0 oy
232 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (37 puan) tarafından
Kızlar bebeğin 1 günlük dün akşamdan beri büyük tuvaletini yapmıyor onun sancısini çekiyor sizce neden olabilir ne yapabilirim

5 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Canım sütün var mı, çişi nasıl. Yenidoğan bebekler doymazsa yapamaz diye biliyorum. Normalde çok yapması lazım ilk günler 
(37 puan) tarafından
Gaz çıkarıyor ama kaka yok bizde ciside sayılı sütüm yetiyor müdür sizce nasıl anlarım. Bu arada bu saatte bnmle ilgilendiginiz için çok teşekkür ederim hakkınızı helal edin
tarafından
Bebek uyanmıştı canım bende uyumuşum pardon, canım gaz öyle az birşey değil, sen bir iki pırt yaptı diye geçti zannetme onların baya böyle peş peşe atmaları lazım ki iyice rahatlasın onu tam çıkaramazsa kakasını da yapamaz zor olur. Bende senin gibi düşünüyordum hafif hafif attı bir gün sonra bir başladı ağlamaya ama nasıl ağlama... Meğerse yapmış olsa bile ona yetmemiş. Ayaklarını hareket ettirdim karnını ovdum biraz daha çıkınca rahatladı sonra sıcak su torbasını havluya sardım güzelce, arkasına bir destek koyarak bebişin ayağının altına koydum, biraz o sıcaklığı aldıktan sonra patır patır bir atmaya başladı ben şaşırdım valla =) Karnına bak hafif sertlik var mı. Doymasa ağlamama ihtimali de var çünkü daha yenidoğmuş onda şeker düşmesi de meydana gelebilir. Sen sarılık var mı diye vücudunu kontrol et, çiş sayısına bak en önemlisi o. Eğer 4 5 tane kesin bez alıyorsan gün içinde o yeterli anlamında oluyor ama bütün gün ondan az alırsan yetmiyor olabilir. Duşa girip göğsünün üzerinden, aşağıya doğru çekerek masaj yap, bol bol su iç dinlen sütün gelir iyice. Daha sonra rezene çayı yapabilirsin çok güzel süt yapıyor. Strese sakın girme o çok etkiliyor sütü.
(37 puan) tarafından
Sarılık başlamış cnm başında dedi beslenmesi lazım dedi
tarafından
Eğer için rahat etmiyorsa sarılığı geçene kadar mama meme şeklinde ilerleyebilirsin. kaşık biberonlar var ya, onlarla Ya da anne göğsüne yakınlarda, kendisi akmayan, bebeğin emmesiyle gelen biberonlardan kullanabilirsin bir süre, 40 güne kadar uyuyabilirler sürekli ama aç olduğunda mutlaka uyanıp ağlaması gerekir
(37 puan) tarafından
Eşim az önce altına bakmak için açmış bişi yapmamış pipisini ellemis elleyince ağlayarak çişini yapmış canım
-Reklam-
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Karnına masaj yapabilirsin 
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Canım gaz desem daha bir günlük olmaz anne sütü mü alıyor bir hafta ya kadar normal kaka yapamaması yine doktora sor istersen yarın
(37 puan) tarafından
Olur biz baksak anlamayız dimi kapalı acik
(37 puan) tarafından
Ama birde kapalı olsa hiç yapmaması lazım değil mi dün yaptı cunku
(5,721 puan) tarafından
Gün içinde mi canım çişini iki kere yaptı şimdi mi yoksa birde kaka yapmayınca ve çiş yeterli beslenemiyodur diyolar birsuru şey var
(21 puan) tarafından
Bizimki de ilk gun yapti az az o yuzden anlamadik ertesi gun yapamadi ne oldugunu da anlamadik bu bir ihtimal diyor elbette baska sebepleri de olabilir tabi ki devam ederse bu durum baktirin diye dedim tedbir amacli korkutmak icin degil.
(37 puan) tarafından
Gün içinde 3 kere canim
0 oy
(21 puan) tarafından
Doktora gosterin ablamin cocugu boyleydi makati kapaliydi ameliyat ettiler sizinki boyledir demiyorum boyle bir ihtimal olabilir mutlaka doktora baktirin tehlikeli bir durum olabilir.
(37 puan) tarafından
İlk gün 3 defa falan yaptı ama canım bugün doktorda baktı bisi demedi
(21 puan) tarafından
Bu soyledigim bir ihtimal sadece yegenimde yapti basta az az o yuzden anlamadik ertesi gun baya sisti sertlesti karni bir terslik oldugunu anladik. Tabi sizinki boyle olmayabilir ama Allah korusun devam ederse baktirmayi ihmal etmeyin.
0 oy
(671 puan) tarafından
Canım bende yeni doğum yaptım benimkide bir gün yapmadı ikinci gün katı bı şekilde kabız yapmıştı hemşire bol su iç dedi bana sende bı dene çok sıvı almayi
(37 puan) tarafından
Gözüm yarında artık canım niye böyle oldu anlamadım ya
(671 puan) tarafından
Meraklanma daha düzene girmedi tabi annesi o senin karnindaydi şimdi dışarıda düzelir sen kendini rahat bırak kasma düşünme oluruna bırak düzelir bak belki gece yapacaktır
(37 puan) tarafından
İnşallah tek isteğim o

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 81 göst.
16 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Halime tonka (78 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 70 göst.
26 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 133 göst.
+1 oy
7 cevap 100 göst.
30 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde BESelif (44 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,426 cevap

34,861 kullanıcı

...