0 oy
1,139 göst.
Diğer kategorisinde (22 puan) tarafından

Kızlar 3 senelik evliyim 16 aylık bir oğlum var 6 haftalıkta hamileyim evlendiğimden beri calısmıyor bize hep benim ailem baktı kiramızı onlar ödedi alışverişimizi evimizin esyalarını onlar düzdü daha buna ramen bi caba yok her zaman haftanın 5 gunu annesine gider kalır kendisi hicbiseye yardımcı Olmaz sürekli beni eleştirir bi kac defa sosyal medyadan beni aldattığını da yakaladım hep 2 senedir sustum sineye cektim hastalanırım hastaneye bile götürmez cok moralm bozuk sadece bi anneannem var hayatımda annesiz babasız büyüdüm sadece onu cok sevdim ama artık katlanamıyorum aciz değilim bu kadar psikolojim cok bozuldu içim daralıyor canım birsey yapmak istemiyor sürekli aglıyorm aklıma kötü şeyler geliyor bu süreci nasıl atlatabilirim cok kotuyum :(

27 Cevaplar

+14 oy
(1,084 puan) tarafından
Ya madem böyle bir durum yaşadınız neden sessiz kaldınız neden çocuk yaptınız şimdi o çocuklara günah değil mi hiç anlamıyorum ya valla allah yardımcıları olsun 
(3,901 puan) tarafından
Hadi korunmadin diyelim ilki oldu öbürü de mi ayni sekilde oldu cnm..tabi ki bosan bnce de ama bu durumda o adamdan cocuk yapmk da sacma yani yazik cocuklara da
tarafından
Daha olan olmuş olanla ölene çare yok hep milleti linç ediyorsunuz yeter ya yeter karşınızdaki insan zaten düşmüş bir tekmede siz vurun sanki siz böyle diyince çocuk anasının karnına geri girecek lütfen biraz anlayış
(3,901 puan) tarafından
Bunlar linc degil gerçekler..o kadar kötü dedigin adamdan neden 2 cocuk yaptin diye de sorar insan..agzinizda bi linc lafi gerisi yok..
(1,084 puan) tarafından
Linç edecek bir durum yok ortada. Silkelenip kendine gelmesi gereken bir durum var. Acı gerçekleri biri onun yüzüne yüzüne söylemeli. Zamanında bunu ailesi yapsaymış şimdi böyle olmazmış. Mis gibi hayat kocam çalışmasın ailem bize baksın biz keyfi çocuk yapalım.
tarafından
Güzellikle söylemek  var dimi
Yapılmaması gereken birşey yapılmış belliki bayanda pişman ama ölmüşe çare olmadığı gibi bunada çare yok bizim yapmamız gereken ona destek olup biran önce boşan çocukların için çabala demekten başka bişey demek haddimize değildir çünkü herkesinde ters giden biseyler olur illaki kimse boşanmak için evlenmez çocukta yapmaz olan olmuştur artık haklarında hayırlısı olsun
-Reklam-
+11 oy
tarafından
Tam yazicaktim herkes yazmis. Ailem bakti diyosunuz, evimi duzdu diyosunuz, calismadi diyosunuz. Siz size aileniz bakarken evde cocuk yaptiniz herlade bu adamdan. Olucak sey mi. Calismayan adamdan 2 cocuk. Ailenize daha da mi yuk olmak istediniz hic aklim almıyor. Bu saatten sonra duzelir diyip oturmayin lutfen 2 cocuga ragmen duzelemeyen adam duzelmez. Kendi hayatiniza yon verin, calismayi deneyin
tarafından
Kız benim eşim askeri personel ikinciye ödüm kopuyo oğlum da 25 aylık büyüdü :D ben önlemimi alıyorum Allah vermemiş mi oluyo toovbeee
tarafından
E benimkide polis. Memur yani. Aklim cikiyor 2. Olcak diye. Ben bu arkadasi yargilamiyorum ama magarada yasar gibi Allah vermis aldirsamiydim falan demek olmuyor. 6 haftalik hamilelik ne dsmek yanj, o cocuga nolcak simdi. Eger ayrilirlarsa babayı hic bilmicek.
+7 oy
(12,264 puan) tarafından
Herkes çocuk niye yaptın diyor Allah Allah olacaktı demekki böyle olacaktı 

