0 oy
1,038 göst.
Diğer kategorisinde (198 puan) tarafından

Kızlar acayip bunaldım bıktım resmen ya. Her kafadan ayrı bir ses. Sürekli insanlarla tartışıyorum ya. Aşırı sinir oluyorum saçma sapan tavsiyeler sürekli yapmayınca da klasik "biz kaç tane çocuk büyüttük". Banane arkadaşım ben böyle büyütecem ben doğurdum ben bakıyorum sen burnunu niye sokuyorsun değil mi ama? Şimdi size verdikleri tavsiyeleri bana kızma sebeplerini sıralıyorum beni bi tek siz anlarsınız :D

- Bir tabağa BAL, ekmek içi, peynir, reçel koy üstüne de biraz çay dök yedir. ( Bebegim şuan 5 aylık ek gıdaya bakın, bal verilir mi ya karışıma bak benim midem kaldırmaz bunu, bide bi senin ki mi bebe diye cevap aldım)

-Mama verme emzir sütün gelir, sütün yoksa niye emziriyorsun mama ver. ( Ikisi arasında habire gidip geliyorlar ilginç)

-Yediğimiz yemeklerden tattır deyip parmaklarıyla ağzına sürmeleri ( Bunu 3 aylıkken yapmaya başladılar içimden Allahim en azından elleri temiz olsun lütfen diye dua ediyordum)

-Parmak demişken sigara içen birinin üstelik dışarıdan gelmişken elini ağzına sokup diş mı çıkarıyor diye kontrol etmesi ( Ellerini yıkadın mı diyince sende iyice abarttın artık ha sevmicez bebeni demesi :D )

-Sofrada biz çorba içerken her seferinde onada içir ısrarları ( Baharatlı, tuzlu, bazen acı yemeklerde aynı ısrarlar. Yemeğin içinde tablet felanda var vermeyince sen bu çocuğu aç bırakırsın dediler :D )

- Yogursuna reçel koy ısrarları ( Çocuk reçelsiz de yiyor reçel koysam bir daha bos yemeyecek hem reçelin şekerin şimdi zararı var yararı yok)

Daha neleeeer neleeeeer çıldırıcam kızlar ya haksiz miyim?? Çok giydirmissin terler, az giydirmissin üşür, aman hasta edersin, ne hastası abartma bıktım ya kafayı yedirdiler bana. Annemin yanına geldim ziyarete bura bide kalabalık burnumdan geldi ilk çocuğum bu bide herkes akıl verme derdinde ya. Kaynanam da aynıydı. Dertlesmek istedim uzun oldu kusura bakmayınnn

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Desene siz buyuttunuz bitti şimdi sıra bende çok hevesliyseniz yapın birtane daha yakışır diye 
(198 puan) tarafından
Gerçekten sabrımı taşırıyorlar her an her şey olabilir :D
-Reklam-
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Bence onları öldür ve kurtul  ☺☺
(198 puan) tarafından
Hahaha aynen sonra ortalarına oturup kızıma yogurt yediririm :Ddddd
(4,875 puan) tarafından
☺☺ kesinlikle
0 oy
(28 puan) tarafından

Amanninnn:D benim minik daha dogmadi ama bu dediklerine simdiden basladilar bile. Sen bakamazsin edemezsin biz bakariz sen giydirme ben ona alir giydirirm seni mi dinleyecem laflarii off nasil baydii :ermm:

