0 oy
1,036 göst.
Diğer kategorisinde (47 puan) tarafından

Kızlar kaynanamdan nefret ediyorum ortalığı çok karıştırıyor. Sözde haca gitmiş gelmiş ama hacı insan böyle olmaz. Ben aydının Bi köyünde oturuyom ailemde izmirde kız kardeşimde eşimin cocukluk arkadasıyla evli ve aydında şehirde bana 1 saat 40 dk uzaklıkta şimdi sorunuma gelelim gerçekten kafayı yiyeceğim..

Kayınbabam ise lafını bilmeyen bir insan kaynanam benim herşeyime karısır evime bir şey alayım ufak Bi cicek dekoratif mesela onu bile hemen fark eder herşeyi irdeler eşimle olan yatagıma kadar sorar. Eşim evlatlık cocykları olmamıs kayınbabama köy yerinde biraz varlıklıklı biri ve hep ben olmasam siz aclıktan ölürsünüz diyip duruyor ve bugüne kadar pek yardımını görmedik 3 aylık bebeğim var daha 1 zıbın alıp getirmediler paraları gideceğine canım gitsin diyorlar var yemezler hergün ot yerler kınamıyorum..  Çok sinirliyim az önce anlamsızca yazdım postu ve suan düzelterekyazmaya calısıor um.

- bugün kaynanam bize geldi benim aileme ailemin bana gidip gelmesini istemiyor. Geldi işte ilk eşimin öz annesiyle gelini yemekhaneye işe girmişler bende daha evvel izmirde hastanede yemekhanede çalısıordum izmirde cok özgür cok güzel hayatım vardı neyse ben dedim ki ben de şehirde oturuyo olsaydım direk annesiyle yemekhaneye girerdim daha evvel calısmıstım işi biliorum DİE oda oraya gidcen elin bulasık tan cıkmıor burda tarlaya yömye git dedi bende anne kendi tarlamızda calısırım ama yömye gitmem dedim cünkü hayatımda tarla işine hiç gitmedim neyse böyle baya laf etti durdu sonra deidm bende evi temizleleyim yarın kardeslerm gelecek onlarla vakit geciririm DİE kız kardesim evli diğerinde kücük 11 yasında gecen hafta evli olan gelmsti kahvaltıya kahvaltıyı görünce morali bozulmuştu zaten kimseye bisey yedirme dior neyse dedi ki oda ne var durmadan geliyor alsam kocası geldimi eve kadın ister aş ister bende dedim sabah gelio kocası gelmeden gidiyor ve kocasınında haberi oluyor o sana geldimi sende ona gidiyon yol parasına yazık en aşağı 30 tl gidiyor 15 gidiş 15 geliş kimseye birşey yedirme el yemesin baya lafını soktu soktu sonra kapımın önünde çöp vardı çöpü karıstırdı hani ne atıyorum DİE baktı cıktı gitti..

Kayınbabama yalan yanlıs yok dio ben şehire gitcem orda öz annesiyle işe giricem etcem DİE baya bişe anlatmış işte kayınbabam beni aradı.. İşte sen şehire gitçekmişssin tarlada calısmıcakmıssın Allah senin kör yanından baksın oğlunla sınan eşin seni bırakıp gitsin sen bize geldin benim ocagımı söndürdün anneni arıcam gelsin seni alsın  baya saydı Benim kendimi ifade etmeme izin bile vermedi ben diorum ki ben öyle demedim annem yalan konusuyor hayır annen asla yalan konusmaz sus dior evden cıkın kiracı koyar keyfime bakarım benim size ihtiyacım yok baya saydı işte kapattı eşimi aramıs aksam gel konusmaz DİE neyse onlar konustu lar eşim köpürür durur dedi bişe anlatmadı sorma dedi

