0 oy
270 göst.
Diğer kategorisinde (1,755 puan) tarafından
Kızlar mesela hamile birine vereceğiniz tavsiye öneri bunu yapmalısın bunu yapmamalısın bunu da yersen faydalı  dediginiz öneriler varmı aklımızda bulunsun çok hamile var burda faydası olur herkes bildiği bi öneriyi yazsin

Mesela hamileyken sıcak duş alınmaz ılık duş alınması lazim

14 Cevaplar

+1 oy
(980 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ani hareketlerden kaçın.
Çok tuzlu yeme. (Ödem şişlik yapıyor)
Yürüyüş kendini yormadan
Avokado ye faydası var
Vitamin ve folik asit ilaçlarını aksatma gerekirse saati kurup iç.

Bol bol UYU doğumdan sonra bir süre uykuya hasret kalacaksın. ☺️❤️
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Güzel bir post bekleyeyim şurada 
(1,755 puan) tarafından
Çok mantıklı aslında şuan hamile olmayanda ilerde faydalanacağı bilgiler edinir hamile olan yararlanır artık çocuk düşünmeyenler de tecrübelerini aktarır bize :)
+1 oy
(245 puan) tarafından
Doktorun verdiği kan haplarını düzenli kullan randevularını geciktirme. Vücudun sana neyi yapıp yapamayacağını söyler merak etme. Hasta gibi davranma hasta değilsin hamilesin. Yaşad7klarının hepsi geçici bunu unutma bol bol resim çektir. 
(1,755 puan) tarafından
Evet ya geriye bi resimler kalıyor çok haklısın
+1 oy
(1,084 puan) tarafından
Tatlı çok yeme sakın 

Hamileyim nede olsa diye yemeğe abanma 

Tuzu kes 
(1,755 puan) tarafından
Evet herşeyden tadmak lazım ama ölçülü fazla kilo da doğumu zorlaştırıyor
(1,084 puan) tarafından
Ah sorma bakalım sonumuz ne olacak
+1 oy
tarafından
Çok fazla kilo aldıracak ödem yapacak şeylerden anı hareketler den kaçın cnm
+1 oy
(1,496 puan) tarafından
Iki kişilik yeme. Bebek degil anne kilo alır. 

Kabizlik varsa kuru kayısı veya kefir tüket 

Migde bulantili olan zamanlarda az az ama sık sık biseyler yemeye çalış. Kraker iyi geliyor. 

İlaçları aksatma

Bide sabırlı ol. Çektiğin sıkıntılar kalıcı değil. Migde bulantisi bacak ağrıları hepsi geçecek. 
+1 oy
(1,043 puan) tarafından
Hamilelik hastalık değildir. En ufak birseyde bile ortalığı ayağa kaldırmaya gerek yok. Hamileyim diye herkesin üzerine titremesini seni ipeklere pamuklara sarmasını bekleyip ne kendini üz ne de çevredekileri sık. 

Hasta gibi yatma normal rutininden devam et.

Iki kişisin fazla ye aşırı saçma normal ye aşırıya kaçmadan. Çok tuzlu şeyleri yeme şişlik yapıyor.

Aserme olayını abartma herkesin canı birşeyler ister canın normal birşekilde birşey isteyince aseriyorum diye yine ortalığı ayağa kaldırma özellikle de eşini gecenin bir körü bir yere yollama sanki ölüm kalım meselesiymiş gibi. Benimde canımın birşeyler istediği olur iki hamileliğimde de bazen sırf kalkmaya üşendiğim için yemedim hiçbirşeyde olmadı.

Ve doğumdan önce ihtiyaç fazlası şeyleri alma heyecan yapip. Kötü düşünmemek gerek ama olabiliyor ve cevremde de bir kişinin başına geldi hiçbir sorunu yokken bebek doğumda vefat etti. Kadın herseyini almıştı odasından kıyafetinden daha sonra eve gelip onları görünce  kadın delirmek üzereydi doktorlar ilaçlar falan zor ayakta duruyordu. Ben bu yüzden doğunca giyeceği kıyafet dışında beşiğini bile almadım doğuma kadar doğum yapıp eve gelince gitti seçti getirdi eşim kurdular hemen eve. Herseyini de daha sonra aldım . 
(1,755 puan) tarafından
Evet bende aynı durumu yaşadım herseyini aldım 2 yasa kadar resmen bebeğim eve gelmeden vefat etti o eşyaları toplamak 2. Bir olum8benim için. Şükür şimdi hamileyim hastane çıkışı dışında tek birşey almam. Bebek sağlıkla gelsin kolay olan alışveriş
(1,043 puan) tarafından
Çok üzüldüm çok zor gerçekten. Inşallah bu bebeğini sağlıkla kucağına alırsın canim
0 oy
(488 puan) tarafından
İlk başlarda yüksekten bir şey almamsys çalış. kollarıni çok yüksegr kaldırma yani.

Ceviz, yumurta et ürünleri tüket.

