0 oy
500 göst.
Diğer kategorisinde (253 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kaynanam çok değişik bi kadın aynı binadayız onun evi duplex ama küçük kayınpederiminde durumu iyidir şimdi Allah var havalar soğuk olunca kaynanama eve geldiğinde ev soguk kombiyi aç der açık olmayınca kızar adam haklı olarak çocuğumla ona inerim evi buz gibi olur kaynanam neyin cimriligini yapıyor anlamıyorum kayınpederim evde yokken petekleri kapatır girişte oturuyor altı boş buz gibi oluyo evi kendide halbuki normalde çok üşüyen biri ben yakarım peteklerimi kimine yani bize gelir ay eviniz çok sıcak bu kadar açma Merve yakma Merve sanane yani kocam da eve gelir soguk der petekler yanmıyomu der:D herneyse başka bi konu daha var ya gerçekten analarımız gibi kimse olamaz kaynanan hele öz anan gibi hiçççç olamıyo onlara indim geçen yemek falan yaptım neyse bişey dokundu bana heralde eve çıktım affedersiniz sürekli lavaboya gittim durdum sonra baş ağrısı tuttu vücudum karnım falan ağırmaya başladı ertesi gün iştah falan sıfır sırf emziriyorum diye zar zor bi çorba içtim bitki çayları vs geldi bize hastayım çok kötüyüm dedim sanki kemiklerim kırılıyordu ya hımm dedi sadece bu kadar neyse akşam kocam evdeyken de geldi kocamında başı agrıyordu işte ona oğlum annem nasılsın falan iyimisin merve oğluma bi nane limon kaynatsana sen böyle olunca üzülüyorum dedi böyle üzgün tavırlar falan ben ben kocamdan daha kötüyüm yahu kalkta sen kendin birşey yap hem çocukla da uğraşıyorum o halimle gerçekten bazen beni çok sinir ediyor kendi annem günde 50 kere aradı beni nasıl oldun kızım diye o hiççç gitti sonra kocama dedim valla ben senden daha kötüyüm annem bana nasılsın iyimisin diye hiç sormuyor etmiyor dedim anca seni düşünüyor ben anneme dedim kocam da çok başı agrıyor diye benim annem böyle durumlarda onu da arar sık sık sorar nasıl oldun oğlum diye hatta bi ilaç söylemiş al iç diye eşimde almış içmiş valla çok iyi geldi Allah annenden razı olsun der kendi annesinin bana yararını geç bi hal hatır bile sormaz ya siz olsanız sizimde zorunuza gitmez mi böyle yapması neyse artık oda annesine söylemiş mi ne ertesi gün kaynanam arayıp Merve hastaymışsın nasılsın diyor dedim tövbe bu kadın benle dalga geçiyor heralde bende dedim ki e söyledim ya gördün ya dedim şuan iyiyim dedim neyse kızlar kusura bakmayın uzun oldu gerçekten böyle düşüncesiz samimiyetsiz insanları hiç sevmedim gelmiyor 

