0 oy
1,128 göst.
Diğer kategorisinde (260 puan) tarafından
Mesela yarın akşam görümcenizin kınası var pazarteside düğünü var ve kaynananız şuan kocanızı yani eşinizi arasa ve dese oğlum yarın akşam kardeşinin kınası var gelin dese ve pazartesi de düğünü var gelin dese eşinizde tamam anne deyip kapasa tepkiniz ne olurdu ne düşünürdünüz ?

Siz yukardaki anlattıklarıma cevap verin kızlar sizin fikrinizi merak ediyorum.

Ve benim düşüncem de şu ;

Kaynanamın veya görümcemin  beni bi kaç gün öncesinde araması lazım dı yani beni ha eşimi değil çünkü kınada eşimin ne işi var sadece kız kınası yapılacak evde hatunlarla kızlarla. Yada kaynanamın veya görümcemin bize gelip davet etmeleri lazımdı bu işler böyledir. bi kaç gün öncesinde söylemeleri gerekiyordu yani insan akrabaya bile böyle geç söylemez bi kaç gün önceden söylücekki bizde hazırlık yapıcaz hem giyisi olarak hemde zaman planı olarak.

Ben de eşime açık açık anlattım sen gidiceksen git ama ben kesinlikle gelmiyorum dedim ve eşimin zoruna gitti tartıştı benimle. Bende restimi çektim ben asla kendimi kimseye ezdirmem beni yok sayanı ben B.o.k sayarım dedim.

Bi hafta sonrada kızımın doğum günü var normalde onlarıda çağıracaktım ama çağırmıcam zaten son zamanlarda gözüme çok battılar yaptıkları hareketlerle ve bu davet olayıyla da artık gözümde bittiler. Bundan sonra hiçbişeyden saymam onları numalarına kadar sildim instgrmdanda sildim tamamen hayatımdan çıkardım zaten gereksizlerdi tamamen gereksiz oldular boşu boşuna affedip barıştım ben onlarla yaa keşke hiç barışmasaydım şimdiye kadar hayatımızda yoklardı keşke bu şansı onlara hiç tanımasaydım. Bi kaç kere hoş hareketleri oldu başımın üstüne kattım haketmedikleri değeri verdim ama geri almasını da bilirim.

