0 oy
842 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Marketler zam üstüne zam

Faturaya zam 

Kiraya zam 

Beze mamaya zam 

Yakıta zam 

Yol ücretine zam 

Zam zam zam Şaban'ın dediği gibi

Herşey ateş pahası ya nereye gidiyor sonumuz Rabbime yine şükürler olsun ama çok zor 

Millet işsiz teyzemler annemler işsiz aylardır teyzeme özellikle çok üzülüyorum kadın yabancı oturma izni yok üç kızı var hasta bir eşi teyzem tek çalışıyordu şimdi işleri de yok etrafıma bakıyorum çoğu kişi işsiz parasız rabbim sonumuzu hayır etsin inşallah   sanki yaz gelince bunlar bitecek gibi geliyor yoksa boş hayelmi benimkisi

27 Cevaplar

+7 oy
(7,791 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Her ogunnsimit yiyin canım nolcak(!) 

Bebegede bı parca verin sulandırıp

Giyinmeyinde oturun evde çıplak gezin 

Onların görüşü bu bence yoksa ücrete 300 lira kalanseylere 500 lira zam yapmazlar tersi olması gerek
tarafından
Haklısınız ya denecek söz yok artık... En iyi cevap
(7,791 puan) tarafından
Kız o değil geçen haberlerde çıktı her öğün simit yesek de ayi geciremiyomusuz artık o hesapta yattı yarım simit yicez tuhh
tarafından
Yani simite bile zam :)) tövbe yarabbim ağlanacak halimize gülüyorum
-Reklam-
+3 oy
tarafından
Herkesin aynı sorunu zenginlerin zengin fakirin daha da fakir olduğu dönemleri seçimlerde milletçe alınan kararlarla ödüyoruz.
tarafından
Aynen öyle valla çok haklısınız allah yardımcımız olsun
tarafından
+++ aynen zengini dahada zengin fakiri dahada fakirleştirme politikası hızla devam ediyor..
+2 oy
tarafından
Malesef ülkenin durumu çok vahim ama hala görmeyen bir devletimiz ve hala bu hali savunan insanlar var ne yazıkki!!!

Avrupa'daki insanlar günden güne zenginleşiyor bizim insanlarımız günden güne fakirleşiyor zaten fakirler aç kalmaya mahkum oluyor yavaş yavaş. Allah sonumuzu hayır etsin inşallah. Allah insanlara da merhamet verip vicdan versin de hala kimse aç değil durum çok iyi diyecek kadar vicdansız olmasınlar!! 
tarafından
Amin inşallah  ya zor dönemler biran önce geçsin inşallah
tarafından
Amin inşallah canım Rabbim fakirin yoksulun yardımcısı olsun inşallah Rabbim olupta fakire el uzatmayandan alıp fakire versin inşallah amin.
+1 oy
(1,048 puan) tarafından
Aaa ama olur mu. Bak yazlık kışlık saray yaptırılıyor şimdi. 

Sadece yazlık sarayın maliyeti 640 milyon 500 bin.... 

Bak yol yaptık köprü yaptık?i diyorlar.

Osmangazi köprüsünden her sene kaç bin araç geçmesi için garanti vermişlerdi yapan şirkete. Kaç araç geçmiş. Pandemi de Vurdu. Kaç milyon ödenmesi gereken borç var o şirkete. En basit örneği... 

