+1 oy
540 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Evlendiniz  iyi kötü  yaşıyorsunuz  kızlar  ve eşiniz bir örgütten dolayı isimden oldu diyelim ama siz bilmiyorsunuz  evlenmeden onun örgütle ilişkisi olduğunu çünkü örgüt  de değil düğünden çok çok önce bağlantısı varmış. 

Ve yıllar geçiyor bir gün eşinizi sorguya cagiriyoalr siz ise yeni öğreniyorsunuz  1 veya bir kaç  çocuğunuz  var ne yaparsınız ?

Biraz 5 dakika falan düşünelim . Sora yazalim

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Benden öncesi beni ilgilendirmez ama vatanıma hainlik yapan bir orgutse ve hala o düşüncelere sahipse vatanına hain adamdan koca olmaz 
tarafından
Analdim:)
-Reklam-
0 oy
(347 puan) tarafından

yapcak bişey yok geçmiş olsun :angel:

tarafından
Yanında mı olursun .
Yoksa mecburi  çoluk çocuk var mı dersin
(347 puan) tarafından
yaninda olurm çunku çoktan onunla biryola çıkmışım bana bir zararı olmadıkca devamm
tarafından
0 oy
tarafından
Suan resmen arkadasiminkini okudum. Aynisi arkadasimin basina geldi. Kizin kocasi 28 gun hapiste kaldi kayni 5 ay kaldi rsemn pskolojisi alt ust oldu toparlanamadi simdi 3 4 sene gecti iste yeni yeni kendine geliyor 
tarafından
Aynenn malesef
 Oda soylememis nisanliyken faln. Evlendiler 5 aylik falandilar evlerine sabah baskin duzenlenmis bende bunu en yakini olmama ragmen baskasindan ogrendim ve tam 6 ay sonra falan igrendim bide surekli konusuyorduk hic bi kere bile demedi sonra evine gittim icini doktu meger telefonlari heo takipteymis falan ayrilsam f.t. ciktida ayrildi derler dedi ayrilamadim dedi kaynanasigil cok cektirdi adam haose dusmus kayinbabasinin derdi iceride kalan paraydi gjtti hapse oglundan imza alarak parayi cekti butun oarasina devlet el koydu falan kiz kabusun ortasina dusmustu yani. Suan diyorum yine iyi ayakta kaldin sen diye...
tarafından
Of ya peki adam iş buldu mu
tarafından
Iste bizde ona sasiriyoruz ya. Adamin butun parasina devlet el koydu. Paramiz yok diye kirk takla atiyorlar ama ben temizim diyoe her seferinde. Suan ki tane dukkan actilar bir twlefon aksesuarcisi biride cay ocagi en islek yerde esnaflarin icinde...
tarafından
Alla alla bu lara nerden gelmiş acabaa
tarafından
Hic bilmiyoruz vlla ve karisi bile bilmiyormus
0 oy
(2,749 puan) tarafından
Ne yapabilirim ki düğünden çok oncesiymis geçmişin hesabını soramam 
tarafından
Ama işinden  de oluyor  hayat dahada zorlaşmış oluyor
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Geçmişte yaptığı hatadan dolayı suçlam devam.ettiriyorsa vatanıma zarar veren bı durum olursa affetmem
tarafından
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Çok kişi yaşadı 3 yıl önce bunu canım. Öyle terör değilse normal devam ederim terör falanda çocuklarını asla göremez bir daha. 
tarafından
Şu an turkiyede  bir pkk  bir feto bir de deas var dimi .
Ama feto  bi kaç senedir örgüt diyoalr
(13,202 puan) tarafından
İşte siyaset olmasın diye isim vermedim çok kişinin başından geçti ne yuvalar yıkılırdı. Ben sonradan olana da karşıyım ama diğerine göre çok daha masum. Onu kastederek konuştum.
tarafından
Işte evlenmeden evvel dürüstlük önemli de ya asli insan görevi başındaki insana da senin örgüt alakan var diyemez ki alakası olsa görevinin basında olamzdi  der insan aklina gelmez bu soru sahsen benim aklıma asla gelmez
(13,202 puan) tarafından
Tabiki ama fetöcüler terör örgütü olarak sonradan ilan edildi onun için kimin ne olduğunu anlıyorsun
tarafından
Aynen bu da sorun valla
0 oy
tarafından
