0 oy
823 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Uyumuyor asla uyumuyor aylardır uyumuyor düzelecek diye beklerken daha da beter oluyo gecelerimiz yoruldum artık yatağa uzaniyorum ayağımda sallıyorum sallamayı bırakınca başlıyor ağlamaya bazen sallarkende ağlıyor emziriyorum emmiyor anlamıyorum ne bu yarım saat bile uyumuyorum artık kesintisiz saat kaç oldu gözlerim yanıyor artık sabahta uyumayacak put gibi yatıyorum yatakta ne sağa dönebiliyorum ne sola bitmeyecek mi bu ne kadar daha sürecek böyle biktimmmm9 aylık.

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Dis huysuzluğu mu canim acaba doktoruna sordun mu
tarafından
4 diş çıkıyor ama dişten önce de böyleydi alışkanlık edindi artık ya emecek ya sallanacak ayaklarım koptu artık psikoloji denilen HC bse kalmadi sinirleem yiprandi
tarafından
Aksam vakti biraz anason ya da rezene icirsen ama cok az ottan demleyip. Benim kardesim böyleydi 3 4 gun yaptik verdik sonra zamanla uyumaya basladi kendi kendine. Doktoru az verirseniz zarari yok demisti
(156 puan) tarafından
Acaba kac ayliken verdiniz
tarafından
6 aylikti 40 cc iciriyoduk gece yatmadan. Bazen anason bazem rezene. Annemde icerdi bardakla. Emzirirdi sonra.
(156 puan) tarafından
Anladim cnm cok saol
-Reklam-
0 oy
(12,481 puan) tarafından
Esnemekten ağzım yırtılacak yanlız değilsin 
tarafından
Seninkde mo uyumuor canım çok zor çok yıprandıgmo hissediyorum ya
(12,481 puan) tarafından
1 senedir böyleyiz uykuya direniyor karanlık ta geziyor uyuyunca saat başı uyanıyor belim başım felaket durumda bu gece
0 oy
tarafından
Bizimki de 7 aylık dogdundan beri uyumuyor saat 3 bucuk daha şimdi uyudu 1 saate 2 saat sonra kalkar başlarda nasılsa bir bebek öyle gidiyor valla hiç kandırmayalım kendimzi yavrum inan artk bende son noktadym kocam olack o*kuz de yardm etmiyor yatıyoriki cockla az kaldı huniyi takmama
(12,481 puan) tarafından
Aynen başlarda da ıyumuzdı hala uyumuyor bildiğin karanlıkta geziyor uykusu var direniyor yatınca saat başı uyanıyor 1 senedir böyleyiz düzelmiyor
(406 puan) tarafından
Uyku eğitimi şart ben verdim 9. Ayında nasıl rahatladım akşam 8 de yatar sabah 7 buçukta uyanıyo
tarafından
Nasıl verdin canım zor olmado mi
(406 puan) tarafından
İlk 10 gün zor oldu sonra bir daha gece uyanıp ağlamadı uyansa bile geri uyudu kendisi
0 oy
(159 puan) tarafından
Canim acaba açmı benim kizimda oyleydi uyumadan oonce saat 12 de cici bebe yogurt ve pekmez karıştırıp yediyirum sonra sallayınca uyuyordu duzeldi yani ve bazen huysuz olunca ilahi yada kalem suresi aciyorum hemen dalıyor cunku o zamanlae sut yetmez biz var sanariz ama doymaz onlar
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Canjm ben sana sıkıntıyı söylüyorum kesin ve net sallamaya alıştırdigin icin uyumuyor bi zamanlar benim oglum da öyleydi sallamayi biraktirdim anca o zaman duzene girdi
tarafından
Kaç aylıkken alıştı
(1,206 puan) tarafından
9 10 aylikken
tarafından
Ben yanına yatsam öyle sakin durup hayatta uyumaz
(1,206 puan) tarafından
Zaten uykusu gelmesini bekliceksin uykusu gelmediyse kalksın tekrar uyusun uykusu gelince mamayı ver eline onu içerek uyur
tarafından
Mama almıyor ki beni emiyor doğdu doğalı biberon ağzına almış değil. Veriyorum biberon oyuncak saniyo o derece :D
0 oy
(14,005 puan) tarafından
Benim oğlum da öyle canım 9 aylık bütün sabrımı tüketmeye çalışıyor resmen Allah yardımcımız olsun geçecek bu günler 
tarafından
Amin inşallah canım ya
0 oy
(312 puan) tarafından
Bende deliriyorum uyutana kadar psikolojim bozuldu eşimle kavga ediyorum bütün gün hep sinirliyim büyüyene kadar ölmezsem iyidir.
tarafından
Bende öyle hep gerginim eşim benden soğuyacak diye korkuyorum artık
(312 puan) tarafından
Benimki muhattap olmamak için kaçiyo evin içinde garibim nefes alsa sinir oluyorum.
0 oy
(636 puan) tarafından
Sallamaya alıştığı için uyumuyor büyük ihtimalle canım. Yavaş yavaş sallamayı bırak. Ben 2 günde bıraktım sallamayı. Yanına uzan alnına masaj yap saçlarını oyna . Bebekler için uyku melodileri var onları aç dinlet. Ben son çareyi Fırat Türkmen'in nadra nadra diye ilahisi var ve başka ilahileri   onları dinleyerek yanına uzanıp sarılarak uyuttum. Çok şükür şimdi arada bi sallıyorum. Bir de gündüz uykusunu bi düzen kurmaya çalış. Bebek gündüz uykusunu alamazsa gece uyumuyor. 

