş dinlemedim istediğim kadar yedim ama 11 kilo aldım. 
0 oy
tarafından
Kilonun normal olduğu tek süreç doğum :) o yüzden 9ay sallaaaaa
0 oy
tarafından
Bebege kilo aldiracak ve kendin icin de sekerlj unlu karbonhidratli seyler çok yememek
0 oy
(657 puan) tarafından
Ne varsa yedim sabah öğle akşam 19kilo aldım yemekten kilolardan kaçamadım
0 oy
(392 puan) tarafından
Hiç kacinmadim. Sadece abur cubur filan yemedim. Bol protein sebze ve su. Ona rağmen 20 kilo aldım. Ama normal doğum yaptım 10u iki gün sonra gitti
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Diyet listeme uyarak

0 oy
(55 puan) tarafından
58le hamile kaldım 64le doğum yaptım çalışıyordum ve yemek yemeye fırsatım olmuyordu nerdeyse  hiç kilo almadım nerdeyse karnım bile belli olmadı doğumdan sonra çıktım 70e 16aylik oldu oğlum 58suan diyete devam 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 172 göst.
17 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lavanta... (232 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 80 göst.
14 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Merveeeee (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 162 göst.
18 Ağustos 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde Selimin annesi (9,007 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 316 göst.
20 Nisan 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Muhammedelifmertomer (49 puan) tarafından soruldu

380,080 soru

11,378,137 cevap

34,863 kullanıcı

...