Bizim akrabanın başıma geldi öğrenci zamanında olmuş evlenince iki sene sonra sorguya aldılar girdi çıktı şuan işsiz diye biliyorum ama eşi ben baştan bilseydim olmazdı demiş ben mesleği için aldım vs. Şuan çocuğu var evliler hala 
tarafından
Erkek dimi iceri alınan
tarafından
Evet erkek
0 oy
(153 puan) tarafından
Ben yanında olurum . Ama keşke başindan gecen böyle büyük olayı bana da anlatsaymış derim. Benden önce oldugu için üstüne düsmem yargilamam. O da beni geçmisimle yargilamiyorsa eger 
tarafından
Bilemezsin ki acaba aynı seni sen yaşasan o seni  yanında olur kuytu diyor insan ama başına gelenden bilemez ki belki kadın yanında olur ama belki erkek yanında olmaz
(153 puan) tarafından
Aynen canım kefil olamiyorsun kimseye
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Ac susuz kalsamda tabikide esimin yaninda olurdm gecmis gecmiste kalmistr hastalikta saglikta bosa demiyolar zarda zorda birlikte atlatiriz 
tarafından
Derin  ne kadar güzel bir vurgu yaptın teşekkür ederim
(2,722 puan) tarafından
Rica ederim kuzum ama hayat bj hersey olabilir
tarafından
Doğru ama ya aynı sen erkek değilde kadın yaşasa erkek kadının yanında vefalı durur mu ki
(2,722 puan) tarafından
Kadindada oldugu gibi kimi durur kimi vazgecer karakter meselesi soyle dusun esin hastalandi yataga dustu issiz kaldi birakip gidermiydin yanindami dururdun
0 oy
tarafından
Örgüt dediğinin ne olduğunu anladım ama şöyle diyeyim o çocukların siciline dahi giriyor devlet memuru filan olamazlar çok zor bi durum çocukların suçu günahı yokken basit bi işte okula bile almaya bilirler duruma göre hareket ederdim
tarafından
Aaa adamın ya da kad9nin çocuğunun  siciline  de mı işliyorlar ama suc bireyseldir
tarafından
Tabi ki işleniyor terör diye geçtiği için çocukları hiç bi devlet kurumun da çalışamazlar komşumuz baş komiserdi ihraç edildi hiç bi yerde ise giremedi ailesi sahip cıktı abileri eczacıydı yanina aldilar getir gotur yapıyor simdi
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Eger vatana ihanet eden bir orgutse ki anlattiğin ona benziyor tabiki bosanirim 
0 oy
(119,578 puan) tarafından
Nasi bi orgut ona bagli 
0 oy
tarafından
Çok oncesindeymisse ustelemem cnm ama hala o dusuncedeyse işte o zaman ne yaparım bilemiyorum
tarafından
Anladim:)
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Öncesini bilmiyorum ama iki tanıdığım mesleklerinden ihraç edildi ama evlilikleri devam ediyor ikisinin kayınvalidesi kayınpederi de sormuş istersen bırakabilirsin diye ama hanımlar eşlerinden vazgeçmedi
tarafından
Is buldulr mi
(6,136 puan) tarafından
Birisi en son duyduğum da çiçekçi de çalışıyormuş karakol komutanlığından ihraç edildi
Diğeri de annesinin babasının yanın da çiftçilik yapıyor eşi öğretmen kendi de öğretmenlikten ihraç edildi
0 oy
tarafından
Öncesi beni ilgilendirmez kuzum 
tarafından
0 oy
(1,217 puan) tarafından
Örgüt varsa ben olmam sorguya gittiğine göre vatan hainliği oldugunu düşünüyorum yani hayır
tarafından
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Yanında olurum her insan hata yapar önemli olan şuan ne düşündüğü neyi savunduğu. 
tarafından
Gizem gizem vefalı gizem

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 222 göst.
23 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Saliha comcali (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 242 göst.
22 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Eloff (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 641 göst.
28 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Bircekızım (501 puan) tarafından soruldu