25 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Ben öyle şeylere takılmam kiz arasa da olur iş güç arası gelmesini beklemem ayrıca aynı güne çağırmaları da iyi bir şey yoksa bir sürü iş kitlerdiler ☺
(4,668 puan) tarafından
Ben de öyle düşünüyorum işin gücün arasında fırsat olmamıştır belki.
(260 puan) tarafından
Ne işi gücü kızlar yaa en son haber verdikleri insanlar biz olmuşuz yani akrabalar arkadaşlar dostlardan sonra bizi arıyolar ben bizzat öğrendim yaa bugün bi arkadaşla konuştum ortak arkadaşımız onu bile bi kaç gün öncesinde çağırmış kız beni bugün kınada görmeyince aradı niye gelmemişsin diye
(4,668 puan) tarafından
O zaman kasıt var canım bariz. Iyi yapmışsın gitmeyip.
tarafından
Benimkiler o kadar çok şey yaptılar ki bu anlattıklarını yapsalar hiç zoruma gitmez normal gelir geliyo da ☺
(866 puan) tarafından
Iyi de gelini oğlu aileden biri yani aylar günler öncesinden haberleri olması gerekiyor .komsu davet eder gibi pazartesi düğün var demek garip olms
-Reklam-
+1 oy
(13,702 puan) tarafından
Giderdim cnm ya ne bileyim herkesin kendi görüşü elbette
(260 puan) tarafından
Saygı duyuyorum canım.
+1 oy
(426 puan) tarafından
Benim anlamadığım şey görümcenin evleneceğinden haberin yok muydu düğün tarihini bilmiyormuydun eğer biliyorsan bence abartmışsın insan kardeşinin düğününe davet edilmez ki sen kendin demen lazım biz önceden gidelim yardım edelim diye ama öncesinde ne yaşadınız bilemem tabi ki o yaşananlar da haklı olabilirsin
(260 puan) tarafından
Canım evleneceğinden haberimiz vardı ama bizle hiçbişeyi paylaşmadılar konuşmadılar yani kına/düğün tarihinden haberimiz bile yoktu hazırlık yaptıklarından haberimiz bile yoktu o kadar yakın davrandım görümcem bizde kaldı nikah elbisesine kadar ben seçtim tavsiyelerde bulundum öğütler verdim planlar kurdum ama boş çıktı kız beni unuttu annesigil Mardin'den geldikten sonra evine geçti o gün bugündür ne aradı ne yazdı ne konuştu hiç şimdide böyle yaptılar yani ne demek oluyo buu
(426 puan) tarafından
Yani görümcemin düğün tarihinden haberin yoksa öncelikle eşimin tepki vermesini beklerim aileden değilmişiz gibi olur sonuçta ayıp etmişler orda haklısın ama eşim doğal olarak gitmek isteyecektir o zaman onu yanlız yollamazdım 3,5 yıllık evliyim ailesine hiç yanlız yollamadım eşimi orda yanında olurdum ama kayınvalidem ve görümceme de mesafeli olurdum el gibi davranırdım
0 oy
(1,493 puan) tarafından
Haklısın denemeleri lazım ki ona göre hazırlığını falan yaparsın şu kelimelene bayıldım ben onları b.o.k sayarım die
(260 puan) tarafından
Gitmedim zaten canım ve ben gitmeyince eşimde gitmedi düğünede sensiz gitmem dedi ben gitmem dedim bende gitmem o zaman dedi
0 oy
(3,862 puan) tarafından
ya davete ne gerek var siz ev sahibisiniz zaten , bilemedim o yuzden
(260 puan) tarafından
Canım daveti es geç insan bi haber verir yaa yani utanmasalar sabahtan arayıp akşama kına var gelin diceklerdi biz yabancı değiliz evet ailedeniz ve aileden olmamıza rağmen kına/düğün gününün belirlendiğinden haberimiz olmuyor bu nasıl bi samimiyetsizliktir yani resmen yok saydılar.
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Haklısın  canım sanki eşinin uzaktan akrabası gibi haber veriyolar size gelip davetiye yada söylemeleri gerekirdi iyi yapmışsın 
(260 puan) tarafından
Aynen canımm
0 oy
(507 puan) tarafından
Canım siz tarihi hiç mi bilmiyordunuz yoksa sadece davet edilmedik diye mi sitem ettin. Yani önceden gününü biliyorsanız özellikle davet etmedilerse ev sahibi gibi gördükleri içindir ama hicbisey bilmeden pat diye ogrendiyseniz bende gitmezdim 7 kat yabancıya bile kendini hazırlasın diye en az 2 hafta önce davetiye veriliyor yaptıkları ayıp 
(260 puan) tarafından
Canım tarihi bilmiyoduk valla billa yani zoruma giden bu
(507 puan) tarafından
O zaman hiç gitme canım hatta eşin aklını kullansa o bile gitmese yani 2 gün kala abiye haber vermek gelmesen de olur demek resmen ben olsam öyle anlarım ve gitmem
(260 puan) tarafından
Eşimde gitmedi canım kına bu akşamdı gitmedik eşim düğünede gitmicem dedi
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Nasıl yani şimdiye kadar hiç konusu geçmedi mi siz konuşurken onlarla
(260 puan) tarafından
Hayır canım bu ay evleneceklerini bile bilmiyoduk yani annesigil Mardin'e gitmişti onlar gelince tarih belirliyeceklerdi ve o gün bugündür hiç konuşmadık aradan ay geçti yani onlar herşeyi belirlemişler hazırlıklarını yapmışlar ve kırk yabancı gibi bizi akşam arayıp ertesi akşama çağırıyolar
(3,213 puan) tarafından
Çok enteresan konusunun dahi geçmemesi ben evleneceğim zaman bizim tek muhabbetimiz oydu eşin de mi hiç sormadı mardinde ne konuştunuz diye belki de onlar da size küsmüştür ilgilenmedi kardeşim olarak diye
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Gitmem , insan yerine koymuyorsa , insan gibi.muamele de göremez benden 
(260 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
(15 puan) tarafından

Bu kadar abartma!

