0 oy
552 göst.
Aile kategorisinde (841 puan) tarafından
Ben hamile lik tarafıni biliyordum ordan sorum kapaniyordu gebelik dışı bölümden sor çıkıyordu ayni yerdeki yeri bulamıyordum tesadüfen girdim buraya da ayrı üye olunuyormus ben anca keşfettim diger yerden hep postlarim kapaniyordu kizlar esim babasının ismini koymak istiyor ramazan tek oğlan Bende ilk çocuğu ben koyim dedim sende ikinci üçüncüleri koy dedi ama milelt ne koycaniz dediğin de kayinpeder hemen dediki tabiki benim  ismim olcak zoruma gitti istediklerini koysun der insan yinede benim bunaltim bas ağrım vardi yiyip içemiyordum serum la beslendim naz yapıyor az yesin dedi simdi o kadar acıyı çektim onun ismini koycam zoruma da gidiyor napsam ki 

20 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim kuzenim de aynı durumda şuan onun çocuğun ismi ramazan eren oldu sende 2 isim koy
(841 puan) tarafından
2 ismi bile istemiyro ya tutturdu ramazan acıyı çeken benim isim keyfi onların
tarafından
İkna etmek sende canım bneim kaynbabam erkek olursa dedi Yusuf olacak dedi kendi dedesinin ismiymis Yusuf da benim erkek arkadaşımdı eski ve akrabamız idi istemedim ikna da ettim onu koyarsam söyle yaparım diye
-Reklam-
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Cevabını ver sende. Benimde ilk hamileliğimde erkek olduğunu öğrendik eve geldik gelir gelmez kaynanam dedi bunun adını biz koyacaz sonrakileri siz ne yaparsanız yapın. Dedin ne alaka yani ben taşıyorum ben doğuruyorum benim haberim olmadan adını sen mi koyacaksın. Çok istiyorsan isim koymak bir tane doğur köy. Anne babanın rızası olmadan çocuğa isim mi konur diye. Bir daha ağızlarını açamadılar. Emrivakiden nefret ederim  
(841 puan) tarafından
Ben kötü olmayim diye onlara demiyorum esime diyorum da o da illa Babam diyor bende lafını ederlerse diyim bakim de sussunlar
(5,220 puan) tarafından
ohh negüzel yapıştırmışsın valla cevabı :)
0 oy
(878 puan) tarafından
Bende aynı durumdayım iki isim istemiyorlar neymiş tek olacak mis ama eşimi ikna ettim iki isim olacak aklıma getirdin bak yine sinir oldum
(841 puan) tarafından
Benim hiç çıkmıyor aklımdan iki isim olsun diğerini ben soyleyim diyorum olmaz diyor
(878 puan) tarafından
Unutulur diyorlar bide benim kaynım var oda bende koyarım babamın adını diyor bende dedim iyi bı evde üç tane Mustafa olsun dedim bizimkilerin burada adetmiş ilk iki çocuk kaynana kaynata adı diğer iki kız tarafına ait olabilirmiş Allah belki vermicek bilmiyorlar bunu ama kaynatamin adına tamam dedim ama kaynanamın adı eski onu koydurtmam asla
(841 puan) tarafından
Bizim esin tarafından herkesin ismi hasan ramazan dayısının dedesinin ismi herkesin hasan bizde bir kisi koyunca diğerleri koymuyor Bende kız olursa nasip onun annesinin ismi koyulmayacak isim guzel degil annemin ismini koymwcaktim isim kaldırmaya karşıyım ama koyacam annemin ismini ikinci nasip olursa nehir koycam anamın adını
(3,101 puan) tarafından
Ne guzelmis annenn adi koy kiz.simdiden de yerini yap kmse emrivaki yaoamasin.hep hayalimdi kucuklukten beri anamin adini koymak istedm falan dye konus smdiden.
0 oy
tarafından
Eşim de ailenden koymadı ama zorla kendi isteği ismi koydu ben hiç istemiyordum kimliği çıkarmaya gittiğinde nolur başka isim olsun dedim ama yine kendi dediği ismi koydu Abdulkadir. Kendi çocuğuma hala ismiyle seslenemiyorum bebiş minnoş falan diyorum 
(3,101 puan) tarafından
Kiz sende istedgn isimle seslen.bnlar bu hakki nrden buluyor ya hadi koyacan bari kadinin gonlunu yap tek basina yapmslar sanki.bizm anamiz agliyor.walla verecen gece uyannca kucagina oyle isim koymasi degl.
tarafından
Ben Seyit Ali yada Ömer olsun dedim ama yok illa kendi istediğini koydu ama ilk kızıma da böyle yaptı. Yine kızımın adı güzel ama onu da emrivaki yaptı. Sonra diyo 3. olunca sen koyarsın aman yok istemem Allahım korusun
(3,101 puan) tarafından
Yapma kiz 3. Yu.yapsin tek basina nasl yapiyirsa.oyle  tek basina karar almasi dgl
tarafından
İşte şimdi yine beni oyalıyor çünkü baya üzüldüm moralim bozuldu isim değişmek için mahkemeye başvurmak gerekiyo tamam korona bitince başvururuz diyo tabiki oyalamak için o zamana kadar herkes o isim ile seslenecek sonra ne gerek var dicek işte ben susayım diye yapıyo
0 oy
tarafından
Gel gel kaderdaşim sarilalim

