0 oy
702 göst.
Aile kategorisinde (166 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Sabah eşim maaş konusunda tavır yapıyor dedim. Öyle devam etti az önce yine söylendi. Ona maaş vermem demiyorum ortak hesaba atalım diyorm neyimize yetecek 2 bin diyo ya ikimiz atacağız niye yetmesin altın al birikir diyorm ama yine senin aklın ermiyor, bilmiyorsun deyip laf atıyor. O krdi çekti hesaba atmaz benden atmamı ister ama hepsini at sana sadece 1500 kalsın altını ihtiyacını hepsini orda gör geri kalan 3 bine yakın hepsini hesaba at diyo. kendin hesabında 500 tl de olsa altın alma diyo. Böyle olmazsa Senden asla birsey istemiyorum ilerde ailemin yanına gideceğiz merkezin dibinde oturacağız diyor. Ben tavrın farklı olursa Valahi durmam dedim tamam durma git diyo. Arabayı satacağım arabayı bile birlikte alacağız diyor. Herhalde bineceksen senin de katkın olacak onu ima ediyor. Evlilikten soğuttun dedi. Bende Zaten farkındayım senin ilgi alakandan tavrından dedikten sonra ağlamaya başladım. Sadece ben mi soğuttum kendine bak dedim. Evlilikten soğuduysan devam ettirme zorla olmuyorsa dedim. Hiç oralı olmadı maç izliyor ama tavırlı :(

15 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Seninle paran için mi evli? Bana öyle geldi. Para verirsen iyisin para vermezsen kötü 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ben olsam o ortak hesaba değil 2 bin anca üçün birini koyarım 
+1 oy
(181 puan) tarafından
Eski postlarını okudum canım seni kırmak istemiyorum ama bu adam para için seninle kes parayı önünden eğer hali tavrı değişirse anlarsın içini herkes ailesine düşkün ama o seninle aile kurdu 
0 oy
(466 puan) tarafından
para vermeyece sogudu evlılıkten .paraları kesesın onunden dıyesınkı oyle sogumak olmaz boyle olur
0 oy
(13 puan) tarafından
Niye boyle kavgali didismeli konsuyorsunuzki bi tarafin alttan almasi gerek evliligin sagligi icin herkesin hatasi olur herkesin aksiligi olur ama silip atmak aksi aks konusmak hos degil. Oturp guzelcene konussaniz anlassaniz olmuyomi
(13 puan) tarafından
Hm anladim cnm eski postlarini gormedim sadece sabahki postunu gormustum Allah yardimcin plsun gercekren zor oyle.. esle sorunlar cok zor ayrilsan bi dert ayrilmasam bin dert
(1,399 puan) tarafından
Canım sen atanmissin emek vermişsin ailen emek vermiş insan ilk seneler kazandıklarını dilediği gibi harcamak istiyor en azından birkaç sene de olsa senin atanma sevincine ortak olamaz mıydı şimdi gencsiniz şimdi harcayıp gezeceksiniz birikim illa ki olur eşin çok cimri ilk defa para görmüş anlaşılan :(
tarafından
Aynn öyle valla
tarafından
Aynn öyle valla birikim yapmak çok önemli ama işte baya baya abartmış eşi
tarafından
Allah yardımcın olsun ya vallahi billahi diyecek bir şey bulamıyorum kaç yaşında peki aranızda kaç yaş var sanki aranızda baya baya yaş varmış gibi görünüyor
0 oy
tarafından
Aklin ermiyosa nasil ogretmen olmuşsun. O da cin olmadan adam carpcak akli sira aman diyim dolanddici gibi bisey kocan hicbisey verme
0 oy
(13,961 puan) tarafından
Senin eşinin derdi ney ya bir evlilikte bu kadar konusulmamali para bence orta yol bulunmalı bir süre sonra param için mi benimle sorusu gelir insanın aklına 
0 oy
(11,507 puan) tarafından

Para para diye ölecek yakında kocan. Seninkileri biriktirip kaçar bile

0 oy
(347 puan) tarafından
bende çalışıyorum ama eşim bir gün olsun demedi senin paran nerde diye bana haçlık verir eve bakar çocuklara bakar bazen kızıyorum benim param para deyil mi ben doktor eşim inşaatçı adamın dibi şimdi kıymetini daha iyi anlıyorum 
0 oy
(3,128 puan) tarafından

Erkek dinen, toplumsal olarak ve hukuken evin geçimini sağlamak durumunda.