(198 puan) tarafından
Ayy Allah yardımcın olsun canım. Bide gerçekten o dediklerini yaptıklarında insanın sinirden resmen beyni uyuşuyor :D
(28 puan) tarafından
Ben simdiden psikolojimi bozdum dogunca nolacak bilmem :/
(198 puan) tarafından
Gerçekten zor ya ne diyeyim teselli etmek istiyorum ama edemiyorum :D Çünkü benimde psikolojimi bozdular
0 oy
tarafından
Offf of Allah sabır versin bol bol... Hepsi benimde karşı çıkacağım dayanamayıp sesimi bile yükseltebileceğim şeyler bunlar. Sebep ne kapkarışık şeyler yemesinin? Ayrı ayrı tadını alsın. Bizim yediğimiz yemeği 5 aylık bebiş nasıl yesin? Ve anne olarak evet hobimiz aç saklamak çocukları mama vermeyelim, emzirelim ama yetmesin ve tabi ev yemekleri.. Anne olarak bunları bilinçli olarak en uygunsuzunu tercih ederiz çünkü! Bix hiç bebek bğyüten görmedik hiç bir şey araştırıp okumayız.. Hey sabır. Allah bizimkilerden razı olsun varkende yokkende karışmazlar..
(198 puan) tarafından
Çok güzel söylemişsin ya böyle söylicem artık evet ben ac bırakmaktan hoşlanıyorum siz karışmayın.. Bende artık tartışıyorum dayanamıyorum malesef geçenlerde dışarı çıkmak zorunda kaldım 1 saatliğine bıraktım çocuğu doyurup gittim geldim ki hamileler aserir belki diye söyleyemiyorum bakkaldan aldığımız paketli bi şey yedirmişler birde çok güzel yedi seve seve diye bana nispet yapıyorlar delirdim resmen ya kavga çıkardım
tarafından
Haklısın inanki. Ya bazen annem bile birşey söylüyor anne ben öyle yapmak istemiyorum diyorum. Ama bakkaldan paketli birşey veriyor olsalar  minnak bebeğime kim olursa olsun görsem ki yedirmişler çok sakin yapım olmasına rağmen düşünmek bile istemiyorum. O çok biliyoruz, bizim zamanımızda diyen insanlar işte bu işe çok meraklı anlayamadığım şekilde. Kimseye karışmam kimsede bana karışmasın ha fikirler alırım ama uyanı yaparım. Allahım sana çok sabıt versin arkadaşım başka diyecek birşey bulamıyorum çevrene.. Zor!
(198 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum. Ve doğurduktan sonra şunu anladim en iyi annesi bilir. Çünkü bi anne çocuğunun istediklerini resmen hissediyor. Neden ağladığını anlayabiliyor. O yüzden bende kimseye karışmam. Ac bu çocuk ac ondan ağlıyor lafı hele hey Allahım. Bende fikir alırım danışırım da ama bu kadarı gerçekten fazla. Amin canım teşekkür ederimm
tarafından
Kesinlikle anne hissediyor anlıyor ne olduğumu. Yoksa Rabbim ağzı yok dili yok minnacık canları nasıl emanet ediyor. Aramızdaki o güçlü bağ sayesinde bin şükür❤️ işte o bağımıza parazitler karışmasa biz mutlu mutlu ilerliyoruzda :) elinden geldiğince duyma güzel canın ne istiyorsa onu yap mumkun olduguncada bırakma onlara en azında 1 yaşında bala başlayana kadar ;)
(198 puan) tarafından
Çok doğru söylüyorsun çok şükür öyle gerçekten :) Teşekkür ederim canım öyle yapmaya  calısıcam :)
0 oy
(535 puan) tarafından
Ayy millet herseyi o kadar çok biliyor ki benimki daha doğmadı ama böyle kişilerle karsilasacagima eminim
(198 puan) tarafından
Evet canım malesef bol boool karışan oluyor ve aşırı sinir bozucu ya
0 oy
(786 puan) tarafından
Oyle oluyo canim  bugun durakta hic tanimadimm teyzeler bana akil veriyo 
(198 puan) tarafından
Aşırı sınır bozucu değil mi ya ? Sizene yani
(786 puan) tarafından
Yani dedimm bn böyle bakiyorum
(198 puan) tarafından
Aynen öyle herkes kendi çocuğuna baksın gül gibi yaşayıp gidelim işte ya :D Koluma karışmayın benim bebeğim evet en iyide ben bilirim diye dövme yaptırıp konuşana hiç cevap vermeden kolumu göstermek istiyorum ya
(786 puan) tarafından
Aynn wallaha iyi fikirleri
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Yalnız değilsin emin ol bnim kaynanamda bizim evden alup asagı indiriyor anne üşür esiyo çorao bari giydir diyorum saçmala deyip gıcık bakış atıyo ama bn bebek arabasına koyup şort tişort giydirince 2 aylık bebe böyle mi giyer sen by çıcupu hsta etcen diyip üstünü kat kat sarıyo bnde sende isilik edecen diyorum sus sıcaktan zarar gelmez diyo işine geldiği gbi davranıyo. Aşıdan geliyoz bn atesi olur diye korkydan şurup veritorum eltim aaa neden veedib belki atesi çıkmazdı diyo öıktıktan sonra onun stresini korkusunu mu yaşayım sabki zehir verdim çocuğa öyle gözlerini belertip bakıyo hayır biz kndi yavrumuzu sizib kadar düşünmütoz da haata olursafa bizim elimizde olur sizeneee 
(198 puan) tarafından
Aynennnn öyle ya ne yapsak tersini söylüyorlar çok sinir. Dediğin gibi hastalanırsa da biz bakıcaz sonuçta. Sırf akıl vermek için zevk alıyorlar bundan
(1,722 puan) tarafından
Çok bilmişlik taslıyolar.bişey olursa aaa bn demiştim bak gördün mü demek için konuşuyolar
(198 puan) tarafından
Azıcık bakında ben dinleneyim desen bakmazlar saaadece laf olsun diye
0 oy
tarafından

