0 oy
118 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (176 puan) tarafından
Yapiyorum ama kabarmiyor püf noktalari nedir

2 Cevaplar

0 oy
(3,903 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canim ovunmek icin demiyorum  ama etrafin yorumlarini düşünerek  diyorum keklerim güzel  olur... hatta bi kek yap getir derler gidecegim yerde...

Öncelikle  yumurta oda isinda olmali ve sekerle 3    4 dakika çırpmalisin köpük  köpük  olcak... sonra sıvıyag  yarim su bardağı  yogurt 1 su bardağı  süt    koy çırp  en son da icine koymak istediğin  malzeme ( ceviz portakal tarcin havuc limon  vs... kakaolu yapacaksan da kesinlikle 1 yemek kaşığı  sürülebilir  çikolata  ekle derim pamuk gibi yapıyor   keki )   en son da kulak memesinden biraz daha kati olana kadar un koy sonkoyduğun unla kabartma tozu 2 tane 1 tane de 4 gr lik karbonat koy 1 pk de vanilya ohhhh... ( emin ol fazla gelmiyor aci filan da olmuyor... hatta birazdan portakallyapacağım ben de atarimm pişince  180 derecede kizarana kadar açmamak  kayidiyla pisir. Daha yumuşak. Olsun dersen demir kaseye su koy kekin altina gelmeyecek sekilde firina koy suyu nem yapsın  pişerken.  Kalipla yaparsan kalibi ters cevir bi kaba ama cikarma sicagina keki nemlendirip yumusatir sonra da pit diye kaliptan kendi düşer  tabaga   ;D bu kadar.... afiyet olsunnnn..
(176 puan) tarafından
Tesekkur edrim cnm bnm
(3,903 puan) tarafından
Rica ederim. Yardimci olabildiysem ne mutlu bana...
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Malzeme oda sıcaklığında olmalı

Yumurta ve şeker iyice köpürene kadar çırpılmalı

Un elenerek dökülmeli

Pişerken fırının kapağı sona doğru açılıp bakılmalı 

Piştikten sonra biraz fırının içinde bırakılıp sonra çıkarılmalı

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 91 göst.
15 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ferhn42 (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 204 göst.
6 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Ruya123 (471 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 366 göst.
11 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Ayazefeninannesi (156 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 36 göst.
29 Mart 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (920 puan) tarafından soruldu

380,227 soru

11,383,781 cevap

34,882 kullanıcı

...