0 oy
992 göst.
Aile kategorisinde (3,198 puan) tarafından
Kızlar kizimin odasini tam 1 hafta once ayirdim hem onun icin hem kendim icin hem boyleikle erken uyanıyoruz neyse kimle k9nustuysam bana hic acılarınki çocuğa falan diyolar ee o cocuk ağlar diyolar bende ben duyuyorumku ağlamasını diyorum olsun iste falan Bole moralimi baya bozdular ve kızım 18 aylik komşu teyze var 55 56 yaşlarında o iste ben herseyi sende görüyorum dedi kucuk cocugun odasini ayrılır dedi bende şimdi öyle dedim ben 5 tane buyuttun yanından hic ayirmadim dedim boyle üzdüler beni :(

30 Cevaplar

+2 oy
(3,036 puan) tarafından
Geç bile kalmışsın anne babanın cinsel yaşantısını görebilir siz uyuyor sanarsınız ama uyumaya bilir çocuğun karakteri 1 ve 3 yaşta oluşur 1 yaştan sonra yanından ayırmak zaten zor oluyor takma kimseyi 
(3,036 puan) tarafından
Izlemesede görür yani bu bazı çocuklarda tranva yaratır  bu durum belki hemen psikolojisi bozulacak değil ileri yaşlarda ortaya çıkabilir bu tecavuzculerin sapiklarin hayatlarında mutlaka böyle şeylere küçükken şahit olduğunu düşünüyorum yani aslında çok dikkat etmemiz gerekiyor eşler birbirlerini bazen opuyorlar o bile yanlış evdeki davranışlarınızda dikkat etmemiz lazım rol model sadece biziz
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Gayet iyi olmuş millete bakma uzmanlar bile erken ayırın diyor böylesi daha iyi cocuk kendi karakterini bulur ana kuzusu olması 8yi oĺlmsz 
(3,198 puan) tarafından
Ay inşallah zaten çokta nazlı degil insallah olmazda
0 oy
(924 puan) tarafından
Ben 5 aylıkken ayırdım odasını ucununde yan oda ağlayınca gidiyorum zaten geç bile kalmışsın canım ayir odasını. Bilsin
(3,198 puan) tarafından
1 h hafta oldu iste canim iyide gidiyor bakalim ama millete gore cok erken ee yazın ahırdaydınız diyor herkes
0 oy
(12,624 puan) tarafından
Aslında iyi yapmışsın ama ben yapamam 1 yaşında kızım 4.5 yaşında oğlum bizim odamızda uyuyor hala oğlumun odasını ayırmayı denedim gece uyanıp çok ağladı cesaret edemedim Bi daha 
(3,198 puan) tarafından
Ay hadi ya uyanıyor ama bn gidip geri uykuya yatiriyotum
(12,624 puan) tarafından
Iyi yapıyorsun bence alışması daha iyi şimdiden
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Yorum yapamicam canim, ben bebişimle uyumaya cok alıştım, 2 yaşından sonra ayırmayı düşünüyorum 
(3,198 puan) tarafından
Evet canim benim icinde ayırmak zor oldu ama bizim yanınızda yatarken ne ben ne esim rahat hareket edemiyordumk esim kıyafet alıcak oluyordu hemen sesine kalkıyordu 2 3 gün zor oldu sukur alıştık 1 hafta oldu bugun 8.geçesi olacak
(6,978 puan) tarafından
Alistiysa sorun yok, senin bubyazini dun okuyunca aklima takildi aradtiridm biraz 2, en gec 3byasinda ayirilmasi ienriliyotmus. Ama sorun yasamiyirsan kimseyi dinleme bence
0 oy
(704 puan) tarafından
En iyisini yapmıssın hayır duzeninizi olusturduysanız sakn vazgecme. Alısır alısmadıysada benmde kizim 19 aylık oldu bugun bende 1 yasnda ayirmistm smdi ailemin yanindaym evde odasnda gece 1 2 kere kalkan cocuk simdi sabaha kadr 3 4 kere uyaniyor kokumu alıyor tabi uykular hep kesik kesik doktoruma sordm senle ayni odada mi yatiyor yatmssn dedi. 
(3,198 puan) tarafından
Ay demi benim kızında oyle sadece 1 kere uyanıyor artik onceden 4 5 kereydi evinize gidince insallah tekrar düzene girer
(704 puan) tarafından
Insallah canm ya tek temennim o
0 oy
(13,249 puan) tarafından
Eşimin kuzeni kırk çıkınca iki çocuğunu da ayırmış canım bana da geç kaldın diyor 22 aylık oğlum cesaret edemedim