Çok sınır bozucu yaa.gercekten herkes bizim çocuğumuz hakkında uzman ama bi biz olamıyoruz.

Napalim anam.beceriksiz biz herkes ana biz tasiyiciyiz sanki :D

(198 puan) tarafından
Aynen ya ilk çocuk olunca ozellikle insanın tepesine biniyorlar
0 oy
tarafından

Ağızlara koli bandı :D:D

(198 puan) tarafından
Kesinlikle :D
0 oy
tarafından
ilk siradaki.muhtesem karisim ve dise bskma haric hemen hemen hepsini yasiyoruz bizde canim alissinmis yiyecek olan bebege dort aylıkken de versen yer sekiz aylikkende yemeyen cocuga da ayni yemeyen yemiyor :) bizde çocuk baktik diyenlere hepsinin düzeni fsrkli diyorum bende
(198 puan) tarafından
Şey diyolar ya bide bak ben böyle yedirdim 8 aylıkken 15 kiloydu ajdjsjsms boş kilo aldırmanın anlamı ne ben anlamıyorum sağlıklı kilo alsin az alsin daha iyi
tarafından
baslicam size diyesi geliyor insanin:)
0 oy
(703 puan) tarafından
Bunaldim okurken  sinirlendim ben he deyip  hic birini yapmıyorum yicek konusunda.keson tavir koydum esimle tartistim kimse karismayacak diye gitmis demiş  kimse karismiyor simdi.sigara konusunda.dogurmadan dedim kim iciyirsa elini yikasin diye eşim  kayin pederim babam icip yarim saat sonra aliyorlar. O agzina sokma konusundada kayinvalidemn komşusu  soktu bende wlin temizdir insallah dedim herkeste vardi ne hakki var sokmaya onuda sokan yok artık  kalp kirmayinca düzelmiyor  maleaef
(198 puan) tarafından
Ben he bile diyemiyorum artık habiree tartışıyorum ya bıktım artık şakasına bile tahammül edemiyorum. Benim eşimde bana abartma onlar tecrübeli diyip duruyor. 5 aylık bebeğe bal verelim diyorlarsa hicbir şey bilmiyorlardır benim ilk bebegim olabilir ama ben daha iyi biliyorum
(703 puan) tarafından
Benim bebede 5 aylik dün kaynanam erik verwbilir miyim diye sordu  ben az ver mama icmiyir dedim ama onceden oylemiydi ha bire mamasini ben icircem doymadi bu az daha yap ac bu baska seyler verelim herseyine karışıyordu  sabredemedim esime hep diyordum.karismasin söyle  diye bir gun cok doldum sen ne biçim  erkeksin be bi arkamda.durmuyon ben biktim artik korkuyirsan söyle  dedim bağrıştık  onlarin evi de eşim  çok  si krlendi niyetimde oydu  zaten bağırdı  gorumcelerime kayinbalideme karismiyorsunuz karim ne verirse onu yicek cocuk dedi artik rahatiz distan bisey diyen olursada yapıştıriyirum cevabi
(198 puan) tarafından
Yok ya benim kocam hayatta yapmaz onu benden başka kimseye laf söylemez
0 oy
(284 puan) tarafından