Ağır kaldırıp kendini gereksiz yere yorma. Ve bence hareketsiz de kalma. Özellikle son ay her gün düzenli yürüyüş yap
(1,755 puan) tarafından
Hepsi çok mantıklı teşekkür ederim
0 oy
(57 puan) tarafından
Bana göre hamilelik her kişide farklı reaksiyon verir. Bu yüzden kimse kimseye bu konuda tavsiye vermemeli. Mesela ben sıcak su ile duş alırım hemde öyle böyle değil. 35 haftalık hamileyim. Şuan bana bişey olmadı diye kimseye de öneremem. Ben hersey yedim az az herseyi yedim. Ben yedim sende ye diyemem. Yada yemede diyemem. Düşük tehlikem vardı 1 gün bile yatmadım günlük rutime olduğu gibi devam ettim. Yani ufal tefek şeyler dısında bu konu kişiden kişiye değişen bir durumdur. 
(2,014 puan) tarafından
Bende sıcak suyla yapıyorum yanlış yada doğru bilemiyorum ama 29 haftadayım hala aynı yıkanırım inşallah bi sıkıntı olmaz
(113 puan) tarafından
Benimde 39 haftam hep sıcak suyla yıkanıyorum herşey herkeste farklı tabii ki
(57 puan) tarafından
Bende bunu anlatmaya çalıştım ama bayan anlamadığımı anlayaanların mantıklı cevaplar verdiğini iddia etmiş. Bazı şeylere hamile olarak kendin karar vermem lazım. Hamilelik bir hastalık değil sonuçta. Ama ben bu platformda öğrendim ki herşey düşüğe sebebiyet veriyor. Birde oturup annelerimizi düşündüm bir sürü çocuk dünyaya getirip acaba onların küçüçük bir bilgiyi bile bilerek mi hamile kalıp ve hamilikleri boyunca azıcık şımarma lüksleri olmuş mu? Onları düşündükçe bizlerin ne kadar şımarıkça hareket ettiğimizi öğrendim. Bana bu platform en çok bunu öğretti
(1,755 puan) tarafından
Ilk gebeligimde bilmiyordum kimsede söylememişti bende bildiğin sıcacık kaynar suyla dusumu  aldım kaslar okadar rahatliyorki ďaha bir buçuk ayim varken erken doğum başladı ve bebek de etkilendi o rahatlamadan ister istemez kordon 2 kez dolanmış boynuna ben duş bitmeye yakın bi ağrı hissettim şiddetli bebeğin döndüğü alenen anladim doktora gittim ters dönmüş kordon 2 kez dolanmış boğulmak üzere acil sezaryenle doğuma alındım yaşadığım korkuyu acıyı tahmin bile edemezsin binde bir dahi olsa bu benim başıma geldi ne malum başkasının başına gelmiceği okumaktan çok yaşamak tecrübe etmek diye bir şey de varya hani ben işin o boyutunu ele almaya çalıştım bunu yanlış yere çekmenin ne manası var. Ki aklî selim her insan kendisine yanlış gelen bir şeyi örnek almaz ama belki tecrübesiz belki tecrübelerimiz işine yaricak. Zaten mükemmel geçen doğumu harika uslu bi bebeği anlatmıyor kimse postlarında dikkatini çekerse herkes zorlandığı çaresiz kaldığı konularda post açıp akıl danışıyor demissinz herşey düşüğe sebep oluyor evet olmuyor ama olmayan güzel doğum yapan bak ben mükemmel doğum yaptım demiyor arkadaşlar böyle kötü bişey geldi başıma aman ne olur neolmaz siz yapmayın diye nacizane uyarıyoruz birbirimizi bunlara kötü yorum yapıp kalp kırmak niye böyle bi postun altına yapılacak tartışma mi demekki benim doğrum bu beğenmediysen bak geç niye yersiz eleştiri...
(57 puan) tarafından
Siz sanırım okuduklarınızı anlamıyorsunuz. Yada duymak istediğiniz bu değil diye eleştiri sayıyorsunz. Biz diyorızki kimse kimseye bu konuda tavsiye vermesin. Kişiden kişiye değişen bir durum diyoruz. Size iyi gelen başkasına iyi gelmez yada başkasına iyii gelen size iyi gelmez. Bize olayı yanlış anlamışsınız demişsiniz ama sizde bizim yazdıklarımızı yanlış anlamışsınız. Ben özellikle en baştaki yorumumda yazdım. Ben kaynar su ile yıkanırım ama kimseye sende yıkan diyemem dedim. Eğer bu yazdıklarımı doğru anlasaydınız yersiz eleştiriznizi yapmazdınız.
0 oy
(16,489 puan) tarafından
Uyu yavrum uyu 9 ay boyunca :)) 
(1,755 puan) tarafından
:)))))) ya deme öyle tecrübem var ne doğum ne hamilelik insanı bitiren o uykusuzluk ki zaten
0 oy
tarafından
Relaaaxx canm eksta bseye gerek yok 

Doktor ne dese onu yapsan yeterli 
0 oy
(347 puan) tarafından
ben hep sıcak duş alıyorum 3 çoçuğum var sorun olmadı hiç o sanırım son ayda almayın diyorlar galiba
0 oy
tarafından

Tek merak ettim şey.  Neden sıcak suyla duş alma ılık su ile donarım ben sıcacık olması lazım o suyun

(1,755 puan) tarafından
Çünkü ilk aylarda kaslar çok rahatlıyor diye düşüğe sebep oluyor son aylarda işe yine aynı şekilde kaslar aşırı rahatlıyor 'ya erken doğumu tetikliyor
tarafından
Anladım dikkat etemm gereken bir husus Muş teşekkür ederim
0 oy
(649 puan) tarafından
Fazla yörüyüş yap doğumun çok kolay olur hamileyim diye sürekli yatarsan kolay doğum yapamazsın 
(1,755 puan) tarafından
Kesinlikle çok yerinde bi tespit hareketli olmak dinc tutuyor insani ödem oluşmuyor

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 62 göst.
1 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Demirailesi (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 66 göst.
18 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde C3nn3t_k0kulum (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 48 göst.
14 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Nefessss123 (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 233 göst.