(7,792 puan) tarafından
O da abartmış bence ya çocuğumla sarılıp uyuyup bı sevgi gostermek gerek hiç değil 5-6 ay kokunla uyutursun sana alışır
0 oy
(6,200 puan) tarafından
He deseydin evlenene kadar yanımda uyutcam tovbee.Bebekler 1-2yas olunca odalarıni ayırmak gerek
(3,198 puan) tarafından
Evet ama insanlar ne yazıkki cok farkli dusunebikiyir
(6,200 puan) tarafından
İnsanları bosverin.
0 oy
(305 puan) tarafından
Benim kızım 3 yaşına girecek odasını ayırmadim gece kaç defa kontrol ediyorum hep gözümün önünde olsun istiyorum yanimdan ayıramam da sonuçta 1.derece deprem kuşağında bir ulkedeyiz  helede istanbul Allah korusun gece deprem falan olursa diye cesaret edemiyorum hiçte düşünmedim ayırmayı 
(1,070 puan) tarafından
Bende korkuyorum ya deprem olur vs diye gecem gün yine saplanmıştı elazığ bebeğini emziriyorum elim ayağım tutmadı resmen kalkamadım hece felan olsa Allah göstermesin  bebeğim ayrı oda da yatoyr olsa ya zor bende isemiyorhm şimdilik sabaha karşı uyanıyor yanıma alıyorum beşiğinden mis kokusuyla uyuyorum sonuçta yine bebek olmayacak zamanla büyüyünce herşeye yavaş yavaş alışır hem ben doymak istiyorum kızımı sevmyrr Rabbim kimseye evlat acısı göstermesin inşallah
(305 puan) tarafından
Çok haklısın canım yarın bir gün büyüyecekler daha nerde gorcez bu hallerini büyüyünce zaten aynı odada yatmak istemeyecekler  ben kolay kolay ayırmam odasını
(1,070 puan) tarafından
Demi aynen canım benim öyle
0 oy
(565 puan) tarafından
Geç bile kalmışsınız eğer zorlanmak istenmiyorsa 6 aylıkken ayrılır oda bu bebeğinizin kişilik gelişimi için gereklidir. Çocuğun bağımsızlığını kazanması için önemlidir. Ayrıca küçük yaşta anne babanın cinselliklerine şahit olmak çocuğu çok olumsuz etkiler. 6.ay en uygun aydır daha sonrasında ayırmak biraz zor olabilir. Ben 6 aylıkken ayırdım odamızı ilk 1 hafta geceleri uyandı şuan akşam. 8 9 da yatar sabah 8 9 da uyanır. Bebeğim 10 aylık. Ayrı odalarda yatmak gece sizin sesinizden dolayı uyanmasını da engeller. 
(3,198 puan) tarafından
Evet canim onceden 2 3 kere uyanan cocuk sadece 1 kere oda su icin kalkıyor artik
(565 puan) tarafından
O zaman en doğru olanı yapmışsın canım kimsenin ne dediğini sallama bi çocuk için en doğru olanı annesi bilir
0 oy
(1,614 puan) tarafından
Çok iyi yapmışsın benim gorumcemin oğlu 7 yaşında hala aynı odada yatiyolar 
(3,198 puan) tarafından
Iste cocuk iyce alıştığı icin ayrılmak isteniyordur
(1,614 puan) tarafından
Aynen onun için sen gayet iyi yapmışsın erken degl erken diyenlere bakma bnde ayiramicam 3+1 evim var ama içine biz anca sigiyoruz oda yapamam oyuzden
0 oy
(2,477 puan) tarafından
40ı çıkınca ayırdım hiç birlikte yatmadık şuan 11 aylık
(3,198 puan) tarafından
Odasinimi erken anırdınız tebrik ederim
(2,477 puan) tarafından
Evet 40 gün boyunca gündüz kendi beşiğinde yattı gece yanımdaki beşikte sonra 41. Gün gece gündüz kendi odasında beşikte yatırmaya başladım. Zaten odalar dip dibe gık dese duyuyorum
0 oy
tarafından
Öyle şey mi olur mu geç bile kalmışsın ben 12 aylıktı belki 11 falan öyle ayırdım zaten yan odamda yatıyor ilerleyen zamanlarda çocuk alıştığı için istemez herkes ne çok konuşuyor bu doğru olmasa bile kime ne ya herkes aynı şekilde yetiştirmek zorunda mı sen takma kimseyi en iyisini yapmışsın 
(3,198 puan) tarafından
Bayer istemez işitiyorum insanların lafı beni çokta uzuyor
tarafından
Aman boşver canını sıktığına değmez
0 oy
(44,840 puan) tarafından