Yağa  peynire mamaya alarm takıldı marketlerde. Daha nelere nelere takılır. Allah sonumuzu hayır etsin.... Gereken yerlere gitmeyen vergilerim haram zıkkım olsun. Başka da birşey demiyorum...
tarafından
Haklısınız haram olsun hakkımız hak yiyenlere
tarafından
Artiladim seni millet boyle acliktan kirilirken adam bos islerle ugrasiyorua deliriyorum. Cokta lazimya yeni sarayyyyyyy dunya mali dunyada kalır bu milletin ahi uzerinde . Ben bebegime mama alamiyorum onlar kilosu bilmem kac tl olan ejder meyvesini yiyorlar Allah benim cocugumun rizkini nasil har vurup harman savunduklarını sorsun onlardan
(1,048 puan) tarafından
Millet intihar ediyor. Kendini yakıyor asıyor.
Bakan gelmiş yoksulluk bitti diyor. Dalga geçer gibi.
Orta sınıf vardı eskiden. Bir avuçta zengin.
Şimdi orta sınıf diye birşey kalmadı.
Zengin tam zengin. Yoksul tam yoksul.
Konuşacak yazacak o kadar şey var ki.
Yerli mala gümrük vergisi veriyoruz yeri geliyor.
SMa hastaları en azından kendi çabalarıyla  sosyal medyada para topluyrodu o bile yasak artık. Allah herkese geçim kolaylığı versin...
(1,048 puan) tarafından
Kız ne kilosu tanesi 25 lira o meyvenin burda. Suriyede olay falan bitti millet hayatına devam ediyor niye milyonlarca suriyeli burda? Niye bizim çocuk çoluğun rızkını yiyor.?
Bizim şehitlerimizin ailelerine dalga geçer gibi aylık bağlanıp burda suriyeli doyuruyoruz?
Ben mutfak camıma ucuzundan stor bakmaya gittiğimde suriyeli 2 kadın geldi 32 bin keş para çıkarıp verdi perdeciye. Öyle bakakaldım.
Çıktılar esnaf diyor ki Suriyelilerden kazanıyoruz.
Torpil olayları cabası. Benim yengem 9 sene boyunca ortalama puanı 96 yken atanamadı. Gözünün önünde 75 puanlarla millet atandı.

Neyse çok konuşmaya gerek yok. Mahşer günü herke birbiriyle eşit olacak. O Zamna sorulacak hesabı illaki.
(969 puan) tarafından
Düşüncelerimi söylemişsin artiladim
0 oy
(44,603 puan) tarafından

Evet gerçekten hayat şartları gittikçe çok zorlasiyo:ermm:

tarafından
Dimi ya Allah yardımcımız olsun
0 oy
(398 puan) tarafından
Valla berbat bir duruma doğru gidiyoruz ülke olarak Allah sonumuzu hayır etsin 
tarafından
Amin inşallah çok kötü yoksulluk çoğalıyor
(398 puan) tarafından
Gerçekten öyle herseye asiri zam var ama maaşlara yaptıkları zam ortada esim sağlıkçı paramedik Kasım ayının performans ücretini daha yeni yatırdı devlet dusun birde haberlerde herseyi ne kadar iyi gosteriyrlar
tarafından
Evet haklısınız bu konuda kaşıkla verip cezveyle alınıyor bazı şeyler
(3,276 puan) tarafından
Dobiliğe göre turkiyede fakir kesim yokmuş artık neye göre kime göre
0 oy
tarafından
Suriyeli takliti yapsak aslında işe yarayacak iş abi Suri Suri demekle yoluna giriyor inan (ırkçılık değil amacım 
tarafından
Alışkınım ben kuzum :D
(3,276 puan) tarafından
Suriyeliler bizden zengin valla bazen neden suriyeli değilim diyorum türkiye kendi milletinden hariç herkese yardımı yapıyor parayı veriyor kendi milleti yardıma muhtaçken
(7,791 puan) tarafından
Kız Türkiye de türk olma yeter maskeyi biz parayla alırız başka ülkeye beleş yardım sonra paramizyok baskaulkete para yardımı adı gelir para verip yaptırın derler diğer ülkelerde beleş yapılıyor biz de var bı cinslik  :/
tarafından
Bak geçen gün elektirik faturamı ödemek için PTT gitdim devlet destekli bir adam geldi böyle boylu poslu güzel mont var üstünde güzel böyle sık bot var ve güzel bir cin kot açıkçası giyimi çok çok güzel dünya ahiret abim ola çok yakışıklı boylu poslu meğerse devlet destekli faturasını ödemeye gelmiş o an aklıma eşim geldi benim eşim paraya kıyıp kendine mont ayakabı almıyor çocuklara alayım diyor vallahi ya o adamı görünce tuaf oldum durumu iyiydi belli ve suriyeliydi  benim eşim türk ama ondan kat kat havalı giyinmiş faturayı devlete odetiyor
tarafından
Tuna ayni sekil benim esimde valla ipince.monttla gidiyor kar kis buralar adam 6 yildir ayni.montu giyiyor dahada giyer bi mont alsa bu ay ya elektrigi suyu odeyemeyiz yada mutfak malzemesi alamayiz birinden birini secmek zorundayiz adamlar avrupada bir aylikaasiyla araba aliyorken biz bir montu alamiyoruz dahada beterin beteri var diyolar. Evet var ama neden kendimizden kötülere bakip sukretmek yerine iyilere bakip neden bize verilmiyor bu imkanlar diye bas kaldirmiyoruzki. Resmen modern köleliğin icindeyiz calisanlar karin tokluguna calisiyor oda sansli olanlar. Maas gununun aksamina para kalmiyor. Benim kocam bu dunyaya 12 saat karin tokluguna calismayami geldi. Baskalarindan ne eksigi var calismaksa calismak emekse emek hepsini veriyor sartlar neden esit degil? Bu devran böyle gitmez yeni nesilden umutluyum bende dahil. Gözü açık yeni neslin neyin ne oldugunu biliyo baştaki zatta bunun farkında son çırpınışları hedef 2023
0 oy
(1,396 puan) tarafından
Hayat gittikçe çok zorlaşıyor ya herşey çok pahalı oldu 
tarafından
Aynen öyle malesef
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Gelişmemiş bir ülke ama hedefleri zengin olmak kendi çapında zenginleri zengin ederek tüm ülkeyi zengin sanıyolar sonumuz somali afrikadakiler gibi olacak kıtlık içinde yaşıcaz  
tarafından
Zaten öyle de sayılırız ki canım baksana birşey alırken ikinciye baka baka kalıyoruz herşey kıt kanaat oldu ne kadar tutumlu olsak har vurup harman savurmuyoruz ama yine geçim zor yine zor
(3,276 puan) tarafından
Kendi ülkesine milletine sahip çıkmıyorlar bir çok türkiyenin toprakları katarın yada başka ülkelerin başkalarına yedirilsin diye alınmadı bu topraklar 2. Hürrem vakası gibi
0 oy
tarafından
Kiyamete yakin kıtlık olacak kiyamet alameti olabilir allahu alem Allah yardimcimiz olsun 
tarafından
Amin inşallah rabbim şu masum çoluk çocuğumuzun yüzüsuhurmetine merhamet etsin bizlere inşallah
0 oy
tarafından
Biryandan zam yapıp diğer yandan fiyatları uçurmak sadece bizim turkiyeye özgü galiba
tarafından
Malesef öyle gibi
0 oy
tarafından
Baştaki kim olursa olsun sonuç hep böyle olacak önceden de böyleymiş annem anlatır çok zorluk çektim diye günler de yağ sırası beklenir ilaç sırası beklenir miş 