ilk gebeligim 

Eşim ailenin tek erkek çocuğu 

illa babasinin adini koyucakmis 

diyorum o zaman iki isim olsun 

yok olma diyor

valla ikinciye ben karismicam diyor . Allah vercek mi bakalim diyorum olur olur diyor .

sinir ediyor benii anlasamiyoruz .

Çok ağrıma gidiyor benimde 

Bu arada babasının adi fikrettin ama fikret koyacakmis . Koyacakmis diyorum bak bana sormak yook
(841 puan) tarafından
Bende diyorum ikinci belki Allah vermez sülalede ramazan cok  istemiyorum ikna da edemiyorum kaçıyor isim konusunu açınca hemen 2 isim olursa diger isim söyleniyor ramazan unutulur diyor
tarafından
Benimkide öyle diyor . Sinir oluyorum
(233 puan) tarafından
Canım hiç korkmasınlar valla unutulmuyor benim de kayınpederim adı HAYDAR....
 canım yavrumun adı da haydar efe(göz yaşım pıt) ben bile onlar yüzüne alıştım haydar efe diye sesleniyorum paşam herkes de öyle sesleniyor yani isim koyan unutur mu inan hiiiiç unutmaz
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Benimde kayinpederim 8. Ayda yeter artik siz koycaz demiyosunuz benim adimi koyun demisti ben yasliligina verdim esim istemedi ama yine de koydurdum iste ozman iyilikten bi b.k olmayacagini anladim çünkü diger cocuguma da amcalarinin adini koydular aetik gülüyorum evlat senn birak koysun esin istiyosa kavgaya degmiyor ikinci isim koydurt ben oyle yaptım obun ismini bir kere bile soylemedim
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Bence ismi doğuran koymali sonucta ençok hak sende emek sende doğuncada en çok emek sende olacak babasinin ismini çok koymak istiyorsa kendi doğursun esin ya bu kocalar ve koca taraflari nie herseye burnunu sokuyor benim eşimin akrabalarida kiz olursa kaynananin adını erkek olursa kayınbabanin adinı koyarsn filan dediler bende niye ben tas yarığindan mi çiktım erkek olursa kayinbabamin adi kiz olursa annemin adi dedim zoruna gitti milletin eşim asla aileden birinin adıni istemiyirdu ama ben illa dediğim olcak dedim sükür bir oglum var rahmetli kayınbabamin adi kızım olursada inşallah kendi annemin adı olcak ben oyle istiyorum çünkü ben doğuruyorum
0 oy
tarafından
Iki isim koyun sense istediğin ile seslenirsin ben öyle yaptım 
(841 puan) tarafından
Olmaz diyor diğer isimle seslenilmez babamin ismi unutulur diyor
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Koydurma canım burnundan getir. 
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Ayni durumdaydik Allahtan cinsiyetimjz kiz oldu.ama hala erkek olursa babamin ismini koyacagim diyor evin tek ogluymus niye bizimkisi baba degil mi bende kendi babamin adini.koymak isterim bebege isim koymak annenin hakkidir o kadar eziyetini anne cekiyor sonucta
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Sende  susma canım  bu çocuğu  ben  dogurcam  ben  buyutcem  hastalandığında sabaha  kadar ben başında  durucam  size  ne oluyor da isim  böyle  olacak diyeceksin  susmicaksin kötü oluyorsan da ol  ama  kimseye ezdirme eşinde dahil kimse isim konusunda  karışamaz  karıştırmam öyle de yaptım  zaten  :)))
0 oy
tarafından
Benik esimde tam tersi :D annen gelsin doguma diyorum dogur iki gun sonra ciksinlar yola bebege kendi adini koymasin diyor :D sjsjjs
0 oy
(46 puan) tarafından