Neyse durmadan annemi arıomus annem acımadı sorunları biliyordu neyse tutmus teyzemin kocasını aramıs ve ben o eniştemden nefret ederim cok bosbogaz demiş işte torunum bize getirmiyor göstermiyor bize gelip gitmez baya anlatma salı günü bize gelecekler işte konusmaya neden benim basımda babam yokmu eniştem kim oluyor da onu arıpsun babam sınır küpü oldu neyse ve her akşam biz onlarda yemek yeriz bir akşam gitmezsek kıyamet kopar ben burdan yapar götürürüm evimde yemem oraya götürürüm kaynanama orda yaparız ortalığı hep kaynanam karıstıpr burda 2 arkadas edindim ve bana onlara gitme onlarda sana gelmesin kızlar bana gelmiyor bile gelsede gizli gizli dio sanki senin evine gelsek evini yixekmişiz gibi söylüyor kaynanan DİE burda tüm köy bunların ne oldugunu biliyor bileziklerini de aldılar biz saklı az DİE banada vermediler vermezlerse ben çaldırırmısım aileme bile eşim götürdüğünde hastaneye gidiyoz DİE götürüyor herşeyime karısıorlar İzmir gibi bir yerden köy yerine adabte olmaya calısıprum ama bunlarda üstüme gelir sinirlerim alt üst oldu ve evlendim 17 günlük evliyken eşim askere gitti ve ben ilk gece hamile kalmışım ee 3 ay önce doğum ettim ben 8 aylık hamileyken 2 3 gün onlarla tarlaya gidip tütün kırdım ama ben onlara göre tarlaya gtmiotmsm 1 cay demlemiormusum ben dedim baba Allah görüyor ben birşey demiyorum

Allah kör yanından baksın lafı cok zoruma gitti artık onlara gitmem hep böyledirler çünkü ve çok sinirli ve çok üzgünüm eşime gidelim diorum oda dursun Bi zaman gösterir dior kirada da yapabilirmiyiz bilmiyorum bebeğin bezi masrafı kira elektrik su araba boğazımız var ama Bi yandan da bende calısırım eşimde bakarız diorum ama kendi annemde edende kovsa cıkma dior eşimde dursun Bi zaman gösterir dio eşim dio ben 22 senedir çekiyorum bunları yaranamadım senmi yatancan dio anlamadım bişey cok üzgünüm dertleşmek istedim.. :(((