2 çocuk olunca yeter artık diyecekti belki 

Hatalar tecrübe ile kazanılır unutmayın 

Üzüldüm gerçekten Allah yardımcın olsun arkadaşım

Evlilik adamı değilmiş demekki çocukları hiç haketmemis keşke kısır olaymış da o çocukların günahına girmeseymjs 

Sorumsuz 

Başına buyruk bir adam sa daha ondan bir cacık olmaz 

Annen baban olsaydı şartlar daha güzel.oslaydu keş ke senin için

Ama Rabb'im bir kapı açar elbet 

Kız kardeşim senin durumda 

2 kızı var onunda 

Adam yüzsüz 

Calismicam ben diyor 

Boşanmayı çok düşündü 

İnan anlıyorum seni Allah yar ve yardımcın olsun inşallah ❣️❣️ bu gece vakti Rabb'im bir yol bir ferahlık versin sana
(2,679 puan) tarafından
pardon da ne bu tavırlar bir küçümser küçümser mesaj yazıyorsunuz siz kendinizi ne zannediyorsunuz acaba ben çok merak ettim şükür ki anlayabilmek kapasitem sizinkinden çok daha fazla düşünce yapınız belli benimle daha fazla muhattap olmazsanız sevinirim
(12,264 puan) tarafından
Senin dusuncenle ayni olmayacağı aşikar
Asıl sen yazdın yorumun altına
muhalefet yapılacak İllaki
Ben hakaret etmedikçe istediğim gibi konuşurum
Ben kimse değilim
En azından senin kendini zannettiğin şey hiç değilim ;)))
Selametle bacii selametle ;))
(2,679 puan) tarafından
normalde kimsenin yorumunun altına yorum yapmam ama sizin yorumunuzu görünce kendimi tutamadım ayrıca ben kimsenin bacısı değilim özellikle sizin gibi kafa yapısına sahip bir insanın asla
(12,264 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Hehehhehe tmm kimsenin bacısı değilsin ;)))
Olmada zati ;)))
Kafa yapısı diye konuşmaya devam edersen iyi olmaz soyliyum
Düzgün konuş düzgün , tartış diycem de nerdeeee;))
(800 puan) tarafından
Tombul yanak yorum yapıcaktım ama kendimi tutamadım sen düşünceni demissin kadında düşüncesini demiş kimsenin kafa yapısını sorgulamak kimseye düşmez hem ipek kozalagıda gayet iyi kalpli konuşuyor şenle 'nden çok ters cuplar veriyorsun
+3 oy
tarafından

Canım sorunun cevabı bu değil biliyorum ama allah vermiş olmuş diyerek böyle giderek 3 uncuyude yapardin sen tedbir almazsan allah verir .

