0 oy
1,145 göst.
Diğer kategorisinde (260 puan) tarafından
Mesela yarın akşam görümcenizin kınası var pazarteside düğünü var ve kaynananız şuan kocanızı yani eşinizi arasa ve dese oğlum yarın akşam kardeşinin kınası var gelin dese ve pazartesi de düğünü var gelin dese eşinizde tamam anne deyip kapasa tepkiniz ne olurdu ne düşünürdünüz ?

Siz yukardaki anlattıklarıma cevap verin kızlar sizin fikrinizi merak ediyorum.

Ve benim düşüncem de şu ;

Kaynanamın veya görümcemin  beni bi kaç gün öncesinde araması lazım dı yani beni ha eşimi değil çünkü kınada eşimin ne işi var sadece kız kınası yapılacak evde hatunlarla kızlarla. Yada kaynanamın veya görümcemin bize gelip davet etmeleri lazımdı bu işler böyledir. bi kaç gün öncesinde söylemeleri gerekiyordu yani insan akrabaya bile böyle geç söylemez bi kaç gün önceden söylücekki bizde hazırlık yapıcaz hem giyisi olarak hemde zaman planı olarak.

Ben de eşime açık açık anlattım sen gidiceksen git ama ben kesinlikle gelmiyorum dedim ve eşimin zoruna gitti tartıştı benimle. Bende restimi çektim ben asla kendimi kimseye ezdirmem beni yok sayanı ben B.o.k sayarım dedim.

Bi hafta sonrada kızımın doğum günü var normalde onlarıda çağıracaktım ama çağırmıcam zaten son zamanlarda gözüme çok battılar yaptıkları hareketlerle ve bu davet olayıyla da artık gözümde bittiler. Bundan sonra hiçbişeyden saymam onları numalarına kadar sildim instgrmdanda sildim tamamen hayatımdan çıkardım zaten gereksizlerdi tamamen gereksiz oldular boşu boşuna affedip barıştım ben onlarla yaa keşke hiç barışmasaydım şimdiye kadar hayatımızda yoklardı keşke bu şansı onlara hiç tanımasaydım. Bi kaç kere hoş hareketleri oldu başımın üstüne kattım haketmedikleri değeri verdim ama geri almasını da bilirim.

25 Cevaplar

0 oy
tarafından

Ben olsam dert edip üzülmem bile kimse bnm ruh sağlığımdan önemli değil..

Ona bakarsan abime söz kesildikten sonra haberim oldu bnm kız bakmaya gittiklerini bile demediler söz fotolarını atıp nişana davet ettiler Nişana gitmedim düğüne gittim giyindim kuşandım gittim kız tarafından bekarmısın diye soran soranaydı :)

Geline de inci set taktım ha gelin buna değdi mi tabi ki değmedi o da burda zaten yüzüme abla abla diyor arkama kaç evlilik yapmışım  onu sorguluyor abimle en ufak tartışmada sen bacına bak diyormuş filan..

Ee şimdi kız bakmaya giderken haber etmediler diye abime mi kızayım anama mı kızayım.? Niye beynimi yoracam buna.? 

Veya bnm başarısız evliliğimi araştırıp bunu abimin başına kalkıyor diye gelinle mi tartışayım kim ne ederse kendine eder ben hiç kafamı yoramam sende yorma strese girdiğine değmez sen eşinle aranı bozunca onların ekmeğine yağ sürersin üzülmezler..

(260 puan) tarafından
Seninkilerin yanında benimki boş kalır canım ne diyeyim keşke bende gamsız olabilsem keşke şu kafama toka dışında hiçbişey takmasam ama nalet gelsin şeytana ki her b.o.ku takıyorum eşimlede aramı o gereksizler yüzünden bozuyorum
tarafından
Ee bozma inatlarına git kocanla mutlu ol onların ekmeğine de yağ sürme dimi.?
(260 puan) tarafından
Haklısın valla
-Reklam-
0 oy
(774 puan) tarafından
Son dakika olan plan yapılıp son dakika da arayanlara ben de gitmiyorum 
(260 puan) tarafından
İyi yapıyorsun vallaa :))
0 oy
(68 puan) tarafından
Her ne olursa olsun eşine karşı yok sayanı *** saymam demen sadece evliliğine zarar verir çok samimi olsanız böyle yapılmadı diye düşünüyorum tarzından birazcık argo görünüyorsun şahsen bizim ailede gelin olsan çok itici gelirdin onlarda buunu görmüş olabilir ha şunu da diyim abim evli başımızın üstünde taşırız ama o da bize karşı çok iyi benim eşimin ailesinin de bana karşı kırıcı hareketleri oldu ama hiç bi zaman aşağılayarak eşimi üzmedim olgun davrandım ve ezilen değil kazanan oldum sana tavsiye güzelce giyin kına ya git anne aşk olsun niye misafir gibi son dk çağırdın de 
(260 puan) tarafından
Canım yanlış anlamada ben ikiyüzlülük yapamıyorum yani kızgın ve dargınken gidip onların yüzüne gülemem konuşamam.
İticilik konusunda da haklısın evet ama bazı insanların hakkından gelmek için böyle olmak gerekiyo ama şöyle söyliyim eşimle tartışırken ailesinden kötü taraflarını dile getiririm hatta lafda sokarım ama ailesiyle şahsi bi tartışmada bile hiç saygısızlık yapmadım öyle naif ve kibar davrandımki benim bu dişli tarafımı hiç görmediler ben naptıysam eşime yaptım
0 oy
tarafından
Bence heycan da ne yaoacakjarını şaşırmışlardır giderdim en azından eşim için

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 439 göst.
17 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Minikmucize (2,565 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 175 göst.
8 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Nihan (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 58 göst.