0 oy
404 göst.
Aile kategorisinde (507 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Silindiiii

12 Cevaplar

+1 oy
(255 puan) tarafından
Getirsinler bak bence içinden kullanabileceğin gibi olanlar varsa ayır diğerlerini ihtiyaç sahibi birini bul ver kayınvalidene de bunu uygun bi dille söyle bi kaç parça aldım diğerlerini ihtiyaç sahibi birine verdim senin hayrına çünkü eski modellerdi giydirmek istemedim hemde başkaları faydalansın istedim de vaktin olursa yenilerini örersen giydiririm de anlar bence
(507 puan) tarafından
Almasaydin bize verseydin yepyeni şeylerdi derler canım kimseye çöp vermezler komşularının bile çöpe bişey attığını görseler alır kendi kömürlüklerine saklarlar yepyeni bu atılır mı diye
(255 puan) tarafından
Çok iyi anlıyorum o tarz insanlarla bende muhattap oluyorum maalesef laf da anlatılmıyo ama yapcak bişey yok tepkini bi şekilde dile getirmen lazım içine sinmeyen hiç bişeyi giydirme
-Reklam-
0 oy
(4,490 puan) tarafından
haha aynı ben düğümü kendileri yaptı gibi gösterdi 5 kuruş harcamadılar bebeğimede bir tane birşey alıp gelmediler eşim tek çocuk ve memur emeklisi ikiside=) yine eskide olsa çıkartmışlar birşeyler sizinkiler

ben olsam hiçbirşeylerini almazdım valla
(507 puan) tarafından
Bende almak istemiyorum canım yani bebeğim için özel bişey yapmış olsa emek verdi der beğenmesem de alırdım ama hepsini biliyorum 20 sene önceden yaptıkları birkaç parça seçip kalanı versem mi hiç almazsam eşimin gözünde ben hatalı olcam o anlamaz çünkü eski getirdi filan
(4,490 puan) tarafından
ahhh ahhh neden herşeyi biz alttan almak zorundayız ki acaba
0 oy
(1,320 puan) tarafından

Aynı kaynanam , gorumceme gelen kıyafetleri kendi almış gibi kocama gösteriyor bak aldım diye 

Geçen görüntülü konuşurken de bana diyor beşik kız tarafına ait annenler alçak demi diyor 