Önce tedbirini al sonrasını rabbime bırak. 
Üçüncü olarak aldatmalarina alışıp evliliği devam ettitmissin bosanmayada alisirsin bu adamdan ne koca olur ne baba
+2 oy
(373 puan) tarafından
Canım okadar yakaladın neden o zaman caresşne bakmayıp 2 cocuk yaptın? O cocuklarada sanada yazık değilmi bide 2. Cisi dha yeni 
+1 oy
(6,978 puan) tarafından
Ah be canim canını daha fazla sıkmak istemem ama okurken akloma gelen ilk sey birinci olmusta, ikinciyi neden yaptin...ha Allah can vermis, olacagi varmis ama yinede sormadan edemiyor insan :((
(22 puan) tarafından
İsteyerek olan birsey değil kazara oldu bende kıyamam canına
+1 oy
(856 puan) tarafından
Allah yüreğine ferahlık versin inşallah. Atlatırsın dua ile namaz ile evlatlarının varlıkları ile . Öyle ise yaramayan bir insanla bir ömür geçirmek zorunda olacağına o olmadan yavrularınla daha mutlu olabilirsin. Zaman gerçekten iyi geliyor kötü düşünme bu sürecte psikolojini kötü yönde etkileme . Her zorluğun ardında bir aydınlık ferahlık vardır ... 
+1 oy
tarafından
Kuzum benimm seni  ben anlarım . Olacağa çare yok ama o adamdan Bosan . Çok zor biliyorum bende yaşıyorum cunku üstelik şiddet küfür var bende . Kırk gün oldu babamlardayim.daha çocuklarını bile merak edip aramadı 
(800 puan) tarafından
Allah yardım etsin cnm Allah pis erkeğin canını alsında biz kadınlar kurtulak
tarafından
Amin aminn Allah böylelerini dört ayak üstüne düşürür hep böylelerinin başı dahi agrimiyor
+1 oy
(1,285 puan) tarafından
Bazen bizde mi anormallik var diye düşünüyorum. Eşimle 4 yıl flört ettik evlendik. Hiç bir sıkıntımız olmadı şükür, ama hep şunu dedim. Aynı eve girince değişebilir, çocuk için acele etme, evliliğinin tadını çıkar ve gözlemle. 2 yıl çocuk yapmadık, iki taraflı korunduk. Sonra çocuk istedik ve şükür oldu. Demem o ki arkadaşım lafım sadece sana değil ama gerçekten olan Çocuklara oluyor. Adam en Başından beri zaten baba olmayı haketmeyen adamdı. Şimdi 2 çocuğun oldu o adamdan, kusura bakma ama ben burda sadece çocuklara üzüldüm. Allah yardımcıları olsun
tarafından
Hah ayni bizde boyleydik. Simdi de korunuyoruz 2. Cocuk olmasin diye. Ama burda bu mantik yok. Tak istemeden oldu diyip bırakıyorlar. Sonra diyorum banane yani ben mi bakicam çocuklara ama üzülüyorum iste istemeden
(1,285 puan) tarafından
İki taraflı tam anlamıyla korunup ona rağmen olduysa diyecek laf yok. Ama neyse bir kaza oldu tutmaz zaten deyip de ertesi günü hapı kullanmadan duruma bakılmasının sonucu bunlar. Sonrası zaten hamile kalınca aldıramazsın o senim evladın. Canın ciğerin.  İşte önemli olan o raddeye gelmeden çok dikkat etmek. Haklarında hayırlısı olsun
(391 puan) tarafından
7 sene flörtten sonra 6 sene çocuk yapmak için bekledim eşim mükemmel biri olmasına rağmen millette iyi cesaret var sonra da oldu ne yapalım aldıralım mı diyorlar. Flört uzun bile olsa aynı eve girmek başka çocuk yapmak için evlenen bir toplumuz maalesef
(806 puan) tarafından
Hatice sanki benim düşüncelerimi yazmışsın vallaha bizde aynıydık sizin gibi. Ben çok gözlem yaptım çok sevdiğim halde bu adam babada olabilir mi acaba diye düşündüm öyle karar verdim ikinci senemde hamile kaldım üçüncü senemizde çocuğumuz oldu çok şükür Allah buna can sağlığı versin ikinci bu dünya şartları altında istemiyoruz şuan da korunuyoruz yine çok dikkatli şekilde. Ya evlenince insan o potansiyeli eşinde görür. Önlem almadan Allah verdi napim kaza oldu napim diyorlar kızıyorum.bende sadece çocuklara üzülüyorum yanlış insanların evliliklerinin cezasını o masumlar çekiyor... Allah o çocuklara yardım etsin. Evlilikleri de umarım düzelir diyebiliyorum sadece ne diyelim ki başka bişey diyemiyor insan. Cehalet çok kötü bişey...
0 oy
(800 puan) tarafından
Yüce Rabbim büyük sen sıkma canını inşallah düzelir dicem ama zor çok zor ailesi fln yok mu babası abisi annesi kızmıyor mu çevresinden fln mi utanmıyor sabretmeye çalış boşanmak bazen çözüm olamıyor 2 coçukda Allahın vergisi yüce Rabbim öyle emretti öyle oldu kimsenin suçu yok aklından sakin kötü şeyler geçirme kimler neler neler yaşamış hepsini atlatmış az sabır kuzum:) Allah yardımcın olsun 
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Yav kuzum madem kocan Boyle bari ikinciyi yapmasaydın yazık gunah neyse Allah yardımcın olsun tatlım ne diyelim olan olmus en guzel karar buysa senin ıcın ıcını ferah tut ıns onunde ki hayatın guzel olsun 
0 oy
(237 puan) tarafından
Canım kocan nası olursa olsun bosanmak elbet kötü bi durum ama benim yeğenimde  aynıydı o daha kötüydü hem dövüyordu hem calısıyor  eve harcamıyormus öyle diyordu kendisi marka falan giyinirmiş bi cocukla ennson boşandılar cok psikolojisi bozuldu ağladı falan ama bi iki yıl içinde bekar bi akrabamız sevmiş onunla evliler cok mutlular smdi tabiki sana hemen evlen demiyorum ama  toparlandıgında hayatının daha iyi olacagını ve şükrediceğni söylemek istedim . Umarım allah bütün hayırlı şeyleri güzel şeyleri hayatında sana yaşatsın, arkana bakıp keşke dediğib tek birşey kalmasın  .. 
0 oy
tarafından
Zaten sana maddi manevi bir faydası yokmuş ki olsa ne olmasa ne 
0 oy
(2,679 puan) tarafından
Böyle bir adamdan hadi ilk çocuğu yaptın ikinciyi neden yaptın peki kusura bakma da yazık değil mi o çocuklara iki dk lik zevk uğruna dünyaya gelicekler ve böyle bir aileleri olacak
0 oy
(169 puan) tarafından
Öncelikle evlendiğinden beri çalışmayan bir adama neden çocuk yaptın hadi 1. Çocuk oldu tamam böyle sorumsuz seni aldatan bir adama 2. Çocuğu nasıl yapabildin şimdi 1 değil iki çocuk ziyan olacak onlara yazık günah değilmi hatanın en büyüğünü 2. Çocuk yaparak yapmışsın karakter yoksunu bir insanla hayat geçmez olan olmuş kendini sirkele ağlamak sana çözüm değil karnındaki bebeğine yazık yeni bir sayfa açacaksın doğru bir şekilde yaşayarak hayatını sürdüreceksin bunlar kolay değil biliyorum ama çocukların için buna mecbursun allah yardımcın olsun çocuklarının yüzüne gülsün inşallah
0 oy
(10,220 puan) tarafından
Persembe nin gelişi çarşambadan bellidir. Ailen bakmış etmiş adam hiç çalışmamış seviyorum bahane midir Allah için senin kalbinin derdini iki evlat çekecek şimdi teselli ne zaman edilir biliyor musun makul işler yapılmıştır ama olmamıştır o zaman edilir. 
0 oy
(16,489 puan) tarafından
Allah gönül ferahlığı versın İnşaAllah 