Kayınpederim der buz gibi havalarda bendir sıra çok çok beklerdik der şimdi gidip alıyoruz istediğimiz kadar ne kadar para derlerse desinler şuan her şeyi rahatlıkla alıyoruz der mesela biz o zorlukları yaşamadık o yüzden bilmeyiz mesela 
tarafından
Bende bunu anlatmaya çalışıyorum ama işte...
(7,118 puan) tarafından
Sibel1811 yine çıktın karşıma ve farkettim seninle düşüncelerimiz çok benziyor:D
tarafından
Mantıklı düşünen insanlarız demekki :D ❤️
(7,118 puan) tarafından
Benden sana bir artı:D
tarafından
Sağol canım ☺️
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Allah sonumuzu hayırlara kılsın inşallah sonumuz iyiye gitmiyor hayat şartları zor bir kızım var ona zor bakıyoruz ikinciyi düşünemiyoruz bile
tarafından
Dimi benim iki çocuğum var bide 3 4 olanlar napiyor allah yardımcıları olsun inşallah
0 oy
(349 puan) tarafından
Canım çünkü asgari ücrere zam yapıldığı için herşeye zam yapıldı. İşin ilginç tarafı hersene insanlar asgari ücret zamına seviniyo yükselecek diye. Halbuki hep aynı çarkın içinde dönüp duruyoz. Zengin dahada zengin oluyo fakir daha da fakir oluyo. Ama bunun bi de ahireti var
tarafından
Aynen öyle katılıyorum size helal olmasın haklarımız inşallah
0 oy
(5,831 puan) tarafından
Bu devlet vatandaşına suriyelilere verdiği degerin zerresini vermiyor 
tarafından
Linç tayfası gelir birazdan nasihat vermeye :)
(5,831 puan) tarafından
Aman linc ederlerse de etsinler yani yalan degil ki
tarafından
Evet haklısınız valla
(6,859 puan) tarafından
Bebeğim şu saatten snra destekleyenler bile linç edemez herşey ortada. Sonuna kdr hakli
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Gerçekten öyle artık insanlar birlikte yaşamaya başladı  burada ki postlara bakıyorum kaynanasına giden gidene Allah sonumuzu hayır etsin çok zor bir dönemden geçiyoruz. Zaten durum kötüydü Pandeminin etkisi de büyük oldu eskiden en azından sağda solda ufak tefek iş bulunurdu veya başka memlekete gidilirdi artık o da yok 
tarafından
Malesef öyle  ya kimsede huzur aile birliği kalmadı hep maddi sorunlar yüzünden sinir stresten
0 oy
(7,189 puan) tarafından
Şaban demisse demek ki eskiden de vardı bunlar :)  Ekonomi şuan eskisinden berbat durumda çünkü pandemi süreci bunun için başlatıldı .. rabbim yardımcımiz olsun biran önce düzelsin durum inşallah.   Kimseyi acta açıkta bırakmasın ...
tarafından
Eskiden de varmış ama şimdi daha beter gibi allah yardımcımız olsun
0 oy
(129 puan) tarafından
Hıc sorma ya dış ilkelere yardım yapa yapa bız onların durumuna geldik ama devletin umurunda değil evimde elektrik su yok devlete gidiyorum sosyal yardımlaşma kaymakamlıga devletin boyle bı yardımı yok diyor nasıl bı ulkede evinde elektrik olmayan bır aıleye yardım yapmazsınız diyorum Anlamıyorum ya kadınla tartısacaktım Haber kanallarının hepsine mesaj attım evin resimlerini attım cevap gelmedı derdjm kimseye kendimi acındırmak degil ama millet gorsun devletın sahıp cıkmadıgına
tarafından
Yok vallahi yapmazlar o yardımların çoğu yurt dışına gidiyor
(129 puan) tarafından
Once kendi devletine bı sahip cıksınlar da
0 oy
tarafından
Aynen valla hayat çok zor yaaa 
tarafından
Malesef öyle
0 oy
(41 puan) tarafından
Oncelikle haklisin evet ulkede issizlik ve fakirlik yuksek oranda ama yine bakarsan pandemi doneminden once avmler ve restoranlar dolup tasiyordu, simdi acik olsa yine dolup tasar. Kendimden ornek vereyim hamileydim ve esim bi aksam yemek yapamadigim icin disari cikardi beni, hatiri sayilir bir restoranin onunden gecerken abartisiz restoran dolu oldugu icin 5metre kuyruk vardi onunde. O sahneyi gorunce hani fakirlik dedim..ordaki grubun icinde asgari ucretiyle gecinmeye calisan yoktur muhtemelen ama bizim basimiza ne geliyorsa zenginin daha da zengin olmak istemesinden geliyor, yorumlarda suriyelilere laf edilmis ama cok sukur ulke olarak bir savastan kacmak zorunda birakilmadik, cok sukur colugumuz cocugumuzu vatanimizdan kaldirip baska yere goturmek zorunda kalmadik, uygulanan yanlis politikalar icin bence suriyeliler suclanmamali neden geldiler gibi.. kimse vatanini birakmak istemez, yonetime gelince bu ulke bundan once de kotu durumdaydi, simdi en azindan sosyal devlet fikirleriyle biseyler yapilmaya calisiliyor muhtesem diyemeyiz ama elimizde olanla yetinmek durumundayiz ne yazikki.. sukur diyelim

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 443 göst.
6 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 257 göst.
28 Haziran 2021 Aile kategorisinde Obir_annee044 (389 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 585 göst.
26 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 831 göst.