Sen o evin gelinisin davete gerek yok seninde son anda belli olmuş gibi anlatmışsın olayı kendini haklı çıkartmak için..

Bence oraya gitmek için davete bile gerek yok çünkü o senin görümcen boşuna tartışmışsın

(260 puan) tarafından
İyimisin sen ?
Son anda haberimiz oldu diyorum neyin kafasını yaşıyorsun sen yaa! Abartıyomuşum hey Allahım yaa benmi abartıyorum !
Tarihten haberimiz yok onlar gün belirlemişler hazırlıklarını yapmışlar son dakka bizi çağırıyorlar sanki kırk yabancıyı çağırıyorlar ulan kırk yabancıyı bile böyle geç çağırmaz insan yaa !
Ben onların gelinleri olsaydım beni aileden saysalardı  hazırlıklarında bile yanlarında olmamı isterlerdi ki beni düğün kına tarihinden bile haber etmeye saymamışlar
0 oy
(5,220 puan) tarafından
komşuya bile insan daha erkenden haber veriyo yeri geliyoda =) bende olsam gitmezdim heralde
(260 puan) tarafından
Gitmedim zaten eşimde gitmedi canım
(5,220 puan) tarafından
merak ediyorum önceden kınadan falan haberiniz var mıydı yoksa son dk haberi gibi mi oldu sizin için
(260 puan) tarafından
Hayır canım hiçbişeyden haberimiz yoktu
(5,220 puan) tarafından
ozaman gitmeyerek en iyisini yaptınız koy mesafeyi boşver
0 oy
tarafından
Sen o evin kızı oluyorsun artık, tarihi zaten biliyor olman lazım. Senin eşine demen lazım ki düğünden önce gidelim diye. Onların seni yada eşini arayıp düğüne çağırmaları abes olur.. Ailesiniz siz.Aranmadan davet edilmeden kendiniz kaynananızı, görümceni arayıp hal hatır sorup sonrada lazım olan bişey  varmı biz geliyoruz  yoldayız demeniz lazım 
(260 puan) tarafından
Tarihi bilmemiz için onların bize söylemeleri gerekiyordu ama tenezzül edip söylemediler bile yaa biz bilsek bi hazırlık var düğün kına günü tarihi belli olmuş valla billa giderdik naptınız napıyosunuz ayyy gelinliğine bakayım ay saçını nasıl yapıcan diye muhabbet ederdim yaa
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Sanirim düşündüm de benim kaynanam ilk önce esime soyler her isi de ona yaptırır valla buna eminim ama en son söylemeleri de yanlış 
(260 puan) tarafından
Tamam eşime söylesin onu es geçerdim ama günü belirledikleri zaman söyleselerdi herşey yapıldıktan planladıktan sonra son dakkada söylemeleri ne demek oluyo resmen yok saymaktır değer vermemektir bu
(1,939 puan) tarafından
Bencede dogru düşünüyorsun ustekik  yabancı bile değilsiniz
0 oy
tarafından
Valla canım senin davet bile beklemeden gitmen lazım bence sanki fazla tepki vermiş gibisin sonuçta en yakını bizde amca dayı filan çağırmadan gelmesi gerekenler olarak geçer yani bilemedim 
(260 puan) tarafından
Canım bi düşün ortada hiçbişey yok ama halbuki 1 aydır onlar hazırlık yapıyorlar tarih belirliyolar ve sizi bu akşam arıyolar ertesi akşama çağırıyolar ?
0 oy
(48,695 puan) tarafından
el gibi son gun mu cagirilir esin veya sen farketmez de nasil olurda haberiniz olmaz ki kopukluk orda zaten
(260 puan) tarafından
Bizi yoktan saydıkları için haberimiz olmadı planlar çoktan kurulmuş bize söylenmemiş
0 oy
(581 puan) tarafından
Biraz fazla tepki vermişsin gibi canım ya çağırmışlar sonuçta gider Bi köşede katılır gelirdin 
(260 puan) tarafından
Gitmedim vala aman ne gidicem ben güle oynaya gitmek isterdim öyle üzgün dargın gidip napcam böylesi çok daha iyi oldu