Ben 4 yasinda ayirdim:)

(3,198 puan) tarafından
Peki zorlandinizmi
(44,840 puan) tarafından
Hayır aksine çok rahat ettim oğlum doğdu öle ayırdık geceleri kalkmiyo o yüzden rahat oldu
0 oy
tarafından
11 aylıkken ayırdım hıc de erken degıl canım
(3,198 puan) tarafından
Ay maşallah ben o zaman ayıramazsın klimalı odada yatirduk o sırada mecbur yanında yattı o zamanlar
tarafından
Dogru yaptın canim hıc canını sıkma
0 oy
tarafından

2 yaşından sonra ayırdım ilk oğlumun odasını şimdi ikinci bebeği bekliyorum ondada o şekilde yapmayı düşünüyorum 

(3,198 puan) tarafından
Insallah canim saglicakla gelsin
tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(507 puan) tarafından
Ne kadar erken o kadar iyi canım henüz bebeğim dogmadi ama uzmanların söylediği hep 6 aydan itibaren ayrı odada yatmalari. Bende yanıma minik besiklerden aldım odasini da ayrı yapıyorum zaten bu besige 6 aydan sonra sığmaz yavaş yavaş kendi odasına geciricem. Oda uzaksa kamera telsiz filan al için rahat eder benim hemen dibimde aa dese duyarım o yüzden sıkıntı yapmıyorum :)
(3,198 puan) tarafından
Kapısı bana bakıyor direk o yuzden rahat ediyorum canim hemen duyuyorum zaten duymasam bile o kendi geliyor yanima
0 oy
(4,088 puan) tarafından
Amannn takma kimseyi. En iyisini yapmışsın  cocuk icin de kendin icin de...ben kizimi 6 aylikken oglumu da 7 aylikken ayirdim. Hepimiz icin iyi oldu. Rahat rahat alarm bile kuramiyir insan. Ya da bebek huzursuz olacak diye oksurme wc yw kalkma ya da sessiz sessiz dön filan... aldim bi telsiz koydum odalarina... ohhh mis onlarin da düzeni  olustu benim de;) hem sen ne yaparsan yapppp derlerrrr bacım derlerrŕrr... takmayacan...  benim eltim hic odasinda yatirmaz mesela...ilk  3   4 ay baska odada kalir bebekle sonra gecer kendi odasinaaaa :)
(3,198 puan) tarafından
Masallah sizide tebrik ederim ben o zamanlar neden ayirmadim bilmiyorum inanin
(4,088 puan) tarafından
Olsun yine ayırmışsiniz simdi iyi  olmuş.  Bir de toplum  baskısı  oluyor işte  ayrilmaz bebek anneyle yatar filan diye de ondan da ayirsak mi ayirmasak mi derken zaman geciyor. Hccc gerek yok herkes yerini bilsin. Benim arkadaşımin bebegi oldu  1 aylik şimdi  ama büyük  oğlu  hala onlarla yatiyor 3 yaşında.  Ayıramıyorum  diyor... aliskanliklari biraktirmak cok zor gercekten.
0 oy
(49,839 puan) tarafından
uykusu güzelse sorun olmaz bizimki gece çok kalkıyor kocaya giderken ayircaZ heralde ☺️☺️☺️
(3,198 puan) tarafından
Aslında çok kalkıyordu odasini ayırdıktan sonra 1 kere kalkiyor
(49,839 puan) tarafından
alisir canim zamanla sende alışırsın
0 oy
(3,212 puan) tarafından
Canım bu annenin bileceği birşey uzmanlar bile bu konuda aynı fikirde değil. Elaleme neyse hiç anlamıyorum bu çok bilmişlerin derdini. 
(3,198 puan) tarafından
Valla ah bende anlasam

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 411 göst.
14 Haziran 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,287 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 372 göst.
25 Aralık 2022 Aile kategorisinde Ecenin annesiii (1,074 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 296 göst.
16 Nisan 2022 Aile kategorisinde Mhrbndrc (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 345 göst.
27 Kasım 2020 Aile kategorisinde Masal2603 (796 puan) tarafından soruldu

397,256 soru

11,881,407 cevap

35,999 kullanıcı

...