14 Cevaplar

0 oy
(49 puan) tarafından
Kendi annen gibi kim olabilir ki canım kaynana işte kendi çocuklarına farklı oluyor hepsi aynı maalesef
(253 puan) tarafından
Öyle olmamak lazım işte o oğluysa bende geliniyim bi hal hatır sormak zor degil bu eşit davranmamak işte
(49 puan) tarafından
Onların kızlarına kaynanalari böyle davransa düşünce ve tepkileri ne olur acaba birde o var mesela
-Reklam-
0 oy
(866 puan) tarafından
Önce can sonra canan demişler. Aman be tek problem bu olsun idare et bacim
(253 puan) tarafından
Önce tabiki kendine evladı tabi ama sonra canan demişsin canım ama onu düşünen yok yinede
0 oy
(348 puan) tarafından
CNM bende hamileliğin 4  ay bulantı kusma  baş ağrıyla geçti bama kendini salma iyisin 2. Hamileliğin bukadar kötü olmaz dedikçe ben çıldırdım ya
(253 puan) tarafından
Ne agrılar ne acılar sen çektiğin için o çekmedikçe anlamaz canım
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Kendi annelerimiz den başka düşünen yok kimse anne gibi olmaz bişey beklememek lazım 
(253 puan) tarafından
Benim annem düşünür o düşünmez hayır bana hal hatır sormayacaksan oğlunada sorma benim yanımda kasıtlı yaparmış gibi eve gelir yine ne bi hal hatır yok oğluma ben seni görmeye geldim der oğluş falan filan beni görmeye gelmesine meraklı değilim zaten
0 oy
(80 puan) tarafından
Ne kadar kızım gibi görüyorum deselerde hep bir el kızısın. Kendi hasta olunca sen onla ilgilenmeyince sorun olur kötü gelin okursun. Hiçte umursama eşinede söyle alındığını. O hasta olunca sende öyle davran.  Bişi dersede sen böyle şeyleri önemsemiyorsun bana karşı bende bildiğim için pek umursamadım dersin :D
(253 puan) tarafından
Öyle demeleri hep yalan düzmece He evet sorma canım kaynanamın kolu kırıldı bende daha yeni doğum yapmıştım 40 daha çıkmamış kadından kimse bişey bekleyemez dimi 40 geç ilk doğumun ve kendini iyi hissedemessin asla kaynanam o zaman kalk bana gel aşagıya yemek yap dedi kızı yok ama kız kardeşi vardı yanında artı bi eltim daha var akılsızlık işte kocama söyledim öyle şey mi olur dedi kaynanama kızdı gitmedim yapmadım sonrası ondan bişey duymadım ama kız kardeşi kalktı bana ablama değer ver yardım et dedi deli oldum o zaman da eşime söyledim teyzenin böyle demeye hakkı yok dedim rezil etti onu da kırkım cıktı ben indim elimden ne geliyorsa onu yaptım sonra yine o içleri fesat akbabalar akraba degil yani yok efendim Merve inmiyor mu yok yardım etmiyormu diyip arkamdan konuşup durdular Neyseki rabbim görüyor dedim herşeyi sustum
0 oy
(169 puan) tarafından

Eli armut mu topluyor kaynananın körmü ikinizde rahatsızsınız bi nane limon kaynatamadımı sadece sevmeye gelince canım oğlum diyorlar kötü zamanda bahaneleri çok bendede bir kayınpeder var beni dünden beri çığrımdan çıkardı anca nasihat versin metanetli olun eşim hasta hastaneye gitti hayırlısı olsun diyor dünden sonra iyice gözümde bitti nedir bu kaynana kayınpeder derdimiz ama bundan sonra bende susmuycam sende hiç susma lafı oturt kalsın ortada... !! Daha yazıcağım çok şey varda uzun olur diye yazmıyorum sayende içimi döktüm :)

(253 puan) tarafından
Kendi canları kötü olunca asıl o zaman akılları başlarına gelir canım Allah’a havale etmekten başka bişey gelmez elden ben susmuyorum aslında hakkımı asla kimseye yedirmem
(169 puan) tarafından
Allahından bulsunlar bende susmuyorum
0 oy
(689 puan) tarafından
Benimki hamileyken tansiyonum 16 11 e cikardi kocamla benle kavga etti cikti  gitti annemin yaninda demedinki simdi dusurur cocugunu (5.ayimda)

