0 oy
508 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Rabbime binlerce kez şükürler olsun 2 tane evladım var biri 4bucuk yasinda biri 2 aylik ama her iki evladimida söyle doya doya emziremedim mamasiz bi sekilde 6 aylik edemedim ogullarimi:((

Bazi annelerin sütü baska bi bebek doyurucak kadar olurken bazilarinin kendi bebegine bile yetmiyo misal ben:((  Genetik de degil annemin ablamin fışkırırmış maşallah ama benim sütüm yetmiyo cok üzülüyorum bu duruma 

Neden her annenin sütü olmuyor ki:(

11 Cevaplar

0 oy
(1,579 puan) tarafından
Benimde olmadı sütüm olanını emzirdim ama emince haykira haykira agliyodu çünkü doymuyodu . Bu bizim yapabilcegmz bişey degl üzülme elimizde olsa zaten emziririz . 
tarafından
Oyle tabiki ama imreniyorum şöyle 2 yasina kadar emziren annelere :(
(1,579 puan) tarafından
Bnde imreniyorm ama olmayınca olmuyo napalm çok emzirmen gerekiyo aslında seninki küçükmüş o emdikçe sütun iner bence
tarafından
Insaallah ya
-Reklam-
0 oy
(980 puan) tarafından
Sen yine de emzirmeye devam et cnm. Bol bol sıvı tüketimi yap. Helva süt yapar. Az az diye kafana takıp sütünü azaltma mama veriyorum diye de emzirmekten de vazgeçme emzirmeye devam et. Ten teması önemli süt gelmesini sağlar diye okumuştum. Emzirirken ellerinin göğsünle teninle temas etmesini sağla. 
tarafından
Canim  inanki oyle cok.su iciyorumki kayinvalidem sasiriyor artik nasil iciyosun diye
Üzülüyorum ama napalim bunada şükür
(980 puan) tarafından
Şükür cnm. Süt arttıran çaylar var. Birde internette süt arttıran yiyecekler tarifler diye yazıp deneyebilirsin inşallah artar bol bol sütün olur
tarafından
Aminn aminnn Aminn cnm insaallah
tarafından
Humana still tea artırıyor ben kullanıyorum bir de dut kurusunu kaynatıyorsun onun suyu da çok güzel süt yapıyor
tarafından
Tm  kesinlikle denicem cok saol
0 oy
(37 puan) tarafından
Canım bende ayın 13 ünde normal doğum yaptım oğlum oldu emziriyorum ama bazen emiyor emiyor sonra ağlayarak çekiliyor . Kakasını sadece doğumdan sonra 3 kere mi ne yaptı bugün 4 kez idrar yaptı ama az önceki köyü renk ve kokuyordu yatağa yatırdım zaman kısa bir süre sonra ağlıyor . Emzirirken vs ikiniyor sanki özellikle geceleri oluyor sence nedendir?
(6,203 puan) tarafından
İdrar yolu enfeksiyonu var bebeğin doktora götürün mutlaka.Enfeksiyon bebeği kabız yapar.Bi tahlil yapilsin
tarafından
Cnm koyu renk idrar bebeğinin doymadiginida gösterir
(980 puan) tarafından
Bunun bir çok nedeni olabilir cnm mutlaka bir doktora danışmalısın ihmal etme lütfen. Geçmiş olsun canım
(37 puan) tarafından
Canik bebegime sürümün yağını nasıl yedirebilirim arttırabilirim?
(6,203 puan) tarafından
Bebeğin zaten senin sütündeki yağı alıyor.Her göğsünü 15dkka emzireceksin
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Süt olayı bünye ve genetik meselesi demek ki senin bünye süt üretmiyor.Her anne emzirmek ister bazıları da mamayı kolaylık olarak gorup,sırf kendi keyfi için emzirmez