Benimde kayinpeder sagolsun cocugu kucagina alir almaz hemen ustunu cikartir bakiyorum cocugun bacaklafi kollari buz gibi olmus baba napiyosjn diyorum cocuk sicaktan pismis bende cikardim ben gelmeyince cikaran olmuyor diyo slaata suyu verelim diyo ayni sekilde recel pekmez agzina sur diyo allahtan elini kolunu agzina sokan yok cinayet sebebi :D

(198 puan) tarafından
Ayy çok gıcık ya. Kaynanamda çocuğu kat kat sarar isilik ederdi. Bide üstüne terlerdi. Sonra bütün o katları açıp alt değiştiriyorduk düşünebiliyor musun ? Tam hasta etmelik. Terli çocuğa bu terlemiş diye arabada bütün camları açıp cereyan ettiriyorlar sonra da ben cahilim ben  bir şey bilmiyorum. Kesinlikle cinayet sebebi ya :D
(284 puan) tarafından
Benim bebişimmm daha 4.5 aylik slata suyu nedir ya yagli limonlu tuzlu cocugun midesini mi delceniz ben yogurt verirken 5 tane doktora sordum o slata suyu diyor hey allahim yaa :Dd
(198 puan) tarafından
Hahah yogurt kismina bayıldım :Dd Saçmalık işte ya bana da habire sebsezine tuz atsana diyolar ne yapacaksa çocuk tuzu :D Mama versen zehir veriyorsun muaammelesi görüyorsun bakkaldan paketli gıdalardan bile yediriyorlar. Salata suyunu nasıl içsin o bebek ya
(284 puan) tarafından
Ya hic kimse yok yanimda annem kaynanam falan sadece haftada 3 gun kayinpeder gelir is geregi bizde kalir ama o gun bana 3 hafta gbi surekli birlikte oturanlari cok iyi anladim cekilcek gbi degil herseye karışıyor ya herseye evin temizliginden tut cocugun bakımına kdar
(198 puan) tarafından
Zor valla ya bide erkek olması daha da zor. Bende kayınvalidemle birlikte yasıyorum
0 oy
(9,652 puan) tarafından
Tamda dediğin gibi etraftakiler fazlası vardır eksiği yoktur giyiminden uykusuna yediğinden tuvaletine banyosundan tonajlarına tüm hayatı herşeyi hakkında mutlaka bi tezat cümle kurma mecburiyetleri var gibi davranuyolar.. ( baya bi devrik değişik bi cümle oldu )
(198 puan) tarafından
Olsun ben ne demek istediğini anladim :D Kesinlikle bundan nedense zevk alıyorlar.
0 oy
tarafından
Ay sus sus okudukca sinir oldum 
(198 puan) tarafından
Gerçekten kriz sebebi ya
0 oy
(534 puan) tarafından
Amaaasan valla sinir sebebi benide kizdiran o ladar sry var ki kayinpederim yaladigi tavuk kemigini cocuga veriyor dislik yalayacagina onu yalayacakmis vitamin alirmis ondan alacagi vitamini almasin daha iyi Allahtan bir durmuyoruz bir dursak cocuguma hasret kalacagim yani aglarken bile ver bana sen diyor ben anasiyken susturamazken o susturacak yani herkesin derdi benim cocugun bi sey yemedigi oldu ben yedirmiyorum suan 5 bucuk aylik 
(198 puan) tarafından
Ayy tam delirmelik. Bir şey desen benden mi tiksiniyorsun diye şaşırırlar birde ben annesi olarak ağzımdan çıkardığımı çocuğa vermezken onun ne haddine ya
(534 puan) tarafından
Aynen cok sinir oluyorum karpuzu once kendi isiriyor cocugun agzina veriyor isirdigi karpuzu bebek dogal olarak emiyor ben sinir oluyorum parmagini falan emdiriyor esime dedim baban igrenc igrenc seyler yapiyor soyle yapmasin diye