Bizimki saat 10da yatar 11-11.30 gibi kalkar. 2 3 gibi yatar yine 1 veya 2 saat sonra kalkar. Gece de oyunlar oynarız 9 gibi gece uykusuna geçer. 
tarafından
Gündüz uykusu düzenli olduğu günler bile uyumuyor gece yani uyumuuor derken sık sık uyanıyor yarım saatte bi. Bennsallamasam uykusu geldiğinde uyuyamadiginda ortalığı yıkıyor nasıl bıraktıracam müzikte açıyorum ama sakın durmuyor ki sallanmadan
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Bende aynıyım kızım sallanmaya başladı uyku kaçtı biliyordum zaten böyle olacağını ama işte 1de uyandı yeni uyudu daha mama diye geziyor ortalıkta yemiyor hicbir şekilde az kaldı benimde çıldırmama ben kızıma sinirlenmiyorum sallanmaya alıştıranlara sinirlerniyorum eşimde kıza sinirleniyorum sanıyor 
(2,603 puan) tarafından
Kim alıştırdı  kaynananmi ☺️ benim kaynanam alıştırdı  ama biraktik bile şükür 3 cu günümüz  hicbisekilde sallamicam ve sallamicaklar insallah
tarafından
Benimde annem kaynanam ikiside. Nasıl bıraktın canm sallamayi
(3,276 puan) tarafından
Benimkide kaynanam benimki de 1 hafta oldu bırakalı kendi istemedi diş dönemindeyiz şuan
0 oy
tarafından
Canm o cocuk sallan maya alışmış keske ilk bastan beru ayaga akistrmasaydin ben oglumj daha bir kere ne ayakta nede beşikte sallamadim ilk gunden alistrmadm ilk cocugumu salladim cocuk yatana kadr burnumdan getriyordu hemn beşiği ve ayakta sallamayi kestim duzeldi o zamn cok şükür 
tarafından
Canım nasıl kestin sallamayi çok merak ediyorum nasıl yapıyorsunuz. Başka türlü asla uyumaz. İlk çocuğum kayınvalidem annem kaldı yanımda alıştı sallanmaya öyle gidiyor
0 oy
(188 puan) tarafından
Benim bebeğim de öyle uyku haram uyumuyor uyutmuyor
tarafından
Allah yardımcımız olsun
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Canim benimki de öyle 7 aylık. Doğdu doğalı böyle dişten ya da gazdan falan değil uyumak istemiyorlar sadece. Bu yorumu yazarken bile gözlerim kapandı. Ne diyelim Allah yardımcımız olsun 
tarafından
Evet uyumak istemiyorlar bende dişten olduğunu düşünmüyorum amin canim
(2,252 puan) tarafından
Piyangodan bize de bu düştü canım ne yapalım Bazen çok zorluyor ama sabır iste
0 oy
(2,603 puan) tarafından
 Sallandikca sallanmak istiyolar benimde kizim bes aylik kaynanama verdigimde hep bakardim ayagina koymus salliyodu yarim saat uyuma suresini bi saate cikariyodu ama gecede uyumuyodu ve sallanmak istiyodu ben simdi biraktiriyorum valla sende sallamayi birak uyku egitimi verenlerin  yaptiklarini izle youtobeden 3 gündür  sallanmiyoruz
tarafından
Ama sallamadan nasıl uyutuyosunuz ya
(2,603 puan) tarafından