Burda art niyet var. 
Ve yapabiliyorsanız vermeyin maaşınızı. O sizin emeğiniz ister altın alın ister başka bir şey yapın.1-2ay söylenir sonra alışır.
Sorun çıkmasın diye venmeye başlarsınız alışır. Her ayın sonunda vermeseydin, zorla mı aldım denilir. Ve dil yarası unutulmaz. Erkek unutur da biz kırılınca izi kalır. Paranızla rezil olmayın. 
0 oy
tarafından
Adam seninle paran için birlikte sevdiğinden falan deil senden alıp ailesine yediriyo bu kadar 
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Sizin evliliğiniz nasil bir evlilkk yaaa para üzerine kurulmuş resmen senin benim param var o evlilik yurumeZ
0 oy
tarafından
Sırf kendi ailene para vereceksin diye yapıyor elinde para kalmasında onlara vereme diye 

Ben senin dersini anladım aile yardım etmeyecem paramda bende duracak herkes kendi kazansın kendi har asın bu saatten sonra de bakalım ne diyecek 
tarafından
Allahhhhhh yardımcın olsun pes diyorum gerçekten david değişmiş iyice resmen adam bana bak diyo
tarafından
Ay yorumu yanlış yere yaptim k.bakma
tarafından
Sorun değil canım benim ")
0 oy
tarafından
Sabahta sana yorum yapmıştım verme kardeşim verme ya sana ne onun abisiyle yapacağı ticaretten ortak hesaba 2000 atacam de net olsun kararın mecbur kalsın kabul etmeye arabayı satsın sen para koyma de ki ben binmeyecem ki mecburdur seni bindirmeye 
0 oy
(128 puan) tarafından
Valla canım bir evlilikte paranın mevzusu fazla olmaması lazım. Eşin gerçekten haksızlık yapıyor ama sende aileme 1500 vericem yazmışsın sanırım önceki postunda o biraz fazla gibi. Siz de ayrı bir evsiniz artık. Kendi birikiminizi yapmanız lazım. Ama senin kendine harçlık olarak ayırdığın parayı nereye nasıl kullanacağım sana kalmış sonuçta. İster harcarsin istersen de altın alırsın. Bende memurum. Maaşımdan 500 lira annemin sigortasına yardım ediyorum. 300 lira güne girdim oraya veriyorum. 200 lira da anneme ocak aldım onun taksitini ödüyorum ( bundan esimin haberi yok mesela bence herşeyden haberi olmasına da gerek yok) kendime de 500 lira ayırıyorum harçlık olarak. Gerisini eşime veriyorum ama o da hep evimiz için kullanır. Ben bazen 500 liraları bile biriktirir altın alırım oda bundan çok mutlu olur
(166 puan) tarafından
Ailem maddi sıkıntıya çok girdi cqnm babam bizim için herseyi sattı borca girdi çok şükür kardeşlerim ve ben atandık kardeşlerim borçlarını ödemeye çalışıyor bende biraz yardm olsun istiyorum. Sürekli tabi olmaz ama bir iki yıl mecburum. Yeri geldi 5 TL yoktu babamda gizli gizli ağlıyordm üzülüyordm. Ama eşim güveni kirmasaydi hesaba hepsini atardım ama alır bitcoin yatırır kazanır abileriyle ticaret yapar. Bana gelince 1 gram altın olsa da alma yapma der
(128 puan) tarafından
Anladım canım haklısın tabi zor sartlarda okuyunca mecbur hissediyor insan. Kız bende sana yorum yazarken eşim gördü teli elimden çekip mesajı okudu gizli gizli taksit ödediğimi öğrendi. Bı de sana akıl veriyorum eşinin herşeyi bilmesine de gerek yok diye :( Sürat 5 karış tavır yapıyor. Kaç gün sürecek bakalım bu tavir
(166 puan) tarafından
Yaa çok Üzüldüm. Inşallah tavrı sürmez canm yaa. Benim eşim gibi olmasin o rabbim mutluluğunuzu daim etsin inşallah
(128 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım ama sen yine de kendi birikimini yap esine fazla güvenme çok güvenilir biri gibi gelmedi doğrusu bana. Üstelik ailesinin yanına gidip nasıl ticaret yapacak ki ya senin yayının oraya çıkmazsa napacak sana işini mi bırak diyecek. Plan kurarken seni de düşünmesi lazım. Üstelikte bence onun ailesinin yanına gitmek pek mantıklı değil çünkü şimdi böyle olan o zaman daha beter bir hal alir. Allah yardımcın olsun
(128 puan) tarafından
Valla şuan kayinvalidemler bizde o yüzden de konuşamıyoruz ama baya kızdı galiba. Çünkü ben ona benden gizli ailene hiç bişey yapamazsın deyip duruyodum. Şimdi ben yaptığım için baya sıkıntı edecek. Yandım valla

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 245 göst.
16 Ocak 2021 Aile kategorisinde Sultaney (166 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 823 göst.
11 Şubat 2019 Aile kategorisinde Aşık û maşuk (725 puan) tarafından soruldu
+1 oy
20 cevap 1,007 göst.
2 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 320 göst.