(198 puan) tarafından
Burdakiler de yapıyor onu ya :(( Ne istiyorlarsa küçücük bebeklerden. Kendileri başkasının elini emer mı acaba tiksinirler mı? El kadar bebeğe daha kötü olduğunu niye anlamıyorlar mikrop kaptiracaklar ya
0 oy
(102 puan) tarafından
Banada veren oluyo cnm ayni seyle4i ama ben direk sert cevap veriyorum dedigine pisman oluyolar ben bebegimi nasil buyutecegimi iyi biliyorum derim bana akil verme derim ne kaynanam ne ann3m bana kesinlikle akil veremez kiziyorum cunki 
(198 puan) tarafından
Bende öyle yapıyorum artık şimdi şakaya vuruyorlar ama ona bile sinirleniyorum gıcık oldum ya bi kere sakin kalamıyorum
0 oy
tarafından
ay sormaa isminden tut da 3 günlükken emzigine recel sürüp ver dediler altini kaka yapmadikca degistirme dediler bir ayda 5 cm uzadı bir kilo 300 gr aldi cok küçük hic gelismemis dediler bebek doydugu icin memeyi birakinca ay kesin senin sütünün tadı acı dediler bu bebeği kendin gibi nazik yetistirirsin sen simdi dediler daha neler de neler kaynanm ve gorumcem genelde hep bosbogaz edip konusurlar boyle seyleri her seferinde de kapak olmaktan bikmadilar
0 oy
(342 puan) tarafından
Aynısı banada yapıyorlar genelde ilk cocugu olnlara yapıyorlar deli oluyorum ben dogum yaptıgım ylk haftalarda deliriyordum agrı bi yerden ögütler bi yerden cocuk derken delircem sandım sütüm gec geldi gögüs ucum kücük kebek almada zorlanıyordu her cocugu emzircegimde esimde dahil başımda bitiyordu en az 2kişi bi gögsümü biri cocugu tutar zorla sokar derdim aldı bırakın oysa almazdı bn sonra verrdim fln neymiş her banyodan sonra surup verecekmişim onların zamnında cocuk asbirini varmış onları veriyorlarmışmış simdi bn surup verecekmişim kızım az bi aglasa bu cocuk az sütün yok bu cocugun karnı agrıyor bu cocugun uykusu var 10gün köyde kaldım cocugu emzirrmeden emzirmeye gelmeye başladı uykusu olmayan cocugu sallaya saallaya uyutuyorlar sırtlarına saracaklarmış mama vereceklermiş vsvs en son eşime patladım oda seslenmez kimseye her kafadab sunu yap bunu yap kızımda bunalmış olsa gerekki durmayverdi artık sürekli agladı mecbur verdiler dua ediyodum artık kızım kimseye gitmesin durmasın kalabalıgı sevmesin vs allahım dualarımı kabul etti heralde kızım kalabalıgı sevmez kimsede durmaz basar cıglıgı dün eltim gil geldi hic durmadı sevdirtmedi kendini kucaklarına aldıkları gibi sanki biyerine bişy olmuş gibi cıglık atıyodu bnm kucagımda mutlu gülücük sacar konuşr kendince cokda iyi oldu valla

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 763 göst.
28 Ekim 2019 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,210 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 120 göst.
17 Ocak 2023 Aile kategorisinde nurr001 (1,358 puan) tarafından soruldu

377,333 soru

11,292,170 cevap

34,710 kullanıcı

...