Beş kuruş yararları yok 

Kocama yapıyorum ayaklarina yatıyor adı 

Ayrıca , alma ben bunları kullanmıyorum de 
(507 puan) tarafından
Aynı öyle yapıyorlar kuzum annemin odayı aldığını öğrenince suratları değişti zaten en son bunları çıkarmış yaptım yaptım diyo eşim de s.alak ne bilsin Allah razı olsun deyip duruyo
0 oy
(94 puan) tarafından
Allah a havale et al geri dönüşüm kutusuna bırak bari senin hayrın olsun
(507 puan) tarafından
Kullandıktan sonra geri ver diyorlar canım eltimin kızına yeni örmüştü ona da kız büyüdükçe eskilerini elinde aldı sakliyo
(94 puan) tarafından
İsteyince a verecek miydim unuttum ya ben onu hayra verdim dersin verme gelecek nesiller kurtulsun:)
0 oy
(763 puan) tarafından
Canım hiç alma deki anne ben yenilerini aldım eğer durumun iyise deki anne ben yeni aldım annemlerde aldı bunlar eskide kaldı de alma oda hatasını anlasın nolcak kocanda bisy derse eskiydi de
(507 puan) tarafından
O zaman içinden bir iki tane giydirilir yelek var onu alıyım gerisini fazla diye almayayım
(763 puan) tarafından
Durumun iyi mi canım çocuğuna elbise alabilirmisin iyise hiç alma sana getirdiği zamn açmadan deki ben aldım annemlerde almış iyi değilse durumun bı iki tanesini al  şimdi bir ikisini alırsın begenmedin der
(507 puan) tarafından
Zaten canim getirdikleri kıyafet değil ki örgü yelek hırka uzun çorap gibi şeyler Erzurum soğuk ya orda komşularıyla örmüşler 20 yıl önce. Durumum var şükür biz aliyoruz bebeğe yavaş yavaş annemde aldi şimdiden bir sürü şey ama hicbisey almazsam da bu sefer eşim açmadın bile der ona kendini iyi göstermeye çalışıyor ya ben kötü olurum bu sefer de
(763 puan) tarafından
O zaman bı iki tane işine yarayacaklari al canim
0 oy
tarafından
Yapılanları kıyaslamak karşılaştırmak doğru değil ve o senin kucumsedigin şeyler eski insanlar için çok kıymetli bilesin 
(507 puan) tarafından
Eskiden öyle olabilir ama 20 sene boyunca baza altında kalanlari sırf o kendini esime iyi gösterecek diye giydirmek istemiyorum bı hevesle neler alıyorum zaten yaz bebeği olacak Erzurum'un soğuğuna göre örülmüş seyler hepsi yazdıklarımda küçümseme yok ayrıca
tarafından
Annenin oğluna kendini iyi gösterme çabası olacağını sanmıyorum
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Aynılarını yaşadım her şeyi biz eşimle aldık çalıştık ödedik biz yaptık ettik dedi ama herkes bilyodu ben söylerdim o da bozulyodu şimdi küsüz hala ben ona ev düzdüm diyormuş Allah tan korkar insan neyse çocuğum oldu annem sağolsun her zaman eli kolu dolu gelir çocuk 15 aylık oldu hep bı şeyler alır mont ayakkabı bı sürü ben kaynanadan bsey beklemiyorum zaten ama insan pazardan aldığı bı dönün parasını ister mi ya ayıp bı de küçük kızının eskilerin getirmiş bana veryo zaten pis bir insansın yamulmus ağzı yüzü napayım onu kendi koca kızları en pahalı şeyleri alyo giyyo insan utanır neyse benim ihtiyacım yok zaten uzak olsun en azından üstümzde hakkı yok diyeblyorum bosverrr
(507 puan) tarafından
Keşke bende bi bahane olsa küssem hayatımdan ciksalar
(2,323 puan) tarafından
Hahahha olur olur merak etme
0 oy
(866 puan) tarafından
Bence beğenmediğini ve suan bunu giyen cocuk mu var de .benim kaynanam da bohça diye aynı senin gibi bir tane ise yarayacak bisey koymamış. Sırf aldı desinler diye bi gram özen gelinime götürüyorum diye heves yok .hazir havlu almış hazır olması sorun değil 5 havlunun 5 i de aynı renk aynı desen olur mu .allah aşkına sen buna para veriyosun aynı desen şeyi ben surekli onu mu kullanıcam. Içim bayıldı attim çöpe en sonunda .bir de bana zıbın gibi bisey almış atlet gibi .normalde zıbın giymem ama bi deneyim dedim sırtıma çıktı en küçük bedeni almış. Sanki hangi beden kullandığımı bilmiyor yada sorabilir.bide onunda aynısından 3 tane almış .yani sırf getirdi desinler diye getirmiş  .hala aklima geldikçe deli olurum hangi mantık anlamıyorum ya
(507 puan) tarafından
Benimkinde havlu bile yoktu canım valla sırf örgüydü o da buzdolabı çamaşır Mak örtüsü filan yani yıllar yıllar önce örülen şeyler koymuş olmak için koymuştu gören herkes şok gecirmisti bide utanmadan Nisan'da komşusu ortaya oturup o bohçayı açtı biz eşime bı bohça götürdük bütün ihtiyaçlarını almıştım hiçbiri kenarda duracak şeyler değildi şarjlı diş fırçası tras makinesi filan hala evde de kullanır ben bir tane atlet görmedim