tarafından
Yok ya ne kolayligi gece bebegin ağlarken su kaynatip ilimasini beklemek mama yapip icirmek kolaylik mi kucagina alip emzirip yatırmak varken
Insallah çoğalır sütüm
(6,203 puan) tarafından
Dediğimi anlamadin suyla falan alakası yok durumun.Bazilari sütü varken emzirmiyor diyorum yani herkes bir değil.İnsallah.
tarafından
Ornek benim kız kardeşim mama verince gece daha çok uyuduğu için emzirmedi :) .
Hemde sütü vardı.
Kendi gözlerimle göğüsleri dolu dolu görürken o mama hazırlıyordu valla kendi gözümle görmeden inanmazdim ama gördüm:D
(6,203 puan) tarafından
Benim de çoğu arkadaşım öyle kendilerini hayretle izliyorum
tarafından
Nasil buyuk bi hata ya Allah akil versin
0 oy
tarafından
Acaba normal dogum ile sezeryan fark mi ediyor ben öyledusunuyorum cevremde çok.sezeryanli var çoğunun sütü gelmedi ve mama verdi çok nadir sütü gelen var ben normal yaptim diline mama değmedi tabi ilk günler az oldu hafif bir sarilik geçirdi  sonra dediğin gibi cok çok oldu şükür 10 aydr emziriyorum ama bugünlerde kesilmek üzere yinede bunada sukur diyorum canm yanindemem o ki sezeryan olduysan gelmeyebilir sütün 
tarafından
Evet cnm sezeryan oldum o da fark ediyomus diye duydum bende
tarafından
Evet cok mutsuzum ondan olabilir belkide
tarafından
Bnm ilkim normal bu sezeyandı ama sütğn her iki ewladımada yetiyor şükür
(2,443 puan) tarafından
Yok kız ben de sezeryanliyim sütüm 3 çocuk doyuracak kadardı hatta bu yüzden çok sıkımtı çektim şuan da 1 buçuk yaşında yine mastit oldum. Doktor kızının yaşına göre sütün çok dedi. Gerilemiyor da sütüm o yüzden yarın süt kesici ilaç vercek bakalım. Yani sezeryanla alakası yok durumun
tarafından
Yaa masallah ne guzel
0 oy
tarafından
Ben anne sütünün olup olmamasının psikolojik olarak düşünüyorum bunlardan biride benim kızım ilk doğdu herkes bişi söylüyor yok sütün yok yok bilmem ne inanın 10 yıllık ebe kuzenim bile senin meme ucun büyük emziremessin dedi benim ablam doçent ebe başka şehirde yaşıyor 15 gün sonra bi geldi ve ben hala emziriyorum 17 aylık kızım o ilk 15 gün hariç hiç mama vermedim
0 oy
(128 puan) tarafından
Cnm Bi rezene çayını denesene süper süt yapıyo 
tarafından
Nasil yapicam  cnm
(128 puan) tarafından
Aktarda rezene satılıyo cnm Bi tatlı kaşıpına Bi kupa su koy kaynat sonra iç Allahın izniyle şifa olur benimde siütüm çok azdı ben rezene içtim sürekli maşallah çok iyi süt yapmıştı
tarafından
Tmm cnm ondan kolay ne var yaparim tabi cok saol
0 oy
tarafından
Ben ben ben artık kahroluyorum kendimi öldürmek istiyorum bazen kızım üçbuçuk aylik doğduğundan beri mama meme şeklinde gittik millet oni ye artar bunu ye artar bunun yemekle icmeyle alakası yok neler yedim ya neler neler ama yok artmadı bu bünyeyle alakalı bisey bana gelip şunu ye artar diyen insanlara sinir  oluyordum ya yiyorum diyodum anlamıyorlar şimdi kesildi iki ay emdi sadece