Benim de kızım oldu. Kayınvalidem kayinbabam pek bisey demedi. Kız çocuk torun çok istiyorlardı halbuki. Benim hayalimde bir isim vardı hep. Annesi eşime ananenin adını koysaniz sorsanda kabul ederse demiş. Eşim bana sordu. Bende kırmamak adına eşimin ananesinin  adini da koydum kendi istediğimi de oldu bu sefer ayşe umay :angel:

0 oy
(14,019 puan) tarafından
Ay ben ağzıma geleni söylerim herhalde kayınpederin acaba çocuk doğunca yarım saat bakacak mi? Canımız çıkıyor çocuğu doğurana kadar sonra aklımız çıkıyor büyütene kadar ama gel gör ki adı muşmula suratlı bebekte zerre emeği olmayan kayinpederin adı olacak he başka istekleri de varmiymiş sorsaydin 
0 oy
(5,220 puan) tarafından
kocan konuşacak kocan yoksa millet çok konuşur tööbe yaa
0 oy
(980 puan) tarafından
Benim Çok yakın bir arkadaşıma da böyle yapmışlardı hatta eşi ona söylemeden gidip nüfustan direkt babasının ismini yazdırmış.  Oğluna doğduğu günden beri hiç ismiyle hitap etmedi hâlâ daha öyle ismini söylemez.  mahkemeye başvuracaklar isim değişikliği için oğlu 18 yaşına girdi yani 18 yıldır bir kez bile ismini söylememiş ya da ismiyle çağırmamıştır
0 oy
(344 puan) tarafından

Çocuğunuza kendi istediğiniz ismi koymak en çok sizin hakkınız ailenin içinde aynı isim koymayı bende doğru bulmuyorum eşini ikna etmeyi dene baktın ikna olmuyor bir isim bulun 2. İsmi ramazan koyarsınız 

0 oy
(3,739 puan) tarafından
Ay bak gene sinirlendim ya babaya saygı farklı  .. o kadar merakliysa babasının adını koymaya gitsin çocuğu babasıyla yapsın aaa bu ne ya o konuda net tavrimi koydum ben koymam büyüklerin ismini dedim hasta olunca bebeğe bir şey olduğunda sabaha kadar onlar mı gelip bakacak onların mi daha çok canı yanacak yada anne baba dediğinde onlar mı daha çok sevincek onların ismi kendilerinde kalsın ;)!
0 oy
tarafından
Kuzum bu senin annelik hakkın canla başla mucadele et kendi istediğini yap. Gercekten insanlari anlamiyorum. Sanki ahirette isimlerini torunları taşıyınca ayrıcalık tanıyacaklar. Gozleri topraga bakiyor ama akillari hala dunyada.
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Isim hakkı erkeğin yani mahşerde kişinin ismi ile hitap edileceginden sorumluluğu da babanın üstüne olacaktır bu yüzden güzel isim koymak babanın hakkı. Ama bu konuda karısının fikrini almak  gönlünü hoş tutmakta o adamın merhameti şefkati anlayışı insanlığı..

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 445 göst.
16 Kasım 2022 Aile kategorisinde Acemi anne36 (1,334 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 943 göst.
16 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Bahar1234 (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
65 cevap 1,559 göst.
0 oy
28 cevap 1,343 göst.
1 Temmuz 2019 Aile kategorisinde Ceylann (99 puan) tarafından soruldu