Canim emiyomus  uzan yanina ver memeni iyice daralinca dene ama poposunada piş pis yap alışkanlık  bir hafta olunca bırakırmış  bende deniyorum 4 cu günümüz
0 oy
(406 puan) tarafından
Beni anlatmissin güzelim 9 ay boyunca bende çektim 9. Ayında yeter dedim sallamayı da bıraktım gece emzirmeyi De gündüz emiyor hâlâ ve 5 6 gün boyunca sabahladim gündüz uyuduğu zaman bende kestirdim gece eşimle nöbetleserek uyku eğitimi verdim ayırdım odasını falan Allah seni inandırsn şimdi 16 aylık 9. Ayından beri öyle bir uyuyor ki gık etmiyor. 
tarafından
Bızde 3 gundır geceleri esinle bakıyoruz emzirme meye çalışıyorum gece 30 kez uyanıyor ve emmedemn uyumuyor Du sımdı sayıyı 2 ye düşürdüm ama yıne sık uyanıyor baska ne yapabilirm
0 oy
(196 puan) tarafından
ah ah gözümde mazi canlandı Allah yardımcın olsun canım uyumayan çocuk çok zor ama senin ki  o ayda uyumaması  ya dış ya gaz ya açlık büyük ihtimal başkada birşey olamaz benm kız 6. aya kadar öyleydi   ayakta sallamayı geçtim kucağımda sallayarak evi turladıgımı  bilirim hadi rahat uyuşun artık diye çok zor ya aynen tavsiyelerde genelde rezene anason söylenmiş dene inşallah  fayda bulursun olmadı uyku öncesi rutin yap sırt kaşı  yunusat  iyice loş ortam falan inşallah düzene girer 
tarafından
Bebeğim şuan 11 aylık bu 2 ay önce açtığım post :)) Değişti mi diye sorarsanız ya biraz daha hafifledi yada ben alıştım :)) 9 ayında daha kötüydü diş çıkardı  ondanmis
(196 puan) tarafından
gözün aydın o zaman canım sevindim düzenlendiyse  en azından
0 oy
tarafından

Tatlım sen alistrirmissin sallamaya bunun için öfke duyma o yüzden. Sallanan çocuk da geç uyur adapte olmaz uykuya. 

Çocuğa ne verirsen ona alışır  yavaş havas alışkanlığını kesmeye çalış  gündüz o uyurken sen uyumaya calis yada bakan varsa ricaa et sen gündüz uymaya çalış toparlarsn
tarafından
Bebeğim şuan 11 aylık bu 2 ay önce açtığım post :)) Değişti mi diye sorarsanız ya biraz daha hafifledi yada ben alıştım :)) 9 ayında daha kötüydü diş çıkardı  ondanmis
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Ayni biz

14 aydan selam.
tarafından
Bebeğim şuan 11 aylık bu 2 ay önce açtığım post :)) Değişti mi diye sorarsanız ya biraz daha hafifledi yada ben alıştım :))
(3,552 puan) tarafından
Ay iyi bari çok sevindim inşallah daha da düzelir:)

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 223 göst.
13 Mart 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 527 göst.
28 Haziran 2021 Aile kategorisinde Buket masal (2,351 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 214 göst.
16 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
57 cevap 1,886 göst.