Annem 100 kez aradi bir kez bile aramadi

Sonra noldu bizim gelin bunyasta tansiyon hastasi bir yukselir bi düşer 

Kendini dik tut hastayim deme hasta olursun diyornya acican agzini yumucan gozunu olmuyor 
(253 puan) tarafından
Bazıları işte bu kadar vurdum duymaz düşüncesiz oluyor e bizde bıktık artık bunlardan
0 oy
(806 puan) tarafından
Hiç kimse annenin yerini tutamaz annem ne fedakarlıklarla büyüttü evlendim halen eli hep üstümdedir kurban olduğum... Eşimde çok sever annesinden daha çok sever.merhametlidir çok fazla...Çünkü onun annesi çok gaddar merhametsiz birisi oğluna karşı da vurdumduymazdir beni mi düşünecek derim. ölümlerden döndüm(kalp krizi geçirdim)yine sallamadı kadın.sokaktaki insana bile insan merhamet eder.Kendine bişey olursa dünyayı ayağa kaldırır nazından da geçilmez. 
(253 puan) tarafından
Gaddarlık merhametsiz ayrı birşey bunlar var diyemem Allah sana da sabr versin canım sende nazlan kimsenin canı senin kendi canından önemli değil
(806 puan) tarafından
İşte beterin beteri var diye benimkini anlattım bide canım amin sağolasın
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Aşağı inerken çıkarken üşüdünüz heralde bizde de genel sorun. Bizim de sıkıntımız aynı. Gerçekten öyle sen bilirsin kocan üstünü örtünce uyanacak o ısrarla ört üşümesin der. Sen uyursun açık kalır kendi üstün. İnşallah kayınvalideler birgün gelinlerin üstüne kuma gelmediğini onların da insan olduğunu kabul eder 
(253 puan) tarafından
Aynen valla canım ya oğlu kocaman adam olmuş hala bana yok oğluma şunu yap yok bunu yap ya o çocukmu ben yapamadığım zamanlar o yapsın . İnşallah canım bizimde canımız can patlıcan deigl
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Kndi annen gbi olmasni beklmn hata :) kaunnmn patavatsizligi coktur ama bn hastalnsam 10 kez yukari cikar ymgimi getirir  senin cocuklarin var sen olmada bn olsaydim hasta der Allah razi olsun bu konuda hakkini yemem
(253 puan) tarafından
Canıısı zaten annem gibi olmasını beklemiyorum ben onun tırnağı bile olamaz bi kere hal hatır sorsun yeter
(4,152 puan) tarafından
Boyleler iste kuzum bosver sen solemesen olay olur iste. Allah analarimizi basimizdan rksik etmesin
(253 puan) tarafından
Evet kendimi hiç rezil edemem o yusden . Amin amin öyleyede böyle rabbim onların yokluklarını bizlere göstermesin
0 oy
(140 puan) tarafından
Aynısı canım bizim de başımızda. İnsan çok sinir oluyor. Yani onlarda hasta olunca sen de üstten nasılsın diyeceksin
(253 puan) tarafından
Artık bundan sonra öyle yanına her indiğimde anne nasılsın iyimisin hasta değilsin dimi diyorum ama artık yok sormayacağım
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Her insan farkli bi kere hic unutmam hamileydim grip oldum ama cok kotuyum filan zaten hamile olunca sürekli mide bulantım vardı annem dolmusla 10 dk mesafede bi kere arayıp nasılsın bi ihtiyacın var mi demedi dusük riskimde vardı biliyo ne bebeğimi ne beni umursamadi kaynanam 2 saatlik koyden kalkti geldi bana bakmaya surekli corba çay meyve getirdi onume iyilestirdi beni Allah razı olsun,bi kerede yine hamileyken geceden böbrek agrim vardi sabah çok fenalaştım eşim isten öğlen gelicekti ama tuvalete bile gidemiyorum nasil bisiler yicem ve bebeğime bisi olcak korkusu filan var annemi aradm anne gelip bana yemek yaparmisın eşim öğlen gelcek hamile halimle ac durmayayim dedim ağrıdan ölüyorum dedim tetzenlere gezmeye gidicem önceden sözleştik dedi yani kimi insanın annesi,kimi insanin kaynanası hayirlıdır Rabbim kaynanana hidayet ve vicdan versin
(253 puan) tarafından
Canım benim baZen öz annenin bile sana faydası olmuyor rabbim bak sana ona göre vermiş kaynanı annenden görmediğin hayrı o göstersin diye senin karşına çıkarmış vicdan meselesi gerçekten dünyanın bin bir türlü hali var işte
0 oy
tarafından
Beb olsam nane limon yap dediğinde ben dha kötüym anne zahmet olmazsa sen kaynatsana kızınla oğluna bak der gülerdim şakayla karışık. 
(253 puan) tarafından
Hiiiç öyle laf takmam yalnış anlar falan eşimde öyle o kaybedecek sonuçta böyle yaptığı için

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 240 göst.
31 Ekim 2022 Aile kategorisinde Bakiderya (1,125 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 408 göst.
15 Mart 2022 Aile kategorisinde K.g038 (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 294 göst.
15 Haziran 2021 Aile kategorisinde EsleminAnnesi (3,099 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 249 göst.
27 Mart 2021 Aile kategorisinde Kadersiz (2 puan) tarafından soruldu

374,651 soru

11,206,081 cevap

34,507 kullanıcı

...