9 Cevaplar

0 oy
(833 puan) tarafından
Aynı şeyi tekrar niye yazdın ki okadar uzun ki nasil okuncak bu
(47 puan) tarafından
Kimileri anlammaıs diğer posttaki yazıyı sildim
(833 puan) tarafından
Valla başta senin kocanın hatası var kusura bakma ama
(47 puan) tarafından
Nasıl yani
(833 puan) tarafından
Bak kuzum benim kayinvalidem yok 8 yıl önce vefat etmiş. Kaynatam buyukbabanne kaynimlaeltimgile 1 yaşıyorlar Yukarda Allah var benim eşim babasına benim evime benim işime benim kavuşma dövüşüme karışmayın diyo
(47 puan) tarafından
Benim eşimde dio ama anlamıyorlar eşimde tatsızlık olmasın DİE her aksam oraya yemeğe gidiyoz ama napsakta karısır lar dünyanın lafını sayarlar 1 ev verdiler basımızı kel ettiler İzmire gittik i eşim hep Bi yalan uydurur uydurmak zorunda benzin parası gidiyor DİE dünyanın lFını yapıp durur
-Reklam-
0 oy
tarafından
Durumun varsa git ama gidince zorda kalcaksan görmezden ge bence az önce de dedim 
(47 puan) tarafından
Ya durum derken bir yere borcum yok gitsek işe girecek mesela ben en azından oğlum 6 olana kadar calsmcm sonra bende girsem diorum aylık 5 5 bucuk askeri ucretten maas 1 milyar kiraya versek geri kalanı la eksikşermz cocuk masrafı falan yaparız neden yapmayalım ki ama işte bilmiorm eşime gidelim diorum biraz duralım zaman gösterecek dior ailesinde seviyor ama onlarda kızıyor
tarafından
Duygusal davranma öfke ile hareket etmeyin mantıklı düşünün öyle karar verin bence
(47 puan) tarafından
Blmiom npcz
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Çok zor çok rabbim yardımcın olsun. Cidden gelinler naparsa yapsın bi kulp takıyorlar. Bende evin içindeyim herkes keyfine bakarken ben kaynana kayinbabama bakıyorum bi allah razı olsun demez seninki gibi anca ben olmasam açlıktan ölürsnz der. Onlara ölüm yok sanki sen yüreğini ferah tut sessiz sakin kal kuzum sorulursa açıklamanı yaparsin esin seni biliyor arkandaysa hiç yıpratma kendini boş yere bunlar için herşey olacağına varır 
(47 puan) tarafından
Ama hep böyledirler kaynanam herseyi yanlışsa cekip kayınbaba ı üstüme salar ya eşim asker kendim hamileyim misafire cay verdim 2cay bardağını yıkamadm DİE kayınbabama demiş beni hüngür hüngür aglattılar neler cektirdiler Allaha havale ediyorum. Sessiz kaldıkça agzıma sıcıyorlar
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Valla öyle birisinin evinde asla oturmam gider evde bir şeyler yapıp,satarım.Esime ve eve destek olurum ama olurum o evde oturmam.Kaynanan kim ya sana şunu cagiramazsin bunu cagiramazsin diyor
(47 puan) tarafından
Ya evime aldıgım eşyaya kadar karısır para gitmesin dior mezafamı götürcex anlamadım evine misafir geldimi sadece cay koy yanına bişe koyma dio aksamları TV ısıgımda otur kimse seni evde sanmasın gelmesin dior zaten kimseyi tanmıorm tek 2 gelinle arkds oldum
(6,203 puan) tarafından
Ayyy sanane deseydin hasta mı ne.Sen mi veriyosun parasını alla alla
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Canım Allah yardımcın olsun sen nasıl katlanıyorsun böyle insanlara... Ben asla katlanamam resti çekerim umrumda olmaz.. 
(47 puan) tarafından
3 aylık bebem var eşimi çok seviyorum onun sevdasına İzmir gibi yerden köye geldim izmirde özgürce yasardm hayatı ama burda evden cıkmıom deli olucam deli etcekler nPcM bilmiyom varlıklı DİE ona muhtacız sanıor
(1,019 puan) tarafından
Haklisin cnm sana eşini bırak demiyorum ama esin de demis ya katlanamiyorum diye oda katlanmak zorunda değil ki.. kendi ayakları üzerinde dursun ve karısını ezdirmesin en önemlisi sen kendini ezdirme ya.. Kayinbaban seni arayıp ne hakla beddua eder aklım almiyo..
(47 puan) tarafından
Karı gibi adam Allaha havale ediyorum
(1,019 puan) tarafından
Kız ne adamlar varmış..  bnm kayinbabamdan Allah razı olsun valla 2 güne bi arar hal hatır sorar 4 gün aramasın arayıp özür diler müsait degildim kızım der.. Insan olmak başka valla...
0 oy
(1,084 puan) tarafından
Kocan anasına babasına seni ezdiriyorsa suç tamamen onda. Çenelerini kapatması gereken o. El kızı gibi gördüren o. Çek kenara kocanı konuş niye kendini ezdiriyosun laf bilmez asalak tiplere. 
0 oy
(55 puan) tarafından
valla ne kaynana var ne kayınbaba ne kardeş ne baldız kayın bazen çok uzuluyorum eşimi yanlız görünce  keşke olsaydilar diye ama böyle şeyleri duyunca iyikide yok diyorum Allah yardımcınız olsun 
(1,019 puan) tarafından
Boşver cnm.valla iyikide yok.. sen eşine hepsi ol gerek yok..
0 oy
tarafından
Yazar ol canım sen bu kadar yazıyı okusam zaten burda işim ne giderim okul okurum
0 oy
(1,440 puan) tarafından
Eşinin öz anne babası degillermis büyütmüş olabilirler ama yuvanizi yıkmaya çalışıyorlarsa görüşmek zorunda degilsiniz, durumunuz olduğu gibi evlerinden çıkın o çevreden uzaklaşın kendinizi köle etmeyin onlara başka çareniz yok 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 351 göst.
3 Ağustos 2021 Aile kategorisinde funda_trkgl (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 397 göst.
26 Ocak 2022 Aile kategorisinde Selimbebek (942 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 403 göst.
29 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 495 göst.