Kendimi çok yetersiz hissediyorum bi anne olarak görmüyorum artık piskolojim bozuldu
(725 puan) tarafından
Hadi ya cidden mi çok paylaşıyor aslında etki eder dedim ama düzenli kullandınız mı
tarafından
Gerizekalilar sinir oluyorum oyle insanlara elimzide sanki bizim sut olup olmaması damdan duseni damdan dusen anlar bacim cok iyi anliyorum bn seni oyle bencil insan cok malesef
tarafından
Evet kullandım canim artmadı  malesef
tarafından
Insallah ikinci cocugumada bari olur diyorum kendimi öyle avutuyorum
(725 puan) tarafından
Yaa nasip o zaman canım olsun sağlıklı olsunlar da
0 oy
tarafından
Hiç üzülme sen elinden geleni yap beslenmeme uykuna dikkat et iki damla olsa da ona faydası çok bağışıklığı güçlenir rızkı bu kadar mış nasibin de o kadar varmış hiç üzülme her anne ister sütüm olsun diye 
tarafından
Hemde cok isterdim:((
0 oy
tarafından
Çünkü her kadının hormonları farklı isler canım benim ve herkes nasibinde ne varsa onu yer içer öteye bir adım yol yok bend enbuyuk kızımı tam 2 sene emzirdim ama küçük kızım da sütüm olmasına rağmen 9 10 ay belki daha bile az çok zorla emdi istemiyordu sırf açlığından emiyordu sütüm den göğüslerim patlayacak sanırdım ama ağzına sürmezdi bir de öyle olanı var yani bu ne senin acizliginden yetersizliginden ne de sütü olan kadınların ustunlugunden değil rabbim kimi ne kadar nasiplendirmisse o kadarız bu hayatta tek canları sağ sağlıklı olsunlarda varsın mama ile büyüsün eminim ki maddi olarak çok zordur emiñim ki bakımı daha zordur ama yapabilecek bir şey var mi sıkma  canını bebislerinin keyfini çıkar anneliginin sefasını sür:) 
tarafından
Ben cok takıyorum cnm ya cokta kızıyorum kendime sal gitsin diyorum yarim saat sonra ama niye boyle oldu  keske olmasaydi diye diye bi bakiyorum kendimi harap ediyorum:( cok kiziyorum kendime gördüğüm duydugum hic biseyi unutamıyorum kahretsin ki
Insalalh bnde amannnnn diyebilirim bi gun:)
tarafından
Çok geç kalmadan de bence sonra olan sana oluyor işte dert sahibi oluyorsun ama zerre değmez
tarafından
Cok haklisin cnm takilip kaliyorum halbuki esim hayatina kaldigi yerden devam ediyor
Hic bisey olmamis gibi....
tarafından
Onlar hep öyleler bir erkek beynine sahip olmak çok isterdim ye iç uyu uyan ve seviş başka bir dertleri yok "D hahahah
tarafından
Ahahah dogru valla
0 oy
(2,020 puan) tarafından
Canim kendini hiz üzme niye kafana takıyorsun. Her bebek özeldir. Her anne de ozeldir. Canını sıkma olmayinca olmuyor benimde ilk zamanlae deli gibi sütüm vardı goguslerimden akardi simdi o kadar cok yok bende hem emziriyorum hemde doymadigi zaman mama veriyorum
tarafından
Oyle tabi cnm herkes bir olmuyor ama ne biliyim imreniyorum bebegini emziren annelelre ne yaaln soyliyim
(2,020 puan) tarafından
Sen yinede tabiki emzirmemezlik yapma canim, ten temasi onemlii , mesela ben once emziriyorum eger ki doymadigini anlarsam mama takviyesi yapıyorum,  eger emmiyorsa sütünü sağ
tarafından
Emmiyor cnm  dogru düzgün oyle yapiyorum bnde doymasza mama veriyorum insalalh cogalir sutum
(2,020 puan) tarafından
Insallaah kuzum boyle de dusunup stres yapma kendine sagligi yerinde olsun yeter
tarafından
Sukurler olsun:)

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 406 göst.
0 oy
8 cevap 201 göst.
17 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Siiiiiiiii (431 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 172 göst.
8 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Deniz. (27 puan) tarafından soruldu
0 oy