0 oy
(10,383 puan) tarafından
Peki siz hiç aradınız mı nasıl gidiyor ne zaman düşünüyorsunuz diye belki de onlar bu uzak tavrınızdan dolayı kırgındırlar ve ondan böyle yapmışlardır. Abiye davetiye gitmez ya çağrılan olmaz çünkü düğün hane sahibisiniz siz
(260 puan) tarafından
Canım bu ay düğünün kınanın olcağından haberimiz olsaydı aramayı bırak evlerine giderdik naptınız napıyosunuz diye ama hiçbişeyden haberimiz yoktu.
Kaynanam Mardin'den gelince hemen düğün kına yapılacaktı ama yapılmadı öyle kaldı ertelendi ama bu ay yapmaya karar vermişler planlar kurulmuş tarih gün belirlenmiş hazırlıklar yapılmış bizim hiçbişeyden haberimiz yok çünkü söylemediler
(10,383 puan) tarafından
Tuhaf insanlarmış valla canım abi yani bu neden konuşulmaz haklısın tepkide
0 oy
(1,466 puan) tarafından
Abartmışsın senin kardeşin olsa bu kadar küçük şeyden gitmemezlik  yaparmiydin  bikere evleniyor koz  ve abisinin yanında sende gitmek zorundasın ben bunu bilir bunu okurum geçen gün post acmisdin  yemek hazrlams  felan diye hatirladim  seni o zaman iyiydi  çok hosdu  şimdi bole  mi oldu yani kiza  en güzel gununde  bunu yasatmamalosin  esinide  uzmemelisin  sen el deilsin  bole düğün konularinda  onun deil senim araman gerekiyor  düğünden  sonra aramazsa  o ayri beni hiç aramadi  evine geçeli  demissin  senin araman gerekiyor yani burda bazıları  yok gitmem  felan demiş emin ol burda klavyede  yazip  çoğunu  gerçek de yapmıyorlar  bence eşini  üzme git
tarafından
Katılıyorum +++
(1,466 puan) tarafından
Aynen canım:)
(260 puan) tarafından
Ya canım valla bak eşime ısrarda ettim sen git düğünde olman gerekiyor ben gelmiycem ama sen git dedim gitmicem dedi daha ne yapabilirim yani dediğim gibi iyi hoş hareketleri de oldu başımın üstünde tuttum ama ben değer verdikçe onlar beni ezmeye çalıştılar ben bu saatten sonra onlarla bütün alakamı bitirdim. Ki zaten görüyorum umurlarında bile değil.
(1,466 puan) tarafından
Düğünden  sonra kes ilgini eşine yanlış  yapiyosun yarın obur gun aranız açılcak  emin ol
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Kendi fikrimi söyleyeyim. Ben davetiyeyle gitmezdim. Daha doğrusu gitmek için davetiye beklemezdim. O benim eşimse diğeri de kız kardeşi. Ha ona söylemişler ha bana. Öyle zamanda küslük olmaz. Sen de git ve eşinin yanında ol canım. Laf verme.
(260 puan) tarafından
Ben gitmem canım. Eşim gitsin isterim ki o da bana söylemese bile kırıldığını zoruna gittiğini anlayabiliyorum ne kadar kendi ailesini bana savunsada anlıyorum o da gitmek istemiyor zaten onu istemeye bile çağırmamışlardı
(2,493 puan) tarafından
Kafan rahatsa boşver bacım eşin de gitmek isterse gitsin. Haberiniz olmamış şimdiye kadar madem son dakika haber verdiler bilmiyormuş gibi takma devam et. Yapsınlar madem kınalarını düğünlerini.
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Kızardım ama çok takmazdim giderdim 
(260 puan) tarafından
Gitmedim canım

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 437 göst.
17 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Minikmucize (2,565 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 175 göst.
8 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Nihan (33 puan) tarafından soruldu