0 oy
459 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (394 puan) tarafından

image

Bunu yaşayan oldunu Bugün 40 çıktı 8 gündür de ağrılı kanamam var sanki adet olmuşum gibi 8 gündür ağrılı sancılı :( bugün de böyle kan boşalıyor sezeryan doğumum normal değil sancılanıyorumda 

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Canm.icin temizleniyordur belki ben korunma.hapi kullandim.diye 7 gun sonra kanamam.oldu haptan dolayı ama gunlerce surdu ve ayni boyle parca dustu benden şok oldum dediler icin temizlenmistir adetlw.onu atmissin diye korkma sende bence ondandir adet bile.olmus olabilirsin
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Normal canim 40 çıkmasına yakın bendede oldu ağrılı bir şekilde iki üç güne geçer 
+1 oy
(6,203 puan) tarafından
Çok normal doğumdan 3hafta sonra olan tüm kanamalar adettir.
+1 oy
(514 puan) tarafından
Bende sezeryan oldum ama benim toplamda acik koyu kan vs hepsi 8 gun surdu baska da hic olmadi toplasan 9 ped degistirmisimdir bilmiyorum canim gecmis olsun dikkat et sicak tut kendini 
0 oy
(492 puan) tarafından
Doğumdan beri hiç adet olmadım canım fikrim yok
(394 puan) tarafından
Tamam CNN teşşkr
0 oy
(3,282 puan) tarafından
İçin temizleniyodur canım belki bilemedim ki 
0 oy
(821 puan) tarafından
Bizde buna kırkbaşı denir canım yani kırkın çıkmadan adet oluyorsun bende 38. Günümde oldum 46. Günümde bitti ama için rahat değilse doktora görün derim çünkü her insan farklıdır kendini en iyi sen bilirsin
0 oy
(1,396 puan) tarafından
Canım geçmiş olsun bendede öyle oldu içim tam temizlenmemisti pıhtı kanlar geliyordu bende normal doğum yaptım 
0 oy
(1,086 puan) tarafından

Uyuşuk kan deniliyor. Sıvı olarak akmıyor birikip pıhtı olarak düşüyor. Ve pıhtıyı oluştururken de çok ağrı ve sancı yapar. Buna dışarıdan müdahale edilemez en fazla kan sulandırıcı verilir ama regliyken kan sulandırıcı içmek zararlı.

Tavsiyem çok tatlı tuzlu yemeyin. Kendinizi sıcak tutun. 60 gün e kadar kanamalar azalabilir çoğalabilir bitebilir artabilir. Bu doğal beklenen şeyler. 60 günden sonra kadın doğuma gidip muayene olmanız gerekiyor. Eğer bir sıkıntı varsa muayenede belli olur
tarafından
Saglikcimisiniz merak ettim . Guzel anlatmissiniz da :)
(1,086 puan) tarafından
Evet :)
tarafından
Hmm belli oluyo :))
0 oy
tarafından
40 başı olmuşsun. 40 içinde adet görmüşsun o pıhtı da temizleniyor için onun pıhtısı için rahat oldun. Yarın bir gün de kahve rengi leke gelir biter
0 oy
(671 puan) tarafından
Canım o rahim artık son içinde kalanları da atıyor o yüzden öyle geliyordur benimde geçen sene dogumumda 40 gün boyunca doğru düzgün gelmedi 40.gun gelmeye başladı iki gün de öyle sürdü sonra bitti 
0 oy
(1,520 puan) tarafından
Benimde 40im ciktikdan sonra asiri kanamam oldu artik kan kaybindan ölecem diyodum o derece hem agrili hem asiriydi , metiler diye ilac var onu kullandim rahmin toparliyo cok sukur normale dondum yoksa kan kalmicakdi
0 oy
(1,398 puan) tarafından
Normal bence ben normal doğum yaptım kirkima yakin benden de pıhtı gelmeye başladı için temizleniyor yani biraz sürüyor ama kesiliyor sonradan ve temizleniyorsun artık 
0 oy
(2,444 puan) tarafından
Canım benim de çok pıhtılı olmuştu. Hatta ben doğumdan 10 ay sonra regl olduğumda hala boyle pıhtı geliyordu
0 oy
(115 puan) tarafından
Gebeyken, kan civitici iğne kullanmismiydin canım, çok asiri pihtili kanin
0 oy
(578 puan) tarafından
Benimde böyle oldu 2. Doğumum olmasina rağmen 40dan sonra çocuk bezi kullandım sonra duzledi 
0 oy
(119,134 puan) tarafından
Normal bacim icin temizleniyo
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Normalde olabilir ama bana 40 cıktık tan sonra cok kanaman olursa gel demıslerdı sana bııs diyen oldumu canım bu sekılde olursa hep gitt bir doktora 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 130 göst.
28 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Dilan55 (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 225 göst.
31 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 210 göst.
0 oy
6 cevap 488 göst.
13 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Iyiniyetli (707 puan) tarafından soruldu