0 oy
tarafından
Kimseden bisey beklememeyi ogrenemediniz daha
(507 puan) tarafından
Onlar bizden bekliyor ama hem sürekli ilgi bekliyor hem de her sıkıştığında para bekliyor ellerindeki cep telefonunu bile biz aldık kimsenin arasındaki ilişkiyi bilmeden yorum yapmayın. Benim hayatıma sürekli müdahale eden benden maddi manevi sürekli istekte bulunan insanlar olmasa bende hicbisey beklemem durumum var şükür
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Kaynanalarin çoğu böyle galiba :) lafta atar tutarlar onu yaptık bunu yaptık millete karşı. Benimki de bana bir bohça yaptı Nişanda eski eski şeyler yikamamis bile lekeli gelen bile vardı ama sorsan ooo herşeyi yaptık der. Hiç beklentim de yok yapmasınlar .sen de canm  Boşver hiç lafını etme eşine karşı yaptıklarını da al almasan laf edecekler çünkü boşuna sorun yaşayacaksın. Beğendiğin olursa kullanırsın olmazsa durur bı köşede. 
(507 puan) tarafından
Canım inan bana koyacak Kösem yok ya yani resimleri atabilsem bazamin altı full artık yatak yüksek duruyo resmen gardolap üstü dopdolu zaten başka odam filan yokki çocuğun odasına da hurcu kenara koymak istemiyorum herşeyi yeni olacak hevesle bişeyler yapmak istiyoruz ama almasam da dediğin gibi olacak napcam bilmiyorum :( Resmen bazasinin altını boşaltmak için ne varsa atmış yıllarca beklemiş şeyler eski kokar ya vallahi öyle korkuyorlardı kaç defa evini temizlerken hepsini gördüm ben orda
(1,885 puan) tarafından
Anlıyorum canm seni gördükçe de daha beter sinir olcaksin ama işte almasan da hem kaynanan laf eder hem eşinle aran bozulur. En iyisi al sana verileni. Gelenlere eşinle beraber bak babannesi ne yollamış diye. İçinden eskileri kötüleri eşinin yaninda ayıkla ki o da görsün sana karşı bişey diyemesin. Erkekler bizim gibi düşünmüyorlar çünkü. En olmadı makineye ay makinede kötü olmuşlar çekmişler falan de :)
(507 puan) tarafından
Aynen öyle canım ya varya anlatsam neleri var düğünde kendi tarafindan gelen çeyrekleri elimizden aldılar sonra onların düğün zamanı gelince eşimden çeyrek istediler borç götürcez sizin düğünde takmışlardi diye eşim de o bizim borcumuz diye aldı verdi kaç tane bişey deyince kavga ediyoruz demeyince içimde kalıyor yıldım artık. Annesi arada ekmek makinesi var ekmek yapar babası da bı tane getirir bırakır akşam eve gelince eşim onu görmüyomus yada ben saklayacakmisim gibi arar babası ekmek getirdim der durur eşim de Allah razı olsun çok iyi yapmışsınız bilmem ne sanki dünyaları bağışladılar gibi 15 dakika sırf bunu konuşurlar
(1,885 puan) tarafından
Bilmem mi yıllardır babanne çekiyoruz annemden tecrübeliyim artık :) ama emin ol en güzeli eşine karşı kötülememek bırak kendisi görsün. Yoksa hemen savunmaya geçiyorlar. Benim kaynanam da oraya gittiğimizde güya benden iş bekler bir tabak yemeğini görmem. Eşim de görevde zaten senede 2 defa anca gelebiliyor. Ama hiç bişey demiyorm eşim anneme geldiğinde hazırlıkları görüyor boreginden sarmasına.  En son annesine kendisi laf soktu oğlum geliyor diye bıse yaptığını görmedim kaynanami git gör ne hazırlıklar yapıyor ben gelicem diye dedi :) beni de alıyor orda iken hep dışarda yiyorz bişey demiyor ama durumu da farkediyor. Sabret canm ve bişey deme emin ol kendisi görecektir kimse için huzurunu bozma
0 oy
(2,736 puan) tarafından
Eşinle konuş bence 
(507 puan) tarafından
Ne dicem bilmiyorum ki canım o böyle gosterdikce eşim de gerçekten bişey yaptı saniyo
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Tavrını koy hiç getirme eve 
(507 puan) tarafından
Biz zaten virüs var diye hiç gitmiyoruz canım hurca doldurmuş getireceklermis öyle diyo akşam eşime hepsi hazır oglum diye bı halta yaramış gibi
(13,202 puan) tarafından
Bizimki de 35 sene önce eşime diye hediye gelmiş battaniye demeye dilim varmıyor onu çeyizde yatak örtüsü diye eşimin sünnet yatak örtüsünü verdi annemin çeyizliği daha güzeldi o kadar :D

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 658 göst.
12 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Kadriye 35 (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 823 göst.
3 Ekim 2022 Aile kategorisinde Sultaney (166 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 292 göst.
27 Eylül 2022 Aile kategorisinde Semos (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 286 göst.