Rabbım yardımcın olsun 
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun burdaki yorumlara bakma burdakilere bakarsan zaten herkes çok akıllı hiç hata yapmazlar hep mantıklı düşünürler hep boş boş konuşurlar sorsan evde çok çok mutlular hiç tartışma aile sorunları yok  olan olmuş bir kere hakkınızda hayırlısı olsun bebelerin yiyecek bir lokması varki dünyaya öyle böyle gelmiş rabbim yardımcınız olsun herşey sınav dünyası dert etmeyin hamilesiniz üzülmeyin...herşey olacağına varır....
0 oy
(319 puan) tarafından
Kızlar kız sizde fikir istiyor yardımcı olacağınıza kızı linç etmeyin . Bakıyorum paylaşımlara biri sizden fikir isteyince hemen linç etme peşindesiniz bana da yaptı biri burdan . Ya kimin ne yaşadığını nerden bileceksiniz . Ben korundum da ne oldu ertesi gün habi kullanmama rağmen hamile kaldım.  Allah nasip etmişse kimse diyecek bişy bulmasın lütfen.  Kardeşim sende bol bol dua et 2 yıl çekmişsin düzelmemiş en doğrusu boşanmak.  Imkanin varsa çalış.  Çalışmak kafanı dağıtacaktır.  Heleki yavrunu kucağına aldığında olanları unutacaksın yeni yaşamın insAllah sana iyi gelecek  
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Üzüldüm rabbim yardımcin olsun insallah
tarafından
Baksana millet hep linç etmiş zaten olan olmuş ya :( kadın hamile iyice stres olmuştur

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 1,294 göst.
11 Kasım 2022 Aile kategorisinde Cyln76 (618 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 407 göst.
+1 oy
15 cevap 912 göst.
15 Şubat 2024 Aile kategorisinde Hasretis61 (833 puan) tarafından soruldu
+1 oy
41 cevap 1,728 göst.
7 Aralık 2023 Aile kategorisinde Nzlfatihkayabasi